Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2013., 11:09   #1
Reket o klin!

Eto današnjim šokom Marion Bartoli, nadam se da modovi odobravaju temu u kojoj ćemo razglabat i kucat o takvim stvarima, povlačenjima tenisača/tenisačica iz svjetskog tenisa i odat im počast i priznanje. Pod time mislim na aktualna povlačenja u ovoj sezoni i u narednima, a ne ona koja su se desila pred 100 godina

Eto da ispratimo Marion Bartoli.



Rođena je u Le Puy-en-Velay, 2. listopada 1984. u Francuskoj. Osobujna Francuskinja kojoj su teniski uzori Pete Sampras i Monica Seles odlučila je stavit reket o klin. Kao šestogodišnjakinju otac ju je upoznao sa teniskim svijetom te ju trenirao niz godina uz raznorazne kontroverze. Ove godine odlučila da je kraj toj suradnji, upala u veću krizu, tražila se kroz razne trenere da bi na kraju uz pomoć francuskog teniskog saveza i Amelie Mauresmo došla do ekipe koja joj je pomogla u ostvarenju sna, osvajanju Wimbledona 2013 bez izgubljenog seta što joj je i najveći uspjeh karijere.





Na ostalim slamovima najbolji plasman je ostvarila na RG i to polufinale 2011., AO četvrtfinale 2009., i četvrtifinale na USO 2012. U karijeri ima sve skupa 8 WTA titula, omjer pobjeda i poraza joj je 489–297.

Najviši ranking na koji je došla je 7. mjesto na WTA ljestvici, na koje se ujedno i vratila nakon osvajanja svog prvog i jedinog Grand Slama prije malo više od mjesec dana.

Ono što je su kod nje ljudi ili voljeli ili ne je njeno ponašanje na terenu. Uvijek u svom "filmu", neograničeno zagrijavanje pa i nakon 3 sata meča, lamatanje "mušica" reketom, vječna istezanja, uvijek nesređena i mokra kosa od stalnog polijevanja vodom. Sve te njene "karakteristike" na terenu su samo dokazale koliko je tanka granica između "luđaka i genijalca". Naime Bartoli ima IQ 175 uvijek priča lijepo, simpatično, prizemljena je bez potrebe da se nameće.


Rođena ljevakinja koja je servirala desnom rukom, a igrala dvoručni FH i BH je nešto što će ostati upamćeno na WTA Touru još jako dugo.







Ovdje je pisana prepiska intervjua u kojema je rekla zbogom.

Ovdje je i video zadnjeg intervjua.

Sretno joj bilo dalje u životu, slikanju, svim hobijama i o svemu što je pričala da će raditi nakon što ode.

Quote:
Bartoli: "I think if people ask, How is Marion Bartoli? They will always respond, She's a nice person. That's what I'm most proud of.

Zadnje uređivanje Alicia_K : 14.10.2013. at 20:27.
Alicia_K is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 11:15   #2
Jako lijepa tema i tekstić, Ališa! Sad si i mene rasplakala, a nisam bila njen obožavatelj nimalo. Šteta za sve one ozljede, nije imala sreće. Ali barem se oprašta s osvojenim Wimblićem ako ništa drugo. Puno sreće dalje u životu!
BrightSun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 12:05   #3
Šteta, baš šteta, pogotovo nakon što je osvojila W. Iako je nekad najbolje i otići kao šampion, mislim da je ona mogla dati još dosta toga tenisu.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 12:42   #4
Šteta, ali kad je tako odlučila Možda se ipak još predomisli, kao i Clijsters koja se vratila a imala je sličnu priču kod odlaska

Sportski pozdrav!

__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 12:45   #5
Napisala je Alica da joj je IQ 175,i to cura dokazuje ovim odlaskom na vrhuncu.

Zna da ce teško nešto takvo ponovit i odlucila se povuci,respect.

Krepam na ove gifove
gelo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 12:48   #6
Ponekad je najteze otici kao sampion. Svi oni misle da "jos uvijek mogu" ali to gotovo uvijek rezultira prosipanjem tesko stecenog ugleda i reputacije. Bartoli je napravila nesto sto je sportskim zvijezdama jako tesko, a to je dovoljno rano se oprostiti da te ljudi jos uvijek pamte kao velikog sampiona, a ne kao "nekad velikog igraca koji se sada vucara po terenima jer ne zna reci dosta", i zato joj skidam kapu. Ha, cujes li to Rogere Federeru? Ne mislis li da je mozda vrijeme za goodbye? Po meni, Federer kada (i ako uopce) osvojit svoj slijedeci veliki naslov, mislim na Grand Slam, istog casa mora reci "to je to, bilo mi je zadovoljstvo, i dovidjenja", kao sto je napravio Pete Sampras. Zadnji mec u karijeri, osvajanje US Opena, neocekivano, kao autsajder, tamo gdje je sve pocelo, i kraj. Kako fenomenalno izabran trenutak za odlazak...
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 13:12   #7
Svaka njoj čast, ali ona nije bila VELIKA igračica pod broj jedan. Zna se što su veliki igrači i velike igračice. Ovdje se spominje jedan Sampras ili Federer, pa oni ulaze u rasprave za GOAT tenisa IKADA. Čitam i da ne gledam tenis mislio bih da je riječ o 10-strukoj pobjednici Grand Slama i igračici koja je bila prva igračica svijeta ? Ne želim poništiti njen uspjeh osvajanja Wimbledona, ali ipak smanjimo doživljaje o nekoj igračici koja je otišla na "vrhuncu"(igračkom nikako, rezultatskom jedino da u smislu W, ali to je bilo nešto neočekivano, "nerealno", nenormalno, ona je mogla nastaviti igrati i upisaivati "normalne rezultate kao i zadnjih par godina)

Ja sam napisao i u uvodu za Cincinnati. Marion Bartoli je igračica koja je imala "lucky punch"(možda malo težak izraz naposljetku, ali...) i stigla do Grand Slama. Pa ona je u karijeri osvojila 8 turnira, po čemu bi se nastavak njene godine puno razlikovao od zadnjih 2-3 4-5 ili 6 ? I dalje bi bila u Top 10 ili u Top 20(vjerojatnije), skupljala poenčića i tu se zadržavala. Pa nije od favorita za Grand Slam postala kanta za napucavanje. Ona igra sada kako je igrala gotovo cijele godine prije Wimbledona

Otišla žena jer je boli, došao je trenutak kada joj se više ne da, ostvarila je svoj san i u njoj nema više motivacije da trpi svakodnevne bolove kako bi nastavila sa karijerom solidne, ali nikada TOP igračice, dominante tenisačice, favoritkinje za velike naslove etc kao što to NIKADA nije bila.. Roger Federer u istoj rečenici sa Marion Bartoli, dajte ljudi molim vas ?! Ali moram reći da me ovo iznenadilo, mogla je i dalje biti ista igračica kao prijašnjih godina još uvijek... Ali da je otišla u stilu, bome jeste

Nisam je volio nikada, ali sam je poštovao... Igračica nekonvencionalnih udaraca i ponašanja na terenu totalno je odskakivala od ostalih tenisačica. Uvijek ću pamtiti njenu agresivnost, srčanost i onu zmazanu priljepljenu crnu kosu. Van terena koliko sam vidio po intervjuima totalno drugačija žena nego na terenu. Povućena, tiho priča, rekao bih i sramežljiva, a ako je vjerovati njenim kolegama vrlo je draga osoba...

Jebiga Marion, au revoir et bonne chance...

Ališa, svaka čast na otvaranju teme, zaslužila ju je Marion

Zadnje uređivanje Kiseli : 15.08.2013. at 13:44.
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 13:59   #8
Ha?

Jutros je pratim na livescoreu i rugam jer je uzela jedan gem od zadnjih devet, i sad ovakav sok.

Rastuzi me za dobro jutro.

One of a kind.
Solna Kiselina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 14:27   #9
Carica
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 14:38   #10
Quote:
Kiseli kaže: Pogledaj post
Svaka njoj čast, ali ona nije bila VELIKA igračica pod broj jedan. Zna se što su veliki igrači i velike igračice. Ovdje se spominje jedan Sampras ili Federer, pa oni ulaze u rasprave za GOAT tenisa IKADA. Čitam i da ne gledam tenis mislio bih da je riječ o 10-strukoj pobjednici Grand Slama i igračici koja je bila prva igračica svijeta ? Ne želim poništiti njen uspjeh osvajanja Wimbledona, ali ipak smanjimo doživljaje o nekoj igračici koja je otišla na "vrhuncu"(igračkom nikako, rezultatskom jedino da u smislu W, ali to je bilo nešto neočekivano, "nerealno", nenormalno, ona je mogla nastaviti igrati i upisaivati "normalne rezultate kao i zadnjih par godina)
Ma da imas pravo, neprimjereno je nju usporedjivati sa Federerom ili Samprasom, samo htio sam reci da je odabrala gotovo savrsen tajming za odlazak. Da je igrala jos dvije godine, spustila se na 50. mjesto ljestvice, i onda kao kanta za napucavanje odlucila otici, nitko je se ne bi ni sjecao kao pobjednicu Wimbledona, a ovako je to jos uvijek "frisko" pa ce ju ljudi kao takvu i pamtiti. Dakle jedna prosjecna ili ajmo rec malo vise nego prosjecna tenisacica, koja je, svaka joj cast, ali pomalo sretno osvojila svoj prvi i jedini Grand Slam i odlucila se povuci u po meni idealnom trenutku. Inace sokirao sam se kada sam procitao da je osvojila svega 8 turnira u karijeri. Al dobro, eto ima Grand Slam i to je to...

Mozemo sad malo spekulirati, al recimo meni bi idealni momenat bio da Federer ode nakon jos jednog osvojenog Grand Slama, ili recimo nakon zlata na olimpijskim igrama u Riu 2016., koje mu jedino nedostaje da kompletira apsolutno sve, a ionako je covjek rekao da namjerava igrati sve do tad. Pa eto, mozda mu se zvijezde posloze...
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 14:46   #11
zbogom najodvratnijem stilu igre ikada


nikad ju nije bilo lijepo gledati
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 14:47   #12
Jeste, da je otišla u stilu, otišla je... Ali ne vjerujem da bi ona za dvije godine bila 50. na svijetu. Ona je jedna od rijetkih koji već 6-7 sezona završavaju u Top20 na kraju godine zaredom... Nije niti stara, završila bi ona i ovu i sljedeću godinu u tom društvu IMHO... Al' to je sada već ŠBBKBB.

Federer je bome druga priča, bolno mi je pričati o tome Imam u glavi neke kombinacije što očekujem, ali nisu za javnost
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 15:22   #13
Federer ako sada, u ovoj konkurenciji, sa najboljim Murrayem ikada, sa Djokovicem, sa Nadalom koji ove godine gdje god da nastupi igra finale (osim Wimbledona al ajd), uspije osvojiti jos jedan Grand Slam, moze se zaista povuci kao najveci ikada, jer u tom slucaju cak ni argument "slabe konkurencije" (za razliku od zlatne ere Opena 90-ih) nece drzati vodu. Istina je da je Federer vise od polovice svojih uspjeha ostvario u zaista djecjoj konkurenciji (do 2007) ali od tada imamo Djokovica, Nadala koji je naucio igrati i druge podloge osim prasine, i Murraya koji je konacno postao igrac za najvece stvari. Ja sam osobno bio skeptican prema Federeru kao najboljem ikada upravo radi konkurencije koju je imao u pocetnim godinama (otprilike kao Dinamo u danasnjem HNL-u) no kasnije je ta konkurencija postala dostojnom i cak je i u takvim uvjetima vladao tenisom. Prema tome, mogle bi mu se zvijezde poslozit pa da ode s jos jednim, zadnjim, osvojenim velikim naslovom. Nadam se ne prije Ria, jer volio bih ga gledati do tada...

Inace, kad smo vec kod odlazaka, recimo pamtim odlazak Samprasa, mislim ne znam jel moglo bolje. Posljednji mec, finale US Opena, domaceg Grand Slama, i pobjeda protiv najveceg rivala i suparnika tog vremena, scenarij za film. Ivanisevic mi je imao tako-tako odlazak, osvojeni Wimbledon pa onda skoro dvije godine pauze, ne sjecam se vise ni radi cega, i onda se pojavi opet u Wimbledonu, odigra mislim dva kola i oprosti se protiv Hewitta (??) ako se ne varam...ono, moglo je i bolje...radi ove pauze nije to vise bilo to.
Borg cini mi se da se povukao pa vratio, pa kad je vidio da je poceo pusit na sve strane i prosipati steceni ugled, onda se opet odlucio na povlacenje...
Ne sjecam se kako su se povukli Becker, Edberg, Stich, Courier i ta ekipa...uglavnom Courier mi je ostao misterij, pamtim ga kao prvog igraca svijeta, sa osvojenih nekoliko Grand Slam turnira, ali ne sjecam se da je nesto dugo trajao...kao da mu je karijera bila dosta kratka...
Ljubicic i odlazak u Monte Carlu...ajd dobro, iako je tu prijavljen pa se moze reci da se oprostio kod kuce...
Ancic, zao mi je jako za njega...mogao je imati fenomenalno karijeru...ovako ostaje u zraku da nije napravio mnogo toga sto je mogao...al dobro, sad zivi i radi u New Yorku, moze se reci da ga je zivot ipak na kraju pomazio...
Eto toliko...ne znam jel ima jos koji odlazak da se pamti, da je bio spektakularan ili su svi ostali manje-vise u tisini otisli, bez prevelike pompe...
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 15:39   #14
kakve veze ima kad će se Fed povući s bartolinom đe je fejspalm kad ga čovjek treba

žena nije otišla kad je igrala najbolji tenis karijere, al je otišla nakon najvećeg uspjeha u karijeri.. treba i to znati i moći

ako je itko pogledao video, rekla je da je svoje tijelo dovela do ruba i da ne može više.. lijepo je kad sportaš osjeti da je tijelo reklo ne pa i sama ona priznala sebi da je kraj.. a i želi neki drugi način života, gro puta je ona govirila da jedva čeka da se posveti slikanju, možda daljnjem školovanju i obiteljskom život..

o njenom osobnom životu ne znam puno, ne priča ona o tome, dal ima nekog momka ili što već.. ako ima neka im je sretno i da ubrzo dobe male bartoline

meni se sviđa kako je otišla, bez kukanja idući turnir mi je zadnji, nego ženi puklo i amen.. takva je bila cijelu karijeru
Alicia_K is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 16:03   #15
Sta kakve ima veze, pa eto kakve ima veze:


Quote:
Alicia_K kaže: Pogledaj post
Eto današnjim šokom Marion Bartoli, nadam se da modovi odobravaju temu u kojoj ćemo razglabat i kucat o takvim stvarima, povlačenjima tenisača/tenisačica iz svjetskog tenisa i odat im počast i priznanje. Pod time mislim na aktualna povlačenja u ovoj sezoni i u narednima, a ne ona koja su se desila pred 100 godina
Pa nije ovo tema samo o Bartoli, o njoj se nema sta ni napisat, tema o njoj i njezinom povlacenju ne treba ni jednu stranicu imat, prema tome ovo je tema opcenito o povlacenjima, bivsim i buducim, a Bartoli je samo povod da se o tome pise...jos najbolje da cemo diskutirat o povlacenju Marion Bartoli, sta se tu uopce ima diskutirat...
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 16:09   #16
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Pa nije ovo tema samo o Bartoli, o njoj se nema sta ni napisat, tema o njoj i njezinom povlacenju ne treba ni jednu stranicu imat, prema tome ovo je tema opcenito o povlacenjima, bivsim i buducim, a Bartoli je samo povod da se o tome pise...jos najbolje da cemo diskutirat o povlacenju Marion Bartoli, sta se tu uopce ima diskutirat...
Pa nije baš da se svaki dan povlači aktualna pobjednica Wimbledonea

Ali u principu, tema i je zamišljena kao takva da se u njoj priča o igračima koji završavaju karijeru, Bartoli stoji danas u zagradi, sutra će netko drugi i tako dalje...
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 16:24   #17
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Federer ako sada, u ovoj konkurenciji, sa najboljim Murrayem ikada, sa Djokovicem, sa Nadalom koji ove godine gdje god da nastupi igra finale (osim Wimbledona al ajd), uspije osvojiti jos jedan Grand Slam, moze se zaista povuci kao najveci ikada, jer u tom slucaju cak ni argument "slabe konkurencije" (za razliku od zlatne ere Opena 90-ih) nece drzati vodu. Istina je da je Federer vise od polovice svojih uspjeha ostvario u zaista djecjoj konkurenciji (do 2007) ali od tada imamo Djokovica, Nadala koji je naucio igrati i druge podloge osim prasine, i Murraya koji je konacno postao igrac za najvece stvari. Ja sam osobno bio skeptican prema Federeru kao najboljem ikada upravo radi konkurencije koju je imao u pocetnim godinama (otprilike kao Dinamo u danasnjem HNL-u) no kasnije je ta konkurencija postala dostojnom i cak je i u takvim uvjetima vladao tenisom. Prema tome, mogle bi mu se zvijezde poslozit pa da ode s jos jednim, zadnjim, osvojenim velikim naslovom. Nadam se ne prije Ria, jer volio bih ga gledati do tada...
sve super, ali da je baš vladao i poslije 2007..........nije nikako. u vrhu jest bio, vladao nije.
revolver1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 16:52   #18
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Sta kakve ima veze, pa eto kakve ima veze:

Pa nije ovo tema samo o Bartoli, o njoj se nema sta ni napisat, tema o njoj i njezinom povlacenju ne treba ni jednu stranicu imat, prema tome ovo je tema opcenito o povlacenjima, bivsim i buducim, a Bartoli je samo povod da se o tome pise...jos najbolje da cemo diskutirat o povlacenju Marion Bartoli, sta se tu uopce ima diskutirat...
šta se pjeniš odma? ja sam rekla da nema veze s vezom spominjat feda, kad najavi da odlazi, onda ćemo trkeljat o tome.. ionako je tema zamišljena da se prodiskutiraju aktualna povlačenja, koja su ili najavljena ili se dese iz vedra neba..

isto tak možemo počet srat što venus ne ode u penziju

a ovo je Lujo u zagradu dodao Marion Bartoli valjda kani mijenjat naslove kako netko ode nitko ne kaže da je to njena tema
Alicia_K is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 17:12   #19
Sad bio neki prilog o Bartolini i suza mi je kanula.

Vec treca. Prva kad sam procitala naslov ove teme, druga kad sam pogledala intervju. Micici oci pune suza. Pretuzna je.

Mislim da je ovo i za nju iznenada. Poslije Wimblica je najavljivala pohode na jos neke naslovice.

Al' tijelo licke međedice nije vise moglo podnijeti napore profesionalnog sporta.

Ona scena kada potrci prema svom boksu nakon osvojenog Wimbledona... Kao da nikad u zivotu nije trcala. Presmijesno i prekrasno.

Nema niko ni slican njoj. Svako ko pogleda jedan intervju, shvatit ce kako je to predrago i prekrasno stvorenje.
Iako nije imala neke giga mega uspjehe (osim ovog zadnjeg), falit ce, jako.
Solna Kiselina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 17:21   #20
Quote:
Solna Kiselina kaže: Pogledaj post

Nema niko ni slican njoj. Svako ko pogleda jedan intervju, shvatit ce kako je to predrago i prekrasno stvorenje.
Iako nije imala neke giga mega uspjehe (osim ovog zadnjeg), falit ce, jako.


i sad na twitteru odgavara na sve twittove

edit: evo nekoliko zanimljivih tvitova








sabs i marion, rijetko viđeno među tenisačicama, klasa iznad

Zadnje uređivanje Alicia_K : 15.08.2013. at 17:41.
Alicia_K is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:09.