Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2011., 19:09   #61
Quote:
oulu kaže: Pogledaj post
pitala sam danas u jednoj knjižnici za ta stara izdanja, rekli su da općenito knjige ne prodaju, nego kad su u lošem stanju šalju ih na otpis u uniju (pretpostavljam da je to unijapapir), a ono što daju na poklon stoji na nekom mjestu u knjižnici (iz osobnog iskustva, to su uvijek neke bezvezne knjige).
Bezveze
idemo na plan B. preostaju nam sajmovi, antikvarijati i oglasnik/njuškalo/forum..
ako neko ide sutra na jakuševac, nek javi jel ima knjiga.
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 13:19   #62
onda, jel bio tko na jakuševcu danas?
(btw, kad kažemo jakuševac jel mislimo na hrelić ili to nema veze jedno s drugim? također, kad se točno održava taj sajam, kojim danima?)


e da, sinulo mi je tko vjerojatno ima cijelu kolekciju... janko popović volarić, njegova mama ih je (čini mi se sve) prevela
stoga, jel pozna netko janka?
oulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 13:24   #63
Jakuševac=Hrelić!! nedavno sam saznala da je to jedno te isto. mislim da se to održava samo nedjeljom, ispravite me ako griješim

Jankoooo.. javi se.. zazivaju te istinski ljubitelji 5 prijatelja..
ima ko kakvu adresu?? bumo mu pisali
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 13:28   #64
Quote:
oulu kaže: Pogledaj post
meni fali samo protiv obalskih gusara, tu ne mogu naći nigdje.

a najbolja mi je 'u bijegu'


i super mi je kako su uvijek skupljali vrijes za spavanje kad su negdje logorovali
i ja bi vrijes
ja sam kod bake na selu na poljima uvijek zurkala za nekom mekom travom, al niš mi nije odgovaralo opisu
I meni je najbolja u bijegu,a sve san knjige najmanje 10ak puta pročitala....A sam taj osjećaj pustolovine.... A opisi hrane su genijalni,meni je ostalo u sjećanju ne znan točno iz kojeg nastavka kad je Timothy ima okovratnik da se ne češe.....
iva1700 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 14:57   #65
Quote:
Nora Medica kaže: Pogledaj post
Jakuševac=Hrelić!! nedavno sam saznala da je to jedno te isto. mislim da se to održava samo nedjeljom, ispravite me ako griješim

Jankoooo.. javi se.. zazivaju te istinski ljubitelji 5 prijatelja..
ima ko kakvu adresu?? bumo mu pisali
srijedom i nedjeljom
assi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 19:18   #66
Quote:
iva1700 kaže: Pogledaj post
I meni je najbolja u bijegu,a sve san knjige najmanje 10ak puta pročitala....A sam taj osjećaj pustolovine.... A opisi hrane su genijalni,meni je ostalo u sjećanju ne znan točno iz kojeg nastavka kad je Timothy ima okovratnik da se ne češe.....
joj i ja se toga sjećam i čini mi se da su ga onda drugi psi kao posprdno gledali
ni ja se ne sjećam koji je nastavak, možda na logorovanju

ajme, koliko uspomena, mislim da ću ih opet sve pročitat, nema mi druge


inače, tek kad sam počela čitati 5 prijatelja bila sam možda treći, četvrti razred, više se ni ne sjećam točno. uglavnom tad još nism znala za slovo Q, pa sam stric quentin čitala kao stric oentin, mislila sam da je slovo Q zapravo slovo O
i julian mi je bio julijan, a ne đulijan
al onda sam u četvrtom razredu dobila engleski, pa sam i to naučila
oulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 20:41   #67
Quote:
oulu kaže: Pogledaj post
joj i ja se toga sjećam i čini mi se da su ga onda drugi psi kao posprdno gledali
ni ja se ne sjećam koji je nastavak, možda na logorovanju

ajme, koliko uspomena, mislim da ću ih opet sve pročitat, nema mi druge


inače, tek kad sam počela čitati 5 prijatelja bila sam možda treći, četvrti razred, više se ni ne sjećam točno. uglavnom tad još nism znala za slovo Q, pa sam stric quentin čitala kao stric oentin, mislila sam da je slovo Q zapravo slovo O
i julian mi je bio julijan, a ne đulijan
al onda sam u četvrtom razredu dobila engleski, pa sam i to naučila
Al zbog njienih knjiga san zavolila čitat i dalo mi ideju da i nećaku nabavin knjige jer su stavrno super,a sad kad razmišljan koliko su oni slobode imali....
iva1700 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 11:24   #68
Lijepe knjige,imam ih pet ,kupila ih početkom devedesetih preko Svijeta knjige...Moje su kao nove,dobro smo ih čuvali...
bonaem is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 18:28   #69
Quote:
iva1700 kaže: Pogledaj post
I meni je najbolja u bijegu,a sve san knjige najmanje 10ak puta pročitala....A sam taj osjećaj pustolovine.... A opisi hrane su genijalni,meni je ostalo u sjećanju ne znan točno iz kojeg nastavka kad je Timothy ima okovratnik da se ne češe.....
to je na tajnom tragu jooj, ja sam bila zaljubljena u dicka, julian mi je uvijek bio preracionalan....i timmy uvijek sam maštala, da kad dobijem psa, da bude on točno ko timmy....i onda kad je došel moj pesonja, sam baš bila razočarana jer on nije spaval s jednim okom otvorenim i jednim uhom naćuljenim


ja sam dobila te knjige u nasljedstvo od bratića fale mi U bijegu, i U škripcu. (tu knjigu sam samo jedanput pročitala ) E, i mislim da imam dvije U službi avijacije, moram provjeriti dok dođem doma....pa ako one kome fale, nek se javi na pm
__________________
But I'm still right here, giving blood and keeping faith. and I'm still right here
aine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 19:08   #70
hahaha joooj presuper mi je čitat vas, svi smo isto brijali, o đumbirovom soku, o psu koji bi bio kao timmy, i samo da ih je bilo čitat, ponovo i ponovo to su tako lijepe uspomene
assi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 19:13   #71
Ja upravo čitam Na otoku s blagom
(tu se upoznaju sa George i Timmyem)
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 20:24   #72
Quote:
aine kaže: Pogledaj post
ja sam dobila te knjige u nasljedstvo od bratića fale mi U bijegu, i U škripcu. (tu knjigu sam samo jedanput pročitala ) E, i mislim da imam dvije U službi avijacije, moram provjeriti dok dođem doma....pa ako one kome fale, nek se javi na pm
javljam se,javljam se aj pogledaj pa ako imas duplic,javi da dogovorimo biznis
Antea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 20:43   #73
Pet Prijatelja Ne sjecam se koliko sam puta svaku knjigu procitala, bile su ljubav mog djetinjstva Natjerala sam mamu da mi sve pokupuje (a nije joj bilo tesko jer je vidjela koliko sam ih voljela), ali mi jedna fali (ne sjecam se trenutacno koja) Obozavala sam Dicka i Timothyja, a mamu sam tjerala da obilazi trznice i nadje djumbir jer sam htjela piti sok Samo sto ga tada jos u Hrvatskoj nije bilo kupiti.
Dugonoga is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 20:45   #74
mene baš ugodno iznenadilo da ima toliko ljudi koji i dalje toliko vole 5 prijatelja i još k tome ih žele skupit sve

oulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 21:00   #75
da,bas..iskreno,kad sam otvarala temu mislila sam da se nitko nece ni javit...a kad ono,tu imamo mali fan klub
ma moram ih skupit sve,to mi je opsesija jos iz djetinjstva...svaki put sam toliko zalila kad sam ih morala ic vratit u knjiznicu,da sam jednom kupila posebnu biljeznicu i krenula prepisivat stranicu po stranicu... sta ces,mlado nadobudno naravno odustala sam nakon 20ak stranica,ali jos negdje na polici brizno cuvam tu biljeznicu
Antea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 21:07   #76
Quote:
aine kaže: Pogledaj post
ja sam dobila te knjige u nasljedstvo od bratića fale mi U bijegu, i U škripcu. (tu knjigu sam samo jedanput pročitala ) E, i mislim da imam dvije U službi avijacije, moram provjeriti dok dođem doma....pa ako one kome fale, nek se javi na pm
Jednu od te dvije knjige (nisam više sigurna koju) imaš u antikvarijatu Mali neboder u Rijeci, cijena joj je 25 kn. Mislim da čak i šalju poštom.

Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Ja sam svoje knjige išarala...kao,bojila sam crteže....i crtala sam ih kao društvo iz Scooby-doo-a...George sam flomasterom dodavala kosu da bi bila ona Velma

Dođe mi da se vratim kroz vrijeme i pretučem samu sebe...
LOL...očito nisi bila jedina, ja sam danas nabavila 5 prijatelja u novoj pustolovini i sve ilustracije su pobojane. Ali bojao ih je netko sa smislom za to pa čak i izgledaju vrlo lijepo, gotovo kao prave ilustracije.
Lucy-Pevensie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 21:17   #77
Quote:
Lucy-Pevensie kaže: Pogledaj post
LOL...očito nisi bila jedina, ja sam danas nabavila 5 prijatelja u novoj pustolovini i sve ilustracije su pobojane. Ali bojao ih je netko sa smislom za to pa čak i izgledaju vrlo lijepo, gotovo kao prave ilustracije.
hahahahhaha..i kod mene u sluzbi znanosti isto tako....netko si je dao truda,uopce ne izgleda lose....sam kaj su svi muski uvijek u plavom a cure u narancastom...a za george se valjda nije mogao/mogla odlucit pa je stalno u plavoj majici i narancastim hlacama
Antea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 23:06   #78
Quote:
oulu kaže: Pogledaj post
mene baš ugodno iznenadilo da ima toliko ljudi koji i dalje toliko vole 5 prijatelja i još k tome ih žele skupit sve

Ja sam mislila da sam jedino ja luda za tim knjigama, i baš sam se lijepo iznenadila.
Na nagovor sestre sam počela čitati 5 prijatelja, i uvijek sam ih čitala ljeti kad nije bilo škole. jedva sam čekala ljeto zbog tih knjiga.

sok od đumbira.. pita sa mesom.. sendviči sa jajima.. velika kost za Timmya..
farme na kojima su kupovali namirnice..

kak je njima bilo lijepo.

"Fan klub 5 prijatelja"
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 00:04   #79
Quote:
Antea kaže: Pogledaj post
hahahahhaha..i kod mene u sluzbi znanosti isto tako....netko si je dao truda,uopce ne izgleda lose....sam kaj su svi muski uvijek u plavom a cure u narancastom...a za george se valjda nije mogao/mogla odlucit pa je stalno u plavoj majici i narancastim hlacama
Očito govorimo o istom umjetniku. I moje su takve. Koliko ti ih još fali? Meni 7
Lucy-Pevensie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 00:41   #80
Quote:
Lucy-Pevensie kaže: Pogledaj post
Očito govorimo o istom umjetniku. I moje su takve. Koliko ti ih još fali? Meni 7
lako moguce
joj,blago tebi,ja sam tek pocela sa skupljanjem,zasad sam ponosna vlasnica 3 knjige jos samo 18
Antea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.