Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2010., 19:17   #81
Quote:
=Nadimak kaže: Pogledaj post
a vidis meni sjebali najdrazi birc, smanjili ga, ugradili ventilaciju i nema vise klope
Ocemo se sad svi zaliti na pojedinacene primjere.

U pocetku se nigdje nije smjelo pusiti, sad je vec puno birceva ugradilo ventilaciju, ukoliko niste zadovoljni ventilacijom zalite se nadleznoj sluzbi, mozda vlasnik vara, mozda je nekoga potplatio, a mozda se vi bunite bez veze.

Stvar je da po meni nema potrebe i bilo bi stetno ici dalje od dobre ventilacije, a ako ste vi i protiv dobre ventilacije, onda definitivno otvorite svoje ustanove i tamo pricajte o zlim pusacima..
U vrijeme dok se o pušenju nije puno govorilo, bila sam u jednom restoranu koji je imao tako dobru ventilaciju da se uopće nije osjetilo da ima pušača.
Ali, danas je nekima teško ili im se ne da uložiti u dobru ventilaciju.

Vlasnik spomenutog kafića ne vara, nego je meni konobar rekao da gostu ne možu reći da ne smije pušiti.
A što reći na nekulturu ili agresiju dotičnog koji ne poštuje neki propis, jel da?
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 19:18   #82
Quote:
=Nadimak kaže: Pogledaj post
Evo ovakve nebuloze su savrsen primjer idiotizacije drustva i prodavanja muda pod bubrege.

Kod svakog lova na vjestice se guraju neke takve idiotarije koje padaju na elementarnoj logici, ali ako posumnjas u njih onda si neuk i primitivan

Zapravo sve ove gluposti o zdravlju su totalno nebitne (pogotovo kad se prica o kaficima), i sve se na kraju svodi na ovo "meni to smrdi".

Tako je smrdi, ili trpi il se makni.

(ili podrzavaj dobre ventilacije da manje smrdi i svi sretni i zadovoljni)
Jako zrelo razmišljanje.
Gle, kad vi pušači shvatite da svojim 'uživanjem' u cigaretama smetate nepušačima onda će zakon možda i imat smisla, a ovako je samo mrtvo slovo na papiru. Dakle, nemamo mi što trpit jer nitko se od nas nije rodio da bi udisao tuđe ispušne pllinove kojima nas tako velikodušno opskrbljuju vaša crna pluća. Nekulturno je i bahato pušit u društvu gdje ima nepušača, a u najmanju ruku neobzirno, pogotovo zimi kad malo tko drži satima prozor otvoren.
I da, ne želim ić u offtopic, ali za tvoju informaciju, vi pušači smrdite, smrdi vam odjeća, smrdi vam koža, smrde vam prsti, vjerojatno vam smrde sobe i ostali životni prostori i ne znam kako itko može živjet na taj način, ali ako je to njegov osobni izbor, samo naprijed. Ali ne zasmrđujte moj zrak i poštujte zakone ove države. Ili bar jedno od to dvoje.
__________________
WE GET THE WRITING WE DESERVE.
You guys have no one to blame for this season but yourselves.
Stiliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 19:19   #83
Quote:
Eshyy kaže: Pogledaj post
U vrijeme dok se o pušenju nije puno govorilo, bila sam u jednom restoranu koji je imao tako dobru ventilaciju da se uopće nije osjetilo da ima pušača.
Ali, danas je nekima teško ili im se ne da uložiti u dobru ventilaciju.

Vlasnik spomenutog kafića ne vara, nego je meni konobar rekao da gostu ne možu reći da ne smije pušiti.
A što reći na nekulturu ili agresiju dotičnog koji ne poštuje neki propis, jel da?
Dobro zanci mozemo se sloziti da treba ugraditi dobr ventilacije i dopustiti pusenje i svi sretni zadovoljni?

Ventilacije se uvode, ali nede ni to preko noci, van Zagreba (kontrole) vjerojatno ide i sporije.
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 19:21   #84
Quote:
Eshyy kaže: Pogledaj post
Nije u tome poanta jer se već netko vrijeme, mislim i više od godinu dana govori o toj famoznoj ventilaciji.
Samo je naš narod takav da se nitko ničega se pridržava.
Već sam spomenula kafić u kojem se ne puši (ima jednu lijepu naljepnicu na vratima o zabrani pušenja), pa se u njemu IPAK PUŠI.

Kao bivši pušač znam kako je nepušačima.
Pušači su agresivniji od nepušača.
Nisam primijetio da pušać tjera nepušaća da puši ili da mu brani pijenje kava u kafiću

Tamo gdje je ventilacija nema dima,
U kafićima gdje je zabranjeno pušenje , nema dima, nema smrada a nema ni nikoga u kafiću da ga zasmrdi i zadimi

Čist zrak a mjesta koliko hoćeš
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 19:21   #85
Quote:
=Nadimak kaže: Pogledaj post
Dobro zanci mozemo se sloziti da treba ugraditi dobr ventilacije i dopustiti pusenje i svi sretni zadovoljni?

Ventilacije se uvode, ali nede ni to preko noci, van Zagreba (kontrole) vjerojatno ide i sporije.

Naravno.
I da se poštuje kad neki kafić ima oznaku "zabranjeno pušenje".
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 19:22   #86
Quote:
Stiliana kaže: Pogledaj post
Jako zrelo razmišljanje.
Gle, kad vi pušači shvatite da svojim 'uživanjem' u cigaretama smetate nepušačima onda će zakon možda i imat smisla, a ovako je samo mrtvo slovo na papiru. Dakle, nemamo mi što trpit jer nitko se od nas nije rodio da bi udisao tuđe ispušne pllinove kojima nas tako velikodušno opskrbljuju vaša crna pluća. Nekulturno je i bahato pušit u društvu gdje ima nepušača, a u najmanju ruku neobzirno, pogotovo zimi kad malo tko drži satima prozor otvoren.
I da, ne želim ić u offtopic, ali za tvoju informaciju, vi pušači smrdite, smrdi vam odjeća, smrdi vam koža, smrde vam prsti, vjerojatno vam smrde sobe i ostali životni prostori i ne znam kako itko može živjet na taj način, ali ako je to njegov osobni izbor, samo naprijed. Ali ne zasmrđujte moj zrak i poštujte zakone ove države. Ili bar jedno od to dvoje.
To je vas osnovni problem.
Nije to VASE, i slazem se da vas nitko nesmije tjerati da pusite, i nebunim se protiv zabrane pusenja tavo gdje MORATE biti.

Ali vi hocete zabraniti pusenje svugdje gdje vi MOZETE biti.
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 19:24   #87
Quote:
Eshyy kaže: Pogledaj post
Naravno.
I da se poštuje kad neki kafić ima oznaku "zabranjeno pušenje".
Eto problem rjesen

Doduse vjerojatno ce trebati jos neko vrijeme da skroz bude tako, ali ako je u Zagrebu sad vec vecinom tako, znaci da ce kroz sljedecu godinu i u vecini Hrvatske biti tako.
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 19:24   #88
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Nisam primijetio da pušać tjera nepušaća da puši ili da mu brani pijenje kava u kafiću

Tamo gdje je ventilacija nema dima,
U kafićima gdje je zabranjeno pušenje , nema dima, nema smrada a nema ni nikoga u kafiću da ga zasmrdi i zadimi

Čist zrak a mjesta koliko hoćeš

Ne moraš. I sama sam bila pušač pa znam kako je željno čekati povući dim. I ne misliti na druge.
To sam spomenula jer sam bila u kafiću gdje je zabranjeno pušenje, a ipak se pušilo.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 19:26   #89
Quote:
=Nadimak kaže: Pogledaj post
Dobro zanci mozemo se sloziti da treba ugraditi dobr ventilacije i dopustiti pusenje i svi sretni zadovoljni?

Ventilacije se uvode, ali nede ni to preko noci, van Zagreba (kontrole) vjerojatno ide i sporije.
Zašt6o bih trebao biti sretan i zadovoljna jer netko tko ne može kontrolirati svoju ovisnost truje mene i moju obitelj u nekim situacijama?
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 19:30   #90
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Ajde ti to fino pokaži izračunom,da nebi ispala licemjernom...

Ili nešto postaje apsolutna istina onog trena kada ti to izjaviš?

Inače,pijem dovoljnu količinu mlijeka na dan...a ti se raspitaj zašto...
Nazalost mlijeko ti nece pomoć. Izracun nemam (tu ti je zgodana clanak), ali samo budala moze negirati kako nezdravo zivimo u gradovima i kolko je to u stvari stetnije po nase zdravlje od tog vaseg pasivnog pusenja.
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 19:31   #91
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Zašt6o bih trebao biti sretan i zadovoljna jer netko tko ne može kontrolirati svoju ovisnost truje mene i moju obitelj u nekim situacijama?
Ma daj molim te navedi mi te situacije di se truje tvoja obitelj?
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 19:42   #92
Quote:
=Nadimak kaže: Pogledaj post
To je vas osnovni problem.
Nije to VASE, i slazem se da vas nitko nesmije tjerati da pusite, i nebunim se protiv zabrane pusenja tavo gdje MORATE biti.

Ali vi hocete zabraniti pusenje svugdje gdje vi MOZETE biti.
Mi ne radimo ništa, tako da to nije problem koji mi moramo rješavat. Dakle, ako ja ne zagađujem zrak drugima, očito je da nije problem u meni, nego u onome tko to radi.
Radite krivo i još ste uz to agresivni, a to je ono što ne razumijem, ovaj stav 'mičite mi se s puta'.
__________________
WE GET THE WRITING WE DESERVE.
You guys have no one to blame for this season but yourselves.
Stiliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 19:47   #93
Glavno da se dimi
__________________
dulce et decorum est pro patria mori
Brainfear is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 19:53   #94
Quote:
Stiliana kaže: Pogledaj post
Mi ne radimo ništa, tako da to nije problem koji mi moramo rješavat. Dakle, ako ja ne zagađujem zrak drugima, očito je da nije problem u meni, nego u onome tko to radi.
Radite krivo i još ste uz to agresivni, a to je ono što ne razumijem, ovaj stav 'mičite mi se s puta'.
zato jer su ovisnici, a svaki ovisnik postane agresivan kad mu želiš oduzeti droge.
tu leži i objašnjenje činjenice da je dovoljno da u jednom društvu bude samo jedan pušač pa da se ode u pušački kafić.
jer svoje prijatelje ljudi uglavnom prihvate s manama i što da se radi kad je osoba živčana i kad joj je apsolutno nemoguće izaći u kafić bez da zapali.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 19:57   #95
Valjalo bi razdvojit manje birtije na pušaćke i nepušačke. Neka se porezom razlikuju. Pa ak si nepušački imal buš radi manjeg poreza niže cijene. Velike birtije nek imaju oba dijela, razdvojena ali bez ove usrane diskriminacije da ja ne smijem biti dvoren u pušačkom dijelu. U restoranima ne bih dopustio osim ako su dovoljno veliki da mogu ići na pušački i nepušački dio. Inače veliki dio evrope polako reterira oko zakona. Prvi nizozemci. Grci da ne pričam a i njemci se nešto meškolje.
Uostalom ako recimo sjedim na svom dvorištu i pušim i prolazi ne znam recimo McAucliffe s familijom po cesti a dim dojde do njih, jel se ja smatram trovačem....gdje je uopće kraj?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 20:00   #96
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
zato jer su ovisnici, a svaki ovisnik postane agresivan kad mu želiš oduzeti droge.
tu leži i objašnjenje činjenice da je dovoljno da u jednom društvu bude samo jedan pušač pa da se ode u pušački kafić.
jer svoje prijatelje ljudi uglavnom prihvate s manama i što da se radi kad je osoba živčana i kad joj je apsolutno nemoguće izaći u kafić bez da zapali.
Morat cu pitat svoje prijatelje jesam li agresivna i zivcana za vrijeme kino ili kazalisne predstave ili pak tijekom visesatnog djecjeg rodjendana.

I velis cijelo drustvo nepusaca ode u pusacki kafic zbog JEDNOG pusaca? Mnogo smo jaki.
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 20:09   #97
Quote:
Eshyy kaže: Pogledaj post
Ne moraš. I sama sam bila pušač pa znam kako je željno čekati povući dim. I ne misliti na druge.
To sam spomenula jer sam bila u kafiću gdje je zabranjeno pušenje, a ipak se pušilo.
Bio sam u jutarnjim satima u kafićima gdje nije dozvoljeno pušenje i nisam primijetio da se puši

Sinoć smo zapalili uz kavu poslije roštilja ali u lokalu nije bilo nikoga osim našeg društva i pred kraj radnog vremena.

U Rijeci su brojni kafići ugradili ventilaciju a u ostalima se uglavnom poštuje zabrana.
.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 20:10   #98
Quote:
T@nja kaže: Pogledaj post
Morat cu pitat svoje prijatelje jesam li agresivna i zivcana za vrijeme kino ili kazalisne predstave ili pak tijekom visesatnog djecjeg rodjendana.

I velis cijelo drustvo nepusaca ode u pusacki kafic zbog JEDNOG pusaca? Mnogo smo jaki.
Ili su nepuđaći slabi i povodljivi
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 20:12   #99
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Ili su nepuđaći slabi i povodljivi
Ne, nego su oni bolji ljudi. Oni nas prihvacaju s nasim manama, a mi njih ne s njihovim vrlinama. Tak ispada.
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 20:18   #100
Quote:
T@nja kaže: Pogledaj post
Ne, nego su oni bolji ljudi. Oni nas prihvacaju s nasim manama, a mi njih ne s njihovim vrlinama. Tak ispada.
Kako mi pušaći ne njih ne prihvaćamo nepušaće sa njihovim vrlinama

Nit ih napadam nit tjeram da puše i prihvaćam ih sa tom njihovom vrlinom
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:07.