Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2012., 11:06   #3201
Quote:
lilith.. kaže: Pogledaj post
ja sam svojoj mici probala davati puretinu ali nije htjela mala prasica a imam domaće pa me ništa ne košta, plus što ju ja ne volim baš jesti, ali očito ni ona. no, ja sve dajem sirovo. možda da joj puretinu skuham pa bude malo mekša... piletinu i junetinu tamani kao da nema sutra!
i ne brini se, nisu srca prežilava! ja kad rezuckam srca i jetricu skoro kasnije ni ne primjetim razliku, pogotovo ak je od mladih pilića.
Super,onda ću i to probati sve . Mene i dalje frka davati sirovo, iako je to stvarno super princip pogotovo kad se melju i kosti i radi kompletan obrok ali nije to za mene.
Elora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 13:59   #3202
Quote:
Elora kaže: Pogledaj post
Super,onda ću i to probati sve . Mene i dalje frka davati sirovo, iako je to stvarno super princip pogotovo kad se melju i kosti i radi kompletan obrok ali nije to za mene.
nema te što biti frka ako zalediš na 3 dana prije

da vidiš gušta kad dam mačićima od 2-3 mjeseca pileća krilca, ne ostane ništa, sve pohrskaju i još reže jedni na druge
zato volim mačiće između ostalog, nisu one lijene kućne izbirljive mačketine nego je u njima još uvijek prava mačja predatorska priroda
__________________
Live long and prosper Mace traže dom https://www.facebook.com/pravasapa
Spori Lori is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 17:06   #3203
Hellie,sugrađanko,imaš li broj od pet skalara na vežici,ne mogu ga naći na netu?
Dammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 17:58   #3204
Quote:
Spori Lori kaže: Pogledaj post
Nemaju, ja sam zvala. jedino ak nisu dobili neki dan

sven&mačić, trebalo bi biti u Martićevoj u vet ljekarni, možda još 1 ili 2 pakiranja od 400 grama, trči tamo ako ti je hitno
hvala!
sven&mačić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 20:27   #3205
Omega i hrana
Kupila sam mu Iams,a prije toga je bio na pro planu. Od kad je na iams stalno ima meku stolicu i to toliko smrdi ako odmah ne očistim da ću poluditi
Vreća od kile i pol je pri kraju (hvala bogu),sad ću probati s brit carem
Maja0406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 20:29   #3206
moj izbirljivi mačak tamani iams light ko lud, a mačka koja bi pojela i ruku ako u njoj nešto fino držiš prebire. i primjetila sam da im stolica, pogotovo mački, jače smrdi nego inače dok su bili na N&D.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 20:40   #3207
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
moj izbirljivi mačak tamani iams light ko lud, a mačka koja bi pojela i ruku ako u njoj nešto fino držiš prebire. i primjetila sam da im stolica, pogotovo mački, jače smrdi nego inače dok su bili na N&D.
E baš taj light sam ja njemu kupila Jede ga jer nema ništa drugo ,a ja sam jedan od onih vlasnika koji čekaju da mačka ogladni
Maja0406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 20:46   #3208
tako i ja. sad jedu tu jer druge nema dok ne kupim orijen. imaju još 200g N&D ali nju ne žele ni primirisati. a mačka ionako mora na dijetu pa joj neće štetiti ako manje jede. jedino što mi se čini da puno više jedu iams nego što su jeli N&D i orijen. Svako malo mačak isprazni zdjelicu i stalno bi još. tako je bilo i sa purinom dental i RC hairball.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 21:17   #3209
Quote:
Elora kaže: Pogledaj post
E vole li vaše mace one mesne štapiće,ja im kupujem one iz dm-a i svaki dan pojedu po jedan i totalno luduju kad im pokažem
Ne da jedu, nego žderu. Čak i ova žuta sotona, koja izmišlja kad je u pitanju hrana, ko posljednji ovisnik hoda za mnom kad nanjuši te štapiće. Meni ti štapići, s oproštenjem, smrde na govna. Svaki puta mi se digne želudac kad im dajem, ali eto budalama se sviđa to tako smrdljivo pa im kupujem.

I naučila sam se jednu stvar, ništa sa račićima i sl. stvarima ne kupujem, wc im smrdi tako nakon takve hrane da bi mogla bojni otrov prodavati okolo. Grize za oči koliko smrdi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 21:26   #3210
otimačina bude. ne mogu dočekati ni da ih izvadim iz pakiranja.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 10:25   #3211
Pozdrav!


Imam četiri mačke i jedna od njih je problematično debela i vrijeme je da ozbiljno pristupim tome.

Pokušavam joj smanjiti porcije i kada ostale mačke pojedu maknem njihove posudice s hranom ako u njima nešto ostane. Problem nastaje kada ih ne hranim ja već moja mama, koja ima tendenciju dati joj hrane kad god zamijauče, a s obzirom da njih dvije većinu dana provode zajedno u kući (a bome, malo kretanja ne bi bilo naodmet ni jednoj ni drugoj), takve situacije nisu rijetke.

Kakva iskustva imate s light hranom za mačke?
Da uzmem light hranu za sve mačke (sada sve jedu Brit Care Castrate) ili samo za bucku?
Da joj samo zamijenim dosadašnju hranu novom ili da joj dajem i količinski manje?

Hvala!
__________________
Always too much talkin'
Not enough eatin' brains
dramarama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 11:59   #3212
A da probaš reći mami da prepusti hranjanje tebi?

Tak je i moja pa sam joj zabranila da ih hrani. Isto je bila spika pa traže me. Rekla sam joj ako si djecu nije razmazila e bome neće ni mačke. Pogotovo jer mi je mican steriliziran, zna jako dobro žicati i utovio se ko svinja. I par dana je zavijao i kad je skontao da mu ni divljanje, ni zavijanje ni ulizivanje ne pali smirio se. Sad ko bubica čeka da se ja dignem i onda se mazi, prije su ti to bile predstave (zavijanje u 5 ujutro pa ako nitko ne da hranu onda jurcanje, bacanje svega što mu dođe pod šapu, maltretiranje ostalih mačaka, a da ne pričam koje je sve metode pokušao da me izbaci iz kreveta )
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 20:03   #3213
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Imam malu macu od 2,5 mjeseca i dva puta dnevno joj dajem po pola konzervice za mačiće. ostatak, tu polovinu stavim u frižider. da li vi kasnije tu hranu zagrijete u mikrovalki recimo ili ostavite vani da se grije ili takvu hladnu dajete.
evo i od mene jedno pitanje...

u vrt nam već 3 dana dolazi mala maca, ne mogu točno odrediti starost, mislim da ima koja 2-3 mj .... ne liči na skitnicu, dlaka joj onak fina "mucasta", ali stalno je kod nas i mijauče za hranu...danas je cijeli dan kod nas... možda ju je netko ostavio, jer mu je "višak" - ne znam ni sama kaj da mislim

uglavnom, o mačkama nemam blage veze... mi smo joj za prvu silu kupili u ktc-u neke Friskies vrećice i konzerve s piletinom i povrćem, nekaj slično... sad vidim da se tu spominju i neki krekeri... da li je obavezno davati joj to, i da li se može to davati suho, jer sam pročitala da se mora miješati s vodom?
http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...nior-300g.aspx

svaki savjet i preporuka su dobrodošli, ako maca odluči ostati (a kak do sad izgleda, to joj je namjera)
__________________
If you continually give, you will continually have.
greenmagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 20:38   #3214
Quote:
greenmagic kaže: Pogledaj post
evo i od mene jedno pitanje...

u vrt nam već 3 dana dolazi mala maca, ne mogu točno odrediti starost, mislim da ima koja 2-3 mj .... ne liči na skitnicu, dlaka joj onak fina "mucasta", ali stalno je kod nas i mijauče za hranu...danas je cijeli dan kod nas... možda ju je netko ostavio, jer mu je "višak" - ne znam ni sama kaj da mislim

uglavnom, o mačkama nemam blage veze... mi smo joj za prvu silu kupili u ktc-u neke Friskies vrećice i konzerve s piletinom i povrćem, nekaj slično... sad vidim da se tu spominju i neki krekeri... da li je obavezno davati joj to, i da li se može to davati suho, jer sam pročitala da se mora miješati s vodom?
http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...nior-300g.aspx

svaki savjet i preporuka su dobrodošli, ako maca odluči ostati (a kak do sad izgleda, to joj je namjera)
najbolje davat i mokru i suhu hranu...suhu ne treba miješat s vodom, ne bi preporučila friskies jer je dosta nekvalitetna hrana, moja preporuka je npr. ova

http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...re-kitten.aspx

možete dat kuhanog mesa, piletine, teletine, puretine, bitno da nisu masni dijelovi i ne smije bit začinjeno..

ne davat mlijeko, salame, hrenovke i slično..

raspitaj se po kvartu je li nečija, mada ako tak mala luta uokolo bolje joj je kod vas...
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 20:58   #3215
smiju li macke jesti pastete i nareske? imam kraj zgrade lutalica 6 pa sam mislila tu i tamo iz studentskog uzet za njih tih stvari, sigurno cu im davati tune i jogurta,cak i mojoj,ali neznam za te umjetne stvari da li smiju?
dayria is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 21:07   #3216
paštete i naresci nisu zdravi za mace.uzmi im rađe neke jeftinije suhe hrane pošto su lutalice sigurno nisu izbirljive..
oceansoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 21:13   #3217
Quote:
oceansoul kaže: Pogledaj post
paštete i naresci nisu zdravi za mace.uzmi im rađe neke jeftinije suhe hrane pošto su lutalice sigurno nisu izbirljive..
a nista onda ce lizati jogurtice

a tunu bi smjele iz konzerve? to bi cak ponekada dala i mojoj da se malo osladi?
dayria is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 21:22   #3218
mislim da tunu mogu
oceansoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 21:47   #3219
Quote:
Spori Lori kaže: Pogledaj post
da vidiš gušta kad dam mačićima od 2-3 mjeseca pileća krilca, ne ostane ništa, sve pohrskaju i još reže jedni na druge
i tako cijelo krilce im daš?
joj morat ću i ja probati...iako mislim da ova moja razmaženica to neće znati jesti... jednom sam joj dala komad bijelog mesa sa kosti onom mekanom i patila se s time, sestra je pitala jel to ona ima napadaj kako je smiješno izgledala dok je to pokušala jesti


a što se tiče mica lutalica, ja sam stava da je za te mice bolje da jedu pa makar i salamu nego da su gladne
lilith.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 21:55   #3220
Quote:
lilith.. kaže: Pogledaj post
a što se tiče mica lutalica, ja sam stava da je za te mice bolje da jedu pa makar i salamu nego da su gladne
s ovim se slažem ali ako ima mogućnosti onda bolje neku mačju hranu pa makar i onu najjeftiniju
oceansoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:00.