Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2008., 18:08   #21
Quote:
robertj kaže: Pogledaj post
hvala na ovoj informaciji, Kikij...

imao bih jedno off-topic pitaje... da li mozda znas neli link na netu gdje bi se mogle procitati osnove kako upravljati studijskim bljeskalicama (basically, dodjes sa svojom fotografskom opremom u studio koji je opremljen s bljeskalicama koje podrzavaju toj model fotoaparata, kako upravljati istima)...

Ovo si mogo pitat na rasvjetnim tjelima.


Nego, ajd, da ti na brzeke odgovorim....ne znam nikakav link, al svaki iole bolji studio ima neke osnovne kurseve studio rasvjete. Nisu vele skupi.
Malo proguglaj studie i onda vidi koje tecajeve vode.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 18:10   #22
Quote:
Ballota kaže: Pogledaj post

Najbolje rješenje za slikanje ljudi je tele-objektiv. Bar 300mm, pa nadalje...
Od one moje opisane tri metode, teleobjektiv mi je najmanje draga fora.
Ja se uvijek drzim one stare da ako slika ne valja, nisi dovoljno blizu.

Najdraze mi je enviromentalne portrete slikat sirokokutnim objektivom i unijet se coviku u facu. Ili s 50mm pa drzat neku iole pristojnu, a zparavo ne udaljenost.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 18:18   #23
hvala na odgovoru, Kikij, nekako mi se ne da ici na kurs (i platit ma koliko da ti kazes da nije skupo, mislim da ispod par stotina funti nema nista), al cu vidjet sto i kako...

Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Ovo si mogo pitat na rasvjetnim tjelima.
ah nisam znao da postoji ta tema... malo cu po njoj pronjuskati...
__________________
RJ
robertj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 18:21   #24
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Najdraze mi je enviromentalne portrete slikat sirokokutnim objektivom i unijet se coviku u facu. Ili s 50mm pa drzat neku iole pristojnu, a zparavo ne udaljenost.
nije li to samo izgovor za prici blizu zgodnim deckima na cesti...
__________________
RJ
robertj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 20:37   #25
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post

Najdraze mi je enviromentalne portrete slikat sirokokutnim objektivom i unijet se coviku u facu.
Neman ja muda za to...
__________________
<Moje slije>
Ballota is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 22:03   #26
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Iman...evo, ovo je shooting from the hip



Ukradeno



Pozirano (vis da i pozirano more bit dobro...bar je meni dobro, stajaznam)





Svidio mi se, dapace, bio je dobar, al zbog lakseg nalazenja tematike te uklapanja u postojece teme (jer sam ovu temu arhivirala u popis tema) stavila sam joj drugi naslov.



Nemoj me to pitat, ako Boga znades, pokvarices mi cijeli koncept i estetiku pedeefa.
ovu fotku s curkicom ja vidla u nekom rokovniku planeru ili tako nešto o hrvatskoj.
ono nadam se da su ti platili koji dinar...
buba.shvaba. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 03:02   #27
Oh, wow....
Ja bih te lijepo molila da me uputis na adresu kradljivaca. Ili, ako netko drugi zna, ista stvar. Dakle, konkretno ova fotka nije nigdje postavljena kao stock nit je bila prodana igdje.
Bila bih vrlo zahvalna ako bi mi netko rekao tko je to stampao i skenirao stranicu s mojom slikom i poslo mi.

Puno hvala.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 22:17   #28
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Oh, wow....
Ja bih te lijepo molila da me uputis na adresu kradljivaca. Ili, ako netko drugi zna, ista stvar. Dakle, konkretno ova fotka nije nigdje postavljena kao stock nit je bila prodana igdje.
Bila bih vrlo zahvalna ako bi mi netko rekao tko je to stampao i skenirao stranicu s mojom slikom i poslo mi.

Puno hvala.
pošaljem ti na pm(samo da skuzim kako se šalje)

al jementi čak su ti napisali ime i prezime ispod slike bez tvoje dozvole
buba.shvaba. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 22:47   #29
uvijek je pristojno pitati...
tak ja radim, upitam mogu li vas ufotkati i ako je odgovor potvrdan samo kažem da nastave raditi to što su radili...

bilo je par sitacija da su mene bez pitanja ufotkali i redno sam došla do tih ljudi i tražila da te fotke zbrišu!
__________________
Nema ništa hitnije od ljudi koji kasne.
whitesnake_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 20:19   #30
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
bzvz. što se svakom fotkom treba nešto reći? dosadno mi je što se stalno traže poruke i onda se svi klanjaju "dubini" te poruke. a zašto ne snimiti neki prizor koji nas nasmije, neobičan je, zabavan, iako ne želimo poručiti ništa.
haha dile dali se ovo mozda tribalo odnosti na moj prosli komentar na tvog magarca?
__________________
Hrabrost je cijena koju život plaća jer uzima mir zdravo za gotovo...
KrvoPijA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 21:22   #31
Quote:
KrvoPijA kaže: Pogledaj post
haha dile dali se ovo mozda tribalo odnosti na moj prosli komentar na tvog magarca?
ali ja se ni ne sjećam što si rekla za magarca (kod kojeg me btw ne može niti jedan komentar pokolebati u ponosu na fotku ).
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 21:33   #32
Quote:
KrvoPijA kaže: Pogledaj post
haha dile dali se ovo mozda tribalo odnosti na moj prosli komentar na tvog magarca?
OT: nego krvopijo kakva ti je to nova frizura? frizerki se maglilo prid očima? neko te napa sa škarama?
Van_Helsing is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 17:38   #33
Quote:
whitesnake_zg kaže: Pogledaj post
uvijek je pristojno pitati...
tak ja radim, upitam mogu li vas ufotkati i ako je odgovor potvrdan samo kažem da nastave raditi to što su radili...

bilo je par sitacija da su mene bez pitanja ufotkali i redno sam došla do tih ljudi i tražila da te fotke zbrišu!
nikakve svrhe. svaka fotka se dobrim file recovery softwareom moze vratiti. nisam to uradio jednom.

kada slikam ljude na ulici, radim to otvoreno, podignem aparat i okinem. uglavnom ljudi vide da ih fotkam ili cuju okidanje, lo cudno gledaju ali se ne bune. ako podignu ruku u stilu "nemoj" ja to postujem i ne okidam. no hard feelings, ja svojim putem i gotovo.
Photo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 21:50   #34
Nemojte to raditi a ako BAŠ morate iz neke iskonske potrebe nastojte da model na vidi. Jer mene to VRLO iritira (mislim da nisam jedini) i ovih par puta što sam primjetio da me je netko slikao (možda nije mene, ali je objektiv bio okrenut u mojem pravcu) situacija je bila poprilično vruća i skoro su poletjele šake. A još kad mi vele: nisam tebe, mogu slikati što hoću - ovo je slobodna zemlja; Mogu vas slikati? Ne. I onda okine... odmah mi padne mrak na oči

Osim toga smatram to vrlo nepristojnim. Kako biste reagirali kad bi vam se netko unio i opsovao vas ili vam počeo puhati u lice? Probajte to shvatiti
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 22:17   #35
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Nemojte to raditi a ako BAŠ morate iz neke iskonske potrebe nastojte da model na vidi. Jer mene to VRLO iritira (mislim da nisam jedini) i ovih par puta što sam primjetio da me je netko slikao (možda nije mene, ali je objektiv bio okrenut u mojem pravcu) situacija je bila poprilično vruća i skoro su poletjele šake.
S jedne strane svatko ima pravo na privatnost, no treba shvatiti da je taj pojam izuzetno diskutabilan kada si na javnom prostoru. Pogotovo ovakve situacije gdje netko fotka nešto ili nekoga po cesti.... Jer postavlja se pitanje kako ti možeš recimo s 10-20 ili više metara udaljenosti na prvu loptu procijeniti što točno čovijek i s kakvim objektivom snima? Jerbo ak' je telac, možda nišani nekog pored tebe, pa ti se čini da tebe fotka (a ne fotka). Ak je širac, isto ti se može činit da tebe fotka, a zapravo fotka čitavu ulicu - i tebe, ali i masu drugih na njoj.

Druga stvar je da ti baš netko bez pitanja tutne aparat u facu s metar-dva udaljenosti i počne okidati, i da budem iskren to i mene ponekad iritira... al u krajnjem slučaju ispružiš dlan prema objektivu tak da zakloniš facu i problem riješen. A nekakvo fizičko razračunavanje s fotografom ili razbijanje aparata... čovjek možda radi svoj posao i tako zarađuje za život ili fotka iz hobija - kako bi ti reagirao da tebi netko onemogući da radiš svoj posao ili ti smeta dok se baviš hobijem (ili ti pak jer mu "jako smeta" što radiš uništi opremu za koju si štedio godinama)? A da ne kažem koliko je nekima jako teško i ispod časti reći "Molim vas nemojte me fotografirati."

Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Osim toga smatram to vrlo nepristojnim. Kako biste reagirali kad bi vam se netko unio i opsovao vas ili vam počeo puhati u lice? Probajte to shvatiti
A kako bi ti reagirao? Ili s druge strane da si ti taj koji fotografiraš?
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 22:33   #36
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
I2) Shooting from the hip. Podesi sve stavke na aparatu prije, okaci kameru oko vrata ili je drzi nisko u ruci i slikaj. Kompozicija ce bit vrlo hit and miss al nece nikom bit ocito da okidas fotke, a rezultati znaju bit vrlo zanimljivi.
jao ovo mi je poznato moja bolja polovica to obožava raditi dok šećemo gradom, uslikava ljude dok se ja pravi mda gledam izloge i ne znam ništa
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 22:38   #37
Quote:
Dolores_Claiborne kaže: Pogledaj post
jao ovo mi je poznato moja bolja polovica to obožava raditi dok šećemo gradom, uslikava ljude dok se ja pravi mda gledam izloge i ne znam ništa
ti ko moj muz..ja sa aparatom u jednom smjeru a on zbris sa klincima u drugom i pravi se da se neznamo hehe
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 23:30   #38
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Nemojte to raditi a ako BAŠ morate iz neke iskonske potrebe nastojte da model na vidi. Jer mene to VRLO iritira (mislim da nisam jedini) i ovih par puta što sam primjetio da me je netko slikao (možda nije mene, ali je objektiv bio okrenut u mojem pravcu) situacija je bila poprilično vruća i skoro su poletjele šake. A još kad mi vele: nisam tebe, mogu slikati što hoću - ovo je slobodna zemlja; Mogu vas slikati? Ne. I onda okine... odmah mi padne mrak na oči

Osim toga smatram to vrlo nepristojnim. Kako biste reagirali kad bi vam se netko unio i opsovao vas ili vam počeo puhati u lice? Probajte to shvatiti
vidim da ti nick savrseno odgovara.
prvo: na ulici nema privatnosti. tu si javna licnost. samim tim te moze fotografisati ko hoce, kada hoce i slicno. sada, ti se mozes razracunavati sa ovim ili onim sakama ili na neki drugi nacin, ali isto tako mozes zavrsiti na sudu zbog krivicne prijave, platiti debelu kaznu i sta ti ja znam jos, pa i otici u bolnicu ako je fotograf malo veci zlogaj od onih na koje si navikao.

drugo: ako ne zelis da te iko slika, okreni glavu, podigni jaknu ili ispruzi ruku ispred lica. ti, koliko god tebi to tesko bilo za razumjeti, ti NE MOZES I NE SMIJES zabraniti da neko slika bilo tebe ili cuku koji ti hoda pored noge ili djevojku koja hoda iza tebe ili tebe licno. znam da je to tesko shvatiti, ali probaj. sloboda pojedinca je ipak neprikosnovena. fotograf te ni na koji nacin ne ugrozava fizicki ni psihicki pa samim tim, svaki tvoj argument pada u vodu.

trece: ne zelim da ulazim u razloge zasto ti to TOLIKO smeta, to je psihicka stvar tebe samog.

cetvrto: u BIH, krivicni zakon kaze da se je zabranjeno fotografisati osobu bez znanja U NJENOM PROSTORU. ulica nije ni tvoj ni moj prostor, vec javna povrsina, i samim tim ne spada pod ovaj clan zakona. isto tako, ako odes kod nekoga kuci na kafu, on/ona te mogu fotkati jer si u NJEGOVOM/NJENOM prostoru, ne svom. ista stvar je za kafice, klubove i slicno (osim ako nije naznaceno na ulaku da je zaranjeno fotkati)

peto: veliki broj fotografa se ne zeli peglati objasnjavajuci raznoraznim sveznalicama sta se moze i sta ne moze pa i ne fotkaju i time gube odlicne fotografije. stvar pitanja da li nekoga mozes fotkati je stvar LJUBAZNOSTI a ne obaveze.

nadam se da ti je nesto jasnije.
Photo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 00:26   #39
Quote:
Photo kaže: Pogledaj post
ti NE MOZES I NE SMIJES zabraniti da neko slika tebe
what???
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 02:22   #40
Quote:
Photo kaže: Pogledaj post
............
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.