Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2003., 14:32   #1
Indigo dijete

Vele mi u vrtiću da mi je mali, možda, indigo dijete.

Kao pravi roditelj pogledam na netu, kad tamo sve objašnjenja tipa:
Aura mu je jabučno plave boje, može vidjeti duhove i anđele, živi u skladu s vibracijama prirode, on ima svoju misiju na ovom svijetu koju ne smijete ometati, itd. Meni to sliči na instant religiju.

Da li netko možda ima normalnije objašnjenje?
Ska is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 15:06   #2
Mozda bi bilo najbolje da prvo pitas u vrticu gdje su ti i rekli sto tocno misle pod time i na osnovu cega. Imas na http://www.indigo-svijet.hr/ info, ali vecinom si i sama sve to vec vidjela. Pitaj ekipu u vrticu zasto to misle i na osnovu cega; ja bi od toga krenuo
__________________
- u zivotu prolazi samo vjeran pas
- da mi je biti morski pas
- ma pas mater
ble is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 15:06   #3
To ti je objasnjenje tipa "nis se tu nemoze napravit".

Bullshit. Jos jedna izmisljotina sa "dekorativnog" fakulteta.

Uhvati se ti tradicionalnih oblika objasnjenja i odgoja. Pitaj starije i iskusnije majke.

Da meni za moje djeto neko tako kaze, poslala bi ga da se malo prizemlji.

Koja aura? Koja "misija"?

(necu nis vise pisat, uzrujalo me )
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 15:07   #4
Zar nismo o tome nedavno raspravljali
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 15:11   #5
Re: Indigo dijete

Quote:
Ska kaže:

Da li netko možda ima normalnije objašnjenje?
Što je po tebi normalnije objašnjenje?

Na linku što je ble ostavio/la sve lijepo piše. Pročitaj i prouči.
Ako je indigo, indigo je. Poseban je. Imaš i knjigu za kupit o indigo djeci.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 15:17   #6
... a imas i test:
http://www.indigo-svijet.hr/Indigo_dijete_test.asp

To su se tete u vrticu sigurno kopirale....
__________________
- u zivotu prolazi samo vjeran pas
- da mi je biti morski pas
- ma pas mater
ble is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 15:29   #7
Koliko sam ja shvatio "Indigo dijete" je termin koji se koristi u dječjoj psihologiji, pa sam očekivao nešto ozbiljnije.
Auru mu ne vidim, tko mu je dao misiju, kakve vibracije?
Na jednom site-u piše:"They're next step in human evolution".
A sve bez ijedne reference na neko istraživanje.

Onaj link od ble: to izgleda kao on-line horoskop. To sam prvo pogledao.
Ima neka Janet Dee na net-u koja prvo počne lijepo objašnjavati, ali onda traži 20 dolara za ovo ili 100 za ono. Sve mi to sliči na dobar biznis. Kao da želi zaraditi na roditeljima koji vole vjerovati da im je dijete posebno i imaju problema s odgojem (a tko nema).

Scully: Drago mi je da nisam jedini koji se uzrujava oko ovoga.

BTW slijedeći tjedan idemo kod psihologa i na razgovor s tetama, pa sam htio malo istražiti.
Ska is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 15:44   #8
Quote:
Ska kaže:
Onaj link od ble: to izgleda kao on-line horoskop. To sam prvo pogledao.
Nemoj tako... Stavio sam se u ulogu mojih roditelja i vidi rezultat testa: "Vi ste pouzdano roditelj sasvim posebnog djeteta nove Indigo generacije". I'm Indigo boy!

Valjda je to naziv za neku naprednu djecu u stvarnosti koja se svojim ponasanjem isticu u masi... u pozitivnom smislu.... kao sto rekoh prije... pitati tete u vrticu sto su tocno mislile pod time i na osnovu cega.
__________________
- u zivotu prolazi samo vjeran pas
- da mi je biti morski pas
- ma pas mater
ble is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 15:53   #9
bull shit
koj ja ***** delam u zivotu umjeso da prodajem pizdarije za prave novce
koliko budala , a manjak para
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 15:57   #10
Svi smo mi indigo generacija
tra-la-la [ne znam tekst] nacija
...mister, tovariš i drug...

ili kak već ide.

Dam se kladiti dasvi roditelji po ovom testu misle da imaju indigo djecu. Da vidim tko će reći da mu dijete nije kreativno, emotivno ili da voli čekati u redovima, da nije inteligentno i da ne postavlja nemoguća pitanja.

Jedva čekam da mi tete počnu objašnjavati.....
Ska is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 16:43   #11
Eto vidis. Shvatio si sta zelim reci.

(a i malo sam sad manje uzrujana, kad vidim da imam istomisljenike )
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 20:26   #12
Budalastine. SLuzi li ta njegova "indigo-aura" i njima da se manje bave njime ako je zahtjevniji? Kao : "da ga ne smtamo u promisljanju svemira". Pa sta sve nece izmisliti i servirati - promijeni vrtic.
Sutra ce izmisliti "peanut-butter auru".... Najbolje da se jos sa onim dr.Philom sa Oprah posavjetuju...
Sad sam se i ja iznervirao
__________________
Mi smo stabilizaciju prihvatili-to nam je svetinja
doc_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 20:38   #13
svašta. Kako se možete tako lako iznervirati?

Prvo, ja sam sigurna da teta u vrtiću nije mislila apsolutno ništa loše i ne vidim zašto bi se trebao promijeniti vrtić? Drugo, teta sigurno voli svoj posao, što se vidi i iz tog termina 'indigo' za koji je jako malo ljudi uopče čulo, ona traži, čita i raspituje se. Pohvalno.
Treće, svi ljudi imaju auru i to u nekoliko slojeva, imate je i vi, zašto pljujete po tome? U redu je da vas to ne zanima ali ne morate baš ni pljuckati. Ili idete za onom 'lakše je osuđivati nego razumjeti'

Ska....ne razumijem tvoj bijes ako ti je malac možda indigo? Pa šta i da je? Nikakve razlike nema između njega i ostale djece osim što su indigovci više orijentirani na duhovnu razinu.
I nijedan psiholog ti neće reći da je on indigo, to možeš saznati samo i samo slikanjem sa onom posebnom makinom koja slika auru, ne znam kako se zove.
I ja sam našla neku gospođu na netu koja kakti može odredit auru preko slike ali traži 500kn , ma briši.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 20:50   #14
Tija: O tome i govorim. Dijete mi je mao zajebanije od druge djece (nisam jedini koji to tvrdi) i ja mu želim pomoći. Kaj dobijem? Nekakve tipove koji mi hoće izmust lovu. To me nervira.
OK, mogu prihvatiti da imam nekakvu auru, ali izjava da je netko zbog boje aure ovakav ili onakav mi djeluje šarlatanski. Ako bude post o aurama, pa svi počnemo filozofirati, to je OK, ali tu se radi o mom djetetu i priče o aurama, reinkarnacijama i razgovoru s anđelima mi idu na živce.
Ska is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 21:13   #15
Oke, razumijem te. Prvo, lovu ne davaj nikome ako ikad naletiš na taj aparat snimi malcu auru, čisto da znaš. Ako on i je indigo, trebaš se samo malo drugačije postaviti.

Što to znači da je malac malo zajebaniji od drugih? Jel malkice razmažen? Ne sluša? Svojeglav? Tvrdoglav? Tete barem svaki drugi dan imaju neku primjedbu? Odvaja se od grupe? itd
Što se tiče mog malog, na sva ova pitanje je odgovor 'da' E sad, je li moj indigovac ili ne, zaboli me. Ali otkad sam ja pročitala indigo-svijet, malo se drugačije postavljam prema njemu i lakše nam je.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 21:41   #16
Quote:
Tija kaže:
Ali otkad sam ja pročitala indigo-svijet, malo se drugačije postavljam prema njemu i lakše nam je.
To mene muči. Da li je to fakat dobro ili je podilaženje djetetu, samo zamotano u celofan?
__________________
Singularly inept and cowardly wizard, who was last seen falling off the edge of the world ...
Rincewind is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 21:42   #17
Re: Indigo dijete

Quote:
Ska kaže:
Vele mi u vrtiću da mi je mali, možda, indigo dijete.

Kao pravi roditelj pogledam na netu, kad tamo sve objašnjenja tipa:
Aura mu je jabučno plave boje, može vidjeti duhove i anđele, živi u skladu s vibracijama prirode, on ima svoju misiju na ovom svijetu koju ne smijete ometati, itd. Meni to sliči na instant religiju.

Da li netko možda ima normalnije objašnjenje?
da li u vrticu postoji djecji psiholog ili pedijatar? da dogovoris sastanak u troje (teta, psiholog/pedijatar, ti)? mozda saznas konkretnije stvari.
osobno, i mene bi jako smetalo da mi netko govori neozbiljne stvari o djetetu (neozbiljne su po mojoj procjeni).

ali prije nego sve ode dalje, odi na razgovor.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 21:47   #18
Quote:
Rincewind kaže:
To mene muči. Da li je to fakat dobro ili je podilaženje djetetu, samo zamotano u celofan?
ne bih rekla da je podilaženje. Npr, prije sam ga znala pitati 'jesi gladan, šta bi jeo, a zašto ne bi to...itd'
Sad ne, sad pitam ' da li češ jesti meso od ručka ili češ sendvič', dajem mu izbor a on neka sam odluči šta želi. I tako za sve, on ima izbor, ne namećem mu niš svoje. Njemu se to izgleda sviđa.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 21:49   #19
Re: Re: Indigo dijete

Quote:
luca kaže:
osobno, i mene bi jako smetalo da mi netko govori neozbiljne stvari o djetetu (neozbiljne su po mojoj procjeni).

Kako teta zna šta je po tebi neozbiljno?

Meni niš ne smeta od teta, imam dva uha, na jedno uđe a na drugo...

Ali me zanima Ska, kako ti je teta to saopčila? I na osnovu čega je to zaključila?
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 22:10   #20
Re: Re: Re: Indigo dijete

Quote:
Tija kaže:
Kako teta zna šta je po tebi neozbiljno?

Meni niš ne smeta od teta, imam dva uha, na jedno uđe a na drugo...

Ali me zanima Ska, kako ti je teta to saopčila? I na osnovu čega je to zaključila?
mene bi smetalo da teta takve stvari na takav nacin kaze klincu. ne smeta me da meni kaze sto zeli
ono sto je po meni neozbiljno je davati neki tip "dijagnoze" za nesto za sto je vrlo upitno da li postoji. reci da mi je klinac zivcan ili zaigran ili zamisljen je jedno, to dokazano postoji.
ali reci da mi je klinac Borg, indigo ili bilo sto iz nedokazive kategorije, mi je neozbiljno. da ne kazem da ako uz to ne da nikakva objasnjenja na sto misli i kako je dosla do tog zakljucka...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.