Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2017., 08:53   #6281
Ja mislim da u ZG ni nema petka. Ali imas puno termina sigurno. Ionako ce ti trebati dani za USA. Inace, ako je hitno, a nema termina, mozes i zvati pa se dogovoriti.


Sent from my iPad using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 12:06   #6282
Mi smo utorkom isli.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:25   #6283
Pozdrav!

Procitala sam dobar dio teme i znam da je svaki slucaj individualan ali svejedno dolazim po nekakav savjet ukoliko netka zna

Apsolvent sam koji u indeksu ima samo diplomski rad, a zadnji sam ispit dala u rujnu kad sam se vratila iz Amerike u kojoj sam bila na J1. Ja i kolegica bi isle ponovno u veljaci na mjesec dana u isto mjesto gdje smo radile kod prijateljice. Problem je sto na faksu upisuju semstralno i pise mi da imam studentska prava do 28.2. Moje pitanje je na koliko najmanje mozemo dobit vizu, 1 godinu ili i manje (ovisno o datumima koje trazimo)?
florass is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:55   #6284
Nesto razmisljam gdje putovati dogodine pa mi pao Iran na pamet. Isao bi mozda u proljece, a draga bi isla na jesen u New York. S time da je i veliki road trip u igri.
Koliko je "pametno" otici u Iran pa onda traziti US vizu?
Citam da dodatno propituju ako si bio u Iranu...
Nije mi sad Iran toliko napet, a ne bi htio uprskati US vizu, taj road trip mi je bas velika zelja..
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 18:31   #6285
Gdje se moze parkirati kod americke ambasade u zagrebu? Cula sam da ima parking u blizini (ne onaj u sklopu ambasade) udaljen 3 min pjesice od ambasade, je li stvarno tako?
ally n. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 22:01   #6286
Quote:
ally n. kaže: Pogledaj post
Gdje se moze parkirati kod americke ambasade u zagrebu? Cula sam da ima parking u blizini (ne onaj u sklopu ambasade) udaljen 3 min pjesice od ambasade, je li stvarno tako?
Je, parkiraš kod pumpe, ambasada je par minuta pješke
posleratni drug is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 01:09   #6287
Lijep pozdrav,

sljedeci tjedan imam sastanak za B1/B2 USA vizu. Dok sam ispunjavala DS160 obrazac, uploadana slika mi je prihvacena, no nazalost tu sliku imam samo u digitalnom obliku.
U slucaju kad mi je prihvacena slika na aplikaciji, trebam li donjeti u isprintanu kopiju ili je ovo dovoljno?
Te ukoliko ne mogu doci do ove slike, ako se ponovno slikam i donesem drugaciju sliku na sastanak, koliko je to problematicno?

Hvala!
Adunjanik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 00:40   #6288
Quote:
Adunjanik kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav,

sljedeci tjedan imam sastanak za B1/B2 USA vizu. Dok sam ispunjavala DS160 obrazac, uploadana slika mi je prihvacena, no nazalost tu sliku imam samo u digitalnom obliku.
U slucaju kad mi je prihvacena slika na aplikaciji, trebam li donjeti u isprintanu kopiju ili je ovo dovoljno?
Te ukoliko ne mogu doci do ove slike, ako se ponovno slikam i donesem drugaciju sliku na sastanak, koliko je to problematicno?

Hvala!
Na popisu potrebne dokumentacije je i slika. Zasto tu koju si uploadala ne odneses razvit u fotografa, opet s naponenom da je za US vizu.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 22:23   #6289
Da li su Visa on Arrival u UAE besplatne ili se placa nesto?
Darihno is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 02:39   #6290
Quote:
Darihno kaže: Pogledaj post
Da li su Visa on Arrival u UAE besplatne ili se placa nesto?
Ništa se ne plaća.
https://www.emirates.com/bg/english/...ion/uae-visas/
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 08:53   #6291
Prosle godine odobrena mi je viza za SAD na deset godina, u meduvremenu sam se udala i promijenila prezime. Planiramo na proljece ponovno otputovati u NY pa me zanima ako netko zna kakva je procedura sa vizom, s obzirom da cu vaditi novu putovnicu, a viza ce ostati u staroj.. Na stranicama ambasade pise da preporucuju izdavanje nove vize kako bi se izbjegle komplikacije prilikom ulaska u SAD.. znaci li to da moram ponovno aplicirati za vizu?
Hvala!
blondie_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 09:48   #6292
Pa, upravo to što ti preporučuje veleposlanstvo.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 11:10   #6293
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Pa, upravo to što ti preporučuje veleposlanstvo.
Samo sto mi nema smisla da moram ponovno placati vizu, a prije niti godinu dana mi je izdana na deset godina..
blondie_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 11:16   #6294
I novu putovnicu ćeš isto tako morati platiti, iako ti stara možda još neko vrijeme vrijedi.
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 11:20   #6295
Pa, je li ti neki problem da sada još ne vadiš novu putovnicu, nego da putuješ sa starom?
Ili, da izvadiš novu i uzmeš sa sobom staru (koju će ionako samo probušiti, ali i vratiti natrag) i vjenčani list preveden na engleski (da se vidi da je to ista osoba, samo sa drugim prezimenom)...?
Inter, je li bi to moglo tako proći?

Jer, moj muž puno putuje pa isto tako mora puno i viza vaditi za razne države, a neke vize su kao multi za više ulazaka, dok neke imaju trajanje i po par godina. A u zadnjih 10 godina je 3x radio novu putovnicu jer su mu sve ispečatirane ili sa vizama pa nema slobodnih stranica, pa dok putuje u neku državu za koju već ima izdanu vizu onda uzme i tu staru putovnicu sa tom važećom vizom, i do sada nije nikad bilo problema.
Doduše, u USA nije već dugo bio i nema njihovu vizu, pa kako svaka država ima svoja pravila možda je sa njima sasvim druga stvar.....
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 12:35   #6296
Quote:
AndrejaB. kaže: Pogledaj post
Pa, je li ti neki problem da sada još ne vadiš novu putovnicu, nego da putuješ sa starom?
Ili, da izvadiš novu i uzmeš sa sobom staru (koju će ionako samo probušiti, ali i vratiti natrag) i vjenčani list preveden na engleski (da se vidi da je to ista osoba, samo sa drugim prezimenom)...?
Inter, je li bi to moglo tako proći?

Jer, moj muž puno putuje pa isto tako mora puno i viza vaditi za razne države, a neke vize su kao multi za više ulazaka, dok neke imaju trajanje i po par godina. A u zadnjih 10 godina je 3x radio novu putovnicu jer su mu sve ispečatirane ili sa vizama pa nema slobodnih stranica, pa dok putuje u neku državu za koju već ima izdanu vizu onda uzme i tu staru putovnicu sa tom važećom vizom, i do sada nije nikad bilo problema.
Doduše, u USA nije već dugo bio i nema njihovu vizu, pa kako svaka država ima svoja pravila možda je sa njima sasvim druga stvar.....
Da, ovo s putovanjem sa starom putovnicom je i meni prvo palo na pamet, ali kad sam malo bolje razmislila, nije to tako jednostavno. Onda bi doslovce sve trebalo ići na staro prezime: avionske karte, kreditna kartica, vozačka ... Jer ako te netko pri plaćanju karticom pita da vidi putovnicu (desilo se mom mužu, baš u Americi), a podaci se ne poklapaju, to ti može priskrbiti dosta neugodnosti.
Viza u staroj putovnici, a putovanje s novom definitivno prolazi, ali to je druga stvar, ovdje je problem u različitom prezimenu.
Bilo bi najbolje kad bi se javio netko tko je stvarno putovao sa starom, novom putovnicom i vjenčanim listom, umjesto da mi tu filozofiramo, ali čini se da nema nikoga
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 16:18   #6297
Hvala vam na odgovorima!
Izvaditi cu novu vizu, cini mi se manje komplicirano nego na aerodromu objasnjavati cinjenice nervoznim sluzbenicima
blondie_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 17:00   #6298
Pozdrav,

imam jedno pitanje vezano za DS-160.
Pocela sam s ispunjavanjem i dosla sam do dijela sa social security number, pa me zanima da li da pisem svoj koji sam dobila prije desetak godina kada sam bila kao student na J1 vizi?

Hvala
abiding citizen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 01:31   #6299
Quote:
AndrejaB. kaže: Pogledaj post
Pa, je li ti neki problem da sada još ne vadiš novu putovnicu, nego da putuješ sa starom?
Ili, da izvadiš novu i uzmeš sa sobom staru (koju će ionako samo probušiti, ali i vratiti natrag) i vjenčani list preveden na engleski (da se vidi da je to ista osoba, samo sa drugim prezimenom)...?
Inter, je li bi to moglo tako proći?
Nažalost, ne bih znao reći...

Quote:
abiding citizen kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam jedno pitanje vezano za DS-160.
Pocela sam s ispunjavanjem i dosla sam do dijela sa social security number, pa me zanima da li da pisem svoj koji sam dobila prije desetak godina kada sam bila kao student na J1 vizi?

Hvala
Da, ako imaš neki prijašnji SSN, upišeš ga, ako ne ostaviš to polje prazno.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 10:37   #6300
Quote:
blondie_girl kaže: Pogledaj post
Hvala vam na odgovorima!
Izvaditi cu novu vizu, cini mi se manje komplicirano nego na aerodromu objasnjavati cinjenice nervoznim sluzbenicima
Ne moras, imamo slicnu situaciju i ovo su mi odgovorili u ambasadi

Mozete putovati sa dvije putovnice I medunarodnim vjencanim listom, pod uvjetom da vam MUP nije ponistio stranicu na kojoj je viza.
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:26.