Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2017., 11:05   #1181
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Sad se vrati u Poreznu i pitaj tog pametnjakovića ili pametnjakovićku da ti kaže prema kojem članku zakona.

Ako ti ne odgovori ( a neće, jer nije točno ), podnesi internu prijavu protiv te osobe zbog širenja lažnih informacija.

Neka vam ne bude žao, ovo je jedan od načina da se poboljša ovo društvo, jer očito neki ne rade svoj posao i ne odgovaraju za ništa.
To što ti netko kaže usmeno nažalost ne vrijedi ništa i ne možeš nikog tužiti.
Ako pitaš pismeno onda će ti složiti nekakav generički odgovor iz kojeg se ništa ne može zaključiti. Ministarstvo financija ti može samo dati mišljenje a to mišljenje nije nužno prihvatljivo kao dokaz na sudu.

Ne sjećam se više detalja jer je prošlo dosta godina od mog hodočašćenja po poreznoj i raznim ministarstvima u potrazi za odgovorom ali koliko se sjećam nije problem potpisati ugovor o autorskom djelu, "problem" je što bi klijent trebao posebno tebi uplatiti honorar i posebno platiti državi porez i ostale davanja .
Firma to napravi bez problema a možeš mislim kako će reagirati nekakvi mladenci kad im kažeš da trebaju tebi uplatiti tebi 5000 kn pa posebno državi 2000 kn, posebno gradu 100 kn prireza i sl.
Druga stvar je što se prema zakonu o suzbijanju sive ekonomije ne smiješ oglašavati ako nemaš obrt ili firmu.

Dakle ako netko priđe tebi i ponudi ti da mu snimiš apartman, vjenčanje, krstitke i sl. onda je to ok.
Ako napraviš web stranicu na kojoj reklamiraš fotografiranje vjenčanje/interijera,... onda možeš imati problema sa carinom, preznom i sl.

Za nekog tko se aktivnije bavi fotografiranjem bojim se da se u konačnici više isplati otvorit nekakvu firmu.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 11:25   #1182
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
To što ti netko kaže usmeno nažalost ne vrijedi ništa i ne možeš nikog tužiti.
Ako pitaš pismeno onda će ti složiti nekakav generički odgovor iz kojeg se ništa ne može zaključiti. Ministarstvo financija ti može samo dati mišljenje a to mišljenje nije nužno prihvatljivo kao dokaz na sudu.
Nisam rekao da podnese tužbu, nego internu prijavu protiv državnog službenika.

Quote:
Ne sjećam se više detalja jer je prošlo dosta godina od mog hodočašćenja po poreznoj i raznim ministarstvima u potrazi za odgovorom ali koliko se sjećam nije problem potpisati ugovor o autorskom djelu, "problem" je što bi klijent trebao posebno tebi uplatiti honorar i posebno platiti državi porez i ostale davanja .
Firma to napravi bez problema a možeš mislim kako će reagirati nekakvi mladenci kad im kažeš da trebaju tebi uplatiti tebi 5000 kn pa posebno državi 2000 kn, posebno gradu 100 kn prireza i sl.
Druga stvar je što se prema zakonu o suzbijanju sive ekonomije ne smiješ oglašavati ako nemaš obrt ili firmu.

Dakle ako netko priđe tebi i ponudi ti da mu snimiš apartman, vjenčanje, krstitke i sl. onda je to ok.
Ako napraviš web stranicu na kojoj reklamiraš fotografiranje vjenčanje/interijera,... onda možeš imati problema sa carinom, preznom i sl.

Za nekog tko se aktivnije bavi fotografiranjem bojim se da se u konačnici više isplati otvorit nekakvu firmu.
Nije točno. Ne isplati se imati tvrtku, osim ako nemaš kontinuirani izvor prihoda, dakle neki siguran posao koji te prati kroz cijelu godinu. Pričam iz vlastitog iskustva i iskustva prijatelja s kojim radim. Obojica radimo na autorske ugovore godinama. Sve je legalno.
To što se mladencima ne da uplatiti davanja u državni proračun, to je njihov problem, ne moj. Ja se tim ugovorom štitim i ne zanima me jesu li oni ispunili tu obvezu ili ne, jer su oni ti koji moraju platiti, a ne ja.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 13:27   #1183
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Nije točno. Ne isplati se imati tvrtku, osim ako nemaš kontinuirani izvor prihoda, dakle neki siguran posao koji te prati kroz cijelu godinu. Pričam iz vlastitog iskustva i iskustva prijatelja s kojim radim. Obojica radimo na autorske ugovore godinama. Sve je legalno.
To što se mladencima ne da uplatiti davanja u državni proračun, to je njihov problem, ne moj. Ja se tim ugovorom štitim i ne zanima me jesu li oni ispunili tu obvezu ili ne, jer su oni ti koji moraju platiti, a ne ja.
Hm.. i jel ti ikad došla porezna/carina/neko_treći u kontrolu?
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 16:59   #1184
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
Hm.. i jel ti ikad došla porezna/carina/neko_treći u kontrolu?
Došla - gdje? Uredno je sav prihod prijavljen i plaćen porez i davanja na sve to.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 11:11   #1185
Pozdrav svima!
Da ne duljim..trebam preporuku za fotografa. Primjer fotki kakve me zanimaju mogu poslati na mail ili preko pp, a kako biste pobliže dobili dojam što mi treba zamislite Adidasove reklame - znači bez puno kontrasta i jarkih boja, prigušeni tonovi, ''životna'' atmosfera, naglasak na detaljima.. Potrebno će biti fotkanje i tokom kretanja i namješteno/iscenirano budući da se radi o jednoj vrsti sportske opreme.
Snimanje bi trajalo jedan (max 2, ako je potrebno) dana, lokacija Zagreb i bliža okolica.
Ovo je novi projekt na kojem radim i bojim se da bi većini modnih fotografa s kojima sam radila ovo bio preveliki zalogaj budući da će biti potrebno minimalno fotošopa na kraju i manje statičnih modela (koje namjestiš prema potrebi), a više snimanja tokom neke ''akcije''..
Uglavnom, ako imate ikakvu ideju tko bi dobro obavio takav posao-slobodno napišite. Prihavćam ultra poznate i ultra nepoznate fotografe-samo bih voljela vidjeti primjere dosadašnjih radova..
Brillus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 23:09   #1186
Quote:
Brillus kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Da ne duljim..trebam preporuku za fotografa. Primjer fotki kakve me zanimaju mogu poslati na mail ili preko pp, a kako biste pobliže dobili dojam što mi treba zamislite Adidasove reklame - znači bez puno kontrasta i jarkih boja, prigušeni tonovi, ''životna'' atmosfera, naglasak na detaljima.. Potrebno će biti fotkanje i tokom kretanja i namješteno/iscenirano budući da se radi o jednoj vrsti sportske opreme.
Snimanje bi trajalo jedan (max 2, ako je potrebno) dana, lokacija Zagreb i bliža okolica.
Ovo je novi projekt na kojem radim i bojim se da bi većini modnih fotografa s kojima sam radila ovo bio preveliki zalogaj budući da će biti potrebno minimalno fotošopa na kraju i manje statičnih modela (koje namjestiš prema potrebi), a više snimanja tokom neke ''akcije''..
Uglavnom, ako imate ikakvu ideju tko bi dobro obavio takav posao-slobodno napišite. Prihavćam ultra poznate i ultra nepoznate fotografe-samo bih voljela vidjeti primjere dosadašnjih radova..
Lokacija? Link na fotke kakav stil trazis?
Strm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 10:37   #1187
Tražim fotografa za vjenčanje u Zagrebu u 7. mjesecu. Detalji na pm.

Ovakve fotke mi se sviđaju:

http://onedaystudio.net/

http://www.majajokicweddings.com/

http://marinkovic-weddings.com/
jennifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 18:54   #1188
Quote:
jennifer kaže: Pogledaj post
Tražim fotografa za vjenčanje u Zagrebu u 7. mjesecu. Detalji na pm.

Ovakve fotke mi se sviđaju:

http://onedaystudio.net/

http://www.majajokicweddings.com/

http://marinkovic-weddings.com/
Teško ćeš dobiti takve fotke, Zagreb nema more
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 16:38   #1189
Dobar dan,

trebala bi mi profesionalna fotografija mene, dakle nekakvo snimanje od oko pola sata. Trebala bih obaviti to sutra/preksutra. Ako može u inbox cijena i raspoloživost, hvala!
LittleStar303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 17:35   #1190
Quote:
LittleStar303 kaže: Pogledaj post
Dobar dan,

trebala bi mi profesionalna fotografija mene, dakle nekakvo snimanje od oko pola sata. Trebala bih obaviti to sutra/preksutra. Ako može u inbox cijena i raspoloživost, hvala!
moze... dođi kod mene ako znas adresu

majko mila. zar je tesko napisati na kojoj lokaciji.

ako si otok brac ili split javi mi u inbox sto ti tocno treba pa cu ti dati cijenu i vremenski period
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 18:30   #1191
Quote:
HrGa2112 kaže: Pogledaj post
moze... dođi kod mene ako znas adresu

majko mila. zar je tesko napisati na kojoj lokaciji.

ako si otok brac ili split javi mi u inbox sto ti tocno treba pa cu ti dati cijenu i vremenski period
Oprosti, bila sam u žurbi i potpuno smetnula Zagreb je u pitanju. Uglavnom riješeno je, hvala svakako.
LittleStar303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 19:02   #1192
Pozdrav,

trebam izradu fotografija za poslovni profil Linkedin i za online dating site (tinder)

Molim u inbox ponudu koja sadrži fotografiranje u interijeru (stan) i eksterijeru (priroda tipa Sljeme, Jarun).

Muškarac sam iz Zagreba.
marcipanitto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 12:41   #1193
Pozdrav svim fotografima

situacija je slijedeća: spremamo vjenčanje iduće godine u 6. mjesecu u Slavosnkom Brodu i zapeli smo u potrazi za onim pravim fotografima.

ono što se meni sviđa je nešto ovako: https://www.facebook.com/SecerlamaStudio/

znači, da se uhvati emocija, onaj trenutak, da fotografije nisu namještene, isforsirane.. zabavan smo par i pomalo neobičan (tako barem kažu) tako da što je opuštenije, to je bolje

ukoliko ima zainteresiranih fotografa koji se "probijaju" i koji nas neće "oderati", molim da se jave pa ćemo vidjeti što se možemo dogovoriti.
redbutterfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 18:36   #1194
Pozdrav!

Tražim nekoga tko se bavi fotografijom, u pitanju je slikanje vjenčanja. Lokacija Zagreb, info na PM. Hvala!
agleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 22:36   #1195
Tražim nekog da mi očisti fotoaparat. Imam Canon EOS 1200d i đubrivo unutar njega koje nikako ne mogu očistiti, a imam olovku za čišćenje. Treba mi netko profesionalan tko će obavit posao kako treba, s pumpicom ili čim već.
Hvala
eichhoernchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 13:14   #1196
jel mogu ja nekak osvojit fotoshoot,ingu treba za arhivu,
ne mogu to frendaće tražit, a i naj bi mi bilo da saaba recimo podnese tu muku, em zna posel, em se ne mogu opustit ispred muških..
hvala na odgovoru..

Zadnje uređivanje djuro buha : 28.04.2017. at 13:41. Reason: zaboravil sam pozdrav a pozdravim i ja
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 10:21   #1197
Pozdrav svima,

nadam se da sam na pravom mjestu. Naime, blizi se 80.rodendan moje bake i pripremamo malu proslavu. Voljela bih imati fotke za uspomenu, a nemam veliki budzet. Ima li ovdje neki amaterski fotograf zainteresiran u zamjenu za mali honorar i obrok poslikati proslavu na jedno dva sata? Lokacija je u blizini Samobora, a datum je 9.12.
__________________
"Ah lover and perfect equal, I meant that you should discover me so by faint indirections. And I when I meet you mean to discover you by the like in you." W.Whitman
LoveChild is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 15:53   #1198
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
To je stav.

Već godinama na isti način odbijam poslove.
To nije stav, već stvar tržišta, ponude i potražnje, a tako je u svakom poslu. Jedna je cijena u Londonu, druga u Zagrebu. Opet s druge strane treća je (negdje između) u Norwichu. Isto vrijedi i za apartmanr npr. Još jedna stvar je i da li je osoba profesionalac ili amater, itd. Ima milijun faktora, ja ne bi nikoga diskreditirao jer sam se našao s druge strane objektiva (ili apartman) gdje se ljudi predstavljaju za jedno, a sada kad sam zagrebao ispod površine, vidim da su drugo (ukratko vidim ljudi sa najjadnijom kamerom i odličnim objektivom gdje rade odličan posao, a isto tako tuku koja na svadbi štroka bezveze sa Cannon 5d mark III i misli da radi posa), pa bi ja trebao bacati tisućice jer netko ima opremu vrijednu 100 000 nečega...

Zadnje uređivanje mrki69tua : 24.11.2017. at 16:20.
mrki69tua is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 12:11   #1199
Pozdrav
U priprema smo za krstitke koje se odrzavaju sutra 17.12 u crkvi zupe BDM Remetinec - Blato i u cijeloj strci shvatili smo da nemamo fotografa
Da li ima tko da bi mogao sutra doci na poziciju te fotografirati krstenje i rucak koji ce poslije toga biti u obliznjem restoranu.
Netreba razvijati fotografije vec samo u digitalnom obliku.
Ako je tko u mogucnosti i voljan ponude mogu na PP ili na mail [email protected]
Hvala
P.s krstenje je u 11 sati u crkvi a rucak odmah poslje

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
blazze is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 12:11   #1200
Pozdrav,

Tražimo fotografa za vjenčanje 15.09.2018..
Radi se o manjem vjenčanju u Zagrebu (cca 70ljudi).

Treba nam netko tko ima "oko" za dobru fotku, opremu i zna obraditi fotografije.
Bitno nam je da zna prepoznati i uhvatiti bitne trenutke jer računamo na oko 300-350 fotografija na kraju.
Ukratko o vjenčanju: nema klasničnog oblačenja mladenaca, odlaska po mladu i slično. Okupljanje kod nas doma s najbližim gostima i fotograf bi trebao biti već tu čisto da malo poprati situaciju, tad bi se zaletili negdje u blizinu napraviti par samostalnih fotki u prirodi nakon toga obred i slikanje pred crkvom i na kraju sala. Računamo cca 8-9h na terenu, u sali ne treba biti do kraja, možda do torte. Dovoljne su nam fotke samo u digitalnom obliku. Jako smo fleksibilni, pa se sve možemo dogovoriti, na kraju su nam bitne samo dobre fotogrfije koje će ukratko ispričati priču o našem danu.

Za dodatna pitanja može na mail: [email protected]
bilo bi super da mi pošaljete link za dosadašnje radove (instagram, facebook, web)
aawe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.