Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2017., 23:08   #3401
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Ima li neka web stranica gdje su popisana trenutna stanja s popravcima i preuređenjima pojedinih mjesta u gradu ?
Ako ovo spada pod tvoje pitanje,
iz prve ruke info da je u rekonstrukciji stanica RER-a na Ponte Alma.
Mi smo sa nje trebali startati put Verssailesa,
pa nam je stvorilo mali konfuzion...
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 08:00   #3402
Spada, hvala

Kako je s Trocaderom i les Halles ? Jesu li dovršili ta gradilišta ?
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 12:36   #3403
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Spada, hvala

Kako je s Trocaderom i les Halles ? Jesu li dovršili ta gradilišta ?
Trocadero su prije mjesec dana još bili radovi.
Les Halles.. hm... čini mi se isto... išli smo do Pompidua,
i bile su vidljive skele rubno prema Les Haless, ali tamo nismo išle...
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 22:01   #3404
Merci, ja ako ću ići, bit će to kraj lipnja slijedeće godine. Do tada će valjda pozavršavati. A možda i koje novo gradilište otvoriti.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 01:40   #3405
Bok ekipa!

Imam jedno pitanje.. Planiram ici sa suprugom za Bozic u Pariz pa me zanima kakva su radna vremena ducana/restorana/muzeja/znamenitosti na 24./25./26.12. ?

Hvala!
srkzzzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 11:15   #3406
Što se tiče muzeja/znamenitosti, odeš na njihovu službenu web stranicu (ono što hoćeš posjetiti) i pogledaš radno vrijeme za navedene datume, ako ništa ne piše, rade normalno.
npr.
Louvre

http://www.louvre.fr/en/hours-admission
kaže 25.12. ne rade, znači za ostale datume vrijedi redovno vrijeme
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 23:59   #3407
Evo ga, lagano se planira sve vezano za posjet Parizu, iscitavam svakodnevno forum i prikupljam informacije pa kad zavrsim , napisati cu plan da vidim sto misle iskusni forumasi.

A u medjuvremenu, imam par pitanja za koje bih trebao savjet cim prije (zbog rezervacija itd.).


1. Planiramo ici 24.12. ili 25.12. u Disneyland pa nas zanima da li uzeti karte samo za Disneyland ili i za Wald Disney Studio Park? Koliko je realno ocekivati da se mogu u jednom danu kvalitetno obici oba parka? Pretpostavljam da zbog vremena necemo ionako ici na puno "atrakcija/voznji" u Disneylandu, zato i pitam. Kakva su uopce iskustva sa Walt Disney Studiom?

2. Trebao bih savjet vezano za smjestaj tj. lokaciju. Ova 3 lokacije npr. :

a) https://www.airbnb.com/rooms/4213696

b) https://www.airbnb.com/rooms/14096780

c) Hotel Cosmos : 11. Arr


Unaprijed hvala!
srkzzzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 09:56   #3408
Odgovorila sam na pp što se tiče smještaja.

Za Disneyland, bila sam tri puta, i nijednom mi nije ostalo vremena da pređem u Walt Disney Studio Park niti sam pomislila na to - ima svašta za vidjeti i dovoljno mi je bilo zabavno u Disneylandu. Recimo, velika parada se dešava popodne i šteta je to propustiti, posebno u adventsko vrijeme. Ima i predstava koje su u određene sate, pa kad se sve uzme u obzir (5 područja parka, čekanja, kojih ne mora biti ako ste u tjednu i izvan sezone, predstave, ručak, shoping), sasvim se kvalitetno može provesti tamo cijeli dan.
Vremenske neprilike nisu faktor, većina vožnji je u zatvorenom prostoru, čak i velike vožnje na otvorenom (Indiana Jones) se mogu odraditi ako je sitna kišica (staviš kapuljaču, a čeka se pod nadstrešnicom).
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 11:50   #3409
Zna li netko koliko bi realno vremena trebalo od željezničke stanice Gare de Lyon do željezničke stanice Gare du Nord?
Pritom mislim i na vožnju RER-om, ali i eventualno hodanje po tim stanicama (silazak s vlaka, nalaženje RER-a), putovanje, i onda opet snalažanje/hodanje po drugoj stanici. Nisam nikad bio na tim kolodvorima pa me zanima jesu li veliki, komplicirani...
Vidio sam da ih direktno spaja zelena linija (D) RER-a.
Hvala unaprijed na odgovorima.
casper77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 13:15   #3410
Da, linija D RER ih direktno spaja (pošto je RER mreža prigradskih vlakova, logično je da one povezuju međusobno pariške željezničke stanice, to je ideja integriranog prijevoza). Ima malo međustanica (zapravo samo jedna) pa je brže nego metroom, ali ima dodatnog hodanja dok se dođe do/od perona. Nije komplicirano u smislu da je sve dobro označeno, ali da ima hodanja i vožnje eskalatorima, ima.

Na stranici RATP možeš postaviti upit za dužinu transporta. Ovdje je RATP itinerer za tu trasu, ima mogućnost da se odabere Gare du Nord (Surface) (pored Gare du Nord RER), dakle s izlaskom gore na ulicu, i pretraga pokazuje 16 minuta, od čega 7 minuta hoda.

Realno, to se može u 20 minuta, ali ako se ovisi o rasporedu vlakova trebalo bi planirati barem pola sata - po 5-10 minuta na svakoj stanici da se dođe do perona i da se iskobelja van, i 10-ak minuta vožnje, uz čekanje da vlak dođe.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 11:51   #3411
Hvala na odgovoru. Tako sam otprilike i mislio.
Naime, moram si podesiti razmak između TGV-a koji dolazi na Gare de Lyon i Thalys-a koji polazi s Garu du Nord. Mislim da ću staviti 90-120 minuta, uračunavajući da vlak može malo i zakasniti, da odem i na toalet, kupim nešto za pojest, kupim kartu za RER, poslikam malo vlakove, poslikam Gare de Lyon... Htio bih svakako relaksirano proći od jednog do drugog kolodvora.
casper77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 10:53   #3412
Pozdrav, pripremamo se za naš prvi odlazak u Pariz, pa na sve strane skupljam informacije. Prva dilema su mi karte za Eiffel - na službenoj stranici u danima kada smo mi tamo (27.12.-5.1.) su SVI termini već rasprodani za vožnju do vrha Ima li još gdje da bih to mogla riješiti, ili smo prisiljeni na licu mjesta uzeti karte za penjanje stubama (maksimalno bi skratili nepotrebno vrijeme čekanja u redovima)? Inače nam nije problem pentranje, ali mi se čini da ćemo se smrznuti u ovom vremenskom periodu pa bi lift bio puno bolja opcija.
EDIT: Vidim da nešto karata ima za vožnju do 2. platforme, mogu li onda tamo na licu mjesta nadoplatiti za vožnju do vrha?

Druga stvar, zar cijena ulaznica za Disneyland zaista toliko varira od datuma do datuma da u doba blagdana ide i duplo skuplje nego inače?

Zadnje uređivanje justy : 05.12.2017. at 11:09.
justy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 11:36   #3413
Mi smo bili prije nešto više od mjesec dana. Isto nije bilo karata on line...pa samo odlučili otići odmah ujutro čim otvaraju tj. oko 9.00h - najprije prolaziš sigurnosnu provjeru i tu smo čekali cca 10 minuta; kad to obaviš ideš u novi red za kupiti karte, red je bio dosta veliki ali se dogodilo da su baš u tom trenutku odlučili otvoriti dodatnu blagajnu i ekipa je počela trčati prema njoj - a i nas je extra ljubazan djelatnik na sigurnosnoj provjeri upozorio da potrčimo, jer, evo, upravo otvaraju dodatnu blagajnu. I tako smo, uz puno sreće, čekali još cca 10 minuta i kupili karte bez puno čekanja. Najprije smo uzeli za nivo br. 2 a kad smo došli gore (liftom) kupili smo dodatno za vrh. Kada dođeš na blagajnu onda odabereš karte: lift, stepenice te nivo koji želiš. Dakle, nema straha da neće biti karata za lift.
U Disneyland nismo išli.
elansa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 11:39   #3414
Super, to me zanimalo Hvala!
justy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 11:46   #3415
Quote:
justy kaže: Pogledaj post

Druga stvar, zar cijena ulaznica za Disneyland zaista toliko varira od datuma do datuma da u doba blagdana ide i duplo skuplje nego inače?
Pa da, ako službeni cjenik tako kaže.

Bila sam u Disneylandu u doba Adventa (a ostala dva puta u rujnu i studenom) i zaista je "čarobnije" u doba blagdana - parada je posebnija, predstave su organizacijski zahtjevnije (revija na ledu), sve je dodano ukrašeno.
Organizatori ulažu više sredstava i napora, program je atraktivniji, posjetitelji zainteresiraniji - tržišna logika nalaže da su i cijene više. Sad, da li to sad vrijedi baš toliko (duplo) ne bih znala - cijene su toliko skočile, nekad se moglo provesti za 39 eura tamo, ti su dani izgleda iza nas.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 23:01   #3416
Napokon sam iscitao sve, sve zapisao, pa bi bilo red da napisem svoj zamisljen plan da mi prokomentirate koliko je realan, treba li nesto izbaciti, da li sam mozda nesto bitno izostavio i tako.

Dakle, dolazimo cetvrtak navecer tako da nam "program" krece od petka.



PETAK

U 10h imamo onu Free touru od Sandemansa koja starta na Place St.Michel i zavrsava oko Louvrea (bili jako zadovoljni u drugim gradovima). Smjesteni smo u blizini Montparnasse tornja tako da cemo se na putu do tamo prosetati kroz Luxembourg gardens te vidjeti crkvu Saint Sulpice.
Nakon ture, oko 13h ručati negdje te krenuti na šetnju : Luxor Obelisk, Champs Elysees, Arc de Triumph, Trocadero, Eiffel.


SUBOTA

Pont Alexandre III, Les Invalides, u 10h uci u Musee de l'armee.
U 13h Eiffel (kupili vec karte online).
U 16h smo mislili ici na Tour Montparnasse tako da uhvatimo pogled po danu i po noci.
Nakon toga šetnja po St.Germain.


NEDJELJA

Sacre Cour, šetnja po Montmartreu, Moulin Rouge, Galleries Lafayette.


PONEDJELJAK

Christmas in Disneyland.


UTORAK

Rano ujutro otići u Notre Dame pa u Sainte Chapelle. Nakon toga šetnja : Pompidou, Hotel de Ville, pojesti famozni falafel u L'as du Fallafel.
Nakon toga Pantheon, opcenito šetnja po Latinskoj, Grande Mosquee de Paris te do 15h doći do Les Catacombes. Nakon toga, pravac aerodrom.


Eto, svaki savjet je dobrodošao. Da li je neki dan nadobudno zamisljen, da li negdje treba nešto dodati? Vidim da bih u nedjelju mogao imati još toga.
srkzzzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 06:48   #3417
Quote:
srkzzzr kaže: Pogledaj post
Vidim da bih u nedjelju mogao imati još toga.
Groblje Montmartre pa onda metroom do parka Monceau
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 13:57   #3418
utorak mi se čini prenatrpanim, tj. ne vjerujem da bi se sve te udaljenosti + posjećivanje objekata (ND, St-Chapelle) moglo dovršiti do 15h. mislim da će džamija izvisiti, ali možda i stigneš, ovisi kakav si hodač, da li se lijeno zadržavaš i ideš laganini ili si oštar hodač (vidim da si i ranoranioc, to je dobro). Ili ćeš koristiti metro za povratak s desne na lijevu obalu?
Vidim da katakombe rade do 20h, možda to možeš u subotu nakon Tour Montparnasse, ostalo bi ti dovoljno vremena za večernju šetnju St-Germainom, a utorak bi bio rahliji.

ostalo se čini ok, jedino trebaš biti realističan oko Musée de l'armée. Praktički si ostavio dva sata za to, ako pola sata potrošiš na crkvu s Napoleonovim grobom, u sat i pol možeš pošteno pogledati jedan odjel (ili samo privremenu izložbu). Pogledaj na web stranici muzeja pa odluči što te najviše zanima (staro razdoblje s oklopima, 17-19. stoljeće s Napoleonovom vojskom, ili novo razdoblje, WWI i WWII), odaberi jedno i posveti se samo tome. Velik je to muzej, odlična kolekcija, niti cijeli dan nije dovoljan za sve.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 14:18   #3419
Sad sam ponovo pročitala post i vidjela da imate i vođenu šetnju, tako da ćete već vidjeti dobar dio toga i prvi dan. Onda do kraja boravka, tj. do utorka imate vremena da, ako treba, prerasporedite ono što vam je preostalo, bez pritiska.
U nedjelju, kad se zasitite šopinga (nedjelja je i Badnjak, stvarno nisam sigurna koliko će dugo biti otvorene robne kuće i trgovine), ako vas zanima moderna arhitektura, možete se zaletiti metroom do La Défense, tamo je isto božićni sajam (već ćete pogledati onaj na Champs-Elysées i na drugim mjestima), pa pojedite nešto tamo (npr. raclette).
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 16:03   #3420
Posao je i mene nanio u Pariz. Nažalost, slobodnog vremena će biti vrlo malo (samo nedjelja od 11 sati do navečer, ali u to ulazi i transfer od CDG i prijava u hotel - Bercy).
Što se tiče razgledavanja, planirao sam uzeti metro od Bercy-a do Trocadera, malo razgledati, onda na metro do stanice Roosevelt (Champs-Élysées) pa pješke po Champs-Élysées > obala Seine > Louvre > Notre Dame.
Ovisno o tempu i vremenu na raspolaganju, volio bih promoliti nos u Louvre.

Par praktičnih pitanja:
Primaju li automati za karte metroa/RER-a bankovne kartice (Maestro)?
Kakva je situacija s radnim vremenom nedjeljom (restorani, trgovine)?

Hvala
Ernest Fulir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.