Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2010., 15:33   #41
Quote:
kuroishijin kaže: Pogledaj post
Za bilo kakav napad je prekasno, kada bi do njega i došlo Iran bi sklepao bombu za par mjeseci nakon toga. Vrlo vjerojatno već sada imaju nekoliko tajnih postrojenja kao back up a i ova sva sadašnja su smišljeno raspršena po cijeloj zemlji tako da ih je skoro nemoguće uništiti nekom manjom ograničenom akcijom.
A veliki masovni napad bi sigurno i rezultirao željom nuklearnog Irana da vrati istom mjerom . Ne mislim tu da bi bacili atomsku ali recimo da bi sravnili raketama nekoliko američkih baza u regiji, blokirali hormuški prolaz, napali amerikance u Afganistanu i usput vrlo jasno dali do znanja da su spremni korisiti nuklearno oružje u samoodbrani. Sumnjam da bi ijedna susjedna zemlja bila voljna imati američku vojsku u tom slučaju na svom tlu a i NATO bi se mogao raspasti kao kula od karata.
NATO se vec odavno raspao...
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Old 17.02.2010., 16:58   #42
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Upravo suprotno, bilo kakav ozbiljan odgovor Irana samo bi potaknuo potpuno uništenje Irana.
Dakle, ovako ide najizglednija situacija : SAD sruši nuklearne komplekse, Iran laje ali ne radi ništa, pale se američke zastave u Teheranu i to je kraj priče, režim ostaje na vlasti, ali bez nuklearnog oružja.
Bilo kakva druga reakcija vodi do strašnog razaranja Irana svim oružjima, pa i nuklearnim, sve do potpunog iranskog sloma. Samo nekoliko raketa po naftnoj industriji izbija Iranu sav novac za kupnju nekog oružja, a što bi se događalo u državi kad bi jedna za drugom u plamenu nestajale tvornice, luke, elektrane, mostovi, pruge, nije teško zamisliti.
S ovim se slazem u potpunosti!

Da bilo sto pokusa,Iran bi protiv sebe imao amere, izraelce i arape. Rusija bi dobila dio kolaca od amera, a Kinu ionak nitko ne dozivljava ozbiljno. Sluzbeni Pakistan, Irak i Afganistan su na strani Amerike. Cak je i upitna pomoc talibana,...
Ne zaboravimo i milijunske nemire protiv vlasti u Iranu,... pa recimo bune kurda, azera, ...
__________________
Aisha: “I feel that your Allah hastens in fulfilling your wishes and desires.” Sahih al-Bukhari 4788: Book 65, Hadith 310
panced is offline  
Old 17.02.2010., 20:13   #43
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Upravo suprotno, bilo kakav ozbiljan odgovor Irana samo bi potaknuo potpuno uništenje Irana.
Dakle, ovako ide najizglednija situacija : SAD sruši nuklearne komplekse, Iran laje ali ne radi ništa, pale se američke zastave u Teheranu i to je kraj priče, režim ostaje na vlasti, ali bez nuklearnog oružja.
Bilo kakva druga reakcija vodi do strašnog razaranja Irana svim oružjima, pa i nuklearnim, sve do potpunog iranskog sloma. Samo nekoliko raketa po naftnoj industriji izbija Iranu sav novac za kupnju nekog oružja, a što bi se događalo u državi kad bi jedna za drugom u plamenu nestajale tvornice, luke, elektrane, mostovi, pruge, nije teško zamisliti.
Rekao sam da su šanse za vojni napad na Iran minimalne i kako će se SAD obračunavati sa Iranom - strategijom okruživanja koju već primjenjuje.

A ako dođe do otvorenog vojnog napada - vidjet ćemo kako će se odvijati situacija. Jer "Samo nekoliko raketa po naftnoj industriji izbija Iranu sav novac za kupnju nekog oružja, a što bi se događalo u državi kad bi jedna za drugom u plamenu nestajale tvornice, luke, elektrane, mostovi, pruge, nije teško zamislit" ovaj scenarijo dolazi u obzir samo kada bi Iran mirno gledao kako se to događa, a ponavljam Iran nije niti iscrpljeni Irak nakon 20 godina ratovanja i sankcija, niti iscrpljena Srbija nakon 10 godina rata i sankcija.
Sigurno bi uzvratili napadima po američkim bazama i saveznicima, a nemojte biti tako uvjereni da bi arapska raja sa pjesmom na ustima krenula u rat protiv Irana.
Amerikanci su u Vijetnamu u jednom trenutku imali najveću koncentraciju vojnih snaga od II sv. rata - pola milijuna vojnika (američkih, australskih, južnovijetnamskih...), bacili su više explozivnih naprava nego što ih je upotrebljeno u cjelokupnom II sv. ratu, poginulo je skoro milijun vijetnamskih vojnika, te su vršili masovni teror nad civilima kojih su poubijali oko 900 000 uglavnom žena, djece i staraca pa ipak su na kraju izgubili...

No za jedno si u pravu - ako bi i jedna nacija bila dovoljno bolesna da upotrijebi nuklearno oružje to bi bila američka. Čak je i psihopata i klinički primjer sadiste poput Staljina bio zgrožen bačenom bombom na nagasaki te je izjavio da je to najbarbarskiji čin u povijesti čovječanstva. A kada smo kod barbarskih činova Staljin je definitivno znao o čemu priča...
dampyr is offline  
Old 17.02.2010., 20:22   #44
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post

No za jedno si u pravu - ako bi i jedna nacija bila dovoljno bolesna da upotrijebi nuklearno oružje to bi bila američka. Čak je i psihopata i klinički primjer sadiste poput Staljina bio zgrožen bačenom bombom na nagasaki te je izjavio da je to najbarbarskiji čin u povijesti čovječanstva. A kada smo kod barbarskih činova Staljin je definitivno znao o čemu priča...
najači su ovi likovi koji dođu proljevat antiameričku žuč. njih ne treba shvaćati ozbiljno, bulazne! kao, u ratu sa 50-60 milijuna pobijenih dvije atomske su bile vrhunac barbarstva i to ni manje ni više dolazi od strane koja je silovala sve što je hodalo a našlo se na putu Crvene armije. u milijunima!
ReturnOfTheJedi is offline  
Old 17.02.2010., 20:39   #45
Pravo je pitanje: zašto iransko vodstvo vodi ovakvu luđačku egzibicionističku politiku ?

Što će im to ?

Ne mogu se zbog šijizma nametnuti kao vođe islama (jer ih suniti mrze više nego zapadnjake); nekakvim nuklearnim programom ne mogu ništa bitno ostvariti kao zemlja.

Jedini koliko-toliko racionalan odgovor je da stvaraju histeriju tipa "svi nas mrze" zbog unutarnje konsolidacije, jer je dobrom dijelu naroda dojadilo islamističko ludiranje i rado bi se otarasili teokratskih davitelja. Pa onda ovo dođe kao sredstvo stezanja prema unutra.
Hroboatos is offline  
Old 17.02.2010., 20:56   #46
Quote:
zerdav kaže: Pogledaj post
Iran treba napasti bez ikakvog upozorenja preko noći sa nevdljivim avionima bombardirati zgradu u kojoj se nalazi ahmedineđab i zgradu di se nalazi Ayatollah Ali Khamenei.
Izraelci već imaju plan za srušit postrojenja gdje se obogaćuje uran.Ovo što si ti predložio ne bi Obama ni u snu napravio.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Old 17.02.2010., 21:50   #47
Quote:
ReturnOfTheJedi kaže: Pogledaj post
najači su ovi likovi koji dođu proljevat antiameričku žuč. njih ne treba shvaćati ozbiljno, bulazne! kao, u ratu sa 50-60 milijuna pobijenih dvije atomske su bile vrhunac barbarstva i to ni manje ni više dolazi od strane koja je silovala sve što je hodalo a našlo se na putu Crvene armije. u milijunima!
Čudi me da me nisi demantirao i proglasio za bulažnjenje i mrtve vijetnamce.
No da ne ispadne da ja tu podržavam Iran - definitivno ne, po mom mišljenju to je tipičan primjer fašističkog uređenja s tom razlikom da su umjesto nacije stavili vjeru kao fasces države.

No se tiče SAD-a svatko ima svoj ukus. Ja osobno iznad svega prezirem licemjerje... A da citiram jednom američkog mislioca iz 60-ih i vremena borbe za građanske slobode - "Nema sustava izopačenijeg od sustava koji sebe predstavlja kao primjer slobode, primjer demokracije, te osjeća kako može ići po cijelom svijetu i govoriti ljudima kako da urede svoje vlastite domove, a građani iste ove zemlje moraju posezati za mecima kako bi mogli glasovati".

Da prevedem to na hrvatski - zemlja koja je pobila stotine tisuća civila tisućama kilometara od svojih granica ima obraza nas optuživati za npr. "prekomjerno granatiranje Knina" i tražiti da naši generali idu na suđenja i u zatvor... Meni osobno je to tako ljigavo i odurno da mi stvarno ide "antiamerička žuč". Ali kažem, sve je to stvar ukusa. Tebi je to čisto ok i ja te ne namjeravam uvjeravati da to definitivno nije ok kao i masa drugih stvari koje SAD radi dok istovremeno priča priče o demokraciji i slobodi.

A što se tiče Crvene Armije i silovanja nedavno sam čitao kolumnu jednog njemačkog filmskog kritičara povodom njemačkog filma sa tom tematikom. Lik je unutar članka prepričao razgovor iz kupea kada par Nijemica priča o tim silovanjima i o tome kako su Rusi bili grozni i puno gori od njemačkih vojnika. U kupeu se našao njemački veteran koji je hladno rekao "...da su se Rusi ponašali u Njemačkoj kao što smo se mi Nijemci ponašali u Rusiji nas Nijemaca danas više ne bi postojalo...". Toliko o tome. Također je činjenica je da su Rusi prilikom osvajanja Berlina izgubili desetine tisuća vojnika pa im nije palo na pamet upotrijebiti bojne otrove ili tako nešta kako bi skratili borbe ili pokazali saveznicima na što su sve spremni
dampyr is offline  
Old 17.02.2010., 22:07   #48
amerika optužuje hrvatsku za prekomjerno granatiranje knina? bojim se da se u tebi previše frustracija nakupilo za smislenu raspravu.

i zbilja imaš ukusa, što jest, jest! lijepo si svaku silovanu i pobijenu njemačku žrtvu riješio njemačkim divljaštvom po rusiji. no atomska bomba je atomska bomba! to je nešto posebno! podsjeti me samo, jel ona pala 45. na kraju rata i je li nešto prethodilo tome ili se dogodila 41.? i reci mi, jel smrt američkom nuklearnom bombom gora od smrti ruskom konvencionalnom bombom? i jel japan doživio masovna silovanja nakon okupacije?
šta ti je ukus!
ReturnOfTheJedi is offline  
Old 17.02.2010., 22:43   #49
Quote:
zerdav kaže: Pogledaj post
Iran treba napasti bez ikakvog upozorenja preko noći sa nevdljivim avionima bombardirati zgradu u kojoj se nalazi ahmedineđab i zgradu di se nalazi Ayatollah Ali Khamenei.
super, zasto usput ne zbombaju Bijelu Kucu, Downing street i ostale celnike.
Tesko vam je shvatiti da Iran nije nikada nikoga napao i ima pravo podici razinu sigurnosti u svojoj zemlji, obzirom da imaju na jednoj strani
amere u Iraku, a na drugoj Izraelce.

Koliko jos zemalja treba SAD okupirati i uvesti svoj rezim da bi se zamislili.

Zadnje uređivanje Grom : 18.02.2010. at 00:12.
Grom is offline  
Old 17.02.2010., 22:50   #50
Quote:
ReturnOfTheJedi kaže: Pogledaj post
amerika optužuje hrvatsku za prekomjerno granatiranje knina? bojim se da se u tebi previše frustracija nakupilo za smislenu raspravu.

i zbilja imaš ukusa, što jest, jest! lijepo si svaku silovanu i pobijenu njemačku žrtvu riješio njemačkim divljaštvom po rusiji. no atomska bomba je atomska bomba! to je nešto posebno! podsjeti me samo, jel ona pala 45. na kraju rata i je li nešto prethodilo tome ili se dogodila 41.? i reci mi, jel smrt američkom nuklearnom bombom gora od smrti ruskom konvencionalnom bombom? i jel japan doživio masovna silovanja nakon okupacije?
šta ti je ukus!

Nego tko je stiskao Hrvatsku i istovremeno tražio da njihovi vojnici ne podležu tom istom Hagu? Tunguzija?
Od konvencionalnih bombi se ne rađaju još dan-danas djeca s posebnim potrebama niti se umire od rakova. Niti su Japanci pobili 27 000 000 Amerikanca, niti je došlo do masovnih silovanja nakon okupacije već za vrijeme borbi. A što se tiče njemačkih žrtvi nijedan američki civil nije stradao od Njemaca, a što su napravili u Dresdenu? Ali ne, Rusi kojih je poginulo bar 15 000 000 civila, ako ne i više su glavni zločinci...
Kao što rekoh, stvar ukusa... netko voli licemjerje, netko ne
dampyr is offline  
Old 17.02.2010., 22:59   #51
Quote:
ReturnOfTheJedi kaže: Pogledaj post
Pa nije rečeno da bi Iran to mirno gledao ali odnos snaga je takav da se ne bi dobro završilo po njega. Jedina opcija iz koje bi izašao kao pobjednik je ukoliko bi Ameri izvršili kopnenu invaziju(što je kao što rekoh nerealna opcija o kojoj nitko ne govori) i okupirao Iran a ovi bi pružali žestoki otpor što bi dovelo do puno većih američkih žrtava nego u Iraku ili Afganistanu na što bi američka javnost pogotovo nakon svih zadnjih ratova poludila.
Ukoliko bi zatvorili Hormuz ili pogodili koji tanker sa naftom cijeli arapski svijet bi skočio na njih( a i inače se ne vole sa arapima), kao i svi uvoznici nafte i dobili bi još jače po nosu, uništili bi im flotu, avijaciju, svaku malu raketicu koja bi mogla poletjeti na tanker.
Koji arapski svijet, pa to su sve plemenske zemlje, americke polukolonije,
jebu deve po pustinji, piju caj i prodaju naftu
Iran je jedina kako tako razvijena zemlja koja ne temelji cijeli svoj biznis na prodaji nafte, procitaj si malo o Iranskim znanstvenicima i dostignucima

Quote:
ReturnOfTheJedi kaže: Pogledaj post
Akcije iranske vojske van iranskog teritorija nije nešto čega se treba posebno plašiti jer nemaju snage za to. Jedno je braniti svoju državu, drugo je napadati.
Iran i ne treba daleko rokati, najdalji cilj Izrael im je na 1000 km,
ima izrazito povoljan geostrateski polozaj i bez njega niti jedan tanker sa naftom ne moze krenuti u svijet.

Quote:
ReturnOfTheJedi kaže: Pogledaj post
Nemoj zaboraviti da je Obama napravio ustupke Rusiji oko raketnog štita, nemoj zaboraviti da su Rusi dobili naftna polja u Iraku pa nisu zainteresirani za eskalaciju sukoba a i nije tako lako oružje dopremiti iz rusije u iran. Isto tako nijeda država u okruženju nema razloga vjerovati da je ona sljedeća. Poznata je geneza sukoba amerike i irana i zna se koji je razlog tome. kako nitko drugi ne razvija nuklearno oružje nitko drugi se ne bi trebao ni plašiti akcije.
najveći problem za takvu akciju jest breme iraka po ameriku.
upravo tako , zato ce Rusi i svi u okruzenju stati na Iransku stranu,
a sta se tice dopreme oruzja iz Rusije u Iran no problemos,
Ruski transporter utovari u sebe najveci americki transporter zajedno sa teretom
Grom is offline  
Old 17.02.2010., 23:02   #52
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Upravo suprotno, bilo kakav ozbiljan odgovor Irana samo bi potaknuo potpuno uništenje Irana.
Dakle, ovako ide najizglednija situacija : SAD sruši nuklearne komplekse, Iran laje ali ne radi ništa, pale se američke zastave u Teheranu i to je kraj priče, režim ostaje na vlasti, ali bez nuklearnog oružja.
Bilo kakva druga reakcija vodi do strašnog razaranja Irana svim oružjima, pa i nuklearnim, sve do potpunog iranskog sloma. Samo nekoliko raketa po naftnoj industriji izbija Iranu sav novac za kupnju nekog oružja, a što bi se događalo u državi kad bi jedna za drugom u plamenu nestajale tvornice, luke, elektrane, mostovi, pruge, nije teško zamisliti.
gledas previse SF fimova, baciti nuklearku na zemlju kao primjer obrane od te zemlje da napravi vlastito nuklearno oruzje,
to je sranje u vlastita usta od strane amera,
kao da na Sadama krenu bojnim otrovima

uostalom, Iran je vodeci izvoznik nafte u svijetu i dugotrajno onesposobljavanje njihovih naftnih potencijala je poguban za cijeli svijet

Zadnje uređivanje Grom : 18.02.2010. at 00:13.
Grom is offline  
Old 17.02.2010., 23:33   #53
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post
Nego tko je stiskao Hrvatsku i istovremeno tražio da njihovi vojnici ne podležu tom istom Hagu? Tunguzija?
Od konvencionalnih bombi se ne rađaju još dan-danas djeca s posebnim potrebama niti se umire od rakova. Niti su Japanci pobili 27 000 000 Amerikanca, niti je došlo do masovnih silovanja nakon okupacije već za vrijeme borbi. A što se tiče njemačkih žrtvi nijedan američki civil nije stradao od Njemaca, a što su napravili u Dresdenu? Ali ne, Rusi kojih je poginulo bar 15 000 000 civila, ako ne i više su glavni zločinci...
Kao što rekoh, stvar ukusa... netko voli licemjerje, netko ne
Aha, sad smo promijenili priču, sad se više ne radi o američkom prekomjernom optuživanju za granatiranje Knina, sad imaš novu verziju.
od konvencionalnih bombi možeš ostati bez ruke, možeš ostati bez noge, možeš ostati i bez ruke i bez noge, možeš oslijepiti itd...siguran sam da takvi ne mogu sebi doći od sreće što ih je pogodila konvencionalna a ne nekonvencionalna bomba.
i ajmo se ne praviti blesavima. da je bilo tko drugi u 2. svjetskom ratu imao bombu bacio bi je. radilo se o totalnom ratu i potpuno je bilo svejedno od čega će žrtve stradati. no postoji jedna bitna razlika između amerikanaca i rusa. amerikanci su ubijali u svrhu završetka rata, rusi su ubijali i kad je rat završio! rusi su se iživljavali! btw. britanci su granatirali dresden, ne ameri.
po svemu sudeći ti jako voliš licemjerje!
ReturnOfTheJedi is offline  
Old 17.02.2010., 23:34   #54
Quote:
Grom kaže: Pogledaj post
Koji arapski svijet, pa to su sve plemenske zemlje, americke polukolonije,
jebu deve po pustinji, piju caj i prodaju naftu
Iran je jedina kako tako razvijena zemlja koja ne temelji cijeli svoj biznis na prodaji nafte, procitaj si malo o Iranskim znanstvenicima i dostignucima
Iran i ne treba daleko rokati, najdalji cilj Izrael im je na 1000 km,
ima izrazito povoljan geostrateski polozaj i bez njega niti jedan tanker sa naftom ne moze krenuti u svijet.
upravo tako , zato ce Rusi i svi u okruzenju stati na Iransku stranu,
a sta se tice dopreme oruzja iz Rusije u Iran no problemos,
Ruski transporter utovari u sebe najveci americki transporter zajedno sa teretom
ovo nije topic želje i pozdravi
ReturnOfTheJedi is offline  
Old 18.02.2010., 00:55   #55
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post
Čudi me da me nisi demantirao i proglasio za bulažnjenje i mrtve vijetnamce.
No da ne ispadne da ja tu podržavam Iran - definitivno ne, po mom mišljenju to je tipičan primjer fašističkog uređenja s tom razlikom da su umjesto nacije stavili vjeru kao fasces države.

No se tiče SAD-a svatko ima svoj ukus. Ja osobno iznad svega prezirem licemjerje... A da citiram jednom američkog mislioca iz 60-ih i vremena borbe za građanske slobode - "Nema sustava izopačenijeg od sustava koji sebe predstavlja kao primjer slobode, primjer demokracije, te osjeća kako može ići po cijelom svijetu i govoriti ljudima kako da urede svoje vlastite domove, a građani iste ove zemlje moraju posezati za mecima kako bi mogli glasovati".

Da prevedem to na hrvatski - zemlja koja je pobila stotine tisuća civila tisućama kilometara od svojih granica ima obraza nas optuživati za npr. "prekomjerno granatiranje Knina" i tražiti da naši generali idu na suđenja i u zatvor... Meni osobno je to tako ljigavo i odurno da mi stvarno ide "antiamerička žuč". Ali kažem, sve je to stvar ukusa. Tebi je to čisto ok i ja te ne namjeravam uvjeravati da to definitivno nije ok kao i masa drugih stvari koje SAD radi dok istovremeno priča priče o demokraciji i slobodi.

A što se tiče Crvene Armije i silovanja nedavno sam čitao kolumnu jednog njemačkog filmskog kritičara povodom njemačkog filma sa tom tematikom. Lik je unutar članka prepričao razgovor iz kupea kada par Nijemica priča o tim silovanjima i o tome kako su Rusi bili grozni i puno gori od njemačkih vojnika. U kupeu se našao njemački veteran koji je hladno rekao "...da su se Rusi ponašali u Njemačkoj kao što smo se mi Nijemci ponašali u Rusiji nas Nijemaca danas više ne bi postojalo...". Toliko o tome. Također je činjenica je da su Rusi prilikom osvajanja Berlina izgubili desetine tisuća vojnika pa im nije palo na pamet upotrijebiti bojne otrove ili tako nešta kako bi skratili borbe ili pokazali saveznicima na što su sve spremni

Ako žele obnavljati državu sljedećih 50 godina tada mogu vojno odgovoriti. Na Iranu je da odluči.
Kanzas is offline  
Old 18.02.2010., 03:32   #56
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Ako žele obnavljati državu sljedećih 50 godina tada mogu vojno odgovoriti. Na Iranu je da odluči.
Amerika se neboji bombardirati Iran vec se boje reakcije Irana,a ta ista Amerika jednostavno ne posjeduje vojnu moc da se ukljuci u jos jedan rat.Iransko vodstvo je nepredvidljivo i to je trenutno jedini razlog zasto i Ameri i Izraelci oklijevaju,Ahmedinadzad je jedan crazy bastard i sad onako zamislimo da Ameri uniste te centrifuge,Iranski odgovor ....Napad na Izrael ..... ukoliko se Izrael odluci da se ukljuci u taj sukob ...mnoge veoma slabe (politicki)Arapske zemlje se ukljucuju u rat na strani Irana...ne zato sto vole Iran vec sto mrze Izrael puno puno punooo vise.Iran ..jedno malo pitanje u ovom nasem globalnom igralistu ali jedno koje moze da kosta puno cijeli Arapski svijet kao i Izrael pa i Ameriku a mozda i nas same.

Jedno pitanje za sviju tu ...zasto mislite da Hilary Klinton mrda onoliko po Arapskim zemljama ?
semper paratus is offline  
Old 18.02.2010., 11:51   #57
Quote:
ReturnOfTheJedi kaže: Pogledaj post
Aha, sad smo promijenili priču, sad se više ne radi o američkom prekomjernom optuživanju za granatiranje Knina, sad imaš novu verziju.
od konvencionalnih bombi možeš ostati bez ruke, možeš ostati bez noge, možeš ostati i bez ruke i bez noge, možeš oslijepiti itd...siguran sam da takvi ne mogu sebi doći od sreće što ih je pogodila konvencionalna a ne nekonvencionalna bomba.
i ajmo se ne praviti blesavima. da je bilo tko drugi u 2. svjetskom ratu imao bombu bacio bi je. radilo se o totalnom ratu i potpuno je bilo svejedno od čega će žrtve stradati. no postoji jedna bitna razlika između amerikanaca i rusa. amerikanci su ubijali u svrhu završetka rata, rusi su ubijali i kad je rat završio! rusi su se iživljavali! btw. britanci su granatirali dresden, ne ameri.
po svemu sudeći ti jako voliš licemjerje!
Uopće nisam promijenio priču - Gotovina je optužen za prekomjerno granatiranje Knina tj. za ratni zločin. Jedna od diplomacija koja je stiskala Hrvatsku da ga pronađe i preda je bila američka. Ta ista diplomacija je istovremeno tražila od Hrvatske da potpiše ugovor o neizručivanju američkih vojnika Sudu.

2. sv. rat nije bio totalni - osim kukavičkih Talijana u Etiopiji nitko nije upotrijebio u direktnoj borbi bojne otrove, bakteriološko oružje, zagađivanje voda itd. Što se tiče atomskih bombi, nitko normalan ne može reći da je bomba bačena na Nagasaki (kad je već na Hirošimi viđeno šta može napraviti) bila potrebna - ponavljam čak se i Staljin zgrozio i bio je uvjeren da je ta druga bomba poruka SSSR-u. Vjerujem da je bio u pravu. Ja i hrpa povjesničara.
Što se tiče Dresdena lupaš teške gluposti, evo ti copypaste - Dresden je doživio svoje najgore razdoblje u povijesti tijekom 2. svj. rata, kada je bio najbombardiraniji grad u Europi. Britanske i američke zračne snage su između 13. i 15. veljače 1945. provele masovno bombardiranje u kojem je grad razoren do temelja. Prve su procjene govorile o 250.000 poginulih, ali se danas smatra da je brojka ipak mnogo manja. Nakon rata je grad postao dio Demokratske Republike Njemačke i jedan od njezinih najvažnijih industrijskih centara - sve više ne teoretičara urota već službenih povjesničara smatra da je i Dresden bio poruka SSSR-u. Inače u Dresdenu ti je prvi puta upotrebljen sistem koji je Al-Qaida naučila od Amera - nakon bacanja bombi pričekati i onda drugi val po spasiocima...

I sada, čisto radi rasprave, ja sam tebi dao copypaste Dresdena. Ajde navedi gdje si to pročitao da su se Rusi iživljavali i ubijali i nakon rata?
dampyr is offline  
Old 18.02.2010., 11:52   #58
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Ako žele obnavljati državu sljedećih 50 godina tada mogu vojno odgovoriti. Na Iranu je da odluči.
Kao što rekoh, nikad ne znaš...
dampyr is offline  
Old 18.02.2010., 14:39   #59
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post
Uopće nisam promijenio priču - Gotovina je optužen za prekomjerno granatiranje Knina tj. za ratni zločin. Jedna od diplomacija koja je stiskala Hrvatsku da ga pronađe i preda je bila američka. Ta ista diplomacija je istovremeno tražila od Hrvatske da potpiše ugovor o neizručivanju američkih vojnika Sudu.

2. sv. rat nije bio totalni - osim kukavičkih Talijana u Etiopiji nitko nije upotrijebio u direktnoj borbi bojne otrove, bakteriološko oružje, zagađivanje voda itd. Što se tiče atomskih bombi, nitko normalan ne može reći da je bomba bačena na Nagasaki (kad je već na Hirošimi viđeno šta može napraviti) bila potrebna - ponavljam čak se i Staljin zgrozio i bio je uvjeren da je ta druga bomba poruka SSSR-u. Vjerujem da je bio u pravu. Ja i hrpa povjesničara.
Što se tiče Dresdena lupaš teške gluposti, evo ti copypaste - Dresden je doživio svoje najgore razdoblje u povijesti tijekom 2. svj. rata, kada je bio najbombardiraniji grad u Europi. Britanske i američke zračne snage su između 13. i 15. veljače 1945. provele masovno bombardiranje u kojem je grad razoren do temelja. Prve su procjene govorile o 250.000 poginulih, ali se danas smatra da je brojka ipak mnogo manja. Nakon rata je grad postao dio Demokratske Republike Njemačke i jedan od njezinih najvažnijih industrijskih centara - sve više ne teoretičara urota već službenih povjesničara smatra da je i Dresden bio poruka SSSR-u. Inače u Dresdenu ti je prvi puta upotrebljen sistem koji je Al-Qaida naučila od Amera - nakon bacanja bombi pričekati i onda drugi val po spasiocima...

I sada, čisto radi rasprave, ja sam tebi dao copypaste Dresdena. Ajde navedi gdje si to pročitao da su se Rusi iživljavali i ubijali i nakon rata?
O jesi, itekako si promijenio priču. Jedna stvar je tvrditi da amerikanci prigovaraju Hrvatskoj prekomjerno granatiranje Knina druga je stvar inzisitiranje na izručenju Gotovine pa nemojmo manipulirati.
2. svj. rat jest bio totalni rat, bez ikakve sumnje. zbilja je smiješno da netko u ratu u kojem pogine preko 50 milijuna ljudi to ide osporavati. i nemoj biti morbidan sa staljinovim zgražanjem. to je loš vic. ono oko čega se hrpa povjesničara slaže jest da bi invazija na japan odnijela puno više života o čemu svjedoči i reakcija dijela vojnog i političkog vrha japana koji se i nakon obje bombe i nakon odluke Hirohita teško mirio sa predajom. uostalom tek nakon druge bombe su pristali na bezuvjetnu predaju.
što se tiče bombardiranja dresdena dvije osobe su ključne: arthur harris i winston churchill, oba britanci. osim toga, RAF bombardira sam grad, USAAF bombardira željeznicu i industriju.
tumačenje bombardiranja kao poruke SSSR baš i nije jako uvjerljivo. prije da se radi o osveti za bombardiranje Britanije.
-silovanja njemica se nastavilo do 48.
ReturnOfTheJedi is offline  
Old 18.02.2010., 19:22   #60
Quote:
ReturnOfTheJedi kaže: Pogledaj post
O jesi, itekako si promijenio priču. Jedna stvar je tvrditi da amerikanci prigovaraju Hrvatskoj prekomjerno granatiranje Knina druga je stvar inzisitiranje na izručenju Gotovine pa nemojmo manipulirati.
2. svj. rat jest bio totalni rat, bez ikakve sumnje. zbilja je smiješno da netko u ratu u kojem pogine preko 50 milijuna ljudi to ide osporavati. i nemoj biti morbidan sa staljinovim zgražanjem. to je loš vic. ono oko čega se hrpa povjesničara slaže jest da bi invazija na japan odnijela puno više života o čemu svjedoči i reakcija dijela vojnog i političkog vrha japana koji se i nakon obje bombe i nakon odluke Hirohita teško mirio sa predajom. uostalom tek nakon druge bombe su pristali na bezuvjetnu predaju.
što se tiče bombardiranja dresdena dvije osobe su ključne: arthur harris i winston churchill, oba britanci. osim toga, RAF bombardira sam grad, USAAF bombardira željeznicu i industriju.
tumačenje bombardiranja kao poruke SSSR baš i nije jako uvjerljivo. prije da se radi o osveti za bombardiranje Britanije.
-silovanja njemica se nastavilo do 48.
Ja ne znam jel ti sam sebe čuješ - "Jedna stvar je tvrditi da amerikanci prigovaraju Hrvatskoj prekomjerno granatiranje Knina druga je stvar inzisitiranje na izručenju Gotovine pa nemojmo manipulirati" - pa zbog čega se traži Gotovina i koja je glavna optužba protiv njega?

Što se tiče "lošeg vica" citiram knjigu "Staljin: na dvoru crvenog cara".

Što se tiče tvoje izjave o američkom bombardiranju industrije u Dresdenu - opet teška glupost. Dresden nije imao industrije. Upravo zbog toga je u ratu bio pošteđen bombardiranja kao obrtnički grad bez industrije i kao takav je bio glavno okupljalište njemačkih izbjeglica. Zbog toga su ga izabrali, navodno da slome njemački moral putem velikog broja civilnih žrtava i time skrate rat - otprilike isti razlog koji su dali za atomske bombe. Amerikanci su ga prvi bombardirali (inače su dnevna bombardiranja vršili Amerikanci, a noćna Britanci jer su si Ameri mogli priuštiti više gubitaka), a zatim su Britanci osuli drugi val po spasiocima. Detalje imaš tu - https://www.forum.hr/showthread.php?t=409621&page=5

I opet sam citirao službene navode tj. knjigu "Najveće katastrofe". Daj da vidimo točne navode gdje su to Rusi nastavili sa prvo si rekao ubijanjem, a sada kažeš silovanjem do 1948. Hoću i ja to pročitati. Ili ako si gledao kakav dokumentarac navedi ime dokumentarca - sada ima svega na jubitu
dampyr is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:58.