Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2017., 23:06   #1
Nagovori me/odgovori me

Nešto je slično na redditu. A meni se jako svidjelo pratiti te teme.

Zamišljeno je na način:
* jako ti se sviđa neki proizvod, ali ne znaš da li ti treba ili ne, dvoumiš se treba li ti ili možda koristiš neki proizvod već za tu namjenu u svojoj rutini, npr. rumenilo imaš, ali želiš još jedno, možda je preskupo ili je nepotrebno ili ne ispunjava obećano...pitaj ovdje - cure će te nagovorit da ti treba..(ili možda da ti ne treba)
* jako ti se sviđa proizvod i želiš ga, ali recenzije na webu i nisu baš neke, ali jednostavno ti želja ne da mira, pa želiš da te odgovori netko iz prve ruke, možda je nepotrebno skup i ima dobar dupe baš za to?....pitaj ovdje - cure će te odgovorit da ti ne treba..(ili možda da ti treba)

TMI/TMO skraćenica je s reddita: talk me in / talk me out.

Nagovori me / Odgovori me
NM / OM

*konkretan proizvod je uvijek u pitanju*

(Za nekonkretne proizvode, kad ne znaš koji točno proizvod trebaš, tu je tema Kozmetičke preporuke)

Jednostavno, ne?

Treba li vas odgovoriti od još jedne palete? Još jednog tonera? Još jednog sjenila? Ili nagovoriti na neku kremu, tretman, uređaj?


Evo ja ću prva - odgovorite me od Eveline laka za nokte, onaj crveni, dvofazni. Divnih je crvenih boja u cijeloj toj liniji, no @HellBlonde kaže da se skida otapanjem kao trajni lak, a ja čak nisam ni googlala vidjeti o čemu je zapravo riječ. A to mi se ne da. Niti sam toliko vješta, niti imam svu aparaturu niti znam kako se to radi. Ali svejedno ga žeeeelim jer mi je divan.
Nokti su mi se taman oporavili od onog pucanja od Eveline Diamond harda.

Talk me out > odgovorite me.



P. S. Zabavite se, curke

__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!

Zadnje uređivanje menni : 13.06.2017. at 23:35.
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 00:21   #2
Meni su ta Eveline pakiranja odlična. Dva laka za 30-ak kuna. Često onaj prozirni koristim kao nadlak bilo kojem laku, a najmanje crvenom koji dolazi s njim u pakiranju jer je jako dobar i bez njega.

Čitala sam različita mišljenja o Eveline lakovima, mogla bih se i složiti za neke loše kimentare, ali načelno ja sam jako zadovoljna.
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 07:21   #3
Ne treba ti nikakva aparatura, draga, samo namocis vatu u aceton, omotas s tim prste i iznad vate omotas jos aluminijsku foliju da aceton ne isparava. Aceton mora bit pravi (ne uljni i ne bez acetona). Pustis 10,15 min i lak se otopi. Zgulis ga kao gumu.

Meni osobno nisu neke boje i meni sa Essence BTNG obican lak stoji 5 dana bez beda i to mi je ok, nemam potrebu da traje dulje. Trajni lak ne volim jer se nakon 7 dana vec vidi da je nokat narastao i ne izgleda mi uredno. Tako da bih osobno preskocila, ali tko nema vremena i zeli da mu lak dulje traje za 20tak kn ovo je super opcija.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 15:11   #4
Super tema!! Nadam se da će zaživjeti jer mene treba puno puta baš odgovoriti od kupovanja još jednog u nizu istih proizvoda.

Što se tiče Eveline laka duo paket ja te odgovaram od kupnje. Mislim da postoje osobe koje ili vole lakirati nokte pa uživaju mijenjati boje ili žele/moraju imati uredne nokte, a nije ima dosadno nositi 2 ili 3 tjedna iste pa idu u salon na gel ili trajnu manikuru. Ja osobno volim uredne nokte bilo kratke bilo duge, ali manikirane. Ne da mi se natezati s namakanjem u foliji s acetonom jer mi to uništava nokte. Meni je idealno dobra baza koja po mogućnosti njeguje nokte i produžava trajanje manikure, boja po izvoru i nadlak za trajanje i sjaj. A od gela ili trajnog laka sam odustala jer to zahtjeva planiranje odlaska na popravak ili novu manikuru, što s obzirom na moj posao nije baš moguće. A i neopisivo me veseli birati boje između svih mojih lakova.

Ovaj sistem Evelina nije mi baš primamljiv. Ako ti je do takve nijanse crvene onda postoje takve crvene kod max factora mini verzija i obična verzija s prekrasnim sjajem. Moja idealna crvena je Catrice raspberry fields forever. Ako ti je do trajnosti dobra baza i nadlak su preduvjet, a ima i super trajnih lakova koji se ne moraju skidati sistemom folija+aceton.
Little lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 16:21   #5
daklem, uspješno ste me odgovorile od evelina, što zbog tih folija, što mi se čini komplicirano i ovo što ste spomenule: ok, dulje traje, ali nokat za to vrijeme i izraste pa imam izrast, a to nikako ne volim! a to hoće reći da mi nije ni bitno da mi toliko dugo traje, jer ionako ih moram manikirati puno prije tih 2 tjedna. i druga stvar oko folija je to da mi je nokat relativno osjetljiv, tek se oporavljam s uljima koje sam dobila od jedne drage forumašice i baš mi odgovaraju, pa mi odgovara neka nježnija varijanta manikure.
i uspješno nagovorile na ovu crvenu raspberry fields forever prekrasna! nisam je uopće ubrala do sad dok je nisi spomenula. takve crvene najviše volim, koje su pomalo hladnije. divna je, mislim da ću to uzeti kad budem navratila do dm/mullera, što mi prije na put naleti.

curke, hvala na komentarima!

i ja se nadam da će tema živnuti. jako mi je zanimljivo ovako ciljane recenzije zatražiti za kupnju nečeg što već unaprijed znaš koji je proizvod/brand/veličina proizvoda/gadget
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 19:52   #6
Imam ta 2 laka doma, crni i crveni, nisam ih neko vrijeme koristila, jer sam lijena za nokte.. ali iskreno kolko se sjećam nisu se baš držali previše dugo..no, s druge strane skidala sam ih normalno bez ikakvog problem..
ali nisu baš neš, tako da bespotrebna kupnja
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 20:12   #7
Evo mene konkretno zanima da li je bilo koja The Balm paleta sjenila vrijedna kupnje ili ima nešto puno bolje za uzeti?
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 20:22   #8
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Evo mene konkretno zanima da li je bilo koja The Balm paleta sjenila vrijedna kupnje ili ima nešto puno bolje za uzeti?
Osobno nemam nijednu, ali za tu lovu (oko 300 kn je cini mi se) radije bih uzela 10 drugih prije Balma. Meni su osobno njihove palete preobicne i premat, puno neutralnih nijansi kojima mi fali ono nesto za kompletan look. Kvaliteta mi se ne cini upitna, ali ima mi puno kompletnijih paleta za toliko ili manje novaca (npr. bilo koja Naked paleta, Morphe, Anastasia Beverly Hills, a kod nas dostupne i vrlo povoljne i kvalitetne Sleek- ove mozes kupit 4 za jednu The Balm itd). Naked, ABH i Morphe mozes naruciti online (feelunique, Beauty Bay, cultbeauty). Ne znam, to je samo moje misljenje.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 20:33   #9
ne znam kakva je ova najnovija nude beach od the balma al sve koje ja imam su previse praskaste, previse fallouta po meni iako su boje vrlo pigmentirane i nosive pa sam i potrosila par sjenila u paletama. ne znam kaj bi ti rekla,ovisi kolko te smeta to rasipanje okolo, a mozda i nije svaka paleta takva ?

meni eto recimo nakedice nis posebno

sleek je vrh al ove koje ja imam se malo teze blendaju, moras bas radit s njima, nemrem ujutro napravit look u 5 min i vozi.

hell blonde kaj je morphe fakat tak dobro? koju bi preporucila prvu? jesi mozda probala njihove kistove?
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 20:51   #10
Već neko vrijeme slinim nad Physicians Formula Butter Blush Plum Rose i sve gledam jel došlo na iHerb... ALI. Ne volim imati puno kozmetike, imam već dva rumenila (Milani Romantic Rose i The Balm Down Boy) koja mogu super kombinirati sa različitim lookovima i ruževima, i još sam k tome neutralna ka hladnog podtona i blijeda, tako da postoji realna šansa da mi nikako neće stajati... al ja ga želim

Ni sama ne znam zašto, ne bi mi popunio nikakvu rupu u kolekciji, realno mi ne treba, možda mi niti neće pristajati, al kad je tako slatko, miriši po kokosu što obožavam i sviđa mi se boja

Ajd šta sad da radim? Odgovorite me, recite mi da je grozno i da smrdi i da je boja ružna
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 21:07   #11
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Evo mene konkretno zanima da li je bilo koja The Balm paleta sjenila vrijedna kupnje ili ima nešto puno bolje za uzeti?
kao strastveni kolekcionar paleta evo najiskrenije ne treba ti, danas sam ih baš gledala u Mulleru i fkt nisu vrijedne toliko novca... ok pigmentirane su ali same po sebi ne vrijede 200+kn, pre praškaste, pre slične i pre dosadne za te novce možeš puno bolje proći i što se tiče kvalitete i dizajna
maslelu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 21:14   #12
Quote:
sweetkiss kaže: Pogledaj post
ne znam kakva je ova najnovija nude beach od the balma al sve koje ja imam su previse praskaste, previse fallouta po meni iako su boje vrlo pigmentirane i nosive pa sam i potrosila par sjenila u paletama. ne znam kaj bi ti rekla,ovisi kolko te smeta to rasipanje okolo, a mozda i nije svaka paleta takva ?

meni eto recimo nakedice nis posebno

sleek je vrh al ove koje ja imam se malo teze blendaju, moras bas radit s njima, nemrem ujutro napravit look u 5 min i vozi.

hell blonde kaj je morphe fakat tak dobro? koju bi preporucila prvu? jesi mozda probala njihove kistove?
Pa kod Morphe paleta isto ima fallouta , ali boje su pigmemtirane i lijepo se blendaju, a cijena po sjenilu je stvarno povoljna jer su palete ogromne. Kistovi su im odlicni, vec sam pisala o njima, ja imam jedan set i stvarno nijedna dlaka s njih nije pala, a vec ih dugo koristim. I jako su mekani (meksi od Zoeve). A kazu cure da su pojedinačni kistovi jos bolji nego ovi u setovima.

Ja nemam nijednu Morphe paletu, ali sam ih probala kod prijateljice koja je vizasist i ona ih ima nekoliko. Ja da uzimam bih uzela neku hladnijih tonova i da ima i mat i shimmerastih, ali stvarno mi pored ovih kojih imam doma ne treba sad vise nijedna.

I Naked ima fallout, tu se s tobom slazem, ali meni ne smeta dok je pigmentacije i da se lijepo s njima radi i da su lijepe boje. Npr nikad necu zaboravit kad sam jednom zasrala tus i jedno sjenilo svijetloroza iz NAKED 3 mi je u potpunosti pokrilo taj crni tus jer sam bila u zurbi.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 21:22   #13
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Već neko vrijeme slinim nad Physicians Formula Butter Blush Plum Rose i sve gledam jel došlo na iHerb... ALI. Ne volim imati puno kozmetike, imam već dva rumenila (Milani Romantic Rose i The Balm Down Boy) koja mogu super kombinirati sa različitim lookovima i ruževima, i još sam k tome neutralna ka hladnog podtona i blijeda, tako da postoji realna šansa da mi nikako neće stajati... al ja ga želim

Ni sama ne znam zašto, ne bi mi popunio nikakvu rupu u kolekciji, realno mi ne treba, možda mi niti neće pristajati, al kad je tako slatko, miriši po kokosu što obožavam i sviđa mi se boja

Ajd šta sad da radim? Odgovorite me, recite mi da je grozno i da smrdi i da je boja ružna
Iskreno mislim da ti ova nijansa nece nikako stajati. Prije ce izgledati prljavo na obrazima nego sto ce te osvjeziti. Ja sam slicnog tona i podtona kao ti i kupila sam takva rumenila slicne nijanse. Samo izgledam prljavo kao da se nisam okupala danima. Nimalo ne laska svijetloj kozi neutralno hladnog podtona.
Little lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 21:25   #14
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Pa kod Morphe paleta isto ima fallouta , ali boje su pigmemtirane i lijepo se blendaju, a cijena po sjenilu je stvarno povoljna jer su palete ogromne. Kistovi su im odlicni, vec sam pisala o njima, ja imam jedan set i stvarno nijedna dlaka s njih nije pala, a vec ih dugo koristim. I jako su mekani (meksi od Zoeve). A kazu cure da su pojedinačni kistovi jos bolji nego ovi u setovima.

Ja nemam nijednu Morphe paletu, ali sam ih probala kod prijateljice koja je vizasist i ona ih ima nekoliko. Ja da uzimam bih uzela neku hladnijih tonova i da ima i mat i shimmerastih, ali stvarno mi pored ovih kojih imam doma ne treba sad vise nijedna.

I Naked ima fallout, tu se s tobom slazem, ali meni ne smeta dok je pigmentacije i da se lijepo s njima radi i da su lijepe boje. Npr nikad necu zaboravit kad sam jednom zasrala tus i jedno sjenilo svijetloroza iz NAKED 3 mi je u potpunosti pokrilo taj crni tus jer sam bila u zurbi.
sad ces me nagovorit, mislim da cu uzet onda neku morphe paletu i kistove. ono sto me odvracalo do sad od njih je velicina palete, ak nisi make up artist realno kak cu stat pred ogledalo i s tolkom paletinom se sminkat, a za kistove vidla sam na redditu da su nekima otpadale dlake drzim te za rijec
idem si odma sad uzet da se ne predomislim ok ova tema ce me odvest u propast

a kaj se tice nakedica mene je strah rec iskreno misljenje o njima jer brijem da ce me ekipa napast il mislit da sam totalno luda. evo tu cu sapnut meni kod njih nije bio problem fallout koji mi je bio onak osrednji do slabasan, da se prezivjet, nego pigmentacija sjenila i boje, pigmentacija je ok al nista tako groundbreaking kak svi pisu po internetu, drugo boje su preslicne, kad imas jednu naked paletu nemas 10 lookova da mos napravit s njom vec jedan koje god nijanse koristio, mozda evo 2 looka ak zamjenis svijetle i tamne nijanse, a za 50$ se ne isplati onda, za 50$ sad imam kriterije, ocu bar onak 12 lookova, nijanse koje se razlikuju na oku jedna od druge a ne da se sve pretacu u jednu, i ... sad cete me docekat na noz. meni je koma pakiranje nakedica. uzasno mi jeftino izgledaju, ok i ysl se radi u kini packaging al nemas taj filing kad je koristis, bar ja nemam, ove nakedice bas ono china shop izgled, plus kaj naked3 ispadaju sjenila iz kutijice, vidla sam da nisam jedina, nisu dobro zaljepili taj batch. znaci, koma. :/
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 21:30   #15
imam samo jedinicu, dobro potrosenu, jos otkad, iz 2010 ili 11? i basic 2. meni su ok al nisam kupila ostale, privlace me i 3 i heat al to ce cekat jos. nije sad neki must buy al mi nisu ni lose, naprosto imam spustene kapke i ne sminkam se puno, na mojim ocima se vise od dve boje ni ne vide.
pigmentacija mi je ok i nisam imala fallout. nars sjenila su mi vrh zato, koja imam
meni je ok i colour pop odlican za cijenu. i inglot.
__________________
"I like to remember things my own way, not necessarily the way they happened." - Fred Madison, Lost Highway
chiasm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 21:33   #16
Quote:
Little lioness kaže: Pogledaj post
Iskreno mislim da ti ova nijansa nece nikako stajati. Prije ce izgledati prljavo na obrazima nego sto ce te osvjeziti. Ja sam slicnog tona i podtona kao ti i kupila sam takva rumenila slicne nijanse. Samo izgledam prljavo kao da se nisam okupala danima. Nimalo ne laska svijetloj kozi neutralno hladnog podtona.
Ajme tema je zaživjela, ovo me baš veselo :klap:

Taj butter blush kojeg spominjete nisam nikad do sad vidjela, btw ali imam iz te linije butter bronzer koji je divan pa pretpostavljam da ni blush ne može biti daleko...

A jel' bi stajalo to meni N18? Znači baš neutralna, svijetla ali ne blijeda. Imam osjećaj da bi me baš živnula ova nijansa....

Imam samo jedan blush od elfa, koji je u kompletu s bronzerom kojeg koristim za konturiranje u nijansi St Lucia. Uglavnom taj blush iz kompletića baca pomalo na narancastije. No ovo rozo PF...mmm...

Odgovorite me!
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 21:41   #17
Quote:
sweetkiss kaže: Pogledaj post
sad ces me nagovorit, mislim da cu uzet onda neku morphe paletu i kistove. ono sto me odvracalo do sad od njih je velicina palete, ak nisi make up artist realno kak cu stat pred ogledalo i s tolkom paletinom se sminkat, a za kistove vidla sam na redditu da su nekima otpadale dlake drzim te za rijec
idem si odma sad uzet da se ne predomislim ok ova tema ce me odvest u propast

a kaj se tice nakedica mene je strah rec iskreno misljenje o njima jer brijem da ce me ekipa napast il mislit da sam totalno luda. evo tu cu sapnut meni kod njih nije bio problem fallout koji mi je bio onak osrednji do slabasan, da se prezivjet, nego pigmentacija sjenila i boje, pigmentacija je ok al nista tako groundbreaking kak svi pisu po internetu, drugo boje su preslicne, kad imas jednu naked paletu nemas 10 lookova da mos napravit s njom vec jedan koje god nijanse koristio, mozda evo 2 looka ak zamjenis svijetle i tamne nijanse, a za 50$ se ne isplati onda, za 50$ sad imam kriterije, ocu bar onak 12 lookova, nijanse koje se razlikuju na oku jedna od druge a ne da se sve pretacu u jednu, i ... sad cete me docekat na noz. meni je koma pakiranje nakedica. uzasno mi jeftino izgledaju, ok i ysl se radi u kini packaging al nemas taj filing kad je koristis, bar ja nemam, ove nakedice bas ono china shop izgled, plus kaj naked3 ispadaju sjenila iz kutijice, vidla sam da nisam jedina, nisu dobro zaljepili taj batch. znaci, koma. :/
Ma necu te docekat na noz, boze moj, ne pasu ti i gotovo. Ja ti imam ovaj set i meni je

http://www.beautybay.com/makeupbrush...leredbrushset/
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 21:44   #18
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Ajme tema je zaživjela, ovo me baš veselo :klap:

Taj butter blush kojeg spominjete nisam nikad do sad vidjela, btw ali imam iz te linije butter bronzer koji je divan pa pretpostavljam da ni blush ne može biti daleko...

A jel' bi stajalo to meni N18? Znači baš neutralna, svijetla ali ne blijeda. Imam osjećaj da bi me baš živnula ova nijansa....

Imam samo jedan blush od elfa, koji je u kompletu s bronzerom kojeg koristim za konturiranje u nijansi St Lucia. Uglavnom taj blush iz kompletića baca pomalo na narancastije. No ovo rozo PF...mmm...

Odgovorite me!
Meni nije nista posebno, ne volim ta rumenila koja se gotovo ne vide. Ali ja sam ti jedna disko ciganka pa don't listen to me.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 21:46   #19
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Meni nije nista posebno, ne volim ta rumenila koja se gotovo ne vide. Ali ja sam ti jedna disko ciganka pa don't listen to me.
Umirem na ovo disko ciganka. Ne mogu te tako zamislit!
Meni vise paše onako da se nazire boja, samo diskretno no ne znam je li ovaj PF blag ili je jako pigmentiran.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!

Zadnje uređivanje menni : 15.06.2017. at 22:18.
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 21:51   #20
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Ma necu te docekat na noz, boze moj, ne pasu ti i gotovo. Ja ti imam ovaj set i meni je

http://www.beautybay.com/makeupbrush...leredbrushset/
hvala na prijedlogu, mene pak vise ovaj privlaci https://www.morphebrushes.com/collec...oducts/set-707 iako je cijena tvog brutalna. koju mi paletu preporucujes? ja se nemrem odlucit jer je najprodavanija ona sa zlatnim a to mi se ne svidja bas, rijetko nosim zlatne nijanse. volim neke koje odskacu. ajme, muke po morphu.
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:53.