Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2004., 11:36   #1
Kofein

Di ima vise kofeina?
Zakaj na kavama ne pise koliko ima kofeina?
__________________
Čakovec scena
Antac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 11:56   #2
Kazu da red bull ima istu vrijednost kao shest do sedam shalica obicne kave. U svakom slucaju red bull ima vishe.

Popila jednu limenku i na pola puta se zapitala kako ljudi mogu piti to smece. Nishta gore u zivotu nisam okusila.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 12:09   #3
a u redbullu ima sigurno....nakon toga mi je tak sjeban zeludac..uzas....
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 12:12   #4
Quote:
StetoCina kaže:
a u redbullu ima sigurno....nakon toga mi je tak sjeban zeludac..uzas....
Zapali jednu nakon toga - pomogne.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 12:15   #5
znam da znas da sam nepusac
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 19:08   #6
Quote:
iggix kaže:

Popila jednu limenku i na pola puta se zapitala kako ljudi mogu piti to smece. Nishta gore u zivotu nisam okusila.
meni je red bull bio super. kao one hubabuba žvake.
dok sam još mogla to piti...
hopeless is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 20:28   #7
A shto sad ne mozesh, hopy?

Quote:
znam da znas da sam nepusac
Znam i ja da ti znash da ja znam da si ti nepushac. Samo se pitam da li ti znash da se ja zezam.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 09:16   #8
Quote:
iggix kaže:

Znam i ja da ti znash da ja znam da si ti nepushac. Samo se pitam da li ti znash da se ja zezam.
bat ofkors
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 11:02   #9
Vjerojatno ga ima više u Red bullu. Nescafe obično koristim kad želim "odmoriti" želudac od obične kave pošto je vrlo blag.

Iako je jači, Bull nema baš nekih kofeinskih efekata jer čini mi se da je bitniji sastojak u njemu taurin. Osobno, jedino mi koristio za manje umaranje prilikom većih fizičkih napora, a što se tiče budnosti i sličnih spika - banana.

Okus i nije tako loš ako ti se sviđa malina. Obično se popravlja s votkom..
__________________
Nemoj se igrati sa srcem žene, ono je samo jedno. Rađe se igraj sa sisama, njih su dvije...
dr_jekyll is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 11:41   #10
hmmm meni je bas utjecao na budnost....recimo ja ga koristi samo kada moram voziti dugu rutu i onda spremim dva i ako mi se prispava popijem i to me fino razbudi...bolje nego kava..

jedino ako je put dug i opet mi se pocne spat, e onda stanem i spavam jer ak mi se i nakon 2 redbulla posne spat onda sam jaaaako umoran
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2004., 14:51   #11
Quote:
dr_jekyll kaže:
Osobno, jedino mi koristio za manje umaranje prilikom većih fizičkih napora, a što se tiče budnosti i sličnih spika - banana.
ja sam mozda dva puta u zivotu pila red bull. jednom sam bila umorna k'o pas i to sam popila i wow ~ poslije toga sam otisla spavati... a-a, krila, da... tako da ja u te spike isto ne vjerujem.

kavom se isto bas ne nalijevam. nekad ne popijem nijednu, najcesce to bude jedna dnevno (ako uopce pijem), rijeeetko dvije na dan. kod kuce pijem nesicu, tursku bas i ne ljubim. mogu funkcionarati i bez kave. (zasad. pitajte me za kojih 5 godina.)

a sad, sto se tice bas kave, ona na mene ima "odgodjeno djelovanje." tako ja to zovem. popijem kavu i ako sam umorna, nis se ne dogodi, ali nakon jedno 2 sata postanem hiperaktivna.

sto se tice mijesanja RB i vodke ~ no way. ionako me vodka zdrma gore nego ista drugo, ne trebam jos dodatke. osim juicea.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2004., 15:00   #12
Red Bull sam pila jednom i imalo mi je odvrtan okus. Nikakve efekte nisam uočila, niti uz najbolju volju. Koji shit.

Dr. J. je napisao da povremeno pije Nescaffe jer je blaži od obične kave?!? Nescaffe jedino nema talog kao turska kava, ali da je blaži -nema šanse. Mene drmne tako kako me turska kava ne može u litrama drmnut.

Možda je problem u sosu, to iritira želudac kod turske kave. Ali da je Nescaffe slabiji - dont think so...

Ja sam za tursku!!
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2004., 17:01   #13
Bože, vas Red Bull ne razbudi?!

Ja bih toj tvornici, jednog dana kad diplomiran, trebala valjda poslat kakvu donaciju u znak zahvale.

Ufff, pitam koliko bi mi pun bio indeks da nema tog čudotvorca. Meni je jedini problem što, kad položim ispit i oden konačno doma spavati, ne mogu oka sklopit! Umorna ko pas... al' san na oči ne ide. Tako da mi se taj dan ispita najčešće pretvori u dan u krevetu u potrazi za izgubljenim snom.
Anteaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 00:33   #14
ma sve je to u glavi (osim odvratnog hubabuba okusa u ustima ) , ak zabriješ da te burek s mesom drži budnim i to čuješ par puta svaki dan na reklami za koji mjesec ti i burek daje krila
Coyote 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 01:57   #15
Quote:
Coyote 007 kaže:
ma sve je to u glavi (osim odvratnog hubabuba okusa u ustima ) , ak zabriješ da te burek s mesom drži budnim i to čuješ par puta svaki dan na reklami za koji mjesec ti i burek daje krila
Meni je super okus.

A za zabrijavanje... Vjerujem da i to igra svoju ulogu, ali brijala sam ja i na tursku pa bih ipak uspila zakrmit sa knjigom u ruci i prespavat ispit.
Anteaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 14:31   #16
Kofein i ovisnost

Imam prijatelje koji kažu da ne mogu finkcionisati bez jutarnje kafe. Mislila sam bullshit..., to je sve u glavi.

Pušač jesam, ali kafa mi je uvijek imala ružan ukus. Turska mi je , a espeso (ja ga zovem šoljica čistog otrova) .
Nedavno se pojavio nescafe 3 u 1. Jednostavan za napravit, a i finog ukusa. I tako sam započela tradiciju. Dodjem u office napravim si kafu, prgledam mail i na posao.
Prije dva dana nestalo mi je zaliha kafe. Uopšte mi nije palo na pamet da kupim novu zalihu.
Jučer sam na poslu bila prava bitch (što je čudno, jer sam prije 7 dana izašla iz PMS-a, a tada stvarno pazim na ponašanje) . Nikako se nisam mogla koncentrisati izvikala sam se na jadnu stažisticu zbog neke neke greškice koja nije bila vrijedna spomena ... došla sam kući nervozna, izvikala se na dragog zato što je zaspao u fotelji sa daljinski upravljačam u krilu...
Isto se ponovilo jutros. Došla sam na posao, nadrkana... posao mi nikako nije išao od ruke... Prije 2 sata moje ludilo je kuliminiralo. Da se ne bi ponovio incident od jučer... izašla sam van sjela u kafić naručila kafu. Poslije prvog gutljaja osjećala sam se bolje. Popila sam kafu... odjednom sam se osjećala kao nova. Vratila sam se u office, pozvala jadnu stažisticu u kancelariju, izvinila joj se za jučerašnje sranje.

I evo sada sjedim i pitam se.... jesam li ovisnik o kofeinu?
Leeloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 14:44   #17
Re: Kofein i ovisnost

Quote:
Leeloo kaže:
Imam prijatelje koji kažu da ne mogu finkcionisati bez jutarnje kafe. Mislila sam bullshit..., to je sve u glavi.

Pušač jesam, ali kafa mi je uvijek imala ružan ukus. Turska mi je , a espeso (ja ga zovem šoljica čistog otrova) .
Nedavno se pojavio nescafe 3 u 1. Jednostavan za napravit, a i finog ukusa. I tako sam započela tradiciju. Dodjem u office napravim si kafu, prgledam mail i na posao.
Prije dva dana nestalo mi je zaliha kafe. Uopšte mi nije palo na pamet da kupim novu zalihu.
Jučer sam na poslu bila prava bitch (što je čudno, jer sam prije 7 dana izašla iz PMS-a, a tada stvarno pazim na ponašanje) . Nikako se nisam mogla koncentrisati izvikala sam se na jadnu stažisticu zbog neke neke greškice koja nije bila vrijedna spomena ... došla sam kući nervozna, izvikala se na dragog zato što je zaspao u fotelji sa daljinski upravljačam u krilu...
Isto se ponovilo jutros. Došla sam na posao, nadrkana... posao mi nikako nije išao od ruke... Prije 2 sata moje ludilo je kuliminiralo. Da se ne bi ponovio incident od jučer... izašla sam van sjela u kafić naručila kafu. Poslije prvog gutljaja osjećala sam se bolje. Popila sam kafu... odjednom sam se osjećala kao nova. Vratila sam se u office, pozvala jadnu stažisticu u kancelariju, izvinila joj se za jučerašnje sranje.

I evo sada sjedim i pitam se.... jesam li ovisnik o kofeinu?





I ja sam mislila (naglasak na mislila) da se o kavi nemože biti ovisan. Onda sam kao jednom odlučila: e sad je neću piti pa baš da vidimo. Nervoza, glavobolja i umorne oči su bile end rezultat. Neznam jeli to opet bila samo strar u mojoj glavi ili što, ali nebih ponovila. Iako ja "drapam" po turskoj i to fest jakoj, a ovaj kapuccino 3u1 mislim da i nemože stvoriti neku ovisnost jer je udio kave gotovo kao u mlijeku!
Možda su kod tebe ipak neki drugi razlozi?!
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 15:00   #18
Re: Re: Kofein i ovisnost

Quote:
fairy kaže:
Iako ja "drapam" po turskoj i to fest jakoj, a ovaj kapuccino 3u1 mislim da i nemože stvoriti neku ovisnost jer je udio kave gotovo kao u mlijeku!
Možda su kod tebe ipak neki drugi razlozi?!
Nije kapućino... pila sam nescaffe kafu, a i nescaffe kapućino. znam razliku... Ovo je obična neskafa... samo što si ti sve smiksali u jednu kesicu sa malo mlijeka.

Pravo ne bih voljela da razvijem još jednu ovisnost... cigare su mi dosta (i previše).
Sad za druge razloge, nisam baš sigurna. Trenutno mi dobro ide. Zato se i pitam. Nervoza bez razloga... Isto kao kada sam (neuspješno) pokušala prestati sa pušenjem.
Sutra ću započeti dan bez kafe. Pa budem vidjela....
Leeloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 15:10   #19
Nisam siguran više što je tu uzrok, a što posljedica, ali ima nekih predavanja na faksu koja jednostavno ne mogu prebroditi u budnom stanju ako ne popijem kavu prije. Jednom nisam imao kovanica za automat, i nakon pol sata sam začorio onak u prvoj klupi, profesoru pred nosom. Od tada sam odlučio ne eksperimentirati.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 15:12   #20
Re: Re: Re: Kofein i ovisnost

Quote:
Leeloo kaže:
Nije kapućino... pila sam nescaffe kafu, a i nescaffe kapućino. znam razliku... Ovo je obična neskafa... samo što si ti sve smiksali u jednu kesicu sa malo mlijeka.

Pravo ne bih voljela da razvijem još jednu ovisnost... cigare su mi dosta (i previše).
Sad za druge razloge, nisam baš sigurna. Trenutno mi dobro ide. Zato se i pitam. Nervoza bez razloga... Isto kao kada sam (neuspješno) pokušala prestati sa pušenjem.
Sutra ću započeti dan bez kafe. Pa budem vidjela....

aaa zo! onda je možda moguče da si se navukla jer Nescafe može stvoriti ovisnost. Ali čemu odvikavanje? Jedna kavica na dan se preporuča, drugo da dereš cca 5 dnevno, Mislim da ovo nije opasno, dakle ne vidim razlog da kreneš u odvikavanje, uživaj draga!
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:18.