Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2007., 19:24   #61
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
Ovaj su tip moja sestra i jedna moja profesorica.
Dok je profesorica toliko nekako ružna (valjda jer joj je brada stvarno jako naglašena) da bi joj šminka samo još naglasila ružnoću, moja sestra je baš lijepa i ljepša mi je puno bez šminke, nego kad se našminka.
Zapravo, i jedna i druga ljepše su kada su prirodne.
Također, obadvije imaju ravnu kosu (ravne šiške i kosa do ramena) i ta im frizura paše k'o salivena.
Sada si me sjetila....zanimljivo je kako veliki broj ljudi uopće ne znaju što im stoji, a da samo malo pogledaju svoju natalnu kartu mogli bi savršeno odrediti svoj style ....tj. savršeni spoj onog iznutra s onim izvana.


Primjer:

Imam prijatelja i izgledom Merkurovog tipa blizanca, koji kada je našao ozbiljnu djevojku potpuno je promjenio svoj stil...ustvari ona mu ga je promjenila. Jest da blizanac nije imao stila ni prije , ali on je razigrano dijete u duši i srcu, a ona ga oblači u krute, jednobojne, bezlične, a najčešće bež nijanse. Toliko je njegovo tijelo i duša sputano takvim krutim kombinacijama, vapi za bojama i nečim veselim, "šarenim"....da je upravo otužno gledati koliko je to daleko od njegova stvarnog karaktera.

P.S. Da se ne bavim ovim čim se bavim, mogla bi biti modni savjetnik ili fashion guru.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 13:01   #62
Sto mislite da je Zagor?

Definitivno jak mars. Prgavi iritantni davez koji stalno isteruje pravudu Al visok je. Doduse ne odvec duboka faca. Glasam za neku kombinaciju ovna i skorpe

__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 13:50   #63
Iritantni davez koji istjeruje pravdu ? A zar nije on postenjacina, doduse ne bas previse vispren i duhovit ?

On bi mogao biti neka kombinacija Vatre i Zemlje npr . Lav- Bik ili Lav- Djevica, mozda cak najprije Lav - Jarac...ali cek cek...Zagor nije narcis i egocentrik, ako se dobro sjecam...vise je onak samozatajan...onda ne bi mogo bit Lav nikako...mozda bas Ovan u kombinaciji s ovim zemljanim...

Ja se sad pitam sta bi mogao biti njegov kompanjon - Čiko
Mozda da potkrijepimo fotkom ?
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 14:24   #64
Hmm ja mislim da je dosta narcisoidan i ego trip, a buduci imam antenice to je sigurno tocno. Njegova samozatojnost je isto egotripna jer je uvjeren da ga to cini vecim i superiornim onim obicnim smrtnicima koji traze slavu, medjutim iako glumi da ju ne trazi u biti je jako ponosan i zadovoljan vlastitom popularnoscu i statusom "heroja".

Osim toga za osobu u ipak zrelim godinama previse skace po drvecu i arlauce te ima premalo iskustvenog zdravog razuma da bi stvari sagledava sa razlicitih gledista i u sirem kontekstu vec je vrlo ogranicen i slijepo vjeruje u vlastitu prosudbu ispravnog i neispravnog te je uvijek spreman i druge u to uvjeriti, makar i upotrebom sile te ih dovesti na "pravi put".

To u stvari odaje vrlo umisljenu osobu diktatorskog tipa koja medjutim nije veliki vodja nego vise individualac stoga ne bih isao na lava nego vise skorpionsko trazenje paznje izigravajuci zrtvu isl.. a tu je i hladan pogled.. hmm



Sto Fish misli o ovom ozbiljnom problemu?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 17:48   #65
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Hmm ja mislim da je dosta narcisoidan i ego trip, a buduci imam antenice to je sigurno tocno. Njegova samozatojnost je isto egotripna jer je uvjeren da ga to cini vecim i superiornim onim obicnim smrtnicima koji traze slavu, medjutim iako glumi da ju ne trazi u biti je jako ponosan i zadovoljan vlastitom popularnoscu i statusom "heroja".

Osim toga za osobu u ipak zrelim godinama previse skace po drvecu i arlauce te ima premalo iskustvenog zdravog razuma da bi stvari sagledava sa razlicitih gledista i u sirem kontekstu vec je vrlo ogranicen i slijepo vjeruje u vlastitu prosudbu ispravnog i neispravnog te je uvijek spreman i druge u to uvjeriti, makar i upotrebom sile te ih dovesti na "pravi put".

To u stvari odaje vrlo umisljenu osobu diktatorskog tipa koja medjutim nije veliki vodja nego vise individualac stoga ne bih isao na lava nego vise skorpionsko trazenje paznje izigravajuci zrtvu isl.. a tu je i hladan pogled.. hmm



Sto Fish misli o ovom ozbiljnom problemu?

Beljki, koji si ti psiholog- analiticar Ti si malo prepametan za astrologiju...ja mislim da ce ti fish reci da su tvoja opsezna psihoanaliticka ulazenja u dubine necije psihe, konkretno ovdje gospona Zagora, cisti balast u astrologiji

Mene odusevljava tvoja sintagma "egotripna samozatajnost" u Zagora...mislis da je ista stvar i kod Clinteestwoodovskog tipa heroja ?

Hm...hm... u tom slucaju se slazem da on onda ipak nije vodja lavovskog ili ovnovskog tipa....
Kompleksnost njegove nutrine te nezgodna nuspojava skakanja i veranja po drvecu i u ozbiljnim godinama, po mom skromnom laicko- pocetnickom misljenju, nalikuje mi na blizanca ili pak vodenjaka...A mislim da su blizanci ipak veci egotripasi od vodenjaka...a opet ta snazna teznja k individualnosti...vodenjacka...hm hm...Ipak, preplosno...pitanje je kombinacije i aspekata...

Mislim da je problem toliko slozen da tu nije dovoljna samo fish da se njime pozabavi. Ima li nade za okupljanje nekog strucnog astroloskog tima za rjesenje ove zagonetke (nakon koje se jos lako moze dogoditi da se otvori Pandorina kutija) ?
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 23:28   #66
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Sto Fish misli o ovom ozbiljnom problemu?
Iskreno, vrlo slično kao i ti. Naime, mislim da ima jaku vatru, divlji je i spretan. Ostale detalje njegova karaktera sam zaboravila.

Osobno sam preferirela Blek Stenu jer mi je izgledao najsnažiji. On bi mogao biti zemlja.

Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 23:28   #67
Saturnov tip - njegova figura je asketska, on i kada je u društvu, izgleda kao da je....sam. Glavna karakteristika Saturna je koščatost, oštre, isklesane crte lica poput rada klesara u kamenu. Ako raste onda sve potroši u dužinu, ništa u širinu.

Saturnov tip zbog koščatosti često izgleda k'o da je iz bijafre. Mogu se prebrojati sva rebra, lopatice i ključne kosti, vidi se Adamova jabučica, žile na vratu i ekstremitetima. Na skeletu je koža nategnuta poput kože na bubnjevima Darkwooda.

Saturnov tip ima urođenu "karizmu tijela", jer je pozerski (forma) i uvijek namješten kao da je upravo uslikan u vremenu i prostoru.

Usta su uska i blijeda (ne zna uživat')....a kod nekih tipova Saturna usta se i ne vide. Kao da je riječ o samo još jednom prorezu kroz koji se stavlja hrana u organizam da baš ne crkne (takva usta ima Patrick Stewart alias Captain Jean Luc Picard iz Star Treka & X-mena).

Pitam se kako se uopće ljube?

Kosa je jadušna i nikakva, kao i zubi, nokti ili suhonjava koža. Kao i Merkurov tip djevice skloni su sijedima (čuvaju u sebi). Glava je dugačka, ali nije velika. Kada govore, onda to rade sporo i dosadno što npr. Merkurovce blizanačkog tipa zna iživcirati, jer 15 min. ranije znaju sve što će Saturnov tip reći.

Ono po čemu se najbolje prepozna Saturnov tip je to da je uvijek prisutna ukočenost (nedostatak fleksibilnosti) u stavu i pokretima tijela. Zanimljivo kod Saturnova tipa jest da će se lako uočiti gledajući cijelu figuru, govor i stav tijela. Valjda zbog toga što je znak jarca opozicija mjesečevu (lice) znaku raka.

I naravno.....najveće obilježje Saturnova tipa je ona tako karakteristična vražja "ružnoća" kojom jednostavno zrače.

Kao i svim zemljanim znacima, Saturnovom tipu dobro stoje jednostavne linije i boje, a jako dobro im stoje odijela.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 23:47   #68
Evo i slike dvaju poznatih Saturnovih tipova.


Sir Philip Anthony Hopkins:



On je kao staro vino....što je stariji, to je bolji. Velški glumac teške naravi, u slobodno vrijeme kažu i pravi virtuoz na klaviru....neumoran je radnik i u poznijim godinama života. "Stari vrag" koji je tako vjerno utjelovio hladnokrvnog Hannibala Lectora u filmu "Kad jaganjci utihnu".... da to ne može napraviti osoba koja nema tog istog (Saturna) u sebi.

Osim Oscara za tu ulogu je dobio i filmsku nagradu Saturn za najboljeg glumca.





David Robert Jones zvan David Bowie:



Britanski glazbenik i glumac, jedan od svjetski poznatih Saturnovaca. David osim Saturna ima i naglašenog Urana, što se najbolje vidi kroz njegove unikatne oči zbog kojih izgleda kao da je stigao s druge planete.

Zanimljivo je da je i David osvojio nagradu Saturn za najboljeg glumca u filmu simboličkog naziva....."Čovjek koji je pao na Zemlju".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 00:52   #69
fish mozes li dati link gdje pronalazis primjere ako postoje?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 00:57   #70
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
fish mozes li dati link gdje pronalazis primjere ako postoje?
Nema linka, primjeri su moji..."iz glave".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 09:29   #71
Quote:
Self-portrait kaže: Pogledaj post
Beljki, koji si ti psiholog- analiticar Ti si malo prepametan za astrologiju...ja mislim da ce ti fish reci da su tvoja opsezna psihoanaliticka ulazenja u dubine necije psihe, konkretno ovdje gospona Zagora, cisti balast u astrologiji

Mene odusevljava tvoja sintagma "egotripna samozatajnost" u Zagora...mislis da je ista stvar i kod Clinteestwoodovskog tipa heroja ?

Hm...hm... u tom slucaju se slazem da on onda ipak nije vodja lavovskog ili ovnovskog tipa....
Kompleksnost njegove nutrine te nezgodna nuspojava skakanja i veranja po drvecu i u ozbiljnim godinama, po mom skromnom laicko- pocetnickom misljenju, nalikuje mi na blizanca ili pak vodenjaka...A mislim da su blizanci ipak veci egotripasi od vodenjaka...a opet ta snazna teznja k individualnosti...vodenjacka...hm hm...Ipak, preplosno...pitanje je kombinacije i aspekata...

Mislim da je problem toliko slozen da tu nije dovoljna samo fish da se njime pozabavi. Ima li nade za okupljanje nekog strucnog astroloskog tima za rjesenje ove zagonetke (nakon koje se jos lako moze dogoditi da se otvori Pandorina kutija) ?
Morat cemo procekat da se astrologija ponovno afirmira u visokoobrazovnim institucijama pa da se na sirim razmjerima i u medjunarodnim okvirima, a podpomognuto drzavnim budjetom oforme strukture koje bi imale dovoljno sredstava, znanja, volje i vremena pozabaviti se ovom nadasve bitnom ali i zamrsenom problematikom
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 09:44   #72
Još dva Saturnova tipa:

Howard Stern:



Poznatiji kao Kralj etera (samoprozvani )....Američki radijski voditelj o čijem životu je snimljen i film u kojem on glumi samog sebe. Poznat je po zalaganju za demokraciju i slobodu govora, ali i tu se ističe kao pojedinačna figura. A njegov ukus za šalu je pomalo čudan i morbidan kao kada se šalio na račun mrtvih fetusa dan nakon što je njegova supruga imala spontani pobačaj. On je ...Saturnovac s naglašenim znakom scorpio.

Osim što zrači onom karakterističnom "zanimljivom ružnoćom", Howard ima dosta gustu kosu što nije karateristično za njegov znak. Kosa izgleda kao teška i gusta, pa taj detalj upućuje i na jaki mjesec.




Marilyn Manson:



Vjerojatno potajni zaljubljenik u Bowie-a što se vidi u njegovoj opsjednošću očima koje bi silno htio napraviti drugačijima. Također Saturnov tip koji osim konfliktima s crkvom i politikom, pokušava privući pažnju na sebe upravo isticanjem...ružnog.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 11:41   #73
Ja sebe nikad ne mogu prepoznati ni u jednom tipu. Ni po građi tijela, ni po obliku lica i usana, po ničemu...
Znam da sam djevica po našem horoskopu (čini mi se blizanac u podznaku), mislim pas po kineskom i orao po asteškom, ali tu svako "znanje" prestaje. Kakvi planeti, sunce, mjesec, kuće......gdje da se o tome informiram?
Inače, u djevici se dosta prepoznajem.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 13:22   #74
prava fora bi bilo.. da se na osnovu karte.. izradi kompjuterski 3d model osobe.. prije nego se ista vidi.. pa onda usporedi sa stvarnoscu.. e to bi onda moglo nesto rec o realnosti takvih procjena
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 15:42   #75
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Sada si me sjetila....zanimljivo je kako veliki broj ljudi uopće ne znaju što im stoji, a da samo malo pogledaju svoju natalnu kartu mogli bi savršeno odrediti svoj style ....tj. savršeni spoj onog iznutra s onim izvana.



P.S. Da se ne bavim ovim čim se bavim, mogla bi biti modni savjetnik ili fashion guru.
Ovo mi je interesantno. Kako ,Fish? Gledaš li Veneru,Mjesec il vladara Asc? Jer,ko što neko reče ni ja ne znam koji sam tip. Asc u Lavu a nisam plava , Sunce u biku ,Venera u ovnu ., Mjesec u Ribama... Nekome je poprilično lako odrediti kojem tipu pripada,ali ja ne mogu odrediti sebi.Voljela bih da znam kako određuješ stil nekome pogledom na natalnu kartu.?
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 16:04   #76
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post


Najvažniji signifikatori fizičkog izgleda u natalnoj karti su:

• sunčev znak (bitna je i dekada)
• ASC i prva kuća opisuju izgled i kako osobu vidimo
• znak u kojem se nalazi vladar ASC, te aspekti koje tvori vladar ASC
• planete u bliskoj konjukciji s ASC, Suncem ili vladarom ASC (Venera poljepšava, a Saturn i Mars čine grubljim)
• mjesečev znak, posebno kod žene

Čitam opise na ovom topicu i zapravo se niti ja ne pronalazim niti u jednom tipu. Možda djelomično Venerin tip. Pretpostavljam da je kod mene prisutna mješavina svega i svačega.
- 3 dekada Blizanaca
- asc Strijelac, 1 kuća empty (ali umetnut Jarac - ipak ništa od Saturnovog tipa)
- vladar asc-a Jupiter - u Lavu, od važnijih aspekata jedino sekstil s Venerom u Blizancima
- u konjunkciji s asc je Neptun a i Mjesec je u Ribama

Sve u svemu, mislim da bih se mogla svrstati možda u Neptunov tip. Zato čekam Fish da da tumačenje i toga tipa.
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 01:06   #77
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Ja sebe nikad ne mogu prepoznati ni u jednom tipu. Ni po građi tijela, ni po obliku lica i usana, po ničemu...
Ne moraš "tugovati", jer to nije ništa čudno. Treba biti astrolog da bi se tako nešto napravilo, tj. odredi dominantni tip. Posebno ako si mješavina više tipova, što je najčešći slučaj.
Quote:
Znam da sam djevica po našem horoskopu (čini mi se blizanac u podznaku), mislim pas po kineskom i orao po asteškom, ali tu svako "znanje" prestaje. Kakvi planeti, sunce, mjesec, kuće......gdje da se o tome informiram?
Inače, u djevici se dosta prepoznajem.
Trebaš napraviti natalnu kartu te vidjeti položaje planeta u kućama. Ali to nije tema ovog topica.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 01:10   #78
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Ovo mi je interesantno. Kako ,Fish? Gledaš li Veneru,Mjesec il vladara Asc? Jer,ko što neko reče ni ja ne znam koji sam tip. Asc u Lavu a nisam plava , Sunce u biku ,Venera u ovnu ., Mjesec u Ribama... Nekome je poprilično lako odrediti kojem tipu pripada,ali ja ne mogu odrediti sebi.Voljela bih da znam kako određuješ stil nekome pogledom na natalnu kartu.?
Procjenim iz cijele natalne karte tip osobe (težište na onih pet točaka iz uvodnog posta), a prema tome idu linije, boje, materijali i sve ostalo što bi se nazivalo style, a bilo ogledalo unutarnjeg svijeta.

Položaj Venere kao što znaš pokazuje stil i ukus osobe, te ako Venera prima neskladne aspekte, osoba se niti ne zna izraziti kroz njega.


Već sam napisala da su ljudi mješavine različitih tipova. Ne moraš biti plava ako je ASC u lavu ....najprije probaj naći zajedničku notu. Npr. Sunce u biku i i ASC u lavu - okruglo.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 01:29   #79
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
prava fora bi bilo.. da se na osnovu karte.. izradi kompjuterski 3d model osobe.. prije nego se ista vidi.. pa onda usporedi sa stvarnoscu.. e to bi onda moglo nesto rec o realnosti takvih procjena
O tome sam često razmišljala, jer mislim da je izvedivo. Jer 70-80% fizičkog izgleda nije malo. Samo (kao što kažeš) treba "država" dati lovu za takve stvari.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 01:55   #80
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Procjenim iz cijele natalne karte tip osobe (težište na onih pet točaka iz uvodnog posta), a prema tome idu linije, boje, materijali i sve ostalo što bi se nazivalo style, a bilo ogledalo unutarnjeg svijeta.

Položaj Venere kao što znaš pokazuje stil i ukus osobe, te ako Venera prima neskladne aspekte, osoba se niti ne zna izraziti kroz njega.


Već sam napisala da su ljudi mješavine različitih tipova. Ne moraš biti plava ako je ASC u lavu ....najprije probaj naći zajedničku notu. Npr. Sunce u biku i i ASC u lavu - okruglo.
Zanimljivo , i žao mi je što tek prvi put čujem za tu mogućnost.Da li bi mi nam još malo pisala o tome ? O stilu koji najbolje odgovara ?
Npr primjetila sam da mi stoje samo vatrene boje tipa crvene,lila,ljubičaste,dosta jake... A nikako bež.Užasno izgledam u neutralnim ,bež i sivkastim tonovima Tako da pretpostavljam da sam neki vatren tip (Asc u Lavu,Venera u ovnu,Uran iz strelca opozicija Sunce i kvadrat Mjesec) ali ipak se gubim u toj analizi zbog Mjeseca u ribama trigon Jupiter u škorpiji,Mars u Vagi trigon Sunce,...Merkur u blizancima u desetoj sekstil Venera..Dakle ima tu i vode i vazduha.Help
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.