Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2011., 18:43   #101
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
.

Isto je kad ljudi primjete štenca.
Izbjegavam ljude koji su ogorčeni na svoju vrstu. Ne mislim da je normalno furati neku mržnju u sebi jer prije ili kasnije to dolazi na naplatu kroz bumerang efekt u socijalizaciji. To i tebi savjetujem i svima koji sreću takve osobe.
Nije to isto niti približno i izaziva razne reakcije. Ako podragaš štenca, to se smatra ok i nitko ništa ne misli o tome posebno, njih svi dragaju..I to draganje prođe bez nekih čudnih faca, izvijanja i sl. Ako to radiš s tuđom djecom, majka pomisli ova je sigurno 'jalova', pa ne može imati djecu, a jadna i još masu stvari. Uglavnom nisu zadovljne da im itko dira dijete.
Ja ne mrzim ljudski rod samo kažem da ima svakakvih. Ne živim u idealnom svijetu gdje mislim da su svi ljudi dobronamjerni. I da, izbjegavam navodne 'vegetarijance' koji ne podnose životinje.

Zadnje uređivanje gold_girl : 07.12.2011. at 18:49.
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 19:01   #102
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
/.../Znači, kad i savjet daješ, nije dobro jer onaj koji ga je dobio nije tražio. Ako je ovo jedan od pokazatelja kako zamišljaš da bi se međuljudski odnosi trebali odvijati, mislim da je bolje da se držiš životinja /.../
prvo, na ovoj temi nisam apsolutno nigdje dala savjet nego samo svoj stav. drugo, ovo bi trebala uvreda, ali to neću tako shvatit pošto volim životinje i ne vrijeđa me tvrdnja da bih trebala bit s njima, naprotiv. isto kako me ne bi uvrijedilo ni da mi životinja, da može, kaže da se držim ljudi, jer volim i ljude. ali neke stavove jednostavno ne mogu probavit. dok nikom ne štetim, otkud ti pravo da me omalovažavaš kao osobu? može ti se ne sviđat moj stav, možeš i prigovarat, ali ovo je malo too much.

Quote:
gold_girl kaže: Pogledaj post
Nije to isto niti približno i izaziva razne reakcije. Ako podragaš štenca, to se smatra ok i nitko ništa ne misli o tome posebno, njih svi dragaju..I to draganje prođe bez nekih čudnih faca, izvijanja i sl. /.../
ne mogu se složit s ovim. ja nikom nepoznatom ne dam da dira mog psa, osim uz dopuštenje, niti diram tuđeg bez dopuštenja, i ako to napravi bez dopuštenja dobit će zgađenu facu, psa ću od dotičnog maknut i pobjeći ću brzinom svjetlosti. nisam jedina, čitala sam po raznim mjestima da ljudima smetaju takve stvari, čini mi se čak da je svojedobno i na forumu netko pisao o tome. isto vrijedi i za dijete. ako iz nekog razloga želim mazit tuđe, nepoznato dijete, pitat ću za dopuštenje. nije baš tako teško izgovorit četiri riječi, smijem li ga/je pomazit?
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 19:44   #103
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
Otkud ti pravo da me omalovažavaš kao osobu?
Ne omalovažavam te, ja sam tebi dao savjet, ali ti si to ionako obrnuto shvatila (citiram: na ovoj temi nisam apsolutno nigdje dala savjet ....), a da ne spominjem bahatu reakciju od maloprije. No to je sasvim nebitno, a trebalo bi i tebi biti nebitno jer što te briga kako reagira 'netko tko te ne poznaje' (opet parafraziram raniji post)
__________________
o_O

Zadnje uređivanje pobosutljanin : 07.12.2011. at 21:49.
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 19:46   #104
Quote:
gold_girl kaže: Pogledaj post
Nije to isto niti približno i izaziva razne reakcije. Ako podragaš štenca, to se smatra ok i nitko ništa ne misli o tome posebno, njih svi dragaju..I to draganje prođe bez nekih čudnih faca, izvijanja i sl. Ako to radiš s tuđom djecom, majka pomisli ova je sigurno 'jalova', pa ne može imati djecu, a jadna i još masu stvari. Uglavnom nisu zadovljne da im itko dira dijete.
Meni nije OK da mi nepoznati ljudi na ulici dragaju štenca, počnem praviti čudne face i kolutat očima. Ako se radi o ženskoj osobi, pomislim ova je sigurno jalova, pa ne može imati djecu, pa sad tepa mojemu štencu. Ili ova nije jalova, ali ne želi imati svoju djecu, pa to kompenzira pretjeranom brigom za tuđe kućne ljubimce.
Uglavnom nisam zadovoljan da mi netko dira štenca. Neka si nabavi svoga štenca, pa mu tepa kao djetetu.

Zadnje uređivanje Tabula Raza : 07.12.2011. at 19:54.
Tabula Raza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 20:28   #105
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Ne omalovažavam te, ja sam tebi dao savjet, ali ti si to ionako obrnuto shvatila (citiram: na ovoj temi nisam apsolutno nigdje dala savjet ....), a da ne spominjem bahatu reakciju od maloprije. No to je sasvim nebitno, a trebalo bi i tebi biti nebitno jer što te briga kako reagira 'netko tko te ne poznaje' (opet parafraziram raniji post)/.../
jedina bahata reakcija ovdje je tvoja, sorry. "Znači, kad i savjet daješ, nije dobro jer onaj koji ga je dobio nije tražio./.../" (post #99) da, onaj tko treba savjet će ga tražit direktno ili indirektno, a ja bome nisam ni jedno ni drugo. plus, "/.../I on je također imao infantilni pogled na 'nevinost' životinja/.../ (post #81) kaj opet nije točno pošto ja nisam apsolutno nigdje napisala da su životinje kaj se tiče ljudskih kriterija "apsolutno nevine" ni bilo kaj slično. stavovi se mogu komentirat jer je ovo forum, a svrha foruma upravo i je razmjena mišljenja, i definitivno me zanima kako ljudi dišu po pitanju određenih tema, ali psihoanalize moje ličnosti me ne zanimaju.

dok god nečija ljubav prema životinjama veća nego prema čovjeku ne šteti tebi ni bilo kome drugom, životinji ili čovjeku, je taj stav sasvim u redu, tebi ni iz džepa ni u džep.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 20:29   #106
Quote:
Tabula Raza kaže: Pogledaj post
Kakvo je to zlo Majka Tereza napravila pod okriljem religije? Kako te nije sramota?
Pogledaj cijeli film pa onda lupetaj. Sto bi mene bilo sramota,pa nisam ja cinila ono sto je cinila doticna.
@Ace of Diamonds
Quote:
Svakoga tko ima stav da više voli/cijeni životinje od ljudi jednostavno žalim... Jer je to jedna tužna i nesretna osoba koja vjerovatno nije doživjela nikakve radosti, ljepote i ugode od ostalih ljudi. A to je tužno... Jako tužno.

Što se tiče ovih glorificiranja životinja i pripisivanja im ljudskih osobina na to mogu samo ovo

Imam osjećaj da forumašima koji ovdje zagovaraju prednost životinja nad ljudima razmišljanje o životinjama i poznavanje istih staje na "Jooj, vidi slatku macu i slatkog peseka.".
Nije ti nesto jasno? Ili te samo mrzilo da procitas prethodne postove? Mi koji smo na strani zivotinja u ovome slucaju, samo smo od njih dozivjeli stvari koje ostali jadni ljudi nisu imali prilike jer zive u iluziji da su od zivotinja superiorniji. I zato smo bogatiji i sretniji.
metropolitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 20:36   #107
Quote:
metropolitan kaže: Pogledaj post
Nije ti nesto jasno? Ili te samo mrzilo da procitas prethodne postove? Mi koji smo na strani zivotinja u ovome slucaju, samo smo od njih dozivjeli stvari koje ostali jadni ljudi nisu imali prilike jer zive u iluziji da su od zivotinja superiorniji. I zato smo bogatiji i sretniji.
Životinje nisu sposobne ispoljavati osobine koje im pridaješ. Takve osobine suosjećanja, empatije, plemenitosti su zapravo projekcije ljudskih osobina na životinje, infantilno romantičarsko antropomorfiziranje životinja. Predstavlja također iskrivljeno poimanje stvarnosti, nedostatak objektivnosti i iluzorno mišljenje koje je zapravo simptom psihoze, koju pacijent ne doživljava jer se ustanovila kao društveno strukturirani defekt.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 20:55   #108
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Životinje nisu sposobne ispoljavati osobine koje im pridaješ. Takve osobine suosjećanja, empatije, plemenitosti su zapravo projekcije ljudskih osobina na životinje, infantilno romantičarsko antropomorfiziranje životinja. Predstavlja također iskrivljeno poimanje stvarnosti, nedostatak objektivnosti i iluzorno mišljenje koje je zapravo simptom psihoze, koju pacijent ne doživljava jer se ustanovila kao društveno strukturirani defekt.
Evo ga, jos jedan inteligentno-superiorni koji je o zivotinjama zna samo iz slikovnica. Zivotinje su jako emotivna bica koja ispoljavaju osobine i emocije koje ti ne mozes ni da zamislis uz svu svoju superiornu inteligenciju. So sad.
metropolitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 21:08   #109
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Životinje nisu sposobne ispoljavati osobine koje im pridaješ. Takve osobine suosjećanja, empatije, plemenitosti su zapravo projekcije ljudskih osobina na životinje, infantilno romantičarsko antropomorfiziranje životinja. Predstavlja također iskrivljeno poimanje stvarnosti, nedostatak objektivnosti i iluzorno mišljenje koje je zapravo simptom psihoze, koju pacijent ne doživljava jer se ustanovila kao društveno strukturirani defekt.


a kaj je onda kad si ja nespretna kokoš razbijem koljena a moj pesek liže ranu? ili kad se porežem ili se raspadnem po podu ko vreća krumpira a on ide oko mene i gleda kaj se dogodilo? 99% sam ziher da to ne radi jer uživa u okusu krvi ili zato jer uživa kad me boli. ili kad idem na samo 5 minuta do dućana, i on zna i naučen je da me neće bit jako kratko i da ću se sigurno vratit, a on plače i cvili i skače za mnom i čeka me u apsolutno istom položaju u kojem sam ga ostavila? hranu ima, za pit ima, igračke ima, može šetat, može i na wc, znači nije baš da mu neka potreba nije zadovoljena pa da je to zato. ili kad sam u banani i on nakrivi glavicu i gleda me? očito kuži da neš nije u redu. ili kad me liže po faci? kad mi zagrli ruku šapicama? perem se redovito, znači zmazana nisam, dakle ne čisti me. očito na taj način pokazuje ljubav. ili kad maše repom kad me vidi? valjda je sretan. ili kad mi zaspe na koljenima? očito se osjeća sigurno, to sigurno nećeš radit s nekim koga se bojiš. ne možemo komunicirat riječima pa da znam točno kakve su njegove osobine, ali definitivno ima nekakav osjećaj empatije, suosjećanja, ljubavi, povezanosti, kajgot. moj pas je samo jedan primjer, može bit i neka druga životinja, zašto da ne.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 21:45   #110
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
i vuk će uzet i odgajat ljudsko dijete, ili dijete neke druge životinje, ima bome i takvih situacija. a dijete, u teoriji, praksa bi možda bila drugačija ali ja to u ovom trenutku ne mogu znat, ja prva neću uzet i odgajat ga, ni svoje ni tuđe. pomoći ću ak mogu, na koji god način treba, ali da ću ga uzet za stalno i odgajat, neću. jednostavno nisam zainteresirana.
Vuk? Pa ne bih baš rekao. Ajd neka čimpanza ili slično, baš i ne.
Ne kažem da nema primjera da čak i jedna vrsta životinje prihvatu drugu, ali pravi životinjski svijet, onaj divlji, je suroviji. Prenijeti vlastite gene je bitnije od prenošenja tuđih i otuda se javlja da svoja vrsta napada svoju samo zato jer nemaju iste gene.

Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
http://www.thepetitionsite.com/2/tel...-hunting-plan/
Tko ovdje o kome ovisi? Ovdje divlje svinje utječu na ljude samo zbog toga jer ljudi uništavaju njihova staništa i istovremeno ovise o njima, a ljudi ni više ni manje lijepo ih se namjeravaju rješiti - najefikasnije i najbezbolnije za ljude!
Čovjek utječe na život divlje svinje, ali divlja svinja ne ovisi o čovjeku. Velika je razlika između utjecati i ovisiti.


Quote:
Ali neke stvari su otišle u smjeru u kojem nisu trebale, ljudi ne znaju osnovne stvari o životu, primjerice da čovjek isto kao i životinje i biljke ima auru i da smo energetska bića koje djeluju energetski jedni na druge, i još štošta. Zatupljuju nas i obmanjuju sa svih strana.

Opetovanim ovakvim izjavama ti se rapidno povećavaju šanse za karton. Ovakvim stvarima nije mjesto na ovome pdf-u.



Quote:
gold_girl kaže: Pogledaj post
Ne znam kakve ima veze što ženska svako dijete na cesti zgraba i kesi mu se, s time da bi netko bio sposoban ili ne brinuti se za dijete. S time se ništa ne postiže, naprotiv ispadne kontraefekt, majke okreću očima, ljudi čudno gledaju, po meni samo brukanje i nekontroliranje emocija. Kao da s time žele reći, ja sam bolja jer volim djecu, gledajte me. Pa makar bila đubre u životu, ako se kesim svakome djetetu, ispunila sam svoju svetu dužnost.
Ajde da se radi o djetetu koje poznaješ, kao što je @Snowcrowned spomenula, ali ovo mi nije jasno. Ali dobro, nek im bude, ako ih to veseli, samo naprijed.
Često kad vidim dijete pravim grimasice, vrudlam očima i sl. i za uzvrat dobijem , čak i od roditelja.
Ako me netko smatra kretenom, mere se zabit ....
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 22:04   #111
Quote:
metropolitan kaže: Pogledaj post
Pogledaj cijeli film pa onda lupetaj. Sto bi mene bilo sramota,pa nisam ja cinila ono sto je cinila doticna.
Ja sam tu bljuvotinu od filma gledao dok si ti još pišala u pješčanik.
Ti nisi dostojna da dotičnoj ližeš prljavštinu između nožnih prstiju.
Quote:
metropolitan kaže: Pogledaj post
Nije ti nesto jasno? Ili te samo mrzilo da procitas prethodne postove? Mi koji smo na strani zivotinja u ovome slucaju, samo smo od njih dozivjeli stvari koje ostali jadni ljudi nisu imali prilike jer zive u iluziji da su od zivotinja superiorniji. I zato smo bogatiji i sretniji.
Jedina kojoj nešto nije jasno si ti. Koliko sam uspio shvatiti, svi koji su u raspravi na suprotnoj strani od tebe su ili imali ili imaju kućnog ljubimca ili ljubimce, uključujući i mene. I mi smo doživjeli jako lijepe, predivne stvari od životinja kao i ti. Razlika između nas i tebe je da ti očito nisi uspjela ostvariti slično predivan odnos s nekim od pripadnika ljudske vrste. Prema tome jadni čovjek, hendkepiran za lijepe ljudske trenutke, si ti, a ne mi
Tabula Raza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 22:08   #112
Quote:
metropolitan kaže: Pogledaj post
Evo ga, jos jedan inteligentno-superiorni koji je o zivotinjama zna samo iz slikovnica. Zivotinje su jako emotivna bica koja ispoljavaju osobine i emocije koje ti ne mozes ni da zamislis uz svu svoju superiornu inteligenciju. So sad.

Životinje su emotivna bića? I onda neki drugi vuku svoje spoznaje o životinjama iz slikovnica?
Tabula Raza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 22:21   #113
Quote:
Tabula Raza kaže: Pogledaj post
Ja sam tu bljuvotinu od filma gledao dok si ti još pišala u pješčanik.
Ti nisi dostojna da dotičnoj ližeš prljavštinu između nožnih prstiju.
Niti ona meni. A ja takvoj personi ne bih ni prilazila, a komali nesto drgo trazila.
Quote:
Razlika između nas i tebe je da ti očito nisi uspjela ostvariti slično predivan odnos s nekim od pripadnika ljudske vrste. Prema tome jadni čovjek, hendkepiran za lijepe ljudske trenutke, si ti, a ne mi
smrc. Ovdje mi ti zvucis jako uskraceno
metropolitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 22:26   #114
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post


a kaj je onda kad si ja nespretna kokoš razbijem koljena a moj pesek liže ranu? ili kad se porežem ili se raspadnem po podu ko vreća krumpira a on ide oko mene i gleda kaj se dogodilo?
Isuse Bože...
To su nagoni preživljavanja, ti si vođa njegovog čopora i evolucijski je programiran da pazi na tebe jer time povećava vjerojatnost svojeg preživljavanja. Ako ti umreš, tko će ga hraniti?
Ovakvo nepoznavanje psihologije životinja se rijetko sreće
Tabula Raza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 22:33   #115
Quote:
Tabula Raza kaže: Pogledaj post
Isuse Bože...
To su nagoni preživljavanja, ti si vođa njegovog čopora i evolucijski je programiran da pazi na tebe jer time povećava vjerojatnost svojeg preživljavanja. Ako ti umreš, tko će ga hraniti?
Ovakvo nepoznavanje psihologije životinja se rijetko sreće
Hahaha, a ti nisi evolucijski programiran da cuvas svoje, nego imas veliko emotivno superiorno ljudsko srce pa ti si Frojd i za ljude i za zivotinje
metropolitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 22:38   #116
Quote:
metropolitan kaže: Pogledaj post
Niti ona meni. A ja takvoj personi ne bih ni prilazila, a komali nesto drgo trazila.
Naravno da ne bi. A ona bi i tebi, takva nesavršena i sjebana kakva jesi, pružila sve što može i ima. Jer si ipak genetski čovjek, a ne životinja kakvom silom želiš postati.
Quote:
metropolitan kaže: Pogledaj post
smrc. Ovdje mi ti zvucis jako uskraceno
Pored toga što žališ što si čovjek, a ne životinja, još si i disleksična?
Kako mi možemo biti uskraćeni kad smo uspjeli ostvariti predivne odnose i sa životinjama i ljudima, a tebi je to uspjelo samo sa životinjama?
Tabula Raza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 22:42   #117
Quote:
metropolitan kaže: Pogledaj post
Hahaha, a ti nisi evolucijski programiran da cuvas svoje, nego imas veliko emotivno superiorno ljudsko srce pa ti si Frojd i za ljude i za zivotinje
I ja sam evolucijski programiran da čuvam svoje, gdje sam ustvrdio da nisam?
Koliko ti imaš godina? Mislim, ne vjerujem što čitam od tebe.
Reci da si još u nježnim godinama puberteta, molim te
Tabula Raza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 22:43   #118
metropolitan, Tabula Raza, smirite ton!
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 23:26   #119
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
metropolitan, Tabula Raza, smirite ton!
Nemas frke, on se pridruzio slicnima na mojoj ignore listi tako da ga uveliko ne vidim God bless ignore
metropolitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 23:32   #120
Quote:
metropolitan kaže: Pogledaj post
Nemas frke, on se pridruzio slicnima na mojoj ignore listi tako da ga uveliko ne vidim God bless ignore
Najbolje ti je da sve s kojima se ne slažeš staviš na ignore. I onda pričaš sama sa sobom i svojim klonovima po razmišljanju. Nema svađe, svi se s tobom slažu i tako možeš unedogled održavati svoju nerealnu sliku svijeta. Ali nema veze što ta slika nema veze s mozgom, glavno da si ti zadovoljna
Tabula Raza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:44.