Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2009., 14:48   #881
moze mi netko pomoc u vezi krvne slike - dijete - 15 mjeseci

neutrofilni granulociti 0,7
neutrofilni granulociti (%) 10
limfociti (%)78
bazilni granulociti (%) 2,3
tommy.g is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 15:50   #882
Quote:
goran12 kaže: Pogledaj post
deda mi je dobio uputnicu za hitno lijecenje moze li netko otšifrirat sto znaci ovo HVALA

melanom malignum reg. scapularis lat. dex
maligni melanom na području desne lopatice... žao mi je, drž' te se
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 20:41   #883
Quote:
tommy.g kaže: Pogledaj post
moze mi netko pomoc u vezi krvne slike - dijete - 15 mjeseci

neutrofilni granulociti 0,7
neutrofilni granulociti (%) 10
limfociti (%)78
bazilni granulociti (%) 2,3
Izgleda da je akutna virusna infekcija, ili kronična bakterijska, ovisi o kliničkoj slici i ostalim dostupnim podacima.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 11:51   #884
nalaz urina:
- kvalitativna analiza mokraće: sve u granicama referentnih intervala jedino je boja žuta a ne svjetlo žuta

- mikroskopski pregled sedimenta - sve u normali osim:

bakterije: 1.39
sluz: 612.19
kristali: 0.20


jel mi može netko pojasniti ova odstupanja? to je nalaz sa sistematskog pa me zanima jel ima razloga da idem doktoru ili ne?

hvala!
gugica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 13:38   #885
Molim vas da netko objasni nalaz CT bubrega.Mamin je,operirala je rak dojke prije 3 godine.

U distalnom dijelu lijeve nadbubrežne žlijezde na spoju krakova poprima trokutasti oblik širine 1,3 cm,a atenuacijske vrijednosti solidnoga tkiva su +22 HU,d dok je desna povećana i u kranijalnom obliku kuglasto oblikovana veličine promjera 1,6x1,2 cm niskih atenuacijskih vrijednosti -9 HU. Nalaz prvenstveno odgovara malenom ekspanzivnom procesu kortikalnoga podrijetla odnosno adenoma kore. Ispod tog proširenog dijela prate se dva primjereno velika kraka.

Ovi nalazi zahtijevaju kontrolu uz komparaciju.

Lijevi bubreg sadrži u području gornjega pola i središnje trećine kortikalnu običnu cistu veličine promjera 5,8x4,7 cm aksijalno, te dvije male hiperdenzne ciste veličine promjera 9 cm i to u središnjoj trećini dorzalno te u području donjega pola ventralno.

Desni bubreg u području donjega pola sadrži hipodenznu žarišnu leziju promjera 9 mm a atenucijske su vrijednosti do -96 HU, tako da se najvjerojatnije radi o posve malome lipomu. Isti bubreg kranijalnije u središnjoj trećini uz lateralni rub sadrži posve sitnu 4-5 mm hiperdenznu žarišnu leziju. Kanalni sustavi bubrega nisu prošireni.

Unaprijed hvala!
ew@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 15:03   #886
kakva je to EPIMUKOZNA ANESTEZIJA?igla?sprej? ili nesto trece....
goran12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 11:54   #887
Molim tumačenje krvnih nalaza.
GUK snižen (4)
Ukupni bilirubin povišen (24)
GGT snižen (7)
Thx
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 14:20   #888
Može li mi netko protumačiti ovaj nalaz (tek sam za par dana naručena kod dr.)

Laboratorijska koagulacija
time - 11.5
INR - 0.93
% - 114.9

I još nešto što baš i ne mogu pročitati, čini mi se da je VU: 0,060 45 (ili 4S, nisam sigurna) (0,06 - 0,180)

Hvala.
pítā is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 20:56   #889
Ne mogu više editirati ali javljam da sam uspjela dobiti termin kod doktorice i sve je ok tako da ne trebate odgovarati na moju poruku.
pítā is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 21:20   #890
Koja se tjelesna temperatura smatra normalnom?
Ponekad ( naročito u večernjim satima) temperatura mi je oko 36°, a znala je biti i ispod toga.
S druge strane već godinama mi se zna događati da je temperatura blago povišena ( 37,2) nekoliko dana ili tjedana.
Tada se osjećam loše, ali nikad nije otkriven neki konkretni uzrok.
Ima li netko slična iskustva?
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 22:38   #891
Ima li (noćnog) znojenja?
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 08:57   #892
Povremeno se znojim noću, ali nisam uspjela uhvatiti nikakavu povezanost.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 20:34   #893
molim vas, hitno mi treba pomoć!!!

Jutros je rođena beba, teška 3,350. rođena je 8 dana ranije carskim rezom. Problem je u tome što je plakala samo kad se rodila i više ne, nego cijeli dan samo stenje, po opisu koji sam dobila to je bilo "nezadovoljno" stenjanje. 10 sati nakon poroda stavljena je u inkubator jer je bila pothlađena, imao je hladne ruke i noge. Moji se svi doma brinu šta je, svaki doktor kaže drugačije.
Kako je doktorica primjetila pothlađenost vadili su bebi krv i ima visoke leukocite.
Zanima me samo je li itko imao ikakav sličan problem s tek rođenom bebom i jeli itko zna šta bi to moglo biti, jeli opasno i je li zaista imamo razloga za brigu.
__________________
little fucking goat
LittleGoat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 10:02   #894
Helou...

Zna li netko možda značenje slijedećeg nalaza RTG-a kralježnice:

" I.V. prostor je sužen u segmentu L5 - S1 "

Hvala unaprijed
allayna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 12:18   #895
LittleGoat, nemam iskustava te vrste, ali mislim da za veliku brigu nema mjesta.
Ako beba ima povišene leukocite , znači da je riječ o nekoj upali pa nije čudno nezadovoljno stenjanje.
Također ni pothlađenost nije nešto zabrinjavajuće jer se to bebama lako dogodi ( organizam još nije u stanju dobro se prilagođavati ).
Kad sam ja rodila i moja beba je samo kratko zaplakala pa sam se pitala što je. Sve je bilo u redu!
Zaboravila sam, upale kod tek rođenih beba nisu rijetkost. Ustvari je dobro da se simptomi pokazuju dok je beba još u bolnici jer će tako dobiti najbržu liječničku pomoć, a ni roditelji ne moraju odlučivati hoće li zvati liječnika ili trčati u bolnicu.
Uvjerena sam da će sve biti u redu s bebom, ali utješite mamu jer njoj sad divljaju hormoni i sigurno to teško podnosi!
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 17:08   #896
Quote:
zdenka27 kaže: Pogledaj post
Koja se tjelesna temperatura smatra normalnom?
Ponekad ( naročito u večernjim satima) temperatura mi je oko 36°, a znala je biti i ispod toga.
S druge strane već godinama mi se zna događati da je temperatura blago povišena ( 37,2) nekoliko dana ili tjedana.
Tada se osjećam loše, ali nikad nije otkriven neki konkretni uzrok.
Ima li netko slična iskustva?
Svim ženama je u drugom dijelu ciklusa(od ovulacije do menstruacije) temp blago pivešena, od 37-37.4

Meni je temp skoro uvik 37, imam hepatitis C, ne znam jel to ima ikakve veze. Nikad nisam imala nikakve simptome, virus sam otkrila slučajno. UZV i svi nalazi jetre su u redu....Al virus je tu.
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 20:25   #897
Hvala na odgovoru, ali ja nemam menstruaciju već par godina. A i tako povišena temperatura znala je trajati i par tjedana.
Evo zadnji primjer. Jučer navečer temperatura mi se spustila i malo ispod 36°, a danas tijekom dana ( osjećala sam temperaturu) imala sam 37-37,2. Znam da nekome to može biti i normalna temperatura, ali ja ne vjerujem da je to kod mene slučaj jer se baš osjećam "temperaturno".
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 21:15   #898
Quote:
zdenka27 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, ali ja nemam menstruaciju već par godina. A i tako povišena temperatura znala je trajati i par tjedana.
Evo zadnji primjer. Jučer navečer temperatura mi se spustila i malo ispod 36°, a danas tijekom dana ( osjećala sam temperaturu) imala sam 37-37,2. Znam da nekome to može biti i normalna temperatura, ali ja ne vjerujem da je to kod mene slučaj jer se baš osjećam "temperaturno".
Štitnjača???
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 22:48   #899
Koliko godina? I zašto je rađen RTG?
RoniqXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 00:23   #900
Quote:
zdenka27 kaže: Pogledaj post
Povremeno se znojim noću, ali nisam uspjela uhvatiti nikakavu povezanost.
Da li je negdje povećan neki limfni čvor na vratu ili negdje dalje, ima li nekih kvržica?

Često je simptom tuberkuloze. Trebalo bi barem izvaditi krv.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.