Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2007., 13:08   #41
Quote:
drnda kaže: Pogledaj post
gdje bih mogla naći neku dijetu ili nešto?

to i mene zanima
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 18:49   #42
Pitajte antu dumbledora (našeg lipog dotura moderatora) on bi vam to mogao znati, ja nisam sigurna pa vam neću napamet govoriti.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 22:51   #43
pankreatitis je opasna bolest ,da li kao akutni kad moze lako biti fatalan ili kao hronicni sa iznenadnim pogorsanjem u smislu jakih bolova
bukvalno treba ishranu svesti na minimalnu meru a dijeta , ako vec pacijent nije u bolnici zbog takvih bolova sto bih vam toplo preporucio da ga vodite
treba izbegavati alkohol ,ljuto ,zacinjeno , kiselo , pogotovu uzimanje vece kolicine hrane odjednom, izbagavati masno jer izaziva kontrakcije zuci tj
supice supice supicei pomalo dok se ne smiri pankreas...
__________________
sve sto kazem bice upotrebljeno protiv mene.
abuxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 12:56   #44
gospodja je lezala u bolnici tjedan dana dok se bolovi nisu smirili,ovo je već treci put bilo u godinu dana,ne pije alkohol,pazi sta jede ali opet nema nikakvu konkretnu dijetu,bojim se da još jednom njeno srce ne bi izdržalo takve bolove pa zato tražim bilo kakav savjet vezan uz prehranu,alternativni način liječenja,bilo što...
drnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 18:21   #45
Quote:
drnda kaže: Pogledaj post
gospodja je lezala u bolnici tjedan dana dok se bolovi nisu smirili,ovo je već treci put bilo u godinu dana,ne pije alkohol,pazi sta jede ali opet nema nikakvu konkretnu dijetu,bojim se da još jednom njeno srce ne bi izdržalo takve bolove pa zato tražim bilo kakav savjet vezan uz prehranu,alternativni način liječenja,bilo što...

Neka pije ALOA VERU ali isključivo od Natural Wealtha (!to nije reklama). Provjereno!
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 01:09   #46
hvala ti na savjetu,kupit ću je..odmah sutra...reci mi samo,ako nije preosobno,jel to isprobano na nekom koga poznaješ?znači nema šanse da naškodi?hvala,hvala,hvala
drnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 21:22   #47
Quote:
drnda kaže: Pogledaj post
hvala ti na savjetu,kupit ću je..odmah sutra...reci mi samo,ako nije preosobno,jel to isprobano na nekom koga poznaješ?znači nema šanse da naškodi?hvala,hvala,hvala
Je, je. Provjereno nakon teške upale gušterače !!!
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 02:02   #48
Quote:
Michaela kaže: Pogledaj post
Je, je. Provjereno nakon teške upale gušterače !!!
jeli znas mozda kako objasnjavaju efekat aloe kad je pankreas u pitanju?
__________________
sve sto kazem bice upotrebljeno protiv mene.
abuxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 17:44   #49
Quote:
abuxl kaže: Pogledaj post
jeli znas mozda kako objasnjavaju efekat aloe kad je pankreas u pitanju?
Ne znam valjda čisti organizam od toksina. Sve u svemu to je bila preporuke dr. opće medicine pa ne bi trebalo škoditi.
Aloa bi trebala biti što gušća pa je valjda i kvalitetnija...
A gdje danas naći nešto kvalitetno i prirodno bez aditiva?!?

Evo na ovom linku piše što liječi: http://www.yogacentar.hr/ozdravljenje_03.html
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 16:00   #50
PANKREATITIS

Quote:
Patrizia kaže: Pogledaj post
Kao prvo,veliko hvala svima koji su se javljali i dalje mi se javljaju!!!Uveliko mi pomazete samom cinjenicom sto osjecam da nisam sama.
Nazalost,ozdravila nisam a po doktorima i nalazima,nikad ni necu...i dalje se borim sa kronicnim pankreatitisom,promjene su vec vidljive i na pankreaticnom vodu i na glavi pankreasa...ovaj mi tjedan dosta tezak,imam bolove,pa samu sebe smirujem da ne prolupam totalno...Lijekove koje pijem su :tramal tablete kad sam u bolovima, Kreon 25000(pankreaticni enzimi) prije svakog obroka,a kad mi nije dobro i duplu dozu i Ortanol po potrebi za gastritis...i to je moj "suzivot" s tom bolescu...i tako je prosla godina dana....uzas je blaga rijec, smrsala sam 15 kg pa sad izgledam skoro kao kostur, vise nisam gladna kao na pocetku te nocne more...ali je umor od sveg ovog sveprisutan...
da vas sve ne udavim
kiss svima
Patry
CAVALINHO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 16:07   #51
Quote:
CAVALINHO kaže: Pogledaj post
IZGLEDA DA SAM I JA S VAMA U ISTOJ KAŠI .U SUBOTU SAM BILA U PPOLIKLINICI DR.BATES NA UZV. ABDOMENA I NARAVNO TAMO NISU NIŠTA PRONAŠLI .SIMPTOME IMAM JEDNAKE KAO I VI .DAO MI JE DA NAPRAVIM KRVNE PRETRAGE ,PA SE SAD SPREMAM NA TE RADOSTI .U ŽLIČICI TRENUTNO NEMA BOLI JER JEDEM SAMO JOGURTE ,ŠTAPIĆE I ČAJEVE ,ALI U LEĐIMA OSJEĆAM BLAGU BOL I PECKANJE .
CAVALINHO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 21:00   #52
Quote:
Patrizia kaže: Pogledaj post
prije 3 tjedna dijagnosticiran mi je akutni pankreatitis,nalazi su i dan danas koma,lipaze 208 (tada 322),AMS S 111(tada 284),AMS U 882 (tada 4416),GGT 79,pa 100; CRP 10.2
nemam bolove,nije mi muka, nisam zuta....a dali su mi kreon 25000 i IPP - Ortanol....napravila sam sve nalaze, i UZV i CT i gastroskopiju, ezofagoskopiju i duodenoskopiju...nasli distalni gastritis i nehomogenu glavu pankreasa.H.Pylori:negativan, EBV izgleda preboljen nekada davno a da nisam ni znala
MOje pitanje je: zar stvarno nema nacina saznati zasto se to dogodilo?ne pijem apsolutno nikad jer od alkohola umirem od migrene....i zar stvarno nema lijek za to? I sta sada da radim?do kad na toj dijeti?ima li itko ko mi moze dati bilo kakav savjet? iz malog sam grada, i isprepadali su me sa ozbiljnoscu bolesti pankreasa...
unaprijed hvala
Pankretitis se najčešće razvija uz ž. kamence, konzumaciju alkohola, traumu gušterače, neke od medicinskih zahvata, karcinom gušterače, Chronovu bolest, hiperkalcemiju, hiperlipidemiju , lijekove ( diuretici, estrogeni, antibiotici_ tetraciklini, citostatici, kortikosteroidi, fentamin ... ( dakle možeš piti i Analgin i Volteren), Takodjer se može razviti i uz ubode insekata te uz neke od sistemskih bolesti. Specifično liječenje ne postoji, a može i recidivirati. U svakom slučaju nizak CRP te LDH znak su dobre prognoze. Uopće da bi se nešto proglasilo pankreatitisom amilaze u serumu moraju biti 3x veće od normalnih vrijednosti a u urinu 5x veće.Dinamika pada može biti spora.
lescolxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 01:36   #53
Ja sam bila u bolnici zbog akutnog pankreatitisa.Rezultati: Le 19,9 Er 5,40 Hgb 155 Tr 270 CRP 117 Glukoza 20,6 Urea 8,4 Kreatin 99 Bikarbonati 17 K 4,5 Na 135 Cl 102 Ca 1,82 Mg 0,69 P 0,79 Ukupni proteini 68 Albumini 41 SGOT 146 SGPT 436 Bilirubin ukupni 44,9 direktni 22 Amilaze u serumu 2321 u urinu 11870 PT 13,2 INR 1,25 PTT 29,2 TT 27,6 TA 140/90 Puls 120 u min. Kod mene je to izazvao kamen u zucnoj kesi. Sada su mi rezultati dosta bolji (mada se ne razumem nesto mnogo u to) i pustena sam kuci. Inace imam 17 godina pa lekari vise pricaju sa mojom mamom i tatom,meni niko nista ne govori pa bih vam bila jako zahvalna da mi neko da neki savet i objasni mi sve ovo malo bolje. Uradjen mi je CT nedavno i pokazuje da mi je pankreas izrazito uvecan,ali takodje se primecuje neka masa u predelu glave pankreasa zbog cega lekari savetuju MR pregled. Koliko vremena treba da se pankreatitis izleci? Ja i dalje imam jake bolove i povracanja...Da li je neko bio na tom MR pregledu i da li mozete da mi objasnite sta se tu radi?
JelenaR. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 17:41   #54
starost: 37god
(prestao sam pusit prije 3 god. sto traje i danas)

...imao sam prije 3 godine izrazito jak napad gusterace,jedva sam hitnu nazvao...nakon ultrazvucne pretrage se pokazao nekakav mulj u zuci...ostao sam u bolnici 10-ak dana i trebalo je napraviti pregled na magnetnoj rezonanci ali se odustalo jer sam spomenuo neke gelere u tijelu...2 mjeseca nakon otpustanja sam bio upucen na ono famozno crijevo s kamerom ciji sam okus osjecao jos mjesec dana i putem te kamere ciji je ulazak trajao oko 10 min kazu da su dosli do zuci i da tamo vise nema nista kao i to da je zeludac odlican i da nema niceg sto bi bio uzrok novom napadu...u pocetku sam promijenio prehranu...nakon godinu dana sam bio privatno na pregledu i odmah je lijecnik uocio da je bilo nesto sa gusteracom,da se vide mali tragovi ali da imam masnoce na jetri!... zadnjih mjesec dana imao losu prehranu sa puno suhomesnatih proizvoda te prije desetak dana nakon dorucka sam popio hladan sok i nastupila je nagla bol u predjelu zeludca i sve je tjeralo na povracanje,trajalo je sat vremena i onda kao da se nista nije desilo ali do drugi dan...odmah sam presao na juhe,kelj...nije bilo bolova ali je bilo povracanja jer je mucnina znala trajati po cijele dane...zadnja dva dana me zna zabolit jako/kratko i danas sam osjetio lagano gusenje i za sad osjecam hladnocu u zeludcu,slabost u tijelu ali na trenutke kao da mi nije nista...narucen sam privatno za pregled ali se bojim da cu prije zavrsit na hitnoj kako se nebi sto zakompliciralo...!

PITANJE:

koliko i jesu li uopce dozvoljeni fizicki napori tijekom ovakvog stanja kada se probudi upala jer mi je vrlo bitno svaki dan odraditi 2h rekreacijskog treninga i neosjecam nikakve smetnje tokom istog!?!
guster-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 04:54   #55
Evo, ljudi ako netko još i čita o ovoj boleštini..

Nalazim se u Novoj bolnici u Zagrebu i nakon laparoskopskog zahvata žučnih kamenaca i ERCP (to je guranje one cijevi u usta za ispitivanje žučnih vodova) dijagnosticiran mi je pankreatitis. Mogu vam reći da bolovi koji mi se sad javljaju i bolove koje sam ima zbog napadaja žučnih kamenaca su jako slični. Već treći dan ništa ne stavljam u usta i živim od infuzije. Koliko dugo još ne znam.. a već sam na izmaku snaga.. Simptomi: povračanje(ili samo nagon), bol u prsima koji prelazi na leda, suha usta, žut jezik, žutilo opčenito, nadutost..

Mislio sam da ću operacijom žući riješiti svoje probleme, a kad oni tek počeli..

Javljam vam se zbog toga, jer me zanima da li je netko bio u sličnoj situaciji kao ja?
dvg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 18:05   #56
Quote:
dvg kaže: Pogledaj post
Evo, ljudi ako netko još i čita o ovoj boleštini..

Nalazim se u Novoj bolnici u Zagrebu i nakon laparoskopskog zahvata žučnih kamenaca i ERCP (to je guranje one cijevi u usta za ispitivanje žučnih vodova) dijagnosticiran mi je pankreatitis. Mogu vam reći da bolovi koji mi se sad javljaju i bolove koje sam ima zbog napadaja žučnih kamenaca su jako slični. Već treći dan ništa ne stavljam u usta i živim od infuzije. Koliko dugo još ne znam.. a već sam na izmaku snaga.. Simptomi: povračanje(ili samo nagon), bol u prsima koji prelazi na leda, suha usta, žut jezik, žutilo opčenito, nadutost..

Mislio sam da ću operacijom žući riješiti svoje probleme, a kad oni tek počeli..

Javljam vam se zbog toga, jer me zanima da li je netko bio u sličnoj situaciji kao ja?
da, ja sam bila u toj situaciji prije 3 godine. (vec sam pisala o tome tu na forumu) tada sam imala 23 godine, i taj "pijesak" u zuci koji su mi prouzrocili tu upalu, s tim da sam jos imala i upalu jetre.. ali sam ja vise od mjesec dana zivjela u bolnici i hranila se na infuziju, jedino kad mi je bilo bolje dobila sam nesto lagano za jest.
ja sam dobivala antibiotike i imala sam sondu koju su mi gurnuli u nos pa u zeludac i ona mi je na taj nacin izvlacila upale..
malo mi je bilo neugodno danima zivjeti i spavati s tim, ali to mi je puno pomoglo...
nakon operacije zuci, bila sam jos 10ak dana u bolnici, upala se smanjivala i nakon mjesec dana od izlaska iz bolnice, sve je bilo
me ne brini se nista, bit ce sve ok.
i kakav izmak snaga? pa neces valjda sad odustat.
pozitiva. kad ti kazem da ce bit ok, onda ce bit.
samo nemoj klonut duhom, jer tijelo to prepoznaje..
ako sam ja prezivjela onda ces i ti, a mene su jos natezali i po drugim bolnicama...
__________________
Um klade valja, štela caruje...

Zadnje uređivanje panattha : 26.01.2009. at 18:12.
panattha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 22:12   #57
jesi ziv
__________________
Um klade valja, štela caruje...
panattha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 16:03   #58
Quote:
Pretty_In_Scarlet kaže: Pogledaj post
jesi ziv
Jesam, živ sam.. Preživio sam 9 dana bez hrane i 7 bez kapi vode..
Sada se osjećam kao da mi ništa nije bilo, samo me malo strah jesti, ali inače se osjećam dobro..

Otpušten sam iz bolnice i dobio sam pankreatičnu dijetu.. ima li tko kakve ideje što jesti kroz odprilike sedam dana.. neki meni - bilo bi mi puno lakše, jer ovako moram izmišljati što ću pojesti.. jer se radi o 5-6 obroka, nisam navikao na takvu ishranu (nažalost)..

I Pretty, hvala ti na podršci! Čovjek niti sam ne zna koliko može izdržati..
dvg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 10:45   #59
Bok imam pitanje. Prije dvije godine dijagnosticirana mi je akutna upala gušterače i nakon 14 dana otpušten sam iz bolnice, s preporukom stroga dijeta, apstinirati sa alkoholom itd. Prepisani mi je bio kreon 3x25000. Kad sam prekinuo s terapijom kreonom situacija je sljedeča: nerazgrađena hrana npr.zelena salata i slično, masna stolica i lagana bol Moje pitanje je dali dalje trošiti kreon ili koji drugi lijek? Unaprjed hvala.
dradacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 11:38   #60
Moja prijateljica već godinama ima pankreatitis koji je sad prešao u kroničnu fazu. U tri navrata je završila u bolnici radi nesnosnih bolova i odležala, a i sada svako malo zalegne u krevet i doslovce umire od bolova par dana dok se bol ne smiri. I tako živi godinama. Prvo sam ju žalila, a sad bih ju namlatila kad ju vidim s gemištom i prasetinom, a sutradan mi govori kako će krepati od bolova. Ja ne vjerujem kako netko može biti toliko sebičan i mislit samo na svoje dupe, a kad ju zaboli, kuku lele, neću više?
peper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:16.