Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2004., 15:43   #21
Post Podno grijanje u kući

Eto kako sam dovršio svoju veeeliku kuću ( i ispunio dio svojih snova), poćeo sam uređivati unutrašnjost.
Dakle za zagrijavanje prostora namjeravan staviti podno girjanje i to na naćin da je provedeno kroz cijelu kuću a zagrijavanje vode će ići preko plinskog centralnog....

Ima li tko u kući ili stanu podno grijanje i kakva iskustva sapostavljanjem istog?

Hvala
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2004., 19:10   #22
Meni se to uvijek svidjalo kao ideja, ali kad sam je spomenuo prijateljima svi su mi savjetovali da ne stavljam... navodno da toplina jako dize prasinu s poda i zbog toga je nezdravo. Ne znam kolko ima istine u tome.
__________________
Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing.
studeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 08:34   #23
Ok je za prostore gdje su na podu pločice naročito recimo kupaona, ali izbjegavaj ga gdje imaš parket
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 10:53   #24
ARION .......ali izbjegavaj ga gdje imaš parket
Pa gdje ima parket?
Bilo je mnogo toga o podnom grijanju - potraži.
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 10:54   #25
meni je podno grijanje zakon u stanu,najradje bi spavala na podu

netko je spomenio prasinu,ma jok...ja sam inace alergicna na prasinu i ne bi mogla podnit da se tako lako dize s poda

podno grijanje,za pet
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 10:56   #26
ja isto cula da na parket ne ide a meni su oni tepisoni od zida do zida pravo ogavni
sta cu morat onda birat plocice po boravku ako ocu grijanje?
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 11:12   #27
Evo da podignemo temu, za one kojima treba....

Dragi moderatori, mozda bi trebali napravit svoj posao i spojiti neke teme i napravitit top listu.....a..sta kazete..
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 12:42   #28
Ne znam detalje, ali barem koja riječ ... prijatelj gradi kuću i slaže podno grijanje. Ne znam kvadraturu. U prizemlju je stavio razmak cijevi 10 cm, na katu (potkrovlju) 15 cm. Na pod će staviti pločice. Cijena pločica (njegovih) je 380 kn / m2.

U vezi pločica u dnevnom boravku ... ne znam, ne mogu se nikako na to priviknuti. Gledam u časopisima, čujem od nekih ljudi, ali - nekako mi se čini da naše (sjeverna Hrvatska) podneblje i nije neki izbor za postavljanje pločica. Dalmacija još kako-tako. Jug Italije, Grčka, može. Ali ovdje, gdje mi sezona grijanja traje više od pola godine, huh, draži su mi topliji podovi. "Topliji" su ukošeni jer se, očigledno, i pločice zagriju podnim grijanjem. Al' svejedno. Predrasude.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 14:52   #29
Razmak cijevi ne postavlja se po cm. Razmak cijevi ovisi o hladnijoj i toplijoj zoni.
Pod prozorom će razmak biti manji nego recimo u sredini sobe ili pod nekim ormarom.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 15:43   #30
Quote:
Arion kaže:
Ok je za prostore gdje su na podu pločice naročito recimo kupaona, ali izbjegavaj ga gdje imaš parket
Parket? Hm...pa ne moze na parket...mislim to znam. Nema smisla jer je parket izolator pa bih dobio kontra ucinak... ili bar nedovoljan ucinak. plocice su naravno u opciji.
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 15:46   #31
Quote:
croft kaže:
meni je podno grijanje zakon u stanu,najradje bi spavala na podu

netko je spomenio prasinu,ma jok...ja sam inace alergicna na prasinu i ne bi mogla podnit da se tako lako dize s poda

podno grijanje,za pet
Dakle imas podno grijanje...i ok je? Super...definitivno sam se vec odlucio...
Ovo o zonama je zaista korisna informacija, da znam gdnjaviti majstore.

Plocice koje ja mislim uzeti biti ce oko 60-80 kn kvadrat.

Definitivno mislim da je podno rijanje elegantnije rijesenje od radijatora...
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 17:21   #32
Dragi Pollux je si li ti mrodrator , evo izvukla sam ovu temu zbog tebe ti ili ne vidis ili ignoriras, ajd budi dobar pa si to spoji i citaj...btw. podno ide ispod laminata....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2004., 12:24   #33
što se tiče podnog centralnog i materijala koji ide gore...

može i drvo ali se ne preporučuje zbog prijenosa topline. činjenica je da se pločice i mramor lakše ugriju i bolje prenose toplinu i da se zato preporučuju.

to sve isto može i drvo samo što treba utrošiti više energije(u hrvatskim kunama) da bi se dobio isti efekt
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2004., 13:37   #34
Quote:
brzi kaže:
što se tiče podnog centralnog i materijala koji ide gore...

može i drvo ali se ne preporučuje zbog prijenosa topline. činjenica je da se pločice i mramor lakše ugriju i bolje prenose toplinu i da se zato preporučuju.

to sve isto može i drvo samo što treba utrošiti više energije(u hrvatskim kunama) da bi se dobio isti efekt
nece li se parket rasusit od podnog grijanja?
__________________
Pa, bolje bit glupa, nego frustrirana debela starmala nedojebana skompleksirana krava - by Crow Jane
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2004., 13:50   #35
ako je drvo već osušeno onda se nema kaj "dodatno osušit"...

jedini problem koji vidim je u ljepilu...može se sve razljepit...a to se da riješiti s čavlima....mislim da lak za parkete ne bi smio stradat...
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2004., 16:02   #36
Quote:
377chiara kaže:
ja isto cula da na parket ne ide a meni su oni tepisoni od zida do zida pravo ogavni
sta cu morat onda birat plocice po boravku ako ocu grijanje?
Ajme nemoj plocice u boravak,to je ko na patologiji,mos slobodno oprat gumom Meni je to nesto naj,naj groznijie
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2004., 17:13   #37
Quote:
brzi kaže:
ako je drvo već osušeno onda se nema kaj "dodatno osušit"...

jedini problem koji vidim je u ljepilu...može se sve razljepit...a to se da riješiti s čavlima....mislim da lak za parkete ne bi smio stradat...
nisi ti mene razumija
nisam mislila da ce se drvo osusit
nego da ce se postavljen parket (znaci povrsina jedne prostorije) RASUSHITI sto bi znacilo bas to razljepit s vrimenom, a kad se to dogodi ode i lak u qurac

pitam jel znam neke kojima se bas to dogodilo sad dal je grijanje bilo krivo il sta
__________________
Pa, bolje bit glupa, nego frustrirana debela starmala nedojebana skompleksirana krava - by Crow Jane
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2004., 09:08   #38
možda može umjesto parketa na pod doći daska vulgaris, dugačka kol`ko treba, zabijena čavlima pa se ništa neće razlijepit...

mislim, u bircevima OK izgleda drveni pod od dasaka...
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 16:04   #39
Imam podno grijanje u kupaoni, ostatak kuće klasično centralno s radijatorima. Na pločicama je vrlo ugodno kad se zagriju. Izvedeno je od savinute bakrene cijevi malog promjera i smještene u kamenu vunu ispod glazure. Tako da se grije prostor 5 cm ispod pločica. No ipak su mi u ovih 6 godina pukle dvije pločice. Mislim da ih zeza to što se stalno griju i hlade.

Naime, voda u kotlu se grije na 60 stupnjeva, a za sustave podnog grijanja ne bi trebala biti viša od 40 stupnjeva. Tako su mi rekli majstori za centralno. No kako nisam imala love za kotao koji bi mogao napajati dva sustava centralnog - sa višom i nižom temperaturom, sad imam polurješenje koje je nosilo rizik da puknu pločice. Ipak, nije mi žao, jer je stvarno ugodno u kupaoni. Sad lijepo stavim podnu prostirku preko napukle pločice i opet sve pet.

Inače, na svim mjestima gdje mi cijevi od centralnog prelaze ispod parketa, parket se rasušio i stradao. I to neovisno što je stavljen ispod 3 cm stiropora i (kao) izoliran. Ja bih rekla da se drvo obavezno rasuši ako je ispod podno grijanje.
M&BmamaiAM is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 08:46   #40
Da je krivo podno grijanje zbog puknuća dvije ploćice nije baš prihvatljivo.
Onda bi popucale sve iznad cijevi zbog rastezanja.
Temperatura vode ne ovisi o mišljenju majstora, već o zdravlju!
Dozvoljena temp. poda po kojem se stalno hoda (dnevna soba) ne bi smjela prelaziti 27 C, navodno je pojačana pojava vena na nogama.
Imam postavljeno podno sa polaznom tem 55 C i povratnom 45 C.
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:23.