Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2011., 08:26   #201
vezano za linex lady... ja sam ih probala prije nekih mjesec dana i odmah sam osjetila strašno pečenje, a idući dan i krv na ulošku i naravno zovem ginekologicu i kaže mi da su se već 3 cure javile u toku dana s istim simptomima i da odmah prekinem terapiju s njima. umjesto njih uzela sam vivag i sve super.
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 15:00   #202
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
vezano za linex lady... ja sam ih probala prije nekih mjesec dana i odmah sam osjetila strašno pečenje, a idući dan i krv na ulošku i naravno zovem ginekologicu i kaže mi da su se već 3 cure javile u toku dana s istim simptomima i da odmah prekinem terapiju s njima. umjesto njih uzela sam vivag i sve super.

hm...probat cu pa ako nije dobro onda prestajem!
Noirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 12:38   #203
cao drage moje curee..imam jedan veliki problemm..isla sam kod ginekologa jer sam imala obilan iscjedak,neugodnog mirisa prilikom spolnog odnosa najvise.ginekolog mi je rekao da je u pitanju gardnerella..dao mi je neo pentoran forte vaginalete..koristila sam ih 7 dana,,nestao je neugodan miris ali i dalje imam obilan bjel iscjedak pri odnosu najvise al bez mirisa..jel to znak da gv nije izlijecena ili je to normalan iscjedak?
zabrinuta111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 17:29   #204
mene zanima jel ikome od vas gin spomenuo povezanost garnerelle i hpv? i uputio vas na testiranje na hpv?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 17:21   #205
pozdrav cure/žene/djevojke/majke

htjela bih malo ući u ovu raspravu u svezi gardnerelle, naime papa testom mi je ustanovljena ta upala (jača) dobila sam medazol antibiotik, vaginalete i canasten tablete.

Sad to koristim već treći dan, međutim tijekom tih dana sam trebala dobiti mjesečnicu, i sad mi se pojavio neki smeđi totalno isjcjedak. da li je to početak menstruaicje ili nešto drugo.

Doktorica mi je rekla da neka započnem samo sa terapijom a ako dobijem mjesečnicu da je nazovem.

Molim vas vašu pomoć da li se netko u skorije vrijeem susretao sa time svime

hvala
Natalie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 19:32   #206
vjerojatno ti je to pocetak stvari ako si stavljala vaginalete/kremu
kad koristis vaginalete ko lijek u vrijeme stvari se lijecenje prekida i nastavlja nakon stvari
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 19:38   #207
Quote:
Natalie25 kaže: Pogledaj post
pozdrav cure/žene/djevojke/majke

htjela bih malo ući u ovu raspravu u svezi gardnerelle, naime papa testom mi je ustanovljena ta upala (jača) dobila sam medazol antibiotik, vaginalete i canasten tablete.

Sad to koristim već treći dan, međutim tijekom tih dana sam trebala dobiti mjesečnicu, i sad mi se pojavio neki smeđi totalno isjcjedak. da li je to početak menstruaicje ili nešto drugo.

Doktorica mi je rekla da neka započnem samo sa terapijom a ako dobijem mjesečnicu da je nazovem.

Molim vas vašu pomoć da li se netko u skorije vrijeem susretao sa time svime

hvala
Upravo zavrsavam muku s tim, cesto mi se pojavi, ali je meni dr rekla da ne koristim tokom mjesecnice nego da cekam da prodje, ali tokom imanja te bakterije smedji iscjedak pojacan je normalan, mislim nuspojava. Ja sam ispila antibiotike i sad trebam vivag, mada mene zanima dal se nakon antibiotika moze canesten? jer u apoteci mi je rekla da je i to kao antibiotik, pa me to malo zbunjuje, medjutim, prosli put mi je normalno prosla nakon antibiotika i vivaga.
Antigonay is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 20:59   #208
canesten se da nakon antibiotika jer antibiotici pospjesuju nastanak gljivica pa se onda da canesten (ili nesto) slicno da to sprijeci
pod ovo "se da" mislim da ginekolg da tj prepise
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 22:37   #209
A Dalacin? koji se koristi vaginalno, kao neka krema? Dal on moze dodatno nakon antibiotika umjesto vivaga ili?
Antigonay is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 12:43   #210
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
mene zanima jel ikome od vas gin spomenuo povezanost garnerelle i hpv? i uputio vas na testiranje na hpv?
Naravno da nije.
Možeš malo pojasniti?
Kahuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 20:11   #211
Quote:
Kahuna kaže: Pogledaj post
Naravno da nije.
Možeš malo pojasniti?
meni je gin rekao da je gardnerella marker za hpv i da 80 ili 90% zena koje imaju nju da imaju i hpv (neznam koji postotak mi je bubnuo vise) i rekao mi je da trebam napravit test na hpv tri mjesec nakon izlijecenja od bakterije, sta i planiram eto..
prvo sam se poprilicno prepala a onda sam guglala i nigdje bas nije ta povezanost naglasena cak dapace pise da postoje slucajevi i djevica s tom bakterijom pa sam "mirnija"
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 08:41   #212
u zadnjih godinu dana me stalno napada. ginekologica mi je svašta davala, inače je super, ali isprobava na meni stvari izjavom: Ajmo sada ovo probati. zadnje je bilo dalacin od koga sam dobila i gljivice pa sam i plymicol morala stavljati. na papi mi se ne vidi. bris mi ne predlaže i tako. ali nikad ne da i mom partneru terapiju, iako sam joj rekla da mi se odnosom vrati. prođe me malo i onda nakon seksualnog odnosa mi se vrati. samoinicijativno sam dala partneru royazol pa se on s tim maže, ali ništa. njega svrbi. i ja se izliječim jer par dana nemamo odnos i čim imamo, odmah mi se vrati. stavljala sam i češnjak, i tampon u lgg i ispirala se vodom sa uljem čajevca i ništa jedva dočekam kad trebam nešto staviti jer se uvijek nadam da će mi pomoći i ništa pomozite?! ova dijeta mi se čini kao krajnje rješenje jer sam baš gurman i bed mi je ali ako nema nikakve druge opcije, onda ću morati.
__________________
čin čččin čučuučin inčin
gejzirica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 14:42   #213
Moras joj rec da ti propise antibiotik-pilule koje cete ti i partner koristiti 7 dana, nema drugog rjesenja
Antigonay is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 13:37   #214
Quote:
Antigonay kaže: Pogledaj post
Upravo zavrsavam muku s tim, cesto mi se pojavi, ali je meni dr rekla da ne koristim tokom mjesecnice nego da cekam da prodje, ali tokom imanja te bakterije smedji iscjedak pojacan je normalan, mislim nuspojava. Ja sam ispila antibiotike i sad trebam vivag, mada mene zanima dal se nakon antibiotika moze canesten? jer u apoteci mi je rekla da je i to kao antibiotik, pa me to malo zbunjuje, medjutim, prosli put mi je normalno prosla nakon antibiotika i vivaga.
pozdrav,

da, taj treći dan te terapije medazolom i vaginaletama i došla je mensturacija. prekinula sam terepaiju i naručila kod ginekologa 5 dan od menstruacije. U utorak bila kod ginekologa, radila samo ultrazvuk i ponovo mi je ustanovoljeno kao da se sumnja na polip ali moram do kraja završiti terapiju sa medazolom i vaginaletama i ponovo moram na pregled. Rekao mi je ginekolog da je ta bakterija najveojatije uzrokovala to ajmo reći zadebljanje ili recimo sumnju na polip, da kad se izliječim tj. kad završim terapiju tada bi i taj tkz. polip trebao nestati, a ako slučajno ni onda ne nestane preporučuje odstranjene..ali otom potom, treba pričekati da terapija prođe, dođe prva menstruacija i onda ponovo na ultrazvuk i na pregled..

ajmeee, te vražje bakterije..
Natalie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 14:46   #215
Da, slazem se, stalno imam muke s njima.....dal tko zna koliko uopce pomaze umakanje tampona u lgg?
Antigonay is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 13:22   #216
ne znam dal pomaže umankanje tampona u lgg, ali ako nikako drugačije ne prođe, pokušat ću i sa tim, mada sam čula na par mjesta da nije bilo učinka, ali otom potom...danas mi je zadnji dan terapije, nadam se da će na slijedećem pregledu biti sve u redu
Natalie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 21:11   #217
Evo i ja ju opet imam, nakon nekoliko god opet mi se pojavila. Sad ne znam da li je cijelo vrijeme bila tu, pa mi ju na zadnjem pregledu nisu vidjeli ili je opet dosla. Simptoma kao ni prvi put nikakvih. Bila na redovnom pregledu i danas me zvali da je gotov papa i da je pronadena ta bakterija. Doktorica mi pripisala dalacin vaginalete 7 dana i kaze kontrola za godinu dana, da prije ne treba ?? A za partnera nista.
Da li je to ok i kakva su vasa iskustva ? Prvi put sam uzimala medazol.
međugorje is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 20:55   #218
Quote:
Natalie25 kaže: Pogledaj post
ne znam dal pomaže umankanje tampona u lgg, ali ako nikako drugačije ne prođe, pokušat ću i sa tim, mada sam čula na par mjesta da nije bilo učinka, ali otom potom...danas mi je zadnji dan terapije, nadam se da će na slijedećem pregledu biti sve u redu
Da li je po vama bolje uzimati medazol, vidim da vecina to uzima ili dalacin kremu ? Meni je doktorica preporucila kremu,ali to mi je skroz neprakticno za stavljanje. Prije 2 god uzimala sam medazol. Da li su dovoljne samo vaginalete ili uz to obavezno idu i tablete ?
međugorje is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 11:22   #219
Najbolja kombinacija je vaginalete + tablete + uzmi neki probiotik (u tabletama, kapsulama) zbog kandide jer je lijek jak.
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 23:08   #220
Rekla mi je dr da su dovoljne samo medazol tablete 7 dana i posto nisam imala simptome i obilne iscjetke da bakterija ocito nema puno i da nisu potrebne vaginalete. Kaze antibiotik ce ih ubiti i ne moram na ponovnu kontrolu, nego normalno nakon godinu dana. I kaze da u slucaju gardnerele nije potrebno lijeciti partnera, da je to stvar zenske mikroflore koju treba dovesti u red.
međugorje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:10.