Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2011., 16:01   #1
Srbizacija hrvatskih medija

Zanimljiv je trend povećanja vijesti iz komšiluka u hrvatskim medijima. Od nacionalnih tv postaja, preko pisanih medija pa do internet portala. Naprosto se natječu u broju objavljenih ozbiljnih vijesti, malo manje ozbiljnih i čistog žutila iz nikad prežaljene bratije.
Kao ilustraciju pogledajte današnju naslovnicu JL portala pa pobrojte "vijesti" iz Srbije, u stopu ih slijedi tportal, Index i drugi. I tako iz dana u dan.
Ne vjerujem da je inflacija srbizacije slučajna već da je dio puno većeg projekta koji se vodi zadnjih par godina.
desetdekaBečke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 16:25   #2
Ovo što ti zoveš hrvatskim medijima je u stranom vlasništvu, a nekako slučajno ti isti posjeduju i većinu srbijanskih medija. Dalje je sve jasno.
__________________
The name Croats gained among the Slavs the sacral importance since it was connected with the victory over the Goths and their yoke shaken off.
Майоров А.В., Великая Хорватия: Этногенез и ранняя история славян Прикарпатского региона, str. 187
Sajuuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 17:54   #3
Koja paranoja...
__________________
contra receptam opinionem <-> Najcesci argument na pdf-u Religija
Xaphan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 18:03   #4
Quote:
Xaphan kaže: Pogledaj post
Koja paranoja...
Paranoja kažeš.

Jel i ovo paranoja?

http://www.jutarnji.hr/ikea-stize-i-...gradu-/995941/
http://www.jutarnji.hr/srpski-borac-...ebica-/995968/
http://www.jutarnji.hr/djevojka-iz-u...vijetu/995946/

http://www.jutarnji.hr/emir-kusturic...rbije-/995800/

http://www.jutarnji.hr/jurila-203-ki...atvora/995706/

Samo sa glavne stranice portala JL.
desetdekaBečke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 18:05   #5
U par navrata sam na TV-u vidio interview-e sa cajka "zvijezdama".
Uzasno mi je diglo tlak.
Ocito daju jer vide da ljude to zanima. Ipak je to sto danasnja mladez slusa.
Jbg, Balkan.
Treebeard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 18:07   #6
Eto da možeš izazavao bi ti novi rat, glavno da se tuče i udara, pa makar zbog neke serije na TV-u. Eto sad ćeš u novu zajednicu sa svim narodima Europe pa i šire, pa će ti Srbi bit najmanji problem, fala ti bože da ćeš se rastočit u toj masi pa da ćeš sam sebi postat uljez.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 18:09   #7
Quote:
Sajuuk kaže: Pogledaj post
Ovo što ti zoveš hrvatskim medijima je u stranom vlasništvu, a nekako slučajno ti isti posjeduju i većinu srbijanskih medija. Dalje je sve jasno.
upravo tako!

Ionako se kod nas nema o cemu pisati. Ovdje se nis ni ne događa, samo se krade i laže
Prometeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 18:17   #8
Quote:
desetdekaBečke kaže: Pogledaj post
Zanimljiv je trend povećanja vijesti iz komšiluka u hrvatskim medijima. Od nacionalnih tv postaja, preko pisanih medija pa do internet portala. Naprosto se natječu u broju objavljenih ozbiljnih vijesti, malo manje ozbiljnih i čistog žutila iz nikad prežaljene bratije.
Kao ilustraciju pogledajte današnju naslovnicu JL portala pa pobrojte "vijesti" iz Srbije, u stopu ih slijedi tportal, Index i drugi. I tako iz dana u dan.
Ne vjerujem da je inflacija srbizacije slučajna već da je dio puno većeg projekta koji se vodi zadnjih par godina.
Mislim da se ne radi o nekakvoj srbizaciji hrvatskih medija nego si ti jednostavno alergičan na bilo što što ima veze sa Srbima i Srbijom .
Odnosno problem je u tebi a ne u medijima.
torrio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 18:24   #9
Srbizacija

Ljudi moji, ne budite ludi. Potpisujem epicov post. Pozdrav!
CapoeraZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 18:24   #10
Znači treba izbjegavati i vijesti o medicinskim fenomenima poput ove djevojke koja sve vidi naopako jer je djevojka Srpkinja jer to može kod vas desničara izazvati napadaje paranoje i straha od obnove Jugoslavije.
Da sam ja vlasnik nekog medija još bi povećao količinu vijesti iz "regiona" samo da vam još dignem živac.
torrio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 18:27   #11
Quote:
torrio1 kaže: Pogledaj post
Mislim da se ne radi o nekakvoj srbizaciji hrvatskih medija nego si ti jednostavno alergičan na bilo što što ima veze sa Srbima i Srbijom .
Odnosno problem je u tebi a ne u medijima.
Mislim da bi alergičnost bila daleko manje izražena da "vesti" iz Srbije nema daleko više nego vijesti iz ostalih susjednih zemalja zajedno.
Dao sam vam primjer portala najčitanijih dnevnih novina u zemlji.
A gdje su ostali regionalni listovi, NOVA, RTL i tko zna koji sve ne hroničari srpskog proljeva.
desetdekaBečke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 18:29   #12
Ne mislim da je loše znati što susjedi rade. Naročito u vrijeme kriza. Naravno, prvo pročitati vijesti u sopstvenoj državi.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 18:41   #13
Quote:
torrio1 kaže: Pogledaj post
Znači treba izbjegavati i vijesti o medicinskim fenomenima poput ove djevojke koja sve vidi naopako jer je djevojka Srpkinja jer to može kod vas desničara izazvati napadaje paranoje i straha od obnove Jugoslavije.
Da sam ja vlasnik nekog medija još bi povećao količinu vijesti iz "regiona" samo da vam još dignem živac.
Ova tema je osmišljena da se raspravi fenomen vesti iz komšiluka koje su debelo u disproporciji sa značajem Srbije i broja članaka iz ostalih susjednih zemalja.

Zašto je to tako?

Do sada nijedan konkretan levičarski odgovor. Samo vređanje i trolanje.
desetdekaBečke is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 26.12.2011., 18:47   #14
Quote:
Sajuuk kaže: Pogledaj post
Ovo što ti zoveš hrvatskim medijima je u stranom vlasništvu, a nekako slučajno ti isti posjeduju i većinu srbijanskih medija. Dalje je sve jasno.
Nove je počela koketirati s narodnjacima, RTL je dosegao vrhunac tome da je emisiju u kojoj je mogao zaposliti desdetke građana Hrvatske odradio u Beogradu,ali vrhunac nisu ni ti mediji u stranom vlasništvum niti Yutarnji i EPH, nego HRT,zadnji bastion, koji mislim da kreće tim smjerovima
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 18:51   #15
Quote:
desetdekaBečke kaže: Pogledaj post
Ova tema je osmišljena da se raspravi fenomen vesti iz komšiluka koje su debelo u disproporciji sa značajem Srbije i broja članaka iz ostalih susjednih zemalja.

Zašto je to tako?

Do sada nijedan konkretan levičarski odgovor. Samo vređanje i trolanje.
Zato jer su vijesti Mađarske i Italije manje zanimljive od vijesti iz zemalja sa kojima smo nedavno bili u zajedničkoj državi npr.Emir Kusturica je zanimljiviji od nekakve Talijanske ili Mađarske javne ličnosti za koju nitko u Hrvatskoj nije čuo .
torrio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 18:55   #16
Quote:
torrio1 kaže: Pogledaj post
Zato jer su vijesti Mađarske i Italije manje zanimljive od vijesti iz zemalja sa kojima smo nedavno bili u zajedničkoj državi npr.Emir Kusturica je zanimljiviji od nekakve Talijanske ili Mađarske javne ličnosti za koju nitko u Hrvatskoj nije čuo .
Kome je točno u Hrvatskoj zanimljiva vijest o Kusturici kao novom predsjedniku srpskog skijaškog saveza? x 10
Ili prometni nestašluci poznate umjetnice Seke Aleksić?
Vjerojatno onima koji bi ponovno u zajedničku državu.
Tko nas bre rastavi.
desetdekaBečke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 19:03   #17
Ako ćemo pravo i u Sr. ima više hr. serija nego iz ostalih ex-Yu zajedno. Ali ne mislim zato da će biti hrvaćeni i katoličeni.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 19:11   #18
Quote:
desetdekaBečke kaže: Pogledaj post
Kome je točno u Hrvatskoj zanimljiva vijest o Kusturici kao novom predsjedniku srpskog skijaškog saveza? x 10
Ili prometni nestašluci poznate umjetnice Seke Aleksić?
:
Mislim da mediji imaju podatke o broju posjeta iz Srbije. Čitanosti, gledanosti i sl. Jednostavno rade za novac.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 19:35   #19
Quote:
desetdekaBečke kaže: Pogledaj post
Kome je točno u Hrvatskoj zanimljiva vijest o Kusturici kao novom predsjedniku srpskog skijaškog saveza? x 10
Ili prometni nestašluci poznate umjetnice Seke Aleksić?
Vjerojatno onima koji bi ponovno u zajedničku državu.
Onima kojih ih klikaju. Da nema interesa, ne bi bilo takvih pizdarija u ponudi.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 19:45   #20
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
Ako ćemo pravo i u Sr. ima više hr. serija nego iz ostalih ex-Yu zajedno. Ali ne mislim zato da će biti hrvaćeni i katoličeni.
Ponekad mi se čini da Hrvatstvo više ne postoji ni u samoj Hrvatskoj,a ne da ga izvozimo

Maltene sve serije kao i glazba koja se proizvodi u Hrvatskoj, mi se čini da su prvenstveno bazirane za Srbijansko tržište.
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.