Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2003., 09:59   #61
.. eh, sjetila sam se jos jedne knjige .. Sex & Grad.. sto se mene tice .. nesto totalno necitljivo, procitala sam je do kraja.. ali s velikom mukom..
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 10:00   #62
Quote:
ravana kaže:
Zasto je kafka tako cijenjen? Zbog toga sto je uveo neke novosti u knjizevnosti. A odakle te novosti? Iz njegovih prolupavanjaci poremecenosti kje je samo prenio na papir. Prema tome njegova knjizevna vrijednost je samo u tome sto je lud.
Ne znam na kakve novosti misliš. Ja volim Kafku jer se čitajući njegove knjige smijem i plačem.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 10:02   #63
Ja zaista ne bih imala ništa protiv preispitivanja vrijednosti klasika, ali mi se čini da su zato potrebni bolji argumenti od toga da je netko lud ili da netko piše u stihovima.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 10:04   #64
Na ta "fantazmagorcnonesuvisla" foliranja.

Nije cudno da ga volis, ipak si zensko. Medju prolupanim histericima se morate slozit. (za daljnja objasnjenja vidi natpis iznad avatara )
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 10:06   #65
Quote:
verica kaže:
Ja zaista ne bih imala ništa protiv preispitivanja vrijednosti klasika, ali mi se čini da su zato potrebni bolji argumenti od toga da je netko lud ili da netko piše u stihovima.
Sta se furamo na lartpurlartizam

To sto nesto dobro zvuci i lipo je upakirano za mene nema nikakvu vrijednost. Ludjak svoju ludost propagira okolo u lijepom stilu. Ma sve to reba spalit :2up:
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 10:15   #66
Pa spaljivanje je upravo ono što GN radi svojom čudnovatom listom: radi se o odbacivanje ukupnog 'našeg' književnog naslijeđa. Ono što je u čitavoj priči posebno smiješno jest njeno priznavanje onih koji se itekako naslijedili iz tog naslijeđa. Kundera je grana na drvetu na kojem je Kafka negdje tamo gdje se krošnja počinje granati. Vieweg je jabuka otpala daleko od stabla.

Inače, slažem se, Kafka zaista posjeduje one emocije koje se stereotipno nazivaju ženskima; srećom radi se zaista samo o stereotipu.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 10:26   #67
Quote:
verica kaže:
Inače, slažem se, Kafka zaista posjeduje one emocije koje se stereotipno nazivaju ženskima; srećom radi se zaista samo o stereotipu.
A znaci feministicko - newageovska glupiranja
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 11:27   #68
Quote:
ravana kaže:
Ludjak svoju ludost propagira okolo u lijepom stilu.
Ispod mog je nivoa voditi diskusije s tobom. I totalno besmisleno. Ne znam kako se verici da. Da si nepismen, jos bih i shvatila ovo tvoje izivljavanje nad knjizevnoscu, ali ti si (vidim) i inteligentan i pismen (za razliku od mnogih ne pravis npr. gramaticke greske!), prije da si bezobrazan, tvrdoglav i podsvjesno zbog neceg iskompleksiran.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 11:34   #69
mislim da se covjek zajebava...


ali ima puno ljudi koji stvarno tako razmisljaju...evo, npr, mislim da je gospa noris mrtva ozbiljna kad skace samoj sebi u rijec
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 13:02   #70
Quote:
Cinnamon Girl kaže:
Ispod mog je nivoa voditi diskusije s tobom. I totalno besmisleno. Ne znam kako se verici da. Da si nepismen, jos bih i shvatila ovo tvoje izivljavanje nad knjizevnoscu, ali ti si (vidim) i inteligentan i pismen (za razliku od mnogih ne pravis npr. gramaticke greske!), prije da si bezobrazan, tvrdoglav i podsvjesno zbog neceg iskompleksiran.
Lipo je coek reka - streberica
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 14:22   #71
Meni je bilo za koma citati "Iskusenje svetog Antuna"; to je pjesnicko-filozofska rapsodija od Gustava Flauberta. Iako je Flaubert autor kojeg sam voljela citati, ovo mi djelo nikak nije sjelo...
__________________
Oh loneliness, oh hopelessness
To search the ends of time
For there is in all the world
No greater love than mine.
Baja od Informacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 17:29   #72
[QUOTE]Cinnamon Girl kaže:
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 19:48   #73
Quote:
Doria kaže:
.. eh, sjetila sam se jos jedne knjige .. Sex & Grad.. sto se mene tice .. nesto totalno necitljivo, procitala sam je do kraja.. ali s velikom mukom..
budiš loša sjećanja..

ja sam čak preskakala stranice do kraja, a nikad to ne radim
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 22:16   #74
Quote:
Doria kaže:
.. eh, sjetila sam se jos jedne knjige .. Sex & Grad.. sto se mene tice .. nesto totalno necitljivo, procitala sam je do kraja.. ali s velikom mukom..
pun pogodak knjiga je davež, ja sam ju isto pročitala do kraja i kasnije žalila za potraćenim vremenom uglavnom, grozno sranje
Dee Pee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 23:19   #75
Quote:
carica kaže:
jer ovo je zapravo: topik--->meni je ovo bilo dosadno za čitati, a ne znam da li bi bilo tebi
Pa of kors. Meni nije jasno kako uspijevate drukčije shvatiti ime topica, a cijele knjige od više 1000
rečenica bi po vama, svi trebali jednako shvatiti.

Quote:
el Duderino kaže:
jedno ti priznajem, ipak. smetnuo sam s uma da se topic zove 'ne čitaj ni za živu glavu'. što bi reklo, u prvotnu sam raspravu uletio misleć da se radi o 'knjige koje nam se ne sviđaju'.
Pa i radi se o tome!¸

Možeš li, molim te, darin, promijeniti ime topica (u knjige koje ne podnosim ili tako nekako)?

Quote:
Cinnamon Girl kaže:
NE MOZES NEGIRATI DA JE TO LOSA KNJIGA!!!
Malo si se zbunila.

Quote:
gospa Noris kaže:
Ja, recimo, volim čitati Kunderu. Volim i Viewegha. Saroyan mi je genijalan, a njegova Mama, volim te (iako dječja knjiga) - nešto što pročitam svake godine. Pa još Tolstoy. Pavličić i Tribuson. Solženjicin. Coelho.
Ajme, koja lista. Treba znati uživati u svemu što si nabrojala. <nisam primijetio da si branila Coelha na topicu Paulo Coelho>

Molim vas, nemojte kvotati ovaj post, pa nastaviti glupu svađu, već nastavite odgovarati (dosta toga je spomenuto, ali kad bi bar netko spomenuo nešto s moje liste da se bar malo smanji) na topic (čije ime shvaćajte kao el Duderino).

Zašto ste čitale Seks i Grad kad je serija tako glupa da je to nevjerojatno?! Tako glupe sluts postoje samo u NY-u! Tj. nadam se.
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 13:41   #76
Isprike svima koji su se našli uvrijeđeni riječju prenemaganje. Ja sam rekla da je to VEĆINOM prenemaganje, a onima koji pronađu svoj užitak u Majstoru i Margariti - svaka čast. Meni nije uspjelo. Nakon 10. stranice bilo je - Što. Je. Ovo. ????!!!???

Zatim, ne skačem sama sebi u usta, i ne pokušavam knjige stupnjevati po principu: od petparačkog ljubića do Kundere itd.

To što ja Shakespearea ne mogu probaviti jer mi je tlaka čitat stihove, ili Zločin i kaznu - jer je to tlaka koja vodi do depresije, ne znači da ne primjećujem da je za napisati potonje ipak trebalo nešto više umnog napora nego za romane tipa Laso, ljubiće i sl.

Ao nekog pisca ne podnosim, ne znači da negiram da je to književnost. Je. Ali meni neprobavljiva, dosadna, ne sviđa mi se stil, ne slažem se sa svjetonazorom ili jednostavno izaziva u meni mučninu.
Što se glazbe tiče - završila sam i ja muzičku, ali volim npr. Mozarta a Mahler mi je prenaporan. Kao i još mnogima. Njegova djela imaju svoju umjetničku vrijednost, ali ne leže svakome. A mnogi tvrde da ga obožavaju samo zato da bi ispali pametni.

Ja se, za razliku od takvih ne sramim reći što volim što ne volim. Pročitati ću (ili barem pokušati), poslušati, pogledati - ali ako meni ne leži, nema tog autoriteta ili javnog mnijenja zbog kojeg bi ja tvrdila da volim i razumijem nešto što me zapravo odbija.

Imam svoj ukus i svoje mišljenje i ne bojim se da će netko misliti da sam neobrazovana i priprosta.

Inače, zaboravila sam popisu omiljenih pisaca dodati Umberta Eca (iako njegov Baudolino već mjesecima počinjem čitati i nikako dalje od 10. stranice), a neprobavljivih npr. Aralicu.
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 13:53   #77
Quote:
verica kaže:


Znači i GN ima i prihvaća nekakve kriterije - samo je umjesto Dostojevskog tu Tolstoj Siroti Dostojevski je snobovština ali je Tolstoj ok Koje tu ima logike?
Biti intelektualac znači razlikovati komercijalno smeće od umjetnosti.
Biti intelektualni snob znači (potajno) uživati u komercijalnom smeću, a busati se u prsa poznavanjem odabranih naslova, komada i sl. i (navodnim) uživanjem u istima, kako bismo oko sebe stvorili auru "istančanog ljubitelja umjetnosti".

Ne kažem da se i intelektualac ne može ponekad utopiti u ljubićima ili uživati u nekoj sapunici, ali njemu će to polužiti kao razbibriga, baš kao što će i gurman ponekad posegnuti za hamburgerom; ali i jedan i drugi znaju u čemu je razlika i kako što vrednovati.

Inače, nisam rekla da je Dostojevski (ili bilo koji navedeni pisac) snobovština - već sam rekla da mnogi te i takve pisce i naslove ističu kao svoje omiljene iz jednog jedinog razloga - da bi ispali pametni.
Ja to ne radim, nego pošteno priznajem što mi se sviđa a što ne, i pritom se izlažem zgroženim komentarima ljudi kojima je sve što je na listi klasika sveto i nedodirljivo. Meni nije. I ne doživljavam ozbiljno ljude koji tvrde da su ih baš svi klasici prosvijetlili. Ma dajte, molim vas.
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 18:33   #78
Evo i mojih knjiga koje ne bih preporucio ni najgorem neprijatelju.

Dakle, Coehlo mi je definitivno zadnje njesra (isprike stovateljima ). Valjda prva i jedina knjiga ("Alkemicar") koju nisam uspio procitati do kraja, dapace, nisam stigao dalje od 10. strane.

A dobio sam za neki rodendan i "Veronika je odlucila umrijeti" i stvarno mi ne pada na pamet ni da ju otvorim .

Sta jos... Moram se sjetit. E, da. Bilo sta od Pavla Pavlicica. Jedno vrijeme je stancao po dvije knjige godisnje za biblioteku Hit, uvijek je dobro razvio radnju, onda bi valjda imao rok za objavit knjigu, pa je sasvim sprtljao kraj, izmislio neke nadnaravne gluposti ili nevjerojatni zavrsetak, ili je sve ostalo visiti u zraku... Mislim, what the hack?

Ne podnosim Rujanu Jeger (da mama nije Slavenka, ta mala ne bi vidla kompjutora osim za igranje igrica, a ovako joj objave svaku glupost koju napise) i pateticnu, javnopatecu Julijanu Matanovic.

Ne bih se slozio za "Druzbu Isusovu" od Sotole. To mi je bila spuer knjiga uopce mi nije jasno ono o seksu udovice i svecenika - zar knjiga bez seve nije dobra ili o cemu se tu radi?
slavkec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 21:11   #79
Slavkec !

U vezi Šotole: knjiga bez sexa može biti dobra. Ali sa sexom bila bi bolja. Volim sex, što se tu može? S druge strane, knjiga puna sexa može biti smeće, čak ni sex ne pomaže. Ne volim lošu književnost, što se tu može?
"Družba Isusova"? Deprimentna je, u negativnom smislu. Ima knjiga koje rastuže i snužde, ali ostave prostor za nadu. D.I. ubija nadu. Ne želim reći da je nezanimljiva ili bezvrijedna. Samo što potiče očaj.
__________________
Nisi znao ugovora sklopit
sa svijetom prije svog rođenja.
Tko se rodi može muhe škopit
i tako im priječit rasplođenja:
http://free-zg.hinet.hr/hircus/korak_prvi.htm
bona soror is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 21:17   #80
Quote:
gospa Noris kaže:

Inače, nisam rekla da je Dostojevski (ili bilo koji navedeni pisac) snobovština - već sam rekla da mnogi te i takve pisce i naslove ističu kao svoje omiljene iz jednog jedinog razloga - da bi ispali pametni.
Već sam odavno zaključila da mnogi na ovom forumu poznaju jako čudne ljude: ja ne da ne poznajem nikoga tko navodi Dostojevskog kao omiljenog pisca da bi ispao pametan, nego poznajem vrlo malo ljudi koji uopće navode Dostojevskog kao svog omiljenog pisca.

Inače, Gospa Noris, ovi postovi zvuče prilično drugačije od onih ranijih. Zaista je pošteno priznati što ti se ne sviđa, no stavljanje knjiga kao što su Ilijada i Odiseja ili Shakespeare na listu onoga što ne treba čitati - eh, moram reći da se tu već radi o - pa, eto, o općem obrazovanju.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:19.