Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2017., 16:43   #21
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Freud i jest bio poprilično đubre. Krenuo je fino, a onda kada je u razgovorima s 'histeričnim' pacijenticama shvatio da su mnoge od njih bile žrtve incesta u finim obiteljima, naglo je promijenio ploču da ne bude izopćen iz društva radi raskrinkavanja bečkih uglednika i počeo izmišljati kojekakve teorije i komplekse kako bi ta svjedočanstva utrpao natrag u ladicu s natpisom 'halucinacije'. I ta njegova patološka ljubomora prema najbližim suradnicima i učenicima također je prilično sumnjiva. Zapravo je zaslužio da bude bačen u ropotarnicu povijesti jer su ga mnogi od njih na kraju debelo prepišali.
zanimljivo .. to mora da se niakda nije dogodilo u povijesti ljudske civilizacije (ove ili one)

Quote:
No, i dalje ga se smatra nekakvom ikonom, vrag bi ga znao zašto. :misli
zna vrag

rezultat natjecateljskog mentaliteta i potreba za "drustvenim herojima" .. simbolima .. sreco moja predji na drugoga ..

... a kad ono ljudsko bice .. koje lako drugi prepisaju svaka cast

mos mislit kak je bilo onom tulipanu od Einsteina kad su ga postavili ko da je jedini covjek sa mozgom u povjesti covjecansta ... a lik lupetal takve nebuloze da boli glava .. ko zna koliko je puta sprdao ljude ... provalio takvu glupost samo da vidi dal ce proc ... a kad ono "djeca" jedva docekala smedje bonbone pa pokvarila zube i nema vise da grizu bradavice

Zadnje uređivanje F.A.Q : 30.06.2017. at 16:54.
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 17:04   #22
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Bavi li se ("eg" R.D.Laing) netko "dubljom filozofijom, mehanikom, strukturom.. jezgrom.." schi (javno dostupno) spektra; ili je ono zapisano u bibliju, po vremenskim okolnostima otupljenim ili naoštrenim rubovima.. plafon (javne) "definicije/a". Prije nego li je i sam poludio, te vlastito ludilo potvrdio nekom bizarnom teorijom ili samo njemu tako vidljivim, prepoznatim uvidom.. neki outcast barem, izbačen iz psy krugova.. kružnica, trokuta, tesseracta..?
U Hrvatskoj vjerojatno ne. To bi i mene zanimalo. A pogotovo nema kao Laing. U to vrijeme je to još bilo moguće , dopustljivo i sl. ("lude" 60-e, hippie kultura, otvorenost...). I kod Lainga se na kraju dogodio kaos jer nije bilo dovoljne strukture, a i on je, moguće, otišao previše u kultnu ličnost. Šteta. U svijetu su općenito vezano za psihičke bolesti otvoreniji, znatiželjniji, s manje predrasuda i sl. Ima više stručnjaka, drugačijih pristupa, psihoterapija...i sve ovisi opet o financijama i državi. Ono što je zanimljivo je da ima shizofreničara jatrologa, ali o tome se ne priča. Nama su prvo na faksu rekli da se ne čudimo ako kasnije saznamo da nam dio profesora ima nekih psih. problema ili su malo otišli u glavi. Osobno, najviše sam naučila o shizofreniji iz prakse i to ne prakse u sklopu zvanja, nego tijekom sasvim normalnog druženja, komunikacije s shizofreničarima. To je što se tiče ako ih se zaista hoće razumijeti, a ne samo trpanje tabletama, pola sata psihoterapije i sl.
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Freud i jest bio poprilično đubre.....
Istina. On je rijetko pokazivao osjećaje. Imao je svoje zadrto čvrste stavove i uvjerenja i današnja, suvremena jatrologija okreće očima na njega uglavnom. Pacijentice su mu većinom bile žene i to odabrane. Empirijski mu puno toga pada u vodu. Zato imamo kasnije loge koji su razradili neke njegove koncepte u kojima je on bio ograničenog pogleda. Ja i dalje mislim da je on bio seksualno frustriran iz nekog razloga. Prisjetimo se viktorijanskog doba i "liječenja" ženske "histerije". Liječenje je zahtjevalo masažu ženskih genitalija do postizanja orgazma.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 17:07   #23
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/watch?v=NhA-BJUTvXs

Evo našao sam i link na youtubeu o tome i baš ću pogledati a i guglati malo kad mi se bude dalo
Ovaj tip s YT linka što priča je tipična američka budaletina. Jedva sam odslušao prve tri minute i gasio. "Like", "whatever", itd. A prvi dio čita članak s Wikipedije koji ne zna ni pročitati jer je u njemu jedan dio na njemačkom. Ne znam zašto bi itko pored toliko kvalitetnijeg materijala slušao takve likove. Samo kažem.
Bijeli-Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 17:39   #24
Kika, mislim da ovo za shizu fakat stoji. Čitala sam Lainga i bila fascinirana njegovim radom, no to me nije nimalo pripremilo za neke prilično uznemirujuće susrete. Jednom sam pričala sa ženom koja je bila vrlo obrazovana, načitana i suvisla, izuzev kad bi govorila o svojoj trudnoći koje nije bilo - tu nikako nisam mogla pohvatati konce. Onda mi je rekla kako se sprema u Rumunjsku da napravi test krvi koji će pokazati je li ona prikladan materijal za šizofizičara. A to su, pogađaš, fizičari koji imaju sch te su zbog svog specifičnog mentalnog skopa na osobitoj cijeni u Švicarskoj. Tamo isto rade te pretrage krvi kako bi institutima osigurali najbolje kadrove.

Cijelu tu priču sam popušila sam tak. Ništa mi nije bilo neobično, nigdje nisam vidjela nelogičnosti u njenom razmišljanju. Sjetila sam se toga par mjeseci kasnije, išla guglat i ustanovila da šizofizičari ne postoje. Well, možda bi ih trebalo izmislit.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 18:08   #25
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kika, mislim da ovo za shizu fakat stoji. Čitala sam Lainga i bila fascinirana njegovim radom, no to me nije nimalo pripremilo za neke prilično uznemirujuće susrete. Jednom sam pričala sa ženom koja je bila vrlo obrazovana, načitana i suvisla, izuzev kad bi govorila o svojoj trudnoći koje nije bilo - tu nikako nisam mogla pohvatati konce. Onda mi je rekla kako se sprema u Rumunjsku da napravi test krvi koji će pokazati je li ona prikladan materijal za šizofizičara. A to su, pogađaš, fizičari koji imaju sch te su zbog svog specifičnog mentalnog skopa na osobitoj cijeni u Švicarskoj. Tamo isto rade te pretrage krvi kako bi institutima osigurali najbolje kadrove.

Cijelu tu priču sam popušila sam tak. Ništa mi nije bilo neobično, nigdje nisam vidjela nelogičnosti u njenom razmišljanju. Sjetila sam se toga par mjeseci kasnije, išla guglat i ustanovila da šizofizičari ne postoje. Well, možda bi ih trebalo izmislit.
Laing je i meni bio zanimljiv. Kaj se tiče shize, ona je prilično još uvijek mistificirana, zbog svih filmova, serija i sl. koje pola toga krivo iznesu. Kad vidiš i čuješ shizofreničara u akutnoj, psihotičnoj fazi onda stvarno ostaneš paf, ali nema samo shizofrenija akutnu fazu, a uostalom, te faze su dio bolesti. Imali smo profesora shizofreničara koji je bio talent za glazbu. Imao svoje faze i ok, radio svoj posao. Kad sam radila u školi je bio profesor koji bi lako po simptomima mogao biti socijalni fobičar (a profesor k tome). Bila je i profesorica koja je imala shizofreniju i normalno radila, a kad bi došla u akutnu fazu, 2 mjeseca godišnji i povratak, sve ok. Davno, kad sam išla na grupnu psihoterapiju, svi oni s shizofrenijom su normalno funkcionirali u društvu, imali posao, veze, prijatelje. Kad ih bolje upoznaš, pomisliš pa gdje se tu uopće krije shizofrenija. Kad bi pričali kako su im izgledale faze psihoze, ne bi čovjek vjerovao. 5 godina ideš s njima na psihoterapiju, u nijednom trenutku nisu imali simptome i bolest im se nije vratila. Bez obzira na genetiku, u dubini svega uvijek problemi iz primarne obitelji, majka, otac, djetinjstvo, traume, zlostavljanja, nenadane smrti... koji su bili triger da se bolest ispolji na van. Dobro, ima ljudi kod kojih se shizofrenija pojavljuje češće i jače. No, iskreno, najteže je s poremećajima ličnosti. Jatrolozima je to najstresnije, najviše iscrpljujuće i rijetko se kojem od njih da zaista time baviti.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 18:22   #26
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Laing je i meni bio zanimljiv. Kaj se tiče shize, ona je prilično još uvijek mistificirana, zbog svih filmova, serija i sl. koje pola toga krivo iznesu..
... ajde da za nesto nije kriv rock and roll

nego Leteca i kikakm jeste li ikada vi nesto napravile sto vas je fasciniralo i zapravo sto vi radite?

sto Vam ta fascinacija donosi u stvarnom prakticnom pa mozda i poslovnom zivotu?

i na kraju krajeva jer ikad imate kriticki osvrt na te ljude i na kraju krajeva na sebe?

(pazi potpis)
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 18:56   #27
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj vjerojatno ne. To bi i mene zanimalo. A pogotovo nema kao Laing. U to vrijeme je to još bilo moguće , dopustljivo i sl. ("lude" 60-e, hippie kultura, otvorenost...). I kod Lainga se na kraju dogodio kaos jer nije bilo dovoljne strukture, a i on je, moguće, otišao previše u kultnu ličnost. Šteta.
Srednja drvna škola.. kao obrazovanje ministra xyz.. nije baš poželjan ili nešto smislen koncept usmjerenog i održivog razvoja. Na nenamjernoj, nedevastacijskoj razini. No.. neki, nečiji drugi, tuđi.. progres; kao i sve, uvijek je u potrebi hranjenja se.. na nekoj entropiji, lešini, truplu....

"U hrvatskoj vjerojatno ne", kao vrlo vjerojatno. Slažem se ili.. vjerujem.
Hrvatska je tip ili model zemlje za odmor. Srednjeg staleža, u hrvatskoj (%ak statistika) imućnika "stranca".. koji u "zagorju" posjeduje kućicu za odmor. Brz let ili relativno kraća vožnja automobilom, do zemlje u blizini.. u kojoj "oko posjeda" (posjedovanje je I.vi zakon), nema nikoga ili ničega. Pustara za weekend opuštanjem otpuštanje stresnosti ubrzanog, civiliziranog protoka vremena, zbijenosti informacija, poslovne užurbanosti.... kod kuće. U slučaju da u lokalnom, vatrogasnom-domu-kulture, cajke nisu usvojeni lokalni folkklor.

Koliko poznatih i/ili priznatih "jatro/loga" iz osobnog (schi) iskustva, kao primarnog znanja, obogaćenog informacijskim opcijama.. radi na polju "jatro/logije"? Ako ih i ima, jesu li isti, sa svojim pogledom ili uvidom u "stanje".. u slučaju da se ne drže kruto literature.. priznati kao išta ili uopće, pouzdani, od strane kolega? Posebno onih u natjecateljskom duhu "spoznaje" (vlastite re-interpretacije bazirane na re-interpretaciji onoga koji je re-interpretirao onoga koji..) potpisane svojim imenom i prezimenom.. koji određuju oblike terapija, reguliraju financije.....

"Tko zna" što su sve, kao nakaze (u iste metodološki pretvoreni), skriveni od javnog pogleda, u raznim bolnicama, po raznim zidovima, ispričali, načrčkali.. razni neprepoznati, promatrači, slušatelji nevidljivog, nepostojećeg.. malo više nego manje, off u glavi Tesle, Maxwelli, Faradayi, Amperei, Hertzi....

Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Ono što je zanimljivo je da ima shizofreničara jatrologa, ali o tome se ne priča. Nama su prvo na faksu rekli da se ne čudimo ako kasnije saznamo da nam dio profesora ima nekih psih. problema ili su malo otišli u glavi.
Na faksu za jatrologiju.. taboo je biti.. ili kao/za kolegu imati onog ili onu, "malo dalje u glavi". O nekakvoj, u startu, stigmatizaciji "stanja", svrstavanja ga u "ono" za čuditi se, kod intelektualno sposobne osobe.. zaista uljeva povjerenje u (onome malo off.. u glavi.. vlastitu, buduću..) "struku", njezine krute načine, njezine samoodržive do (psi-farmakologija kao ultimativni pobjednik medicinsko-financijskog modela) progresivne konstrukcije....
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Istina. On je rijetko pokazivao osjećaje. Imao je svoje zadrto čvrste stavove i uvjerenja i današnja, suvremena jatrologija okreće očima na njega uglavnom. Pacijentice su mu većinom bile žene i to odabrane. Empirijski mu puno toga pada u vodu. Zato imamo kasnije loge koji su razradili neke njegove koncepte u kojima je on bio ograničenog pogleda. Ja i dalje mislim da je on bio seksualno frustriran iz nekog razloga. Prisjetimo se viktorijanskog doba i "liječenja" ženske "histerije". Liječenje je zahtjevalo masažu ženskih genitalija do postizanja orgazma.
Možda ih nije posjedovao? Tata psihopata; koji je svojim čvrstim stavovima, u borbi za opstojnost svoje umotvorine.. istu držao ili drugima pokušavao ukazivati na potrebu (po primarnoj "priznatosti") održanja linearnosti iste. Kršenje linearnosti, odstupanje od, širenje je raznim (Jung) "kvazi-teorijama", depopulariziralo bi teško stečenu priznatost. Držati žene "tamo gdje im je mjesto", bilo je preduvjet.. još je uvijek, možda.. za bilo kakvo (struktura poretka) priznanje ičega (odnosno ikoga) što ima utjecaj na (moguće) socijalne metamorfoze. Trebaju li gospodi pametne žene koje im intelektom mogu parirati.. ili.. zamisli vradžbine.. istim se postaviti negdje više na ljestvici "bitnosti"? Žena = majka, sluškinja, modni dodatak, statusni ukras, ljubavnica, toplo mjesto za nježnik.... Ravnopravnost, jednakost.... nisu priče te kaste. Odnosno jesu, priče su te kaste.. onoj produktivnoj, nižoj kasti. Kasti koja je na zemlji, samo u pokornoj tranziciji prema nebesima. Kasti koja u pokori, mora biti zadovoljna (i) mrvicama, egzistirati na "ljubavi", razmnožavati se i služiti kao meso kojim se sistem (iscrpak ili derivat sistema, fokus više kaste.. apparatus alkemija..) hrani....
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 19:21   #28
imam vas rad
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 19:29   #29
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Freud i jest bio poprilično đubre. Krenuo je fino, a onda kada je u razgovorima s 'histeričnim' pacijenticama shvatio da su mnoge od njih bile žrtve incesta u finim obiteljima, naglo je promijenio ploču da ne bude izopćen iz društva radi raskrinkavanja bečkih uglednika i počeo izmišljati kojekakve teorije i komplekse kako bi ta svjedočanstva utrpao natrag u ladicu s natpisom 'halucinacije'. I ta njegova patološka ljubomora prema najbližim suradnicima i učenicima također je prilično sumnjiva. Zapravo je zaslužio da bude bačen u ropotarnicu povijesti jer su ga mnogi od njih na kraju debelo prepišali.

No, i dalje ga se smatra nekakvom ikonom, vrag bi ga znao zašto.
Ma ne smatra i odavno je sto se psihologije tice roportaniran, kao i ucenici mu. Vise se njime bavi vjerojatno Zizek od cijelog psiholoskog odsjeka na filozofskom

A to sto fascinira siru javnost - jebga, fascinira ih i ajk, nemres tu pomoc.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 19:29   #30
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
... ajde da za nesto nije kriv rock and roll

nego Leteca i kikakm jeste li ikada vi nesto napravile sto vas je fasciniralo i zapravo sto vi radite?

sto Vam ta fascinacija donosi u stvarnom prakticnom pa mozda i poslovnom zivotu?

i na kraju krajeva jer ikad imate kriticki osvrt na te ljude i na kraju krajeva na sebe?

(pazi potpis)
Moj trenutačni posao nema izravne veze ni s čim o čemu ovdje pišemo, ali izrodio se iz nečega s čim sam bila fascinirana. U međuvremenu je postao prilično monoton i nadam se promjeni.

Imam i neke umjetničke zanimacije od kojih nema kruha, pa su stavljene sa strane, no sve što pročitam i naučim razgovarajući s ljudima može mi jednom dobro doći. Kritički osvrt? Da, ali po definiciji se možeš osvrnuti samo na ono što je iza tebe. A kamo god krenuo, guzica ti je odozada.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 01:04   #31
ma ukratko sam se kriticki osfrnuo na fascinacije jedne od "najmladjih" znanosti sto naravno kao kriterij nema tezinu no sigurno (ne)slavna povijest ne doprinosi "zanosu" i potrebi da se cijeli pristup preispita ...

pogotovo sto se rezultata odnosno prakticne primjene tice

i na kraju kraju smisao odnosno cilj citave djelatnosti .. bavljenje icime .. jeli spremna odnosno "zrela" odbaciti ocito neproduktivne metode, principe i sve sto je na stetu ljudskog bica

pogledajte u zadnje vrijeme popularizaciju fizike kojoj je trebalo 100 godina da se kvantni dio ukljuci u mainstream ... cijela generacija je morala umrijeti a njeni "vjerni(ci)" ostariti i valjda oslabiti toliko da vis enemogu sprijeciti napredak i razvitak

kao odgoj djeteta .. i strah od (pre)rastanja roditelja .. prakticni primjer svakog covjeka sa roditeljima ako ne iz svog iskustva onda je mogao primjetiti pojavu u blizoj okolini .. ako je promatrao i bio znatizeljno "dijete"

jeli slucajno ignoriran uzrok i pogled na drustvo kao na psiholoski fenomen

spomenuti histericni ljudi su u nekim slucajevima bili zlostavljani .. p aja na to gledam .. ako netko ima bolesnu psihu kao reakciju na akciju neke druge osobe .. a ti lijecis tu osobu koja ima posljedice umjesto onoga koji je uzrok bolesti .. sto zapravo radis?!

ako lijecis ljude kojima su odrezane ruke i noge a mesara ignoriras sto cinis?

naravno ne sugeriram da se ljudima ne pomogne .. GOVORIM da se radi na prevenciji .. TKO ZELI da mu djeca budu zlostavljana, silovana, mucena, iskoristavana ... ako ga vec nije briga za bliznje ljude a toboze drustvena bica naguravaju se u male betonske kutije da budu sto blize potpunim strancima .. ono dajte najte

svrsimo sretno uz komicnu mudroliju (Jimmy Carr-a) koja u slobodnom prijevodu ide ovako .. "kazu da brojnost donosi sigurnost .. sta bi na to reklo sest milijuna ubijeniih zidova?"

psihologijo moja .. nikad nije kasno
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 11:15   #32
Nego, odlutali smo od Tauska:

"Vikor Tausk je bio izuzetna ličnost - doktor juristike, liječnik i psihoanalitičar, dramatičar i pamfletist pokreta Mladih hrvatske Moderne, glazbenik i znanstvenik "opasnog" uma kojega se - sasvim sigurno i iz konkurentskih pobuda - pribojavao i sam otac psihoanalize Freud. Tausk je tipični predstavnik modernog senzibiliteta na prostorima Habsburške monarhije: židovski, hrvatski i europski intelektualac, čovjek čiji se otac Hermann, kao žurnalist i Pravaš Kranjčevićeva kruga, silno trudio integrirati u hrvatsku sredinu; čovjek koji se rano pobunio protiv tabua patrijarhalne obitelji i koji se najviše osjećao kod kuće na putu između gradova: u vlaku između Zagreba, Karlovca, Sarajeva, Beča, Berlina, Lublina i Beograda.

Obračun s ocem u sebi - motiv kojega bi se, s naknadnim poznavanjem Tauskove biografije i povezanosti s Freudovom školom i Freudom osobno, moglo tumačiti isključivo u psihoanalitičkom ključu - zapravo je dio opće simptomatologije moderniteta. Odatle valja interpretirati poetičke rezove unutar opusa Tauska kao pisca. Namjerno posižem za terminom opus, premda je Tauskova književna ostavština vrlo mala. Naime, to je autor koji je, uz ono malo poetskih, proznih i dramskih uradaka koji nisu bili posthumno spaljeni izričitom željom njihova tvorca, uspio dokazati ne samo uključenost u tada aktualna književna strujanja, nego i samosvojnost, čemu svakako doprinosi i pogled na Tauskove psihoanalitičke oglede, stručne i znanstvene tekstove na interdisciplinarnome razmeđu medicinskih, estetičkih, u užem smislu psihoanalitičkih i filozofsko-pravnih uvida.

Tausk se - odlaskom u Beč, prvo na studij prava, potom na studij medicine, u doslovnom i prenesenom smislu odlijepio iz gravitacijskog polja matične sredine, premda se u početku njegova osobna "secesija", inzistiranje na raskolu starog i novog, doimala kao poetička gesta zažarenog pripadnika Mladih unutar pokreta hrvatske Moderne. Tauskova drama "Sumrak", pisana 1905, kad je autoru bilo dvadeset i šest godina, nastaje u trenutku Viktorove odluke da napusti ženu i dvoje djece, ostavi unosni posao advokata u Bosni i posveti se istraživanju vlastitih umjetničkih potencijala u Beču i Berlinu. Dobar uvid u Tauskov životopis otkriva da je riječ o drami s prepoznatljivim motivima iz njegova bračnoga života.

Možda je - na osobnoj razini - sam čin pisanja toga autobiografičnog teksta imao terapeutski učinak na njegova autora, ali introspektivno poniranje pisca u vlastitu psihu zapravo je imalo ambiciozniiju svrhu - trebalo je iz pojedinačnog izvesti opće, na osnovi simptoma individualne krize ispisati dramu o društvu na razdjelnici epoha na kojoj se mora izvagati cijena starih naspram novih vrijednosti."

http://www.mvinfo.hr/clanak/sibila-p...-voli-ne-znati
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 21:59   #33
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Nego, odlutali smo od Tauska..
I pokvareni (ili ne) telefon, "pre-usmjerili se", na Sibila-u Petlevski..
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 22:55   #34
Kako ste vi svi na ovoj temi pametni i dobro informirani!

(nije ironija, nego iskreno divljenje)
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 23:58   #35
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Kako ste vi svi na ovoj temi pametni i dobro informirani!

(nije ironija, nego iskreno divljenje)
jos jedna fascinacija
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 09:38   #36
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
ma ukratko sam se kriticki osfrnuo na fascinacije jedne od "najmladjih" znanosti sto naravno kao kriterij nema tezinu no sigurno (ne)slavna povijest ne doprinosi "zanosu" i potrebi da se cijeli pristup preispita ...
To preispitivanje i kritičko osvrtanje je obavljeno fakat davno. Nemam ništa protiv toga da netko reanimira tu temu ili pokrene sličnu na ovom podforumu. Dapače, mislim da bi to bilo vrlo konstruktivno. Ja trenutačno nisam od volje.

Bilo bi lijepo da tema 'Viktor Tausk' bude rezervirana za stvari koje imaju veze s Viktorom Tauskom. Samo kažem.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 23:13   #37
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Kako ste vi svi na ovoj temi pametni i dobro informirani!

(nije ironija, nego iskreno divljenje)
Potpisujem

Toliko je zanimljivo bilo čitati da sam i ja zaboravio koja je tema!

Sve me vuče da dalje i dalje guglam...
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 23:09   #38
U bespućima youtube televizije naletio sam na emisiju koja me podsjetila na našu ljetnu temu

https://www.youtube.com/watch?v=SwWvLYJKjSM
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 23:20   #39
Mogu li se naći negdje drame njegove? Prvi put čujem za čovjeka.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 23:43   #40
Ne znam za nikakve njegove drame, ali ima kod nas prevedena knjiga o odnosu Freuda i Tauska..može se u knjižnici nabaviti.

http://katalog.kgz.hr/pagesResults/b...edId=339000093
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:56.