Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2017., 12:56   #3001
Klokane, me'ščini da si ti pobrkao mantranje "Ja bi privatno jer mi ćaća rek'o" sa znanjem ekonomije.

O znanju o zdravstvu ni neću, tu si (ako je ikako uopće i moguće) još veći analfabet.

Kako SwissChoco reče, postoji mogućnost da te o obje stvari nauči velika škola života.
Neće ti se to svidjeti, vjeruj mi
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 17:23   #3002
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
nažalost izgleda da je jedini u zemlji.
Ne, nije jedina. Ima još jedna ustanova za palijativnu skrb negdje u Zagorju al se ne mogu sjetiti imena.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 19:20   #3003
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ne, nije jedina. Ima još jedna ustanova za palijativnu skrb negdje u Zagorju al se ne mogu sjetiti imena.
Novi Marof .....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 22:44   #3004
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Novi Marof .....
Mislim da je.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 00:17   #3005
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Klokane, me'ščini da si ti pobrkao mantranje "Ja bi privatno jer mi ćaća rek'o" sa znanjem ekonomije.

O znanju o zdravstvu ni neću, tu si (ako je ikako uopće i moguće) još veći analfabet.

Kako SwissChoco reče, postoji mogućnost da te o obje stvari nauči velika škola života.
Neće ti se to svidjeti, vjeruj mi
Nemoj se toliko udarati po glavi, doživjet ćeš potres mozga, a onda završiti na operaciji kod "stručnog osoblja".
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 00:46   #3006
Neka mi netko da primjer gdje je privatizacija pojedinog sustava (školstvo, zdravstvo, promet, vodoopskrba, električna energija itd.) dovela do smanjenja cijene usluge za krajnjeg potrošača?

Još bolje, primjer gdje je nakon privatizacije cijena usluge rasla proporcionalno kvaliteti usluge?

Nigdje u svijetu takvih primjera nema niti će ih u današnjem kapitalističkom okružju biti.

Ali i sama logika vam to nalaže. Država financira sustave iz duga dok privatnik ne samo da želi što brže pokriti uloženo već mu je nakon toga cilj što veće povećanje profitne marže.

Državno vlasništvo, suvlasništvo, kontrola ili u najblažem slučaju državna regulacija su inherentno najbolje ideje za razvoj ljudskog društva. No to su samo ideje jer u stvarnosti privatni džepovi profitiraju preko politike i destabiliziraju temelje tog koncepta.

Državna deregulacija je dovela do financijske krize 2008, propasti Enrona i električne krize u Kaliforniji kada je cijela država ostajala bez struje jer je kompletna ospkrba i proizvodnja struje bila pod kontrolom privatnika.

I samo da se razumijemo, državna regulacija nisu situacije sa taxijima, turističkim vodičima, tehničkim pregledima i slično - to su sve posljedice rođačko-uhljebničkog-crony kapitalizma gdje se privatni džepovi pune preko politike i državne regulacije.
Cyathea Roka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 11:43   #3007
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Nemoj se toliko udarati po glavi, doživjet ćeš potres mozga, a onda završiti na operaciji kod "stručnog osoblja".
Ako imaš potres mozga operirali bi te samo ovi "privatnici" iz tvojih vlažnih snova.

Zli državnosocijalistički doktori bi te stavili na promatranje, isključili komplikaciju RTGom, i već nakon par dana te pustili natrag u stroj.
Time bi sustavu uštedili desetke tisuća kuna a tebi nepotrebnu i rizičnu operaciju.
Evo nama lijepog primjera kako je socijalno zdravstvo učinkovitije od privatnog, a i kako se njime na forumu bave ljudi koji misle da se za potres mozga ide direkt neurokirurgu pod nož.

Ajde klokane, odmori malo, mani se ti doktora i zdravstva, uveseli malo ljude na temama o molekularnoj biologiji, astrofizici i kvantnoj mehanici svojim znanjem, nemam sumnje kako ti se i te teme čine jednostavne
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 15:26   #3008
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Ako imaš potres mozga operirali bi te samo ovi "privatnici" iz tvojih vlažnih snova.

Zli državnosocijalistički doktori bi te stavili na promatranje, isključili komplikaciju RTGom, i već nakon par dana te pustili natrag u stroj.
Time bi sustavu uštedili desetke tisuća kuna a tebi nepotrebnu i rizičnu operaciju.
Evo nama lijepog primjera kako je socijalno zdravstvo učinkovitije od privatnog, a i kako se njime na forumu bave ljudi koji misle da se za potres mozga ide direkt neurokirurgu pod nož.

Ajde klokane, odmori malo, mani se ti doktora i zdravstva, uveseli malo ljude na temama o molekularnoj biologiji, astrofizici i kvantnoj mehanici svojim znanjem, nemam sumnje kako ti se i te teme čine jednostavne
Uvjeren sam da bi i ti osobno pobjegao kod privatnika da ti kojim slučajem treba. I što je najbolje pobjegao bi sigurno u inozemstvo gdje se zdravstvo skuplje plaća nego kod nas.

A glede potresa mozga, sve ti ovisi o težini ozljede. Glava koja je razbijena ide na operaciju.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 17:07   #3009
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Uvjeren sam da bi i ti osobno pobjegao kod privatnika da ti kojim slučajem treba. I što je najbolje pobjegao bi sigurno u inozemstvo gdje se zdravstvo skuplje plaća nego kod nas.
U svašta si ti uvjeren.
Problem je što brkaš svoja uvjerenja s faktima i argumentima.

Quote:
A glede potresa mozga, sve ti ovisi o težini ozljede. Glava koja je razbijena ide na operaciju.
Ne, ništa ne ovisi o težini ozljede, potres mozga ili commotio cerebri je stanje koje niti ne zahtijeva niti bi pomogao operativni zahvat.
Operira se eventualno komplikacija poput stanja koje se zove subduralni hematom. , jednostavni nekomplicirani potres mozga se samo promatra.

Mislim, samo ti daj i dalje, iako 10 godina prakticiram medicinu možda nešto i naučim od @klokanovca sa foruma.hr

Simpatično kako razni klokani, neopterećeni znanjem i argumentima, uče liječnike o terapiji ozljeda glave, ekonomici zdravstva i slično.

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.'


Za sve koji se čude kako Klokan može potpuno zaljubljeno u sebe pričati besmislice, ovo bi vas moglo zanimati.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 18:55   #3010
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
U svašta si ti uvjeren.
Problem je što brkaš svoja uvjerenja s faktima i argumentima.
Ne brkam ja ništa, to su činjenice. Pljuckate po tržišnom zdravstvu, a onda kada vama treba operacija pobjegnete u te mrske vam kapitalističke zemlje, jer nemate povjerenja u naše liječnike.


Quote:
Ne, ništa ne ovisi o težini ozljede, potres mozga ili commotio cerebri je stanje koje niti ne zahtijeva niti bi pomogao operativni zahvat.
Operira se eventualno komplikacija poput stanja koje se zove subduralni hematom. , jednostavni nekomplicirani potres mozga se samo promatra.

Mislim, samo ti daj i dalje, iako 10 godina prakticiram medicinu možda nešto i naučim od @klokanovca sa foruma.hr

Uzmi čekić i dokaži da sam u krivu. Neću imati ništa protiv ako pokušaš na sebi dokazati moje neznanje.

Quote:
Simpatično kako razni klokani, neopterećeni znanjem i argumentima, uče liječnike o terapiji ozljeda glave, ekonomici zdravstva i slično.
Pa vas čak pacijenti uče poslu u našem zdravstvu, ako ćemo realno.

Quote:
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.'


Za sve koji se čude kako Klokan može potpuno zaljubljeno u sebe pričati besmislice, ovo bi vas moglo zanimati.
Točno tako. Ja volim samo sebe.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 19:08   #3011
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Može li privatni sektor u zdravstvu napraviti i efikasno održavati bolnicu za palijativnu skrb; da starci i smrtno bolesni imaju makar negdje umrijeti u koliko-toliko pristojnim uvjetima???
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ne, nije jedina. Ima još jedna ustanova za palijativnu skrb negdje u Zagorju al se ne mogu sjetiti imena.
Nažalost, imamo puno premalo hospicija, osobito s obzirom na populaciju koja nam stari.
Postoji veliki broj pacijenata kojima treba palijativna skrb itekako no kapaciteta nemamo. To nas zapravo dođe jako skupo, zato što se zbog toga počesto palijativna skrb pruža na klinikama, čija to uloga nije i ne može biti, pa tako se smanjuju i kapaciteti i za kurativno djelovanje.
Naravno da može privatnik organizirati i otvoriti hospicij- pitanje je koliko će to koštati i tko si može priuštiti.

Quote:
Cyathea Roka kaže: Pogledaj post
Neka mi netko da primjer gdje je privatizacija pojedinog sustava (školstvo, zdravstvo, promet, vodoopskrba, električna energija itd.) dovela do smanjenja cijene usluge za krajnjeg potrošača?

Još bolje, primjer gdje je nakon privatizacije cijena usluge rasla proporcionalno kvaliteti usluge?

Nigdje u svijetu takvih primjera nema niti će ih u današnjem kapitalističkom okružju biti.

Ali i sama logika vam to nalaže. Država financira sustave iz duga dok privatnik ne samo da želi što brže pokriti uloženo već mu je nakon toga cilj što veće povećanje profitne marže.

Državno vlasništvo, suvlasništvo, kontrola ili u najblažem slučaju državna regulacija su inherentno najbolje ideje za razvoj ljudskog društva. No to su samo ideje jer u stvarnosti privatni džepovi profitiraju preko politike i destabiliziraju temelje tog koncepta.

Državna deregulacija je dovela do financijske krize 2008, propasti Enrona i električne krize u Kaliforniji kada je cijela država ostajala bez struje jer je kompletna ospkrba i proizvodnja struje bila pod kontrolom privatnika.

I samo da se razumijemo, državna regulacija nisu situacije sa taxijima, turističkim vodičima, tehničkim pregledima i slično - to su sve posljedice rođačko-uhljebničkog-crony kapitalizma gdje se privatni džepovi pune preko politike i državne regulacije.
Za dosta stvari privatizacija i može biti stvar rasprave (osobno ne znam niti jednu državu koja je učinkovito proizvodila i distribuirala npr. robu široke potrošnje), ali za zdravstvo ne znam niti jedan takav primjer.

Volio bih da ga netko od dežurnih libtarada pronađe. Nekak sumnjam u to.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 22:00   #3012
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Nažalost, imamo puno premalo hospicija, osobito s obzirom na populaciju koja nam stari.
Postoji veliki broj pacijenata kojima treba palijativna skrb itekako no kapaciteta nemamo. To nas zapravo dođe jako skupo, zato što se zbog toga počesto palijativna skrb pruža na klinikama, čija to uloga nije i ne može biti, pa tako se smanjuju i kapaciteti i za kurativno djelovanje.
Naravno da može privatnik organizirati i otvoriti hospicij- pitanje je koliko će to koštati i tko si može priuštiti.

Za dosta stvari privatizacija i može biti stvar rasprave (osobno ne znam niti jednu državu koja je učinkovito proizvodila i distribuirala npr. robu široke potrošnje), ali za zdravstvo ne znam niti jedan takav primjer.

Volio bih da ga netko od dežurnih libtarada pronađe. Nekak sumnjam u to.

Tolika ulupana lova u zdravstvo, a premalo hospicija? Pa za tu lovu, moglo se izgraditi više malih kapaciteta diljem Hrvatske zar ne? Mogli smo čak i nove bolnice imati.

Ali nema veze to je samo oko 50 milijardi kuna, nije to puno.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 21:13   #3013
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
A glede potresa mozga, sve ti ovisi o težini ozljede. Glava koja je razbijena ide na operaciju.
Ne mogu ne reagirati na ovakvu eklatantnu bedastoću

Eto, samo noćas dvije razbijene glave (preciznije - pukla je i kost)

Nijednu nisam niti će netko drugi operirati

Obje glave će nakon par dana kući
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 01:22   #3014
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Ne mogu ne reagirati na ovakvu eklatantnu bedastoću

Eto, samo noćas dvije razbijene glave (preciznije - pukla je i kost)

Nijednu nisam niti će netko drugi operirati

Obje glave će nakon par dana kući
A fraktura lubanje, teža povreda mozga, krvarenje? Puštaš pacijenta da umre ili nešto napraviš po tom pitanju?
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 15:51   #3015
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
A fraktura lubanje, teža povreda mozga, krvarenje? Puštaš pacijenta da umre ili nešto napraviš po tom pitanju?
Sve po indikaciji
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 19:41   #3016
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Sve po indikaciji
Šta je tvojih 6 godina MEFa kad je klokan završio veliku školu života
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 22:36   #3017
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Šta je tvojih 6 godina MEFa kad je klokan završio veliku školu života

Ko i ti ekonomiju. Rasturamo obojica.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 16:03   #3018
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ko i ti ekonomiju. Rasturamo obojica.
Ti si završio ekonomiju? Jel Vern ili ZŠEM?

Ali šalu na stranu, slažemo se da o ekonomiji znaš isto koliko i o medicini.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 22:12   #3019
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Ti si završio ekonomiju? Jel Vern ili ZŠEM?

Ali šalu na stranu, slažemo se da o ekonomiji znaš isto koliko i o medicini.
Znam da se zubima i noktima boriš da sustav ostane takav kakav je jer tebi tako paše. Baš je lijepo očito živjeti na grbači poreznih obveznika. Samo, dugovi vam se gomilaju i raste nelikvidnost.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 23:21   #3020
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Znam da se zubima i noktima boriš da sustav ostane takav kakav je jer tebi tako paše. Baš je lijepo očito živjeti na grbači poreznih obveznika. Samo, dugovi vam se gomilaju i raste nelikvidnost.
Nemoj brinuti za nas doktore, mi smo ti deficitarni na tržištu rada i nećemo biti gladni kruha ni u javnozdravstvenom ili tržišnom sistemu.

Brini se ti radije za sebe, ne djeluješ mi kao netko tko privređuje dovoljno za isfinancirati si kompletno privatno zdravstvo
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.