Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2007., 15:11   #1
nisko željezo!

Imam problema sa željezom, bilo mi je 2 prije 8 mj, nakon terapije od dva mjeseca diglo se na 8, malo nakon toga sam opet osjećala slabost i opet je spalo na 2. sad ga stalno pijem, tablete i sve ostalo ali se željezo ne diže (nešto malo).
nisam do tada nikad imala problema s anemijom.
doktorica mi samo govori kad dođu nalazi da jedem puno jetrice, cikle itd, što i radim.
ne znam da li bi trebala inzistirati na još nekim pretragama kad mi ona ništa ne spominje.
malo me trta uhvatila jer sam se srušila danas ujutro jer sam osjećala slabost i nesvjesticu..
imate kakav savjet?
lore0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 15:12   #2
koje tablete pijes? mislim, napisati "pijem tablete"

meni je željezo u jednoj fazi također bilo oko 2,5 i Ferro Sanol Duodenal mi ga je popravio u roku od 3-4 mjeseca konstantog pijenja. sad je oko 10, danas sam dala krv :ne-anemična:
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 15:28   #3
ove koje mi je doktorica preporučila da pijem, ne mogu se sjetiti imena ali znam da su bile made in makedonija i da je okus bio odvratan. sad sam uzela od natural welth jer sam čula da su bolje.
Koliko koštaju te tvoje koje su pomogle i dal može bez recepta?
lore0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 15:30   #4
kutiju od 200 komada bila sam platila oko 30€. Mislim da su isle na bijeli recept, s tim da se uvoze iz vana (u onoj ljekarni na Dolcu). iako, to je bilo prije 2-3 godine, sad ih mozda ima i u normalnim apotekama
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 15:40   #5
Thanks, probat ću ih!
lore0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 18:39   #6
meni teta doktor daje jedino heferol, retafer i onaj ferrum lek ne podnosim, a ne kupujem ništa na svoju ruku jer sam vječno anemična, i ako mi se željezo i digne, padne nakon menge i jednog stresnog tjedna, pa se trošak baš i ne isplati. meni je taj najbolji, a pij sve u kombinaciji s vitaminom c jer pospješuje apsorpciju. i, da, ganjaj svoju tetu doktor malo više- anemija se ne liječi jetricom i ciklom!
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 12:48   #7
Sad kad si napisala, taj što mi je doktorica dala je heferol, ali mi nije pomogao. Ništa drugo ne spominje od lijekova.
što ti piješ stalno heferol?
lore0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 22:53   #8
..ako je željezo dulje vrijeme loše, doktorica bi ti trebala dat uputnice za dodatne pretrage da otkriješ uzrok gubitka željeza (preobilne menge, okultna krvarenja, nedostatak određenih vitamina/minerala...), jer nije baš ugodno stalno padat po podovima i u međuvremenu cuclat FerrumLek (I know - I try, rekao bi Borat )
__________________
私が学ばなければならなかった私のレッスンだった
私はあなたが燃やさなければならなかったあなたの要塞だった..
reckless_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 23:16   #9
ja sam joj spomenula dodatne pretrage ali ona kao da me ne čuje.. ako dođe do toga ići ću privatno, samo ne znam što sve da napravim od pretraga?
što je to okultno krvarenje?
lore0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 23:25   #10
citiram s medicina.hr: Krvarenje se ponekad ne primijeti jer je količina krvi mala i takvo se krvarenje naziva skriveno ili okultno krvarenje npr.u probavnom traktu, pa ti testiraju prisutnost krvi u stolici npr..

ja bih ti preporučila ginekološki pregled, jer se često zna dogodit da je upravo tamo uzrok problema, odnosno česte i jake menge.. čisto da provjeriš dal je sve ok.. meni su otkrili hormonski poremećaj (štitnjača/hipofiza), koji je radio svašta s mengom + poremećaj minerala u krvi.. u svakom slučaju, uz tablete željeza uzimaj si vitamin C, kao što su curke već rekle
__________________
私が学ばなければならなかった私のレッスンだった
私はあなたが燃やさなければならなかったあなたの要塞だった..
reckless_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 13:39   #11
Ja sam takodje uzimala Ferro Sanol Duodenal, kao i pila sok od cikle, jela ciklu i sve gdje ima zeljeza. Takodje sam pride pila tecne sirupe iz onih radnji sa biljnim lijekovima. Kräuterblut se zvase ili tako nesto. I pomoglo je prilicno brzo.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 16:27   #12
lore, ja sam imala prilično gadno prošlo ljeto (konobarila sam i uspjela zeznuti imunitet, željezo, kosti, psihu, sve), pa sam išla na svojevrsni sistematski, da sve provjerim. nakon vađenja krvi me doktorica veoma začuđeno gledala (tipa: curo,jesi ti živa?). nakon toga sam dobila retafer od kojega sam imala bolove u trbuhu, od ferruma sam prije dobila zeleni jezik, jedino mi paše heferol kojeg sam pila 3 mjeseca s vit c. vadila sam krv opet nedavno, i išla i na sve pretrage moguće, i sve mi je oke (osim onoga što nije već dugo), osim opet niskog željeza. pa sam dobila još jednu bočicu. a inače sam na tromjesečnoj terapiji svaku godinu-dvije, jer idem vadit krv onda kad željeza više u njoj nema (bila bih i češće).
a željezo je u stalnom padu zbog gadnih mengi, koja je uzrokovana endometriozom. i moji doktori piju aspirine kad me vide
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 15:21   #13
Ja oduvijek imam nisko željezo ili točnije rečeno oduvijek sam imao.
Probao sam razno razne tablete, sirupe - odavde, iz vani, nema što nisam probao i apsolutno sve mi je uzrokovalo nuspojave, najčešće užasne mučnine, nekad čak i povraćanja.
Pred nekih par mjeseci počeo sam uzimati algu Spirulinu (ne isključivo zbog željeza, nego inače jer su mi je preporučili) i pošto sam ja inače jako lijen nakon jedno mjesec-mjesec i po dana uzimanja jednostavno sam prestao s njom. Od tad su prošla dobra 2 mjeseca i ja vadio krv kad ono po prvi put u životu željezo mi je bilo nevjerojatnih 20!!!!! A nikad u životu mi nije bilo iznad 7-8 (a obično oko 4-5, nekad i niže). S obzirom da nisam uzimao ništa drugo, a hranio se jednako kao i uvijek (možda čak i gore nego inače pošto sam bio u ZG na studiju) zaključujem (a i oni koji isto to uzimaju su mi potvrdili) da mi je to od Spiruline. Pa možete pokušati, nije škodljivo u svakom slučaju.
a-a Ja Ne Trebam Nikoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 22:19   #14
meni je oduvijek bilo nisko, godinama, i donijela mi mama ove tablete (ko bomboni su, ne možeš ih prestat jest)
inače ta firma je spoznor hrvatskog olimpijskog odbora i tablete su za žvakanje, s okusom ja mislim maline, i smiješ najviše 3 na dan
nisam popila ni pol jedne kutijice, i sada mi sve normalno, ali i malo sam se udebljala (prije sam bila dosta mršava) pa mi se znalo zacrnit pred očima itd..možda i 50% od toga mi se normaliziralo

tablete su zadnje na linkuželjezo za žvakanje
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 00:31   #15
pokušaj nabaviti u bilj. apoteci zelenu magmu ili pšenicu - to obiluje željezom, a u Dm-u imaš Taheebo tablete, nisu skupe ali učinkovite su (imunitet), moja mama je imala nikakvu krv. sliku i nakon 3 mj. stanje je skoro pa savršeno
Melli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 18:52   #16
Ja sam pila jedno 3 mjeseca Ferrum lek i pomoglo je i nikad više nakon toga nisam imala problema s niskim željezom. Ali sad mi je pak naraslo na 40 (ne od ferrum leka, da se netko ne prepadne)
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 10:59   #17
Mene je srce malo boljelo, ono povremeno kao da žigne, pa sam otisla doktoru, uradila nalaze i ispalo je da mi je zeljezo 4. To me je bas zacudilo, jer nikad nisam imala problema sa nesvjesticama, malaksaloscu ili sta vec, a zeljeto mi je bas nisko. Doktrorica mi je dala heferol u kombinaciji sa C vitaminom i B vitamin. Ja sad ne znam da li bih ja trebala jos sta od tableta uzimat jer evo tek tjedan dana pijem heferol, pa ne znam hoce li biti ucinkovit.
PITANJE: Je li se vitamin C pije sa heferolom ili nakon? Za sta mi B vitamin tu sluzi?
kamizo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 11:07   #18
A sada jedan recept: 1kg jabuka, 1kg cvekle, 1kg mrkve (sve izribaj-imas multipraktik), dodaj 1kg meda i 2-3 limuna izrezana na ploske. Ostavi stajati 24 sata, nakon toga iscijedi (dobices gusti sok) i stavi u frizider i sok pij po 1dl dnevno, najbolje ujutro.
Mamin recept... Ovo je nju spasilo u trudnoci kad je nosila blizance koji su joj se popili, pa eto, tko voli nek izvoli...
kamizo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 11:35   #19
Quote:
kamizo kaže: Pogledaj post
Mene je srce malo boljelo, ono povremeno kao da žigne, pa sam otisla doktoru, uradila nalaze i ispalo je da mi je zeljezo 4. To me je bas zacudilo, jer nikad nisam imala problema sa nesvjesticama, malaksaloscu ili sta vec, a zeljeto mi je bas nisko. Doktrorica mi je dala heferol u kombinaciji sa C vitaminom i B vitamin. Ja sad ne znam da li bih ja trebala jos sta od tableta uzimat jer evo tek tjedan dana pijem heferol, pa ne znam hoce li biti ucinkovit.
PITANJE: Je li se vitamin C pije sa heferolom ili nakon? Za sta mi B vitamin tu sluzi?
Vitamin C pospjesuje apsorpciju zeljeza, tako da je uputno uzimati ih zajedno. Heferol se treba uzimati pola sata prije jela. Vitamin B je tu preventivno; naime, nedostatak vitamina B12 moze dovesti do anemije, a kako ga u organizmu nemamo uskladistenog za dugo razdoblje, eto... nek se nadje .
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 22:26   #20
Quote:
lore0000 kaže: Pogledaj post
Imam problema sa željezom, bilo mi je 2 prije 8 mj, nakon terapije od dva mjeseca diglo se na 8, malo nakon toga sam opet osjećala slabost i opet je spalo na 2. sad ga stalno pijem, tablete i sve ostalo ali se željezo ne diže (nešto malo).
nisam do tada nikad imala problema s anemijom.
doktorica mi samo govori kad dođu nalazi da jedem puno jetrice, cikle itd, što i radim.
ne znam da li bi trebala inzistirati na još nekim pretragama kad mi ona ništa ne spominje.
malo me trta uhvatila jer sam se srušila danas ujutro jer sam osjećala slabost i nesvjesticu..
imate kakav savjet?

Hej.. ,isto to sam prošla i ja pred 2 god,a djelomično i prošlo ljeto. Meni je moj dr opće prakse davao neke glupe pastile za željezo koje zapravo nisu napravile ništa i spustilo mi se na 1.9. Tek tad me poslao na sve potrebne pretrage-ginekolog,hematolog u bolnicu i sl. Hematolog me upozorio da je najgora opcije bit bezvezne pastile koje možeš kupiti i sam kad se željezo spusti tako nisko. Tamo sam dobila nekoliko lijekova,između ostalog i ferrum lek.,i nekakve upute za prehranu (ugl hrana s puno željeza i vitamina C).....nakon par mj sve je došlo na svoje i sad sam nastavila paziti na prehranu i željezo mi je prvi put u životu stalno oko 15. Sretno!
anchy_ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:20.