Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2014., 14:54   #1
Unhappy Niz tegoba: impaktirani i upaljeni umnjak uz bol u čeljusti, bol u svim zglobovima, dispepsija

Ljudi moji, unaprijed se ispričavam na podužem postu.

Naime, svi moji problemi počinju nekad početkom ove godine. Konstantna upala limfnih čvorova na vratu. Popijem antibiotike, smiri se i tako u krug. Onda je počela boliti donja čeljust s desne strane, točnije rasturati me. Par mjeseci kasnije (nebrigom doktora) ustanovilo se da bol dolazi od impaktiranog umnjaka. Kako se sve to otezalo, umnjak je manjim dijelom uspio izbiti, ali... Mene već mjesec dana bole svi zglobovi u tijelu, sav trnem. Nekad vruće, nekad ledeno. Ramena, šake, kukovi, sve... Bio sam na hitnoj, otpirili su me od tamo jer nisam životno ugrožen. Doktorica kaže - pij cafetine i neofene. Tako sam i uradio pa sad imam sljedeće. Kao nekakvo pečenje iza prsne kosti, kao žgaravica koja to nije. Točno kao da mi vatra ide do grla i pali me. Ajde, smirilo se donekle i to. Imajte na umu - zglobovi cijelo vrijeme bole, nisu natečeni, ali ne prestaju raturati. Tjedan dana me držalo nekakvo probadanje ispod lijevih rebara, sad to malo popušta jer sam na Klavocinima. Osjetim kao da mi je nešto čudno na prsima, kao nekakvi čvorići, ali nisam siguran. Možda sam već toliko poludio da sam i umislio. Klavocine mi je prepisala zubarka jer mi se umnjak, pogađate, zagnojio. Pravio sam u međuvremenu kompletnu krvnu sliku - savršena. Pravio sam i onu pretragu na reumatske markere (oni su negativni), jedino je CRP malo povećan. Dozvoljeno je 10, kod mene je 12. Bio u Osijeku u KBC-u na maksilofacijalnoj, pregled tek 2.7... Da napomenem da od svega toga mene najmanje boli prokleti zub. Ima li itko ikakve ideje? Je li stvarno moguće da je mene ovako UMNJAK rasturio ili da sumnjam na nešto gore? Ne mršavim, jedem kao nespašen, nisam umoran, samo me sve boli. Ne ustručavajte se nikakvih sugestija, samo mi molim vas nemojte reći da idem doktoru jer to cijelo vrijeme i pokušavam ali me nitko ne doživljava. Nisam hipohondar, nisam bio GODINAMA prije ovoga kod doktora. Hvala

ps. umnjak mi je pomaknuo temporomandibularni zglob, točnije uzrokovao luksaciju
Uradio sam i testove na HIV i na hepatitise, nema ništa. Toliko ne znam što ću.

Zadnje uređivanje upomoc21 : 14.06.2014. at 15:09.
upomoc21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 15:22   #2
Ovo žarenje iza prsne kosti koji se penje je simptom refluksa. Najvjerojatnije imaš GERB ili ti gastroezofagealni refluks. Imaš cijelu temu na forumu o ovoj neugodi. Možda s goreg ne bi bilo da posjetiš gastroenterologa da te pregleda i testira nemaš li možda i helicobacter pylori. Gerb nema veze s umnjakom i bolovima u zglobovima, no bakterija koja se možebitno usadila uz taj prokleti umnjak ti može prouzročiti bakterijsku upalu zglobova i to je dosta zeznuto jer ti permanentno može uništiti hrskavicu npr. Vidi više tu i zagnjavi dr. da razmisli o ovome!
U svakom slučaju umnjak mora što prije vani.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 15:31   #3
Sipmptomi GERB-a mogu biti i na konto kafetina i ekipe, moguce je da upala u zubu napravi probleme, malo vjeroajtno ali je moguce, posebno ako imas losiji imunitet u trenutku zbivanja, nazalost simptomi vezani uz zub mogu biti i na drugi nacin, ako imas TEMPERATURE i tresavice uz bol u zglobovima poslije zubnih prica mozhe biti i reaktivni artritis ali i bakterijski ENDOKARDITIS, ali isto tako i toksicnost od ljekova za bolove tipa kafetina i srodnih ako ih puno uzimas... U svakom slucaju ovako nemogu nista rec osim da taj umnjak svakako mora van, a ko te boli zub i nemres odma doc na red trebalo ti je dat adekvatan analgetik, sto se liksacije zgloba tice - to se nebi smjelo desit, bol moze biti prenesena prema zglobu ali ako ti je zglob luksiran moguce je da imas upalu u samom zglobu iako se to ut temporomandibularnom zglobu obicno ne ocituje kao luksacija nego kao trizmus (nemogucnost otvaranja usta) upala se iz zuba moze prosirit sistemski preko krvi i lokalnim sirenjem po fascijalnim prostorima, postoji puno raznih stvari koje su oposane u vezi s zubima ali na srecu su jako rijetke ali bi se trebale ocitovati u krvnoj slici...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 15:32   #4
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ovo žarenje iza prsne kosti koji se penje je simptom refluksa. Najvjerojatnije imaš GERB ili ti gastroezofagealni refluks. Imaš cijelu temu na forumu o ovoj neugodi. Možda s goreg ne bi bilo da posjetiš gastroenterologa da te pregleda i testira nemaš li možda i helicobacter pylori. Gerb nema veze s umnjakom i bolovima u zglobovima, no bakterija koja se možebitno usadila uz taj prokleti umnjak ti može prouzročiti bakterijsku upalu zglobova i to je dosta zeznuto jer ti permanentno može uništiti hrskavicu npr. Vidi više tu i zagnjavi dr. da razmisli o ovome!
U svakom slučaju umnjak mora što prije vani.
Koliko sam caffetina i neofena u sebe natrpao, GERB uopće ne bi bio nikakvo čudo. Znam da to ne valja trpati, ali majko mila, ne mogu fizički funkcionirati bez tih, da izvineš, govana. Znači, da tražim da me pošalje na bris grla i nosa ili šta? Kako se otkrivaju bakterije, ne pokažu li se one na kompletnoj krvnoj slici? Onaj KSK ili tako nešto je bio 197, a 200 dozvoljeno (ne znam kako se zove, pravi se pretraga uz CRP). Kako doktorica nije posumnjala na bakterije? Jednom sam proguglao šta bi moglo biti i nikad više, ispada da imam sve rakove ovoga svijeta, pobogu. I aj budi normalan kad svaki dan nešto drugo zaboli Što se umnjaka tiče, pretpostavljaju da će za zahvat termin biti tek u 10. mjesecu. A ja ovako sigurno ne mogu više, kolabirat ću. Pati fax, posao, sve. Zna li netko di se operacija može u OS privatno uraditi? NE pomažu li Klavocini kod bakterija, ne bi li trebale proći od toga? Oprostite što smaram, stvarno, ali lud sam totalno, a nemam koga pitati jer su u ovom OS svi kao napušeni!
upomoc21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 15:42   #5
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Sipmptomi GERB-a mogu biti i na konto kafetina i ekipe, moguce je da upala u zubu napravi probleme, malo vjeroajtno ali je moguce, posebno ako imas losiji imunitet u trenutku zbivanja, nazalost simptomi vezani uz zub mogu biti i na drugi nacin, ako imas TEMPERATURE i tresavice uz bol u zglobovima poslije zubnih prica mozhe biti i reaktivni artritis ali i bakterijski ENDOKARDITIS, ali isto tako i toksicnost od ljekova za bolove tipa kafetina i srodnih ako ih puno uzimas... U svakom slucaju ovako nemogu nista rec osim da taj umnjak svakako mora van, a ko te boli zub i nemres odma doc na red trebalo ti je dat adekvatan analgetik, sto se liksacije zgloba tice - to se nebi smjelo desit, bol moze biti prenesena prema zglobu ali ako ti je zglob luksiran moguce je da imas upalu u samom zglobu iako se to ut temporomandibularnom zglobu obicno ne ocituje kao luksacija nego kao trizmus (nemogucnost otvaranja usta) upala se iz zuba moze prosirit sistemski preko krvi i lokalnim sirenjem po fascijalnim prostorima, postoji puno raznih stvari koje su oposane u vezi s zubima ali na srecu su jako rijetke ali bi se trebale ocitovati u krvnoj slici...
Zasad nije bilo ni temperatura ni treskavica. Jednom sam imao temperaturu, ali to je bilo u kombinaciji s užasnom prehladom jer sam pokisnuo tri dana zaredom
upomoc21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 15:47   #6
1. Klavocin ubija bakterije, da - ali ako imas apscesnu supljinu negdje u tjelu bez dreniranja gnoja a cesto i ljustenja stjenke apscesa antibiotik je nece istrijebit...

2. Reaktivni artriticki sindromi mogu perzistirati i mjesec dva nakon prolaska inicijalen infekcije, nemoraju biti lako detektibilni uobicejenim labosom...

3. Ako pijes puno acetilsalicilne kiseline i srodnih stvari (brufeni, kafetini, volareni i sl) zelucane tegobe ne da su moguce nego su prakticki garantirane, posebno ako kombiniras velike doze i vise vrsta ljekova, trebao si dobit opijatni analgetik u kombinaciji s obivnim ako te tako jako boli, inace znam kako ti je ja sam imao istu stvar i na jedan badnjak sam isao privat da mi izvade jer vise nista nije pomagalo...

4. To treba cim prije van, a nazalost o os nemam pojma koga ima tamo tako da ti stvarno nemrem pomoc oko toga...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 15:50   #7
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
1. Klavocin ubija bakterije, da - ali ako imas apscesnu supljinu negdje u tjelu bez dreniranja gnoja a cesto i ljustenja stjenke apscesa antibiotik je nece istrijebit...

2. Reaktivni artriticki sindromi mogu perzistirati i mjesec dva nakon prolaska inicijalen infekcije, nemoraju biti lako detektibilni uobicejenim labosom...

3. Ako pijes puno acetilsalicilne kiseline i srodnih stvari (brufeni, kafetini, volareni i sl) zelucane tegobe ne da su moguce nego su prakticki garantirane, posebno ako kombiniras velike doze i vise vrsta ljekova, trebao si dobit opijatni analgetik u kombinaciji s obivnim ako te tako jako boli, inace znam kako ti je ja sam imao istu stvar i na jedan badnjak sam isao privat da mi izvade jer vise nista nije pomagalo...

4. To treba cim prije van, a nazalost o os nemam pojma koga ima tamo tako da ti stvarno nemrem pomoc oko toga...
Problem je što zub najmanje boli, većinom ga čak ni ne osjetim (osim kad jedem, logično). Dok ne dobije impuls izbijanja, e onda je kirvaj. Problem je bol u zglobovima i to je što je nepodnošljivo. Ništa, tražit ću pretrage na bakterije, a tko god ima kakvu ideju neka napiše. Smarat ću doktoricu pet dana ako treba, neka me frajla izvoli slati di god treba
upomoc21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 16:46   #8
1. Oralni kirurg ili maksilofacijalni, umnjak van, adekvatan antibiotik (npr. Clindamycin MIP 600 2x1 tbl.).

2.Postavi jasan upit svojoj nadležnoj liječnici : antibiotska profilaksa mogućeg bakterijskog endokarditisa, reumatskog artritisa, glomerulonefritisa i ostalih -itisa s obzirom na vrlo vjerojatno bakt. sijelo.

3. Ubrzaj proceduru- prije pregleda napravi bar digitalni ortopan kako bi olakšao dijagnostiku i ubrzao eventualno kirurško liječenje.

4. Dojavi kak se situacija odvija
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 16:53   #9
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
1. Oralni kirurg ili maksilofacijalni, umnjak van, adekvatan antibiotik (npr. Clindamycin MIP 600 2x1 tbl.).

2.Postavi jasan upit svojoj nadležnoj liječnici : antibiotska profilaksa mogućeg bakterijskog endokarditisa, reumatskog artritisa, glomerulonefritisa i ostalih -itisa s obzirom na vrlo vjerojatno bakt. sijelo.

3. Ubrzaj proceduru- prije pregleda napravi bar digitalni ortopan kako bi olakšao dijagnostiku i ubrzao eventualno kirurško liječenje.

4. Dojavi kak se situacija odvija
Ok, dođem doktorici i kažem da sumnjam na bakterijski endokarditis? Koju pretragu da zahtjevam za slučaj da me opet pokuša uvjeriti da mi nije ništa (što stalno radi)? Kao da ima nekog profita, ako me ne pošalje na pretrage Ortopan imam.
upomoc21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 17:03   #10
-citiraj pod 2. iza dvotočke upit.
Ne može biti jasnije.

3a. Gastroprotekcija (IPP, npr. pantoprazol...)
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 16:16   #11
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
-citiraj pod 2. iza dvotočke upit.
Ne može biti jasnije.

3a. Gastroprotekcija (IPP, npr. pantoprazol...)
Bio danas kod doktorice to joj tako rekao, žena se uplašila. poslala me na infektološki u osijek, nisu mi vadili krv ni ništa jer sam tek jučer završio s Klavocinima. Po njihovom je mišljenju ta neka infekcija prošla i sad treba tijelu vremena da nadođe, ali ne mogu ništa bez krvne slike znati. Dobio sam sumamed (generički neki) koji se pije 3 dana, predostrožnosti radi. Nakon toga trebam u pondjeljak doći da vadim krv. U međuvremenu sam uspio dogovoriti privatno kod zubara, dr. Siber. Držite fige Nadam se da me nisu zajebali?
upomoc21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 14:27   #12
Nitko nikakav savjet, ideju? Danas 2. dan sumameda, malo je bolje, ali ispod rebara i dalje boli... Zglobovi popuštaju lagano.
upomoc21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 15:44   #13
Quote:
upomoc21 kaže: Pogledaj post
Nitko nikakav savjet, ideju? Danas 2. dan sumameda, malo je bolje, ali ispod rebara i dalje boli... Zglobovi popuštaju lagano.
Nabavi neke jače probiotike (Imaš ih u bio&bio) jer će ti antibiotici još dodatno pogoršati stanje s refluksom. Peptoran će ti pomoći.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 20:58   #14
Nakon dugo vremena, da vas izvijestim. Dakle, Sumamed je otklonio probleme sa zglobovima na 2 tjedna, da bi se sinoć pojavili u blagoj varijanti. I nastavili još uvijek, ali krajnje podnošljivo. ZASAD.

Prije sat vremena izvađen umnjak kod dr. Sibera, same pohvale za čovjeka i sestru

Proteklih 10 dana pijem Pantoprazol, želudac se smirio, kao i pečenje ispod rebara. Jedino sam vrlo "vjetrovit" što zna biti bolno, ali smiješno
Bio sam na uzv abdomena, sve u savršenom redu. Otići ću sutra ili prekosutra do doktorice da mi konačno naprave bakteriološke pretrage i KKS (nisam dosad smio zbog antibiotika i njihovog odgođenog djelovanja). Vjerojatno ću tražiti i da mi želudac pregledaju.

E, sad. Imate li vi kakvih sugestija? Strah me da me bolovi u zglobovima opet ne spopadnu, pa čisto ikakve pretrage da bih još trebao otići osim navedenih?
upomoc21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:02.