Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2007., 15:48   #21
Quote:
I zakaj vadis sve iz konteksta
Što to sve?
Na primjere koji su dani u postovima da se potvrdi određena teza, odgovorim na normalan način...
Ja ne lupam glavom, popijem analgetik - sto ljudi, sto ćudi. Ne tvrdim da je moj način "ubijanja" jake boli ispravan, ali niti ću reći da tvoj nije.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 15:50   #22
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Što to sve?
Na primjere koji su dani u postovima da se potvrdi određena teza, odgovorim na normalan način...
Ja ne lupam glavom, popijem analgetik - sto ljudi, sto ćudi. Ne tvrdim da je moj način "ubijanja" jake boli ispravan, ali niti ću reći da tvoj nije.
Ocito sam mazohist ili imam visoki prag boli to fakat vise ne znam
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 15:54   #23
Šta te briga - u svakom slučaju će ti dobro doći pri porodu
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 08:04   #24
No dobro, sad smo lagano i otisli s teme. Mislim da se svi skup slazemo da ne treba pretjerivati. Al ako imas mogucnost odabira prestati s oralnom kontracepcijom mjesec prije, tri mjeseca prije, pola godine prije ili godinu prije planiranog zaceca - slozili smo se da bi to trebalo biti minimalno pola godine prije, a jos bolje godinu prije.
Ne radi se o pretjerivanju. Radi se o prevenciji. Biologiju smo svi ucili i znamo da te tabletice mogu imati negativna utjecaj na jajnu stanicu a konacno i na zdravlje potencijalnog buduceg djeteta.

E sad, ako netko zeli prestati s o.k. mjesec prije - njezin izbor. Al smatram da mora biti svjesna moguceg rizika.

I da ema1 paralelu s ostalim lijekovima sam navela na zbog uzimanja nego zbog ucinka kemikalija na tijelo. Isto ima i kontracepcija - jedino na jedan od najosjetljivijih procesa u biologiji - mejozu iliti nastanak spolnih stanica.
I to nema veze s uzimanjem analgetika kad te boli recimo glava...
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 14:44   #25
trudnoca - koliko dugo nakon prekida s pilulama?

drage mame, iskustva molim: (za jednu ne-trudnu trudnicu )

vi koje ste koristile oralnu kontracepciju - koliko je vremena proteklo izmedju zadnje pilule i trudnoce?

nemojte mi sad pisati koliko treba biti, da se organizam vrati na svoje, bla bla, to sve znam, razgovarala sam milion puta s ginicem o tome.....nego zanimaju me konkretna iskustva? naravno, kad je sve u redu...koliko vam je vremena proteklo?
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 14:51   #26
Mjesec dana...

Cura zdrava ko puška
Chris Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 15:04   #27
mislim da ova tema nema smisla - jer ne prekidaju svi uzimat pilule iz istog razloga, niti im se organizam posloži knjiški, a bome niti ise u životu stvari slažu po policama..neki ostanu trudni u roku 2 mjeseca, a neki ni nakon 4 godine - naravno, pod pretpostavkom da je sve ok. morala bi pisati sex inspektorima da izaberu jedan takav par ili zamoliti big brothera da osnuje jednu takvu zajednicu - pa onda 24 h nadzora...
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 17:10   #28
ja sam nakon 6 mjeseci od prestanka uzimanja kontracepcije ostala trudna. za sada je sve ok. pilule sam uzimala 3 godine
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 19:15   #29
Desetak dana je proslo od zadnje pilule...ja bila zaprepastena rezultatom... Sada sam u desetoj nedelji, i sve je u redu, a iskreno se nadam da ce tako i ostati...
nerviram se za druge is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 19:24   #30
Quote:
nerviram se za druge kaže: Pogledaj post
Desetak dana je proslo od zadnje pilule...ja bila zaprepastena rezultatom... Sada sam u desetoj nedelji, i sve je u redu, a iskreno se nadam da ce tako i ostati...
ne mogu vjerovati!!!

nije li to malo riskantno....mislim, zar se hormoni itd uspiju tako brzo srediti?!?!

Zadnje uređivanje putnica : 28.05.2007. at 08:44.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 19:26   #31
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
ne mogu vjerovati!!!

nije li to malo riskantno....mislim, zar se hormoni itd uspiju tako brzo srediti?!?!

vjeruj, ziva istina je..i ja sam otprilike bila tako sokirana...jos da ne govorim da sam celi rusvaj napravila sa tim pilulama...popila jednu tablu-dobila mengu, pa pocela sa drugom...popila samo tri i pametnica odlucila da ih ne pije vise jer sam bila stalno u depresiji...i posle dva dana ponovo dobila...i hop...cekam bebu...

Zadnje uređivanje putnica : 28.05.2007. at 08:45.
nerviram se za druge is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 19:44   #32
Ja sam ostala trudna dva mjeseca nakon prekida s pijenjem kontracepcije. I moram reći da me šokiralo kako sam brzo zatrudnila. Al doktorica mi je rekla da su ove nove tabletice takve da se hormoni brzo unormale pa se zato i može brzo zatrudniti.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 19:51   #33
suuuper !!! hvala cure.... vec sam mislila da cu morati cekati i cekati i cekati dok dam muzu zeleno....

zapravo sam jos na yasminu, ali nekako planiram tokom ove godine...mogli bismo krenuti na mladunca
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 07:31   #34
Ja sam u siječnju prošle godine prestala s tabletama, a maloga smo složili u listopadu, tj. zadnja menga bila je 27.09. i sve je ok!
A kad sam docu rekla da mislim prestati s tabletama, onda je on rekao da pretpostavlja da bi ja htjela zanijeti i preporučio je čim prije, da se ne čeka po par tjedana ili par mjeseci, nego da su najveće šanse odmah po prekidu s tabletama. I reko je da nema ništ lošeg u tome. Pa valjda onda nema

Edit: mi smo iz prve 'složili' malog, prije nismo ni htjeli probati, makar je doc reko da je najveća mogućnost u prvih par tjedana. A tbl sam pila oko 8 godina

Zadnje uređivanje MaLo : 24.05.2007. at 08:22.
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 07:58   #35
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
vec sam mislila da cu morati cekati i cekati i cekati dok dam muzu zeleno....
Ja evo nikad nisam koristila pilule... ali moja prija koja ih je koristila par godina, njoj je trebala dobra godina dana da dobije bebu
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 10:56   #36
moja prija napravila redovnu pauzu i odmah zatrudnila
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 10:58   #37
ja još nisam zatrudnila ne pijem tablete od božića, doduše štitili smo se neko vrijeme nakon toga- nismo radili bebice.
meni su počele smetnje raditi pa sam odlučila prestati ih piti... barem neko vrijeme.
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 08:38   #38
Trudnoća nakon pilula?

Pozdrav!
Imam curicu od 4 godine i prije trudnoće nisam pila pilule. Spremamo se na drugo dijete ali ja sad pijem pilule. Zanima me jel potrebno prije "akcije" par mjeseci prestati s pilulama, da se uspostavi prirodan ciklus ili ne?
ptica_dodo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 08:59   #39
nekako mi zvoni da ti je moguća višeplodna trudnoća ako ostaneš odmah trudna....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 09:01   #40
mislim da bi trebao biti prekid bar 3 mjeseca
ivn@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:46.