Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2017., 09:47   #4541
koji bi mogao biti razlog da mi u synesisu povlači nebulozno početno stanje, koje bajdvej, nije ni u ravnoteži?

u 2016. mi je sve uredno...
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 11:09   #4542
Quote:
misty marie kaže: Pogledaj post
koji bi mogao biti razlog da mi u synesisu povlači nebulozno početno stanje, koje bajdvej, nije ni u ravnoteži?

u 2016. mi je sve uredno...
Prvo izvuci u 2016 rakapitulaciju zatvorenih stavaka koja mora biti na nuli, ako nije otvori kupce i dobavljace koji nisu na nuli i ponovi zatvaranje.
U 2017 u postavkama početnog stanja provjeri da li ti vuče početno stanje po novom ili starom sustavu, mora biti po novom.
__________________
Ponekad, nakon razgovora sa nekim ljudima, čovjek osjeti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmjehne se drvetu i sa puno poštovanja skine kapu pred magarcem....
MDamir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 11:17   #4543
Ako što znači, sve ikonice sa desne strane svih modula u Grupe su mi otvorene knjigice, jedino je ova plava i zatvorena.

Ikonica novog modula-knjigica mora biti otvorena. Klikni na nju i otovri je, a staru zatvori u 2017.
ini5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 11:24   #4544
Quote:
MDamir kaže: Pogledaj post
Prvo izvuci u 2016 rakapitulaciju zatvorenih stavaka koja mora biti na nuli, ako nije otvori kupce i dobavljace koji nisu na nuli i ponovi zatvaranje.
U 2017 u postavkama početnog stanja provjeri da li ti vuče početno stanje po novom ili starom sustavu, mora biti po novom.
točno u tome je bila greda. kupci nisu bili na nuli.

MDamire, priznaj da radiš u pupilli

hvala
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 11:28   #4545
Quote:
misty marie kaže: Pogledaj post
točno u tome je bila greda. kupci nisu bili na nuli.

MDamire, priznaj da radiš u pupilli

hvala
Ne radim, majke mi
__________________
Ponekad, nakon razgovora sa nekim ljudima, čovjek osjeti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmjehne se drvetu i sa puno poštovanja skine kapu pred magarcem....
MDamir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 16:39   #4546
Bok svima,evo probati ću ovdje potražiti odgovor na svoje nedoumice,pa ako netko zna,molim da pomogne.Radi se o sljedećemu:2013 god uzela sam modul Inventar u Sinesysu i u njega upisala postojeću DI sa tim da sam pod Ispravak vrijednosti upisala iznos do tada obračunate amortizacije.DI koju sam nabavljala dalje,upisivala sam samo nabavnu vrijednost. E sad,moje je pitanje :da li i dalje u 2014,2015 i 2016 treba biti pod Ispravak vrijednosti u dokumentu Inventar iznos 0,a upisani iznos samo kod onih DI koje su nabavljene prije modula(i to iznos do tada obračunate amortizacije) ili treba biti nekako drugačije.Ja mislim da bi pod tim ispravkom vrijednosti u svakoj godini trebao biti kumulativni iznos obračunate amortizacije,ali mi je teta u Pupilli rekla da tu treba uvijek biti 0.Napominjem da se kod mene radi o obrtu.Molim vas pomozite,i ako treba ispravljati recite kako.Unaprijed zahvalna svima
__________________
više gledam,manje vidim...
Knez1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 19:42   #4547
Quote:
Knez1974 kaže: Pogledaj post
Bok svima,evo probati ću ovdje potražiti odgovor na svoje nedoumice,pa ako netko zna,molim da pomogne.Radi se o sljedećemu:2013 god uzela sam modul Inventar u Sinesysu i u njega upisala postojeću DI sa tim da sam pod Ispravak vrijednosti upisala iznos do tada obračunate amortizacije.DI koju sam nabavljala dalje,upisivala sam samo nabavnu vrijednost. E sad,moje je pitanje :da li i dalje u 2014,2015 i 2016 treba biti pod Ispravak vrijednosti u dokumentu Inventar iznos 0,a upisani iznos samo kod onih DI koje su nabavljene prije modula(i to iznos do tada obračunate amortizacije) ili treba biti nekako drugačije.Ja mislim da bi pod tim ispravkom vrijednosti u svakoj godini trebao biti kumulativni iznos obračunate amortizacije,ali mi je teta u Pupilli rekla da tu treba uvijek biti 0.Napominjem da se kod mene radi o obrtu.Molim vas pomozite,i ako treba ispravljati recite kako.Unaprijed zahvalna svima
Dobro si napravila prvi korak i upisala kaj treba. Kad ćeš zaključivati dalje godine pod tim inventarom u kojeg si upisala ispravak vrijednosti uvijek će ti biti taj iznos i u daljnjim godinama kako bi program ispravno obračunao amortizaciju. Ali pod novim inventarom kojeg si ukucavala odmah u synesis nikad ne pišeš ispravak vrijednosti ni u koju godinu,program sam obračuna kako treba. Ne znam da li sam jasna,ako nisam pucaj,pa ću ti detaljnije.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 12:50   #4548
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Dobro si napravila prvi korak i upisala kaj treba. Kad ćeš zaključivati dalje godine pod tim inventarom u kojeg si upisala ispravak vrijednosti uvijek će ti biti taj iznos i u daljnjim godinama kako bi program ispravno obračunao amortizaciju. Ali pod novim inventarom kojeg si ukucavala odmah u synesis nikad ne pišeš ispravak vrijednosti ni u koju godinu,program sam obračuna kako treba. Ne znam da li sam jasna,ako nisam pucaj,pa ću ti detaljnije.
Kužm to sa novim inventarom,tako i radim,ali eto čisto praktično,ako je inventar nabavljen 17.06.2013.nabavna vrijednost 10.327,08,stopa otpisa 10%.Upisala sam ga tako u 2013 god,znači kada je nabavljem.
Koji će iznos pod" ispravak vrijednosti" u dokumentu tog inventara stajati u 2014,2015,2016,2017.Da li će u tim sljedećim godinama kad otvorim taj inventar ispravak vrijednosti biti 0?
__________________
više gledam,manje vidim...
Knez1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 17:04   #4549
Kakvo vam je iskustvo s bilješkeNET ili bilješke.com i povlačenjem podataka iz Synesisa?
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 17:16   #4550
Quote:
Ljubicica kaže: Pogledaj post
Kakvo vam je iskustvo s bilješkeNET ili bilješke.com i povlačenjem podataka iz Synesisa?
Koristim bilješkeNET. GFI se jednostavno učita i odmah su gotove bilješke (doslovno 1 minuta).
Jedino što moraš prije odabrati kako želiš da izgledaju (starinski, modernije, sa grafovima i kolačićima ili bez toga, ...) i to je to.
Međutim, treba voditi računa da je tekst bilješki prilagođen za pravne osobe pa treba kod fizičkih osoba-dobitaša mijenjati riječ "društvo" u nešto prikladnije, odosno obrisati (ili pocifrati) one bilješke koje su možda nepotrebne. Ali, sve to nije posao.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 18:00   #4551
Desava li se kome da u Synesisu kad otvorite 2017. i povucete pocetno stanje ne prenese nazive konta?
Na konto karticama postoje nazivi, ali kad udjete u pocetno stanje, naziva konta nema.
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 18:22   #4552
Plaća Synesis

Poludit ću,
ne mogu ispisati i arhivirati IP1 za isplatu plaće 1-2017 ?
Sve radim kao i obično, u novom modulu, sa novom verzijom i licencom ?
Koji je sad to vrag sa pupillom ? Za 12-2016 sve uredno išlo u starom modulu.
Jeli itko napravio da je ok ? Hvala puno .
nevera10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 20:49   #4553
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Koristim bilješkeNET. GFI se jednostavno učita i odmah su gotove bilješke (doslovno 1 minuta).
Jedino što moraš prije odabrati kako želiš da izgledaju (starinski, modernije, sa grafovima i kolačićima ili bez toga, ...) i to je to.
Međutim, treba voditi računa da je tekst bilješki prilagođen za pravne osobe pa treba kod fizičkih osoba-dobitaša mijenjati riječ "društvo" u nešto prikladnije, odosno obrisati (ili pocifrati) one bilješke koje su možda nepotrebne. Ali, sve to nije posao.
daj me apis nemoj zezat mi smo obrt dobitaš, a nikada me nitko nije tražio bilješke. mislila sam da to predaju samo društva. ja bih predala statistički dok se moralo, a sada samo gfi-pod u finu i rdg u poreznu i to je to... jel se to mora?

Zadnje uređivanje misty marie : 30.01.2017. at 21:04.
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 21:01   #4554
išla sam odmah na finine stranice i našla ovo. :klap:

9. Jesu li obrtnici koji su u sustavu poreza na dobit obvezni podnijeti bilješke uz financijske izvještaje?

Obrtnici nisu obveznici podnošenja dokumentacije radi javne objave, a bilješke se predaju isključivo za potrebe javne objave, dakle obrtnici ih ne trebaju dostaviti u Finu. Obrtnici su dužni dostaviti godišnji financijski izvještaj za statističke i druge potrebe i to: bilancu, račun dobiti i gubitka i dodatne podatke.

lakše dišem. a ti me apis ne plaši više
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 21:31   #4555
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Koristim bilješkeNET. GFI se jednostavno učita i odmah su gotove bilješke (doslovno 1 minuta).
Jedino što moraš prije odabrati kako želiš da izgledaju (starinski, modernije, sa grafovima i kolačićima ili bez toga, ...) i to je to.
Međutim, treba voditi računa da je tekst bilješki prilagođen za pravne osobe pa treba kod fizičkih osoba-dobitaša mijenjati riječ "društvo" u nešto prikladnije, odosno obrisati (ili pocifrati) one bilješke koje su možda nepotrebne. Ali, sve to nije posao.
Tenks!
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 00:33   #4556
Quote:
Ljubicica kaže: Pogledaj post
Kakvo vam je iskustvo s bilješkeNET ili bilješke.com i povlačenjem podataka iz Synesisa?
I ja ih koristim, zadovoljna sam, sve ide brzo i jednostavno.
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 01:40   #4557
Quote:
misty marie kaže: Pogledaj post
daj me apis nemoj zezat mi smo obrt dobitaš, a nikada me nitko nije tražio bilješke. mislila sam da to predaju samo društva. ja bih predala statistički dok se moralo, a sada samo gfi-pod u finu i rdg u poreznu i to je to... jel se to mora?
Nije bitno da li ih nekome predaješ ili ne predaješ.
Fizička osoba - dobitaš ima samo predaju za statističke potrebe i ništa više.
U Poreznu upravu PD i ostale priloge koje traže.
Ali, ... dozvoli mi da se malo našalim ... po kojem zakonu vodiš poslovne knjige?
Što piše u članku 19.?
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 08:22   #4558
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Nije bitno da li ih nekome predaješ ili ne predaješ.
Fizička osoba - dobitaš ima samo predaju za statističke potrebe i ništa više.
U Poreznu upravu PD i ostale priloge koje traže.
Ali, ... dozvoli mi da se malo našalim ... po kojem zakonu vodiš poslovne knjige?
Što piše u članku 19.?
stvarno piše u zakonu o računovodstvu. ja ću se ranit
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 09:51   #4559
Quote:
nevera10 kaže: Pogledaj post
Poludit ću,
ne mogu ispisati i arhivirati IP1 za isplatu plaće 1-2017 ?
Sve radim kao i obično, u novom modulu, sa novom verzijom i licencom ?
Koji je sad to vrag sa pupillom ? Za 12-2016 sve uredno išlo u starom modulu.
Jeli itko napravio da je ok ? Hvala puno .
Jel itko uspio napraviti obracun place za 1-2017 u synesisu, pls ? Hvala :-)
nevera10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 11:11   #4560
Quote:
nevera10 kaže: Pogledaj post
Jel itko uspio napraviti obracun place za 1-2017 u synesisu, pls ? Hvala :-)
Ja Gdje si zapela ?
__________________
Ponekad, nakon razgovora sa nekim ljudima, čovjek osjeti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmjehne se drvetu i sa puno poštovanja skine kapu pred magarcem....
MDamir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:34.