Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2014., 21:33   #41
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
80% učitelja, nastavnika. liječnika i sestara???
problem je što tu jako puno ljudi ima vss

koga? profesore, liječnike, sestre, socijalne radnike, kustose.....koga će privatnik zaposliti?

tebi je to normalno i ok?
ako se dogodilo tebi, morali se svima? umjesto da se njihova prava čvrsto čuvaju i prema njima se ravnaju privatnici, događa se upravo suprotno!
Kakve veze imaju lijecnici i profesori koji su u javnom sektoru s drzavnim sluzbenicima i namjestenicima??
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 21:44   #42
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
80% učitelja, nastavnika. liječnika i sestara???
problem je što tu jako puno ljudi ima vss

koga? profesore, liječnike, sestre, socijalne radnike, kustose.....koga će privatnik zaposliti?
Svaki put kad se spomene da ima previše administracije i birokracije, netko za primjer navede profesore i liječnike. Ovo me je počelo podsjećati na lažne branitelje koji odmah spomenu vojne invalide i kažu: pa nećete valjda njima smanjivati prava.

Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
umjesto da se njihova prava čvrsto čuvaju i prema njima se ravnaju privatnici, događa se upravo suprotno!
Tako bi trebalo biti, ali izgleda da nikome u državnom vrhu ovo nije primarni problem nego se više bave velikim egzistencijalnim pitanjima tipa koje će službene aute kupiti sljedeće godine.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 00:24   #43
Nemojte me zajebavat, pa učitelji, medicinske sestre imaju po 6-7.000 kuna plaće, čistačice početnice u državnoj 3.500.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 06:50   #44
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
O čemu vi?

Regresi, darovi za djecu, božićnice, pola prijevoza, pola naknade za dežurstvo i 12% bruto plaće su skinuti svima u državnoj upravi, počevši od 2012. godine.

Državni službenik sa SSS i 1-2 godine iskustva na većini radnih mjesta u upravi ima plaću manju od 3.000 kn, odnosno neznatno veću od zakonom propisanog minimalca.

Plaće za VSS u državnoj upravi nakon 10+ godina staža su za 2-3x manje od prosjeka za odgovarajuće radno mjesto u privatnom sektoru.

Poanta je da državni službenici uopće nisu preplaćeni, kako se to često može čuti, već da za obujam svog opisa posla imaju debelo premale plaće, što je i jedan od razloga zašto ti poslovi zanimaju samo uhljebe i neradnike - nitko tko može birati neće u državnu službu ako ima struku koja se traži, što znači da u dosta grana uprave niti nema nikoga tko zna svoj posao, a uz to se nitko tamo zaposlen neće truditi jer ne postoji sustav nagrada, povišica ili dodataka, već je plaća ista ubio se ti od posla ili sjedio na kavi cijeli dan i tako 30-40 godina, uz nekakav mizerni dodatak na staž.
Slazem se...kao dipl.pravnik koji radi na mjestu viseg strucnog savjetnika za 5600kn vec godinama za istu placu, ne sjecam se kad sam zadnji put vidjela bozicnicu i regres...a radis i odgovorne i zahtjevne i stresne stvari

Jedino sto ucestalo gledamo je popunjavanje mjesta novim stranacki podobnim ljudima bez znanja i iskustva, aparat sve siri, organizacija i nivo znanja sve niza, sve gore i gore...
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 07:15   #45
Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post
Slazem se...kao dipl.pravnik koji radi na mjestu viseg strucnog savjetnika za 5600kn vec godinama za istu placu, ne sjecam se kad sam zadnji put vidjela bozicnicu i regres...a radis i odgovorne i zahtjevne i stresne stvari

Jedino sto ucestalo gledamo je popunjavanje mjesta novim stranacki podobnim ljudima bez znanja i iskustva, aparat sve siri, organizacija i nivo znanja sve niza, sve gore i gore...
Ako imaš takvo iskustvo neče ti biti problem nači posao kod privatnika ili se uspoređuješ s odvjetnicima koji jesu privatnici? Za ovo drugo možeš kad očeš otvorit odvjetnički ured!
novi88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 08:57   #46
Quote:
novi88 kaže: Pogledaj post
Ako imaš takvo iskustvo neče ti biti problem nači posao kod privatnika ili se uspoređuješ s odvjetnicima koji jesu privatnici? Za ovo drugo možeš kad očeš otvorit odvjetnički ured!
Ne usporedjujem se niti s privatnicima niti s odvjetnicima (imala sam prilike raditi u odvjetnistvu, ali nisam zeljela jer smatram da to nije za mene) nego zelim dati do znanja da fama koja postoji o tome kako je drzavnim sluzbenicima med i mlijeko nije tocna...moj posao na papiru zvuci super i zanimljiv i covjek bi progutao sto je lova losa ako radi nesto sto ga ispunjava(nije sve u parama), ali kad niti radis oni sto bi trebao, vidis koliko je sve to skupa lose, koliko ne da se ne ide prema naprijed nego se niti ne stoji na mjestu nego ide unatrag, a nemocan si i to jos sve za malu placu na kraju dignes ruke...moje iskrene zelje kao nekog tko zeli dobro ovoj drzavi je da se politika makne sto vise iz drzavne uprave, jer ce ju unistiti, ta gomila politicki instaliranih nesposobnjakovic koja na zalost drzi koonce u rukama...kvalitetni ljudi bjeze glavom bez obzira. Tko moze, sto u inozmstvo, sto na bolje placene pozicije...ostaju djeca koju iznova treba uciti posao ili stariji uhljebljenici kojima bas i nije stalo do ucenja i do kvalitete posla...cast izuzecima, ima ih naravno strucnih i kvalitetnih, ali sve manje, a i oni su s vremenom sve vise puni ogorcenja i osjecaja beznadja u takvoj opcoj atmosferi...
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 11:10   #47
Quote:
novi88 kaže: Pogledaj post
Ako imaš takvo iskustvo neče ti biti problem nači posao kod privatnika ili se uspoređuješ s odvjetnicima koji jesu privatnici? Za ovo drugo možeš kad očeš otvorit odvjetnički ured!
Neistina ,privatnici ne zapošljavalju pravnike.
Male tvrtke uopće ne uzimaju pravnike,a velike ako uzimaju uzimaju u vrlo malome broju jer je hrpa pravnika.
Nije ovo bivša država da svaka firma ima armiju pravnika.
Banke i osiguravajuća društva otpuštaju pravnike.
Baš je bilo nekidan u večernjem listu kako pravnici idu u odvjetnike iz nužde jer se nemaju gdje zaposliti.
Govorio je o tome čak i predsjednik odvjetničke komore ,pa onda pošto nemaju posla se prijavljuju za branitelja po službenoj dužnosti.
Obična je fama da je pravo perspektivan studij u nas,ne bi nas bilo toliko nezaposlenih da je to istina.
milanović is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 11:37   #48
Quote:
milanović kaže: Pogledaj post
Neistina ,privatnici ne zapošljavalju pravnike.
Male tvrtke uopće ne uzimaju pravnike,a velike ako uzimaju uzimaju u vrlo malome broju jer je hrpa pravnika.
Nije ovo bivša država da svaka firma ima armiju pravnika.
Banke i osiguravajuća društva otpuštaju pravnike.
Baš je bilo nekidan u večernjem listu kako pravnici idu u odvjetnike iz nužde jer se nemaju gdje zaposliti.
Govorio je o tome čak i predsjednik odvjetničke komore ,pa onda pošto nemaju posla se prijavljuju za branitelja po službenoj dužnosti.
Obična je fama da je pravo perspektivan studij u nas,ne bi nas bilo toliko nezaposlenih da je to istina.
Ima posla i u odvjetničkim uredima samo nema radnog vremena ni praznika dižu se oni u nedelju u tri u jutro ako ih klient zove iz stanice! Nije ko u državnoj službi od 7 do 3 +marenda i 4 sata efektivnog rada!
novi88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 11:49   #49
Quote:
novi88 kaže: Pogledaj post
Ima posla i u odvjetničkim uredima samo nema radnog vremena ni praznika dižu se oni u nedelju u tri u jutro ako ih klient zove iz stanice! Nije ko u državnoj službi od 7 do 3 +marenda i 4 sata efektivnog rada!
Nema ,2500 je nezaposlenih pravnika od toga pola s Pravosudnim ispitom.
među njima sam i ja .
Odakle nezaposleni pravnici ako ima posla.
Pravo je bezperspektivan studij.
milanović is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 11:55   #50
Uostalom već 2 godine na sudovima nisu primljeni vježbenici(i Turudić je o tome govorio) što se nikad u povijesti nije desilo.
Da ne govorim da u Zagrebu 800 odvjetnika ima blokirane račune.
O čemu mi pričamo?
milanović is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 12:03   #51
Quote:
milanović kaže: Pogledaj post
Uostalom već 2 godine na sudovima nisu primljeni vježbenici(i Turudić je o tome govorio) što se nikad u povijesti nije desilo.
Da ne govorim da u Zagrebu 800 odvjetnika ima blokirane račune.
O čemu mi pričamo?
Uz tolike nezaposlene odvjetnike onim zaposlenim u državnoj službi bi trebalo dizat plače, po kojoj logici?
novi88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 12:08   #52
Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post
Ne usporedjujem se niti s privatnicima niti s odvjetnicima (imala sam prilike raditi u odvjetnistvu, ali nisam zeljela jer smatram da to nije za mene)
Zato si i otišla iz odvjetništva u državnu službu jer želiš lagodan posao sa 8 satnim radnim vremenom. Posve razumljivo, pogotovo za nekoga tko se želi posvetiti obitelji. Ali onda nemoj kukati da ti je mala plaća, sama si izabrala taj posao, nitko te nije silio, a znala si kakvi su uvjeti i koliko je plaćeno.

Pa ti bi sve, i da ti je super plaća i da radiš lagodno do 15h pa kući.

Quote:
milanović kaže: Pogledaj post
Nema ,2500 je nezaposlenih pravnika od toga pola s Pravosudnim ispitom.
među njima sam i ja .
Odakle nezaposleni pravnici ako ima posla.
Pravo je bezperspektivan studij.
Slažem se, zašto si onda upisao i završio pravo? Znao si da se radi o suficitarnom zvanju. Što želiš reći time, nemaš posla pa bi te država trebala zaposliti u državnoj službi?

Prošla su vremena socijalističkog zapošljavanja, više nemamo taj luksuz. Državna služba mora biti jeftina i učinkovita, a ne mjesto za zapošljavanje onih koji ne mogu uspjeti na tržištu rada.
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 12:10   #53
Preveliki broj zaposlenih u državnoj birokraciji

Koliko radite, previše i dobijete! Kome se ne sviđa ... 'ajde u KONZUM za 3.000 kuna mjesečno i najmanje desetak sati rada (ali rada) dnevno!
Ja sam Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 12:37   #54
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Zato si i otišla iz odvjetništva u državnu službu jer želiš lagodan posao sa 8 satnim radnim vremenom. Posve razumljivo, pogotovo za nekoga tko se želi posvetiti obitelji. Ali onda nemoj kukati da ti je mala plaća, sama si izabrala taj posao, nitko te nije silio, a znala si kakvi su uvjeti i koliko je plaćeno.

Pa ti bi sve, i da ti je super plaća i da radiš lagodno do 15h pa kući.


alo frajeru,

Nisam nigdje rekla da sam otisla iz odvjetnistva, nego nisam zeljela ni uci u njega - iako me cekalo radno mjesto i uhodana kancelarija. To sto sam zensko ne znaci da mi je domet da prozujim kroz radni dan i sto prije pobjegnem kuci...ja sam na svojem obrazovanju radila, jos radim, mislim da sam dosta toga dala ovoj drzavi - ukljucujuci i visegodisnje obavljanje odjednom dvostrukog posla za kolege koji su shvacali svoj posao ovako kako ga ti shvacas u drzavnoj sluzbi, no, taj me rad doveo na bolji plozaj - ali, gle cuda, na tom boljem polozaju imam iznad sebe ljude koji ne znaju organizirati posao, gdje silom prilika vecinu dana prodje iz supljeg u prazno jer budaletine na glavnim mjestima ne znaju sta da rade sa svojim ljudima, bacili ih politicki kumovi da glume sefove u resorima s kojma veze nemaju...i iz toga isto idem dalje, jer se ne vidim u takvom demotivirajucem i beznadeznom okruzenju...ali u jednom imas pravo, ako nista, takvo okruzenje je idealno za zasnovati obitelj jer nista ne gubis na poslu zahvaljujuci tome kako ga se kilavo obavlja, a neku sigurnost ipak imas

Pa ljujte po ljudima koji se u takvoj atmosferi i takvom negativnom stavu javnosti, potplaceni, ipak trude koliko mogu odraditi svoj posao i pomoci i - vama takvima na kraju price
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 12:39   #55
Quote:
novi88 kaže: Pogledaj post
Uz tolike nezaposlene odvjetnike onim zaposlenim u državnoj službi bi trebalo dizat plače, po kojoj logici?
Pa i ne dižu im se plaće ,sudski odvjetnici već godinama imaju nešto preko 5000 kuna.
milanović is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 12:40   #56
Pardon savjetnici.
milanović is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 12:42   #57
Quote:
novi88 kaže: Pogledaj post
Uz tolike nezaposlene odvjetnike onim zaposlenim u državnoj službi bi trebalo dizat plače, po kojoj logici?
nisu svi pravnici odvjetnici.
Treba imati uvjete da bi se moglo postati odvjetnikom.
milanović is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 12:45   #58
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Zato si i otišla iz odvjetništva u državnu službu jer želiš lagodan posao sa 8 satnim radnim vremenom. Posve razumljivo, pogotovo za nekoga tko se želi posvetiti obitelji. Ali onda nemoj kukati da ti je mala plaća, sama si izabrala taj posao, nitko te nije silio, a znala si kakvi su uvjeti i koliko je plaćeno.

Pa ti bi sve, i da ti je super plaća i da radiš lagodno do 15h pa kući.



Slažem se, zašto si onda upisao i završio pravo? Znao si da se radi o suficitarnom zvanju. Što želiš reći time, nemaš posla pa bi te država trebala zaposliti u državnoj službi?

Prošla su vremena socijalističkog zapošljavanja, više nemamo taj luksuz. Državna služba mora biti jeftina i učinkovita, a ne mjesto za zapošljavanje onih koji ne mogu uspjeti na tržištu rada.
Tema nisam ja,nego tvrdnja da nema nezaposlenih pravnika i da ih čeka hrpa radnih mjesta u ovoj državi.
A ne želim reći ništa,jer od ove države nikad ni nisam dobio ništa.
A naša državna služba je sve samo ne jeftina i učinkovita da ne govorim o pravosuđu koje je najgore u EU.
milanović is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 12:46   #59
Sigurno da cete raditi za 5600 kad vas ima desetine tisuca viska.

Da maknete sav onaj prekomjerni kukolj, imali bi vise, kao sto bi tada bilo za odredena povecanja uciteljima, prof, lijecnicima.
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 12:52   #60
Quote:
milanović kaže: Pogledaj post
nisu svi pravnici odvjetnici.
Treba imati uvjete da bi se moglo postati odvjetnikom.
pardon prvnika
novi88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:40.