Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2011., 18:20   #2001
Quote:
relativnost kaže: Pogledaj post
Nisam bas skuzio ovo. Znaci radim prvo trbusnjake 60 sec, onda sipku 60 sec itd.. i onda sve ispocetka 3 do 4 put sve bez odmora ili kako?
1. runda 4x60
odmor
2. runda 4x50
odmor
3. runda 4x40
odmor
4. runda 4x30

Btw, to bi početniku trebalo biti ubitačno. Pogotovo šipka, ja na njoj većinom visim poslije prve runde .
Umjesto 10 sec, možeš skidat i 15 po rundi, a 4. možeš za sad i izbacit - nije sramota.
knick is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 19:14   #2002
Quote:
Zoncolan01 kaže: Pogledaj post
Prilično si u pravu.
Što se događa sa proteinom u kontaktu sa želučanom kiselinom, razgrađuje se na amino kiseline što je najvažnije.
Protein sam po sebi je manje važan, amino kiseline su bitne. Da li ćemo taj proces pomoći kuhanjem ili pečenjem ili pak probavom sasvim je svejedno.

To su mitovi i legende o naćinu pripreme hrane.
Da se vratimo na početak, kako to da jedni od najsnažnijih bića na zemlji poput gorila ili slona uopće ne jedu ili jedu vrlo malo proteina?

Oni unose amino kiseline, što je još jedan dokaz da kuhanje ili pećenje i razgradnja proteina nema veze sa stvranošću. Naše tijelo ionako nemože probaviti proteine, nego ih razgrađuje.

Vegani i vegetarijanaci se neće složiti sa mnom, ali ljudi su svežderi, uprkos nekim.
Protein u sirovom jaju je samo 51 % bio raspoloživ, kada ga kuhamo postotak naraste na oko 91%, što nam pomaže u probavi. Neke stvari jednostavno kuhamo.

IMHO, protein uopće nije toliko važan kako ga industrija prikazuje
Taman sam htio napisati ovo za termičku obradu jaja. Dokle god protein nije karameliziran (zapravo, riječ je o Maillardovom procesu, karamelizacija se dešava šećerima, a Maillardov proces - koji se dešava uz prisustvo aminokiselina - izgledom i okusom ostavlja dojam karamelizacije), ljudskom je tijelu iskoristiv. Sad, je li riječ o 50, 60 ili 70%, mislim da toliko cjepidlačenje nije bitno niti vodi ičemu.
cretino is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 21:47   #2003
Quote:
knick kaže: Pogledaj post
1. runda 4x60
odmor
2. runda 4x50
odmor
3. runda 4x40
odmor
4. runda 4x30

Btw, to bi početniku trebalo biti ubitačno. Pogotovo šipka, ja na njoj većinom visim poslije prve runde .
Umjesto 10 sec, možeš skidat i 15 po rundi, a 4. možeš za sad i izbacit - nije sramota.
Jebo mene pas ak ja tebe kuzim.
Znaci radim prvu rundu 4x60=240 sekundi bez odmora, 4 razlicite vjezbe?
relativnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 22:40   #2004
Quote:
Zoncolan01 kaže: Pogledaj post
Prilično si u pravu.
Što se događa sa proteinom u kontaktu sa želučanom kiselinom, razgrađuje se na amino kiseline što je najvažnije.
Protein sam po sebi je manje važan, amino kiseline su bitne. Da li ćemo taj proces pomoći kuhanjem ili pečenjem ili pak probavom sasvim je svejedno.

To su mitovi i legende o naćinu pripreme hrane.
Da se vratimo na početak, kako to da jedni od najsnažnijih bića na zemlji poput gorila ili slona uopće ne jedu ili jedu vrlo malo proteina?

Oni unose amino kiseline, što je još jedan dokaz da kuhanje ili pećenje i razgradnja proteina nema veze sa stvranošću. Naše tijelo ionako nemože probaviti proteine, nego ih razgrađuje.

Vegani i vegetarijanaci se neće složiti sa mnom, ali ljudi su svežderi, uprkos nekim.
Protein u sirovom jaju je samo 51 % bio raspoloživ, kada ga kuhamo postotak naraste na oko 91%, što nam pomaže u probavi. Neke stvari jednostavno kuhamo.

IMHO, protein uopće nije toliko važan kako ga industrija prikazuje
Što se događa sa tim aminokiselinama ako u lancu fali samo jedna?
No pain no gain is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 22:43   #2005
Quote:
relativnost kaže: Pogledaj post
Jebo mene pas ak ja tebe kuzim.
Znaci radim prvu rundu 4x60=240 sekundi bez odmora, 4 razlicite vjezbe?
Pa normalno.
I ne moraš ti radit 4 vježbe koje ja radim, moš radit duže serije sklekova ak ti nisu dosadne.

Ja za sebe znam da bi popizdio i izgubio motivaciju da svaki dan samo sklekove radim.
knick is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 22:45   #2006
Quote:
Zoncolan01 kaže: Pogledaj post
Prilično si u pravu.
Što se događa sa proteinom u kontaktu sa želučanom kiselinom, razgrađuje se na amino kiseline što je najvažnije.
Protein sam po sebi je manje važan, amino kiseline su bitne. Da li ćemo taj proces pomoći kuhanjem ili pečenjem ili pak probavom sasvim je svejedno.

To su mitovi i legende o naćinu pripreme hrane.
Da se vratimo na početak, kako to da jedni od najsnažnijih bića na zemlji poput gorila ili slona uopće ne jedu ili jedu vrlo malo proteina?Oni unose amino kiseline, što je još jedan dokaz da kuhanje ili pećenje i razgradnja proteina nema veze sa stvranošću. Naše tijelo ionako nemože probaviti proteine, nego ih razgrađuje.

Vegani i vegetarijanaci se neće složiti sa mnom, ali ljudi su svežderi, uprkos nekim.
Protein u sirovom jaju je samo 51 % bio raspoloživ, kada ga kuhamo postotak naraste na oko 91%, što nam pomaže u probavi. Neke stvari jednostavno kuhamo.

IMHO, protein uopće nije toliko važan kako ga industrija prikazuje
Kako možeš čovjeka uspređivati sa životinjama? Genetika tu igra veliku ulogu.
No pain no gain is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 22:53   #2007
Quote:
Zoncolan01 kaže: Pogledaj post
Prilično si u pravu.
Što se događa sa proteinom u kontaktu sa želučanom kiselinom, razgrađuje se na amino kiseline što je najvažnije.
Protein sam po sebi je manje važan, amino kiseline su bitne. Da li ćemo taj proces pomoći kuhanjem ili pečenjem ili pak probavom sasvim je svejedno.

To su mitovi i legende o naćinu pripreme hrane.
Da se vratimo na početak, kako to da jedni od najsnažnijih bića na zemlji poput gorila ili slona uopće ne jedu ili jedu vrlo malo proteina?

Oni unose amino kiseline, što je još jedan dokaz da kuhanje ili pećenje i razgradnja proteina nema veze sa stvranošću. Naše tijelo ionako nemože probaviti proteine, nego ih razgrađuje.Vegani i vegetarijanaci se neće složiti sa mnom, ali ljudi su svežderi, uprkos nekim.
Protein u sirovom jaju je samo 51 % bio raspoloživ, kada ga kuhamo postotak naraste na oko 91%, što nam pomaže u probavi. Neke stvari jednostavno kuhamo.

IMHO, protein uopće nije toliko važan kako ga industrija prikazuje
Iz koje hrane to oni unose aminokiseline?
No pain no gain is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 22:55   #2008
Quote:
Zoncolan01 kaže: Pogledaj post
Prilično si u pravu.
Što se događa sa proteinom u kontaktu sa želučanom kiselinom, razgrađuje se na amino kiseline što je najvažnije.
Protein sam po sebi je manje važan, amino kiseline su bitne. Da li ćemo taj proces pomoći kuhanjem ili pečenjem ili pak probavom sasvim je svejedno.

To su mitovi i legende o naćinu pripreme hrane.
Da se vratimo na početak, kako to da jedni od najsnažnijih bića na zemlji poput gorila ili slona uopće ne jedu ili jedu vrlo malo proteina?

Oni unose amino kiseline, što je još jedan dokaz da kuhanje ili pećenje i razgradnja proteina nema veze sa stvranošću. Naše tijelo ionako nemože probaviti proteine, nego ih razgrađuje.

Vegani i vegetarijanaci se neće složiti sa mnom, ali ljudi su svežderi, uprkos nekim.
Protein u sirovom jaju je samo 51 % bio raspoloživ, kada ga kuhamo postotak naraste na oko 91%, što nam pomaže u probavi. Neke stvari jednostavno kuhamo.IMHO, protein uopće nije toliko važan kako ga industrija prikazuje
Nisi napisao što se događa sa tih 91% kada se pretjerano dugo termički obrađuju.
No pain no gain is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 23:18   #2009
Aminokiseline su prirodni spojevi koji u prirodi rijetko dolaze u slobodnom stanju. Uglavnom su međusobno povezane čineći makromolekule peptida i proteina.
No pain no gain is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 23:26   #2010
Možeš li napisat 12 postova zaredom? Mislim... šta će ti samo 4?
knick is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 23:40   #2011
Primati su vrlo slični ljudima, po načinu prehrane gorile se hrane kao mi nekada.

Aminokiseline dobivaju iz lišća, korijena, plodova itd. To što samo 3% prehrane čine crvi, mravi itd., nikako ne može objasniti sasvim dovoljnu količinu proteina koju unose. BTW, gorile su odlični dizači utega sa po nekima samo 3% mesa u prehrani. Rijetki slučajevi kanibalizma kod čimpanzi potvrđuju pravilo, primati su biljojedi.

Ništa se ne događa sa 91% osim što ti može izgoriti jelo
Proteini nisu bakterije da će nekim magičnim putem nestati, ili biti uništeni kuhanjem na 100 C.

Iako u zemljama gdje vlada glad i kronična pothranjenost stanovništu u prehrani itekako manjka ugljikohidrata i masnih kiselina, no ne manjka im ili ekstremi su kada im manjka proteina.
Guess what proteina ima sasvim dovoljno i u ionako siromašnoj prehrani tih jadnika.

Još nešto?

Zoncolan01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 23:49   #2012
Quote:
Zoncolan01 kaže: Pogledaj post
Primati su vrlo slični ljudima, po načinu prehrane gorile se hrane kao mi nekada.

Aminokiseline dobivaju iz lišća, korijena, plodova itd. To što samo 3% prehrane čine crvi, mravi itd., nikako ne može objasniti sasvim dovoljnu količinu proteina koju unose. BTW, gorile su odlični dizači utega sa po nekima samo 3% mesa u prehrani. Rijetki slučajevi kanibalizma kod čimpanzi potvrđuju pravilo, primati su biljojedi.

Ništa se ne događa sa 91% osim što ti može izgoriti jelo
Proteini nisu bakterije da će nekim magičnim putem nestati, ili biti uništeni kuhanjem na 100 C.

Iako u zemljama gdje vlada glad i kronična pothranjenost stanovništu u prehrani itekako manjka ugljikohidrata i masnih kiselina, no ne manjka im ili ekstremi su kada im manjka proteina.
Guess what proteina ima sasvim dovoljno i u ionako siromašnoj prehrani tih jadnika.

Još nešto?

I želiš reći da se na taj način uspjevaju prikupiti sve potrebne aminokiseline?
Uostalom zar misliš da ono što vrijedi za čovjeka vrijedi i za životinju ili je to ipak pitanje genetike?
Ovdje ne govorimo o količini proteina potrebnoj za normalno funkcioniranje organizma.................
No pain no gain is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 23:50   #2013
Quote:
knick kaže: Pogledaj post
Možeš li napisat 12 postova zaredom? Mislim... šta će ti samo 4?
Nije problem
No pain no gain is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 00:06   #2014
Quote:
No pain no gain kaže: Pogledaj post
I želiš reći da se na taj način uspjevaju prikupiti sve potrebne aminokiseline?
Uostalom zar misliš da ono što vrijedi za čovjeka vrijedi i za životinju ili je to ipak pitanje genetike?
Da uspiju prikupiti sve aminokiseline, ali po cijenu cijelodnevnog žvakanja i probavljanja.
Ne, ne mislim da bi se mi mogli tako hraniti (drugačiji probavni sustav), ali vegani me opovrgavaju, sasvim su uredu sa aminokiselinama koje dobivaju iz biljaka, ali jedu kao gorile 15 sati dnevno Zaključak, u biljkama ima sasvim dovoljno aminokiselina, samo ih treba puno unositi.

Snimi slona, čovjek ne jede niti gram mesa, a može snagom mišića iščupati panj od kuda mu takva snaga i sastav mišića?

Ljudi su postali svežderi stjecajem raznih okolnosti, po svemu što znamo zadnji hominid Australopithecus afarensis je bio vegetarijanac, Australopithecus africanus je po nekima (pronađeni tragovi rezanja i struganja na kostima kod nalazišta) bio svežder
Zoncolan01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 00:18   #2015
Quote:
Zoncolan01 kaže: Pogledaj post
Da uspiju prikupiti sve aminokiseline, ali po cijenu cijelodnevnog žvakanja i probavljanja.
Ne, ne mislim da bi se mi mogli tako hraniti (drugačiji probavni sustav), ali vegani me opovrgavaju, sasvim su uredu sa aminokiselinama koje dobivaju iz biljaka, ali jedu kao gorile 15 sati dnevno Zaključak, u biljkama ima sasvim dovoljno aminokiselina, samo ih treba puno unositi.Snimi slona, čovjek ne jede niti gram mesa, a može snagom mišića iščupati panj od kuda mu takva snaga i sastav mišića?

Ljudi su postali svežderi stjecajem raznih okolnosti, po svemu što znamo zadnji hominid Australopithecus afarensis je bio vegetarijanac, Australopithecus africanus je po nekima (pronađeni tragovi rezanja i struganja na kostima kod nalazišta) bio svežder
To ne vrijedi za čovjeka jer nije bitna samo količina aminokiselina već i sastav. Biološka vrijednost je bitna i iz takve hrane čovjek ne može napredovati u mišićnoj masi već će mišići atrofirati.
No pain no gain is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 00:19   #2016
Quote:
Zoncolan01 kaže: Pogledaj post
Da uspiju prikupiti sve aminokiseline, ali po cijenu cijelodnevnog žvakanja i probavljanja.
Ne, ne mislim da bi se mi mogli tako hraniti (drugačiji probavni sustav), ali vegani me opovrgavaju, sasvim su uredu sa aminokiselinama koje dobivaju iz biljaka, ali jedu kao gorile 15 sati dnevno Zaključak, u biljkama ima sasvim dovoljno aminokiselina, samo ih treba puno unositi.

Snimi slona, čovjek ne jede niti gram mesa, a može snagom mišića iščupati panj od kuda mu takva snaga i sastav mišića?Ljudi su postali svežderi stjecajem raznih okolnosti, po svemu što znamo zadnji hominid Australopithecus afarensis je bio vegetarijanac, Australopithecus africanus je po nekima (pronađeni tragovi rezanja i struganja na kostima kod nalazišta) bio svežder
Tajna je u genima.
No pain no gain is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 00:37   #2017
Quote:
No pain no gain kaže: Pogledaj post
To ne vrijedi za čovjeka jer nije bitna samo količina aminokiselina već i sastav. Biološka vrijednost je bitna i iz takve hrane čovjek ne može napredovati u mišićnoj masi već će mišići atrofirati.
Reci to ovima http://www.veganstrength.org/ ne čini mi se da veganima fali mišića, tebi?

Sve esencijalne aminokiseline se nalaze u biljkama, čovjeku u ekstremima nedostaje proteina.

Tajna je u enzimima, a ne genima

Još nešto?
Znaš kako ide pjesma? Nije u proteinima sve....

Noć

[IMG][/IMG]
Zoncolan01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 00:46   #2018
Quote:
Zoncolan01 kaže: Pogledaj post
Reci to ovima http://www.veganstrength.org/ ne čini mi se da veganima fali mišića, tebi?

Sve esencijalne aminokiseline se nalaze u biljkama, čovjeku u ekstremima nedostaje proteina.

Tajna je u enzimima, a ne genima

Još nešto?
Znaš kako ide pjesma? Nije u proteinima sve....

Noć

[IMG][/IMG]
Da, dobar ti je primjer. Vegan na dopingu
Aminokiseline biljnog porijekla nemaju visoku biološku vrijednost.
http://www.hzjz.hr/publikacije/zdravlje/bjel.htm
Stvar je u soji s kojom u kombinaciji sa namirnicama biljnog porijekla unosimo sve potrebne aminokiseline u organizam.

Zadnje uređivanje No pain no gain : 15.06.2011. at 00:54.
No pain no gain is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 10:47   #2019
Taj tip je body building prvak Victoria države (Aus) 2009 ako te netko pita gle čuda ne jede meso.

Znam da ti je teško pojmiti da netko tko ne jede meso i ne dobiva proteine iz mesa može biti vrhunski sportaš, zato sam ti pripremio malu listu samo najpoznatijih vegana i vegetarijanaca;

Adam Myerson biciklista, Albert Beckles BB, Andreas Cahling BB, Anthony Aurelius MA, Carl Lewis, Edwin Moses, BJ Armstrong košarkaš, Fausto Coppi biciklista, Dave Scott 6 puta ironman svjetski prvak, Chris Evert tenis, Fiona Oakes maraton, Donny Lalonde boksač, Billie Jean King tenis, Chris Campbell svjetski prvak u hrvanju, Catra Corbett profesionalna Ultra maratonka, Jeremy Moore biciklista, Molly cameron biciklista, Ricardo Moreira MMA borac, Rob Bigwood arm wrestler, Tifany Crocker U18 prvak GB u čučnju, mrtvom dizanju... itd, itd, itd

To ne dokazuje da je njihova prehrana bolja od neke druge, naprotiv dokazuje da se samo treningom postižu vrhunski rezultati. Mišići će ionako postajati veći i snažniji i bez proteinskih dodataka.
Ponovio sam to već puno puta, unosimo i previše proteina sa običnom prehranom, sasvim smo u redu sa njime.

Znanost ide naprijed, a ti si još uvijek sa Arnoldom Schwarzeneggerom negdje u 80.-tima, te teorijama mesnog sendvića prije spavanja i prežderavanja svim i svačime.


Još nešto?

Ćaos

Zadnje uređivanje Zoncolan01 : 15.06.2011. at 10:55.
Zoncolan01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 11:24   #2020
Quote:
Zoncolan01 kaže: Pogledaj post
Taj tip je body building prvak Victoria države (Aus) 2009 ako te netko pita gle čuda ne jede meso.

Znam da ti je teško pojmiti da netko tko ne jede meso i ne dobiva proteine iz mesa može biti vrhunski sportaš, zato sam ti pripremio malu listu samo najpoznatijih vegana i vegetarijanaca;

Adam Myerson biciklista, Albert Beckles BB, Andreas Cahling BB, Anthony Aurelius MA, Carl Lewis, Edwin Moses, BJ Armstrong košarkaš, Fausto Coppi biciklista, Dave Scott 6 puta ironman svjetski prvak, Chris Evert tenis, Fiona Oakes maraton, Donny Lalonde boksač, Billie Jean King tenis, Chris Campbell svjetski prvak u hrvanju, Catra Corbett profesionalna Ultra maratonka, Jeremy Moore biciklista, Molly cameron biciklista, Ricardo Moreira MMA borac, Rob Bigwood arm wrestler, Tifany Crocker U18 prvak GB u čučnju, mrtvom dizanju... itd, itd, itd

To ne dokazuje da je njihova prehrana bolja od neke druge, naprotiv dokazuje da se samo treningom postižu vrhunski rezultati. Mišići će ionako postajati veći i snažniji i bez proteinskih dodataka.
Ponovio sam to već puno puta, unosimo i previše proteina sa običnom prehranom, sasvim smo u redu sa njime.

Znanost ide naprijed, a ti si još uvijek sa Arnoldom Schwarzeneggerom negdje u 80.-tima, te teorijama mesnog sendvića prije spavanja i prežderavanja svim i svačime.


Još nešto?

Ćaos
Kao prvo većina onoga što si napisao se upravo kosi sa znanošću.
Ja ne zagovaram nikakvo meso kao obrok potreban za snagu jer iz mesa ne dolazi snaga osim eventualno iz crvenog mesa u kojem ima malo više creatina. Uostalom ja meso ne jedem više od 1-2 puta tjedno. Čini mi se da si ti ponovno pomješao neke činjenice pa sa obzirom da si načitan pokušavaš izvući stvar ali ti ne ide. Svatko zna da se iz kompleksnih ugljikohidrata dobiva potrebna energija te iz ATP-a, a u manjoj količini iz masti koje su bitne kod treninga izdržljivosti.
Kakvo meso ti stalno spominješ? Ja čitavo vrijeme govorim o aminokiselinama odnosno o unosu svih esencijalnih aminokiselina u organizam koje je nemoguće unjeti samo hranom biljnog porijekla. Kod vegana BB je soja vrlo bitna kako bi unijeli sve potrebne aminokiseline u organizam ali budi siguran da se i oni uz svu prehranu dopingiraju.
No pain no gain is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:55.