Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2005., 15:38   #1
mlinac za otpatke u sudoperu

kosta nesto manje od 2000 kn,
prikljuci se ispod sudopera, na odvod i nema vise skupljanja svegaisvacega po sudoperu!

zanima me vrijedi li to ista?
kakva su vasa iskustva?
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2005., 18:55   #2
Najbolje da pitas na Dijaspori, mislim da je to standardna oprema u engleskim kuhinjama. Meni je ideja malo bljak ali mene zanemari...
njusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2005., 23:13   #3
nadi dobrog majstora da ti to izvede jer ak jos ima i perilicu te nestrucnu ugradnju/izvedbu kuteva,nagiba i sl.,mozes ocekivat poplavu u kuhinji svaki put kad ukljucis perilicu sudja, a nisi koristil mozda taj mlinac cijeli dan te si samo pustal vodu u sudoper
uglavnom takva neka shema, meni je to mozda malo preglasno,ne znam,ne osjecam potrebu za time te mislim da ih ima i p o 1300 kn ako se dobro sjecam...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2005., 23:15   #4
Meni je to izvrsno. Samo pazi da ti se ne zaglavi komad posudja unutra
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 05:57   #5
ja to ne volim,
kao prvo na sve na koje sam ja naisla su bucne i smrdljive

ja ju nemam ali sam uspjela osjetit kod poznanika, oni tu bacaju sve -znaci smece
a ono malo mrvica sto ti se skupi na sudoperu -pa to se lako baci u smece

ako ti normalno funkcionira redosljed -recimo bacis kosti u kantu za smece, isperes i stavis u perilicu -nema ti sto trebat taj "mlin"

moje misljenje samo
judita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 11:16   #6
Pa koji idiot baca kosti unutra? To sluzi onom smecu koje se nakupi (barem kod mene) nakon pranja sudja, komadici graska, tjestenine, rize, mljevenog mesa, mrvice kruha, odnosno onoga sto ne mogu bas sasvim sastrugat s tanjura dok bacam ostatke u smece.

Smrdljive ne bi trebale biti, ukoliko ih odrzavas cistima. A buka je smijesna. Pa radije cu slusat 20-ak sekundi tu "buku" nego se zajebavat svakih mjesec dana s odcepljivanjem sudopera.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 10:46   #7
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
Smrdljive ne bi trebale biti, ukoliko ih odrzavas cistima. A buka je smijesna. Pa radije cu slusat 20-ak sekundi tu "buku" nego se zajebavat svakih mjesec dana s odcepljivanjem sudopera.
Ne znam bas s cime bi se vise zajebavala.Pa kad se pokvari pa serviser pa ti upadne zlica unutra pa te strah gurnuti ruku da je dohvatis....

Mister Musculo ili slicna kiselina za manje 30ak kuna za odrzavanje godisnje
+
za manje od 9kn kojeg samo istreses kad se nakupi hrane
xara is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 11:23   #8
Quote:
nego se zajebavat svakih mjesec dana s odcepljivanjem sudopera.
isuse a sto tebi to tak upada u njega?

uglavnom bacaju sve, pa dovoljno je i to sto si ti navela...sta ja znam, ja ju nemam ali to je moj observation za one koje sam dozivjela
judita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 11:34   #9
Quote:
judita kaže:
isuse a sto tebi to tak upada u njega?
Preuske stare cijevi i cini se, losi spojevi. Zastopa se od par kapi od ulja. O talogu od kave da i ne govorim.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 13:15   #10
http://www.lbm.hr/program.htm

evo, kako vam se ovo cini?

chani, poplava?? kako? zasto?
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 15:21   #11
pa napisala sam ti,
radi nestrucne ugradnje i "uglazbljivanja" s recimo perilicom posudja, spojeno oboje na istu odvodnu cijev...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2005., 00:08   #12
Po Americi je to uobicajena oprema.
Sve vise se prodaje i uEU, posebno u Italiji , gdje radi sustava naplate odvoza smeca i jos xx razloga ovakvi mlinovi su sve cesci u domacinstvima .
Osobno preporucam.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 16:11   #13
Ne bih htio zvucati malo cinicno i otrcano, ali razmislite malo o ovome.

U danasnje vrijeme smo zatrpani smecem koje nas guši, kada svugdje u svijetu ljudi pokušavaju reciklirati otpad, ne zagađivati vodene tokove i slično. Ugradimo mlinac, bacimo sve otpatke u njega, smeljemo sve i posaljemo niz odvod. Naša briga time prestaje i odlazi zajedno sa otpadnom vodom niz odvodnu cijev.

N mislimo da će taj otpad dodatno zagaditi vodu koje imamo sve manje. Da ne kazem da s time dodatno hranimo i gojimo štakore i svakakvu gamad koja se koti po kanalizaciji i danas sutra će početi izlaziti na ulicu.
Pokućarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2005., 07:06   #14
Koliko znam (učio na faksu) kod nas je to zabranjeno. naime, mi imamo drugačiji tip kanalizacie nego kaj imaju ameri. Dakle to čudo koje viđamo na filmovima ne bi smjeli prikopčat kod nas.
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2005., 09:02   #15
svasta, pa prodaju ga kod nas!
jedino sto sam primjetila ja da su vani ti mlinci sa nozevima dok ovi sto se kod nas prodaju rade na principu centrifugalne sile....?
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:55.