Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2019., 17:03   #1
Bushcraft - boravak u prirodi

Poštovanje svim učesnicima i sudionicima rasprave.

Pokušat ću iznijeti važan događaj koji je presudio u korist nove filozofije života.
Ona se temelji i počiva na prirodi, na boravku u prirodi, na stvaranju povezanosti čovjeka i prirode.

Imao sam poslovni susret sa osobama s kojim sam postigao značajan poslovni ugovor, i onda smo u svrhu zaključenja obostranog dobrog surađivanja i napredovanja u poslovnoj suradnji, odlučili objediniti nekonvencionalnim druženjem u prirodi.

Naime, ne radi se o tipičnom team-buildingu već o pravom i autentičnom odlasku u izolirana područja i boravku u prirodu.
Među njima ima stranaca koji ovakav tretman boravka u pridoi nazivaju - bushcraft.
Ja se se ovim pojmom nisam do sada susretao.
Moji suradnici koji su izrazili spremnost kampirati u potpuno divljim predjelima Like i Gorskog Kotara, samostalno logorovati i krstariti, zapravo biti bushcrafter, bili su odreda oduševljeni novim iskustvom.
Svoje oduševljenje prenijeli su na mene i ja sam ostao zatečen količinom nove energije, sasma drugačije poimanja života. Nevjerojatno koliko ih je promjenila priroda iako su bili na boravku tek nekoliko dana.

Očito spoj avanture, autentičnosti življenja u prirodi, u šumi, uz jezera, noć i dan bili su posebni gledajući ih kroz krošnje visokog drveća..Potraga za srećom ovdje je zaista imala smisla.

Bushcraft..Odlučio sam hitro nabaviti svu nužnu opremu i krenuti u boravak gdje majka Zemlja razgovara sa svojom djecom..Odlučio sam udisati kisik, hodati šumskim putem..Cipele, hlače, ruskak..što mi više treba !?

Još jednom pozdrav svim bushcrafterima..
Vtrvaquista is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2019., 13:07   #2
Quote:
Vtrvaquista kaže: Pogledaj post
Ja se se ovim pojmom nisam do sada susretao.
Moji suradnici koji su izrazili spremnost kampirati u potpuno divljim predjelima Like i Gorskog Kotara, samostalno logorovati i krstariti, zapravo biti bushcrafter, bili su odreda oduševljeni novim iskustvom.
Svoje oduševljenje prenijeli su na mene i ja sam ostao zatečen količinom nove energije, sasma drugačije poimanja života. Nevjerojatno koliko ih je promjenila priroda iako su bili na boravku tek nekoliko dana.

Očito spoj avanture, autentičnosti življenja u prirodi, u šumi, uz jezera, noć i dan bili su posebni gledajući ih kroz krošnje visokog drveća..Potraga za srećom ovdje je zaista imala smisla.

Bushcraft..Odlučio sam hitro nabaviti svu nužnu opremu i krenuti u boravak gdje majka Zemlja razgovara sa svojom djecom..Odlučio sam udisati kisik, hodati šumskim putem..Cipele, hlače, ruskak..što mi više treba !?
Spominjes krstarenje, ne znam jel shvacas sto bushcraft podrazumijeva?
To nije, preko dana malo planinarim a navecr spavam u satoru (ili na jedrilici) i nosim svoj spek i pivo i uzivam oko vatrice, sviram gitaru i gledam zvijezde prije nego se povucem u toplu vrecu za spavanje.
To je kampiranje.

Bushcraft je, imam noz, eventualno sjekiru, jedem sta ulovim, spavam gdje iskopam rupu ili nadjem pecinu, pijem sto nadjem, ak si u planinama, obavezno znati gdje ima vode inace si mrtav, cijeli dan se jebem sa postavljanjenm zamki koje sam sam napravio, molim boga da uhvatim voluharicu ili vec nekog glodavca, prepecem je tak da je zgorena jer nikad ne znas, misja groznica/paraziti i tak svakakve krasne boestine, skupljanje drva za vatru, skrivanje od sunca i elementarnih nepogoda itd i navecer idem najcesce gladan spavat.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2019., 16:31   #3
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Spominjes krstarenje, ne znam jel shvacas sto bushcraft podrazumijeva?
To nije, preko dana malo planinarim a navecr spavam u satoru (ili na jedrilici) i nosim svoj spek i pivo i uzivam oko vatrice, sviram gitaru i gledam zvijezde prije nego se povucem u toplu vrecu za spavanje.
To je kampiranje.

Bushcraft je, imam noz, eventualno sjekiru, jedem sta ulovim, spavam gdje iskopam rupu ili nadjem pecinu, pijem sto nadjem, ak si u planinama, obavezno znati gdje ima vode inace si mrtav, cijeli dan se jebem sa postavljanjenm zamki koje sam sam napravio, molim boga da uhvatim voluharicu ili vec nekog glodavca, prepecem je tak da je zgorena jer nikad ne znas, misja groznica/paraziti i tak svakakve krasne boestine, skupljanje drva za vatru, skrivanje od sunca i elementarnih nepogoda itd i navecer idem najcesce gladan spavat.
Imitacija preživljavanja ?!
Bez mobitela ?!
Vtrvaquista is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2019., 23:07   #4
Quote:
Vtrvaquista kaže: Pogledaj post
Imitacija preživljavanja ?!
Bez mobitela ?!
Pa guglaj, boze mili, imas milijardu videa na youtubu
Ak spominju krstarenje i sl., vjerojatno necete ici na bushcraft.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2019., 15:40   #5
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Pa guglaj, boze mili, imas milijardu videa na youtubu
Ak spominju krstarenje i sl., vjerojatno necete ici na bushcraft.
Ti sudjeluješ u bushcraftu ?
Vtrvaquista is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2019., 14:23   #6
ne smiješ kampirati osim gdje je posebno označeno, ne smiješ skupljati šumske plodove ni konzumirati ih, ne smiješ paliti vatru, ne smiješ loviti ni ribu ni divljač, osim uz posebnu dozvolu I posebnim tehnikama, ni slučajno postavljati zamke ni bilo što što može uznemiriti životinje. ne smiješ graditi nikakve nastambe ni improvizirana prenoćišta, čak ima zabrana I po zakonu o rjrm, ne smiješ se skitati... samo dio zabrana koje su nam uvalili sam nabrojao. guštajte u nekom planinarskom domu.

BTW, proveo sam 187 dana na velebitu, ratnih godina. nikad se nisam ni prije ni poslije osjećao tako slobodnim I ispunjenim. a nije da nisam pokušavao.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2019., 14:32   #7
-Nesmijes, ali realno nije previse sanse da ce te netko zajebavati ako prenocis u satoru u planini, za razliku od mora (cemu je uostalom zakon i namjenjen).

Lov i zivot od prirode je vec drugo, to je nemoguce legalno odraditi. Cak i da imas dozvole za lov one su ogranicene, treba se uvijek javiti upravitelju lovnog podrucja, ako nije tvoje drusvo imati pratnju itd.

Ali malo divljeg kampiranja je moguce izvest.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2019., 10:04   #8
Osim toga, zbog trenutnih realnosti u navedenom dijelu "pustoši" Gorskog kotara i Like, velika je realnost da ćete čuti jedva primjetna zujanja iz daljine. A nekih pola sata nakon toga dobiti posjet desetak momaka u zelenom iz SJP koji "po šumama i gorama" ganjaju ilegalne migrante. I dronovima s termovizijom nadgledaju područja u kojima migranti "bushcraftiraju". U području Platak-Lazac-Guslica-Risnjak su riječke Ajkule, po Bjelolasici i Bijelim i Samarskim stijenama dečki iz BSD i tako dalje... Slično je i po Lici.

Stoga..bushcraft bi mogao postati "besplatna vožnja" do lokalne PP.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2019., 23:47   #9
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Osim toga, zbog trenutnih realnosti u navedenom dijelu "pustoši" Gorskog kotara i Like, velika je realnost da ćete čuti jedva primjetna zujanja iz daljine. A nekih pola sata nakon toga dobiti posjet desetak momaka u zelenom iz SJP koji "po šumama i gorama" ganjaju ilegalne migrante. I dronovima s termovizijom nadgledaju područja u kojima migranti "bushcraftiraju". U području Platak-Lazac-Guslica-Risnjak su riječke Ajkule, po Bjelolasici i Bijelim i Samarskim stijenama dečki iz BSD i tako dalje... Slično je i po Lici.

Stoga..bushcraft bi mogao postati "besplatna vožnja" do lokalne PP.
A možda južnije?
__________________
negdje sam se izgubio...
brontosaur.69 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:33.