Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2009., 10:41   #41
mirna21


Jako mi je žao da se to dogodilo tvom tati. Koliko ima godina? Ne znam kako su rekli da operacija nije nimalo rizična kada se za svaku operaciju mora potpisati osobni pristanak. Možda bi bilo bolje da ste prije operacije potražili drugo mišljenje u Zagrebu.

Nadam se da će se ipak popraviti njegovo stanje.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 11:58   #42
''''''''''

Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
mirna21


Jako mi je žao da se to dogodilo tvom tati. Koliko ima godina? Ne znam kako su rekli da operacija nije nimalo rizična kada se za svaku operaciju mora potpisati osobni pristanak. Možda bi bilo bolje da ste prije operacije potražili drugo mišljenje u Zagrebu.

Nadam se da će se ipak popraviti njegovo stanje.
Ima 62.godine.
Slušaj, u Hrvatskoj kad operiraš prst moraš potpisati taj dokument, ali nije u redu što doktor nije rekao za rizike kad su veliki rizici. Još je doktor rekao mami da ga je za vrijeme operacije kad se zakomplicirala pitao da li želi da se operacija nastavi, ali ja znam kako je on sporo pričao i bio je inače sav umoran i lako zaspe, ne znam kako je dok mu je vrat bio sav umrtvljen uopće mogao pričati. Mi u to ne vjerujemo.
mirna21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 12:09   #43
Znam i ja da svaka operacija nosi svoje rizike. Kada sam išla na dvije jednostavnije i kraće operacije u općoj anesteziji morala sam potpisati pristanak.

Možda jedino da ste pitali još kojeg doktora u Zagrebu za drugo mišljenje u vezi te operacije. Pitanje je i koliko je izvježban kirurg koji je operirao tvog tatu. Mislim da su kirurzi u Zagrebu ipak bolji i iskusniji jer imaju iza sebe i veći broj obavljenih operacija. Znam jednu curu iz Pule koja je došla na složeniju neurokiruršku operaciju u Zagreb, a u Puli prije toga čak nije mogla doći na red niti na pregled. U Puli je uopće nisu shvatili ozbiljno, a bila je jako bolesna. U Zagrebu je u bolnici vrlo brzo operirana i dobro je, od te operacije je već prošlo 4 godine.

Želim ti svu sreću i da se tvoj tata oporavi.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 12:14   #44
''''''''''''

Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Znam i ja da svaka operacija nosi svoje rizike. Kada sam išla na dvije jednostavnije i kraće operacije u općoj anesteziji morala sam potpisati pristanak.

Možda jedino da ste pitali još kojeg doktora u Zagrebu za drugo mišljenje u vezi te operacije. Pitanje je i koliko je izvježban kirurg koji je operirao tvog tatu. Mislim da su kirurzi u Zagrebu ipak bolji i iskusniji jer imaju iza sebe i veći broj obavljenih operacija. Znam jednu curu iz Pule koja je došla na složeniju neurokiruršku operaciju u Zagreb, a u Puli prije toga čak nije mogla doći na red niti na pregled. U Puli je uopće nisu shvatili ozbiljno, a bila je jako bolesna. U Zagrebu je u bolnici vrlo brzo operirana i dobro je, od te operacije je već prošlo 4 godine.

Želim ti svu sreću i da se tvoj tata oporavi.
I mi se sad kajemo što nismo pitali za drugo mišljenje. Doktor koji ga je operirao samo govori kako on to 10 godina već radi uspješno, kako je kontaktirao i sa svojim profesorom iz Zagreba koji ga je učio. Pa šta ga onda nije odmah poslao za Zagreb da ga tamo operiraju!
mirna21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 12:27   #45
Nemojte si predbacivati! Ako taj doktor iz Slavonskog broda nije siguran može li on dobro obaviti tu operaciju, trebao vas je on uputiti na pregled i operaciju u Zagreb, od kuda bi vi to sami znali.

Ja to govorim iz vlastitog iskustva. Išla sam na operaciju na Stomatološki fakultet još početkom 2000. godine i tamo mi je jedan dr. stalno odgađao operaciju, da bi me on na kraju ipak operirao, a bilo bi bolje da nije i da me je odmah uputio u KB Dubrava. Poslije sam saznala i zašto, dobila sam jaku neuralgiju nakon te prve operacije i užasno jake i neizdržive bolove koji su trajali mjesecima. Nakon te prve operacije taj dr. je čak tvrdio da me tu nema šta boliti. Mislim stvarno kao da on ne zna da na operiranom mjestu prolazi glavni živac trigeminus koji može i te kako boliti ako se povrijedi prilikom operacije. Taj doljni umnjak je bio impaktiran i smješten duboko u kosti, a počeo je rasti vodoravno i pritiskati susjedne zube, pa sam ga morala operirati.

Drugu operaciju drugog umnjaka sam obavila u KB Dubrava 2001. godine i poslije te operacije nisam imala baš nikakvih problema niti me je šta bolilo. Mislim da je tako mogla proći i prva operacija samo da nisam išla na taj Stomatološki fakultet u Gundulićevoj, u tome sam jako progriješila, ali tada stvarno nisam znala da je tamo bolje ne ići. Uz to sam nakon te prve operacije jako krvarila, a on me odmah poslao doma, a osim toga nekoliko sati nakon operacije sam bila jako otečena sa te strane lica. Lice mi je bilo skroz deformirano od otekline, kao da cijelu jabuku imam u ustima sa te strane. Nakon druge operacije otok lica mi je bio stvarno minimalan, skoro pa ništa mi nije bilo otečeno, a i odmah sam stavljala led na lice, što mi nakon prve operacije nitko nije niti rekao.

Zadnje uređivanje prilika : 21.12.2009. at 12:34.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 15:06   #46
'''''''''

[QUOTE=prilika;24138320]Nemojte si predbacivati! Ako taj doktor iz Slavonskog broda nije siguran može li on dobro obaviti tu operaciju, trebao vas je on uputiti na pregled i operaciju u Zagreb, od kuda bi vi to sami znali.

Tom doktoru je vjerojatno u interesu da on obavi što više takvih operacija, baš njega briga za to hoče netko umrijeti ili neće. On sigurno dobije veliku lovu po obavljenoj operaciji, njemu je u interesu da pacijenta pod svaku cijenu nagovori na operaciju.
mirna21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 15:17   #47
Nadam se da će se tvoj tata oporaviti. Možda da ga pokušate prebaciti u Zagreb kada mu se stanje malo poboljša.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 15:40   #48
''''''''''''''''''

Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Nemojte si predbacivati! Ako taj doktor iz Slavonskog broda nije siguran može li on dobro obaviti tu operaciju, trebao vas je on uputiti na pregled i operaciju u Zagreb, od kuda bi vi to sami znali.

Ja to govorim iz vlastitog iskustva. Išla sam na operaciju na Stomatološki fakultet još početkom 2000. godine i tamo mi je jedan dr. stalno odgađao operaciju, da bi me on na kraju ipak operirao, a bilo bi bolje da nije i da me je odmah uputio u KB Dubrava. Poslije sam saznala i zašto, dobila sam jaku neuralgiju nakon te prve operacije i užasno jake i neizdržive bolove koji su trajali mjesecima. Nakon te prve operacije taj dr. je čak tvrdio da me tu nema šta boliti. Mislim stvarno kao da on ne zna da na operiranom mjestu prolazi glavni živac trigeminus koji može i te kako boliti ako se povrijedi prilikom operacije. Taj doljni umnjak je bio impaktiran i smješten duboko u kosti, a počeo je rasti vodoravno i pritiskati susjedne zube, pa sam ga morala operirati.

Drugu operaciju drugog umnjaka sam obavila u KB Dubrava 2001. godine i poslije te operacije nisam imala baš nikakvih problema niti me je šta bolilo. Mislim da je tako mogla proći i prva operacija samo da nisam išla na taj Stomatološki fakultet u Gundulićevoj, u tome sam jako progriješila, ali tada stvarno nisam znala da je tamo bolje ne ići. Uz to sam nakon te prve operacije jako krvarila, a on me odmah poslao doma, a osim toga nekoliko sati nakon operacije sam bila jako otečena sa te strane lica. Lice mi je bilo skroz deformirano od otekline, kao da cijelu jabuku imam u ustima sa te strane. Nakon druge operacije otok lica mi je bio stvarno minimalan, skoro pa ništa mi nije bilo otečeno, a i odmah sam stavljala led na lice, što mi nakon prve operacije nitko nije niti rekao.
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Nadam se da će se tvoj tata oporaviti. Možda da ga pokušate prebaciti u Zagreb kada mu se stanje malo poboljša.
Doktori kažu da se ne može prebaciti i da će umrti najvjerojatnije
mirna21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 16:08   #49
Žao mi je Mirna što se to dogodilo. Znam da ti je jako teško. Drži se. Meni su umrli baka i deda koje sam jako voljela, ali oni su bili već u dubokoj starosti kada se to dogodilo.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 20:38   #50
Quote:
mirna21 kaže: Pogledaj post
I mi se sad kajemo što nismo pitali za drugo mišljenje. Doktor koji ga je operirao samo govori kako on to 10 godina već radi uspješno, kako je kontaktirao i sa svojim profesorom iz Zagreba koji ga je učio. Pa šta ga onda nije odmah poslao za Zagreb da ga tamo operiraju!
Quote:
mirna21 kaže: Pogledaj post
Moj tata je operirao venu, mi u obitelji ne znamo koju kad nam doktor nije ništa objasnio, ni obitelji ni tati.Doktor koji ga je operirao rekao je kako ta operacja nije nimalo rizična, rekao je riječima: to vam je rutinska operacija kao kad vadiš zub, ništa ne boli. On je tokom operacije dobio moždani udar. Vena mu je bila začepljena oko 70%. Pola mozga mu je u krvi i kažu da su nade da će preživit skoro nikakve. On je sad na intenzivnoj i čim ga skinu sa aparata tlak mu skoći na 280. Operiran je u Slavonskom Brodu.
???????????????????????????
mirna21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 13:20   #51
Dragi moji,

Otac mi je bio na kateterizaciji jučer i dobio je sljedeći nalaz. ja sam u potpunosti neuka oko stvari sa srcem pa ako može da mi objasnite šta ovaj nalaz znači, skraćenice, kao i kako bi se izvela operacija koju predlažu..... inače otac ima 49 godina


please help

Nalaz sam prekucala u cijelosti:
Dijagnoza: Angina pectoris stabilis
Cor atherolscl.comp.
Dyslipidaemia

Nalaz kateterizacije srca:
VCGS: uredne veličine LV Ef % Segmentna pokretljivost normalna
LM: uredan
% stenoza, na odvajanju DLAD: u srednjem segmentu više signifikantnih do i d od LAD signifikantne stenoze
CX: rubne promjene poslije odvajanja OM1 70% stenoza
RCA: na prelazu ioz srednjeg segmenta u distalni okluldirana, prima kolateralne od CX
Mišljenje: Višesudovna koronarna bolest sa očuvanom sistolnom funkcijom LV-a

ZAKLJUČAK:
Pacijkent primljen u centar za srca radi invazivne kardiološke procedure koja se i uradi te se nađe više sudovna koronarna bolest sa očuvanom sistolnom funkcijom LV-a

Pacijent prezentiran kardiološko-kardiohirurškom konziliumu , na kojem je odlučeno da je potreban operativni zahvat o čijem će datumu biti naknadno pismeno obaviješten
Otpušta se kući uz preporuku za dijetetsko-higijenski režim ishrane i sljedeću terapiju: Aspirin protect tbl. A 100 mg 1x1, Bloxan tbl. a 25 mg 2x1, Lopril tbl.a 5 mg 2x1, Anginal tbl.a 10 mg 2x1, Sortis tbl.a 10 mg 1x1 uveče
Aspirin protect prestati uzimati na 7 dana pred planirani operativni zahvat
Redovne kontorole kod nadlažnog interniste kardiologa


HVALA
EMMA1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 12:47   #52
začepljenje karotida

Quote:
boraborabo kaže: Pogledaj post
Ima li ko da je operirao karotidu i da je još živ.Koji postotak začepljenja je za operaciju i uspješnost iste.Moja je 60% zatvorena.

Ja imam isto začepljnje desne karotide, 60%. Zanima me da li ste operirali karotidu i kako vam je sada? Koliko godina imate?
mirjanamirjana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 09:05   #53
operacija

Pozdrav svima evo da napisem frisko iskustvo na ovu temu.Moj tata je jucer operiran u Vinogradskoj bolnici.Jedna karotida mu je zacepljena 70 %, a druga 30%,operaciju su zapoceli lokalnom anestezijom,ali tata je sve osjetio i boljelo ga je,postao je nemiran pa su ga morali uspavati,bio je na intenzivnoj i danas ide na odjel.Malo mu je tlak povisen i da naglasim da je dijabeticar.Pozdrav.
tamarax25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 21:38   #54
visok tlak posle operacije karotida

Molim vas da mi pomognete vasim znanjem ili slicnim iskustvom, moj tata je operisao obe karotide i to prvo desnu stranu, a nakon nedelju dana i levu, obe operacije su prosle u redu i hirurg je bio bas zadovoljan. Oporavak je krenuo dobro, medjutim nakon par dana kada mu je pritisak skocio na 260. Posle toga je bio miran nedelju dana i opet je imao takva iskakanja pritiska. Od proslog cetvrtka je u bolnici tlak mu je na 210 sa 100. Nemam bas mnogo poverenja u bolnicu , sve mi to deluje haoticno i kao da ih nije briga, ne rade mu nikakve pretrage, samo mu menjaju lekove maltene dnevno. Od cega bi mogao da bude taj pritisak, da li ima neke veze sa operacijom? Jedan od kardiologa je u prolazu pomenuo da su mogli da mu poremete centar za pritisak pri operaciji. Koji je centar za pritisak? Kako se dijagnostikuje da je to i ako je to kako se leci? Hvala unapred.
iri1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 22:15   #55
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Znam jednog starijeg gospodina kojemu su oštećene glasnice ili neki živac koji prolazi blizu glasnica, prilikom takve operacije žila u vratu. Nije mogao uopće govoriti i nekoliko mjeseci nakon takve operacije. Ne znam hoće li mu se to ipak s vremenom popraviti. Operacija je napravljena u bolnici u Rijeci.
Ovo se desilo i mojoj baki psle operacije karotide , ali to smo resili uspesno vezbama , kod specijalizovanog logopeda pri klinickom Centru. A da , i vitamin B u malo vecim kolicinama. Inache , nakon operacije je kreshtala jako i nije mogla da sastavi vise od 2 recenice a da ne izgubi glas ili se ne zakaslje. Vec 2 - 3 nedelje nakon operacije treba otici kod SPECIJALIZOVANOG logopeda , koji ima iskustva sa ovim .... btw ona je imala paralizu larinxa.
pedja-bg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 19:29   #56
Moj savjet je da se nikako ne operirate u Hrvatskoj i da vas nikako ne operira žena, te da žene nisu sposobne biti kirurzi kao muškarci.
mirna21 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 29.03.2013., 20:19   #57
Nije baš prava tema, ali nebi želio otvarati novu pa ću jednostavno pitanje postaviti ovdje. Dakle, za koliki postotak začepljenosti karotidnih žila se preporučuje operacija istih, te postoje li nekakvi simptomi koji upučuju na tu kritičnu začepljenost, te koliko je sama ta operacija rizična?
delhrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 20:06   #58
vratne karotide

baba mi je operisala lijevu karotidu prije tri mjeseca,doktor je na pregledu konstatovao da i desna treba da se operise jer je zacepljena vec 75% ,da li je operacija rizicna i ima li mozda neko slicnih iskustava?
radovan123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 13:40   #59
tata im zacepljene karotide 85posto..kolko se treba cekati operscija.imao je vec mozdani nakon

The e
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
O čemu detaljnije? Operaciji?
mircica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 12:44   #60
prije godinu i pol suprug je imao moždani udar, lijeva ACI subtotalna okluzija, desna oko 50 posto. Iz svega se relativno dobro izvukao, uz nešto otežan govor, ćitanje i pisanje, ali potpuno funkcionalan. Najprije su rekli da operacija lijeve ACI nije moguća, ali prije pola godine ipak je operiran (u OB u Slav. Brodu) i činilo se da je sve super prošlo. No, prije mjesec dana color dopler je pokazao da protok krvi i dalje nije dobar, a prije nekoliko dana CT nalaz kaže da je stanje još gore nego prije operacije - lijeva ACI potpuno okludirala.
Što se dogodilo tijekom ili poslije operacije da je sve učinjeno bilo bez ikakvog efekta? Što se sada može očekivati? Neizbježan novi moždani udar s puno težim posljedicama?
Molila bih da mi netko odgovori jer nemam nikoga koga bih mogla pitati, doktori samo šute!
maraku3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:16.