Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2007., 19:55   #61
Quote:
sandrao kaže: Pogledaj post
Pas je prekrasan, ali nemoj se ljutiti to odjelce mu baš i ne stoji. Možda je bolje da mu nešto ipak kupiš....
Zaista mi nije važno dal mu stoji ili ne, ovdje mi je bitna funkcionalnost da se životinja dobro osjeća i najbolje zaštiti u tim jako hladnim i snježnim danima. Zapravo izgleda u svemu što smo probali smiješno . Kod kupovne odjeće je problem da se veličina formira po duljini leđa, a npr. mops koji ima duljinu leđa kao moj Codie je puno "popunjeniji" pa su mu odijelca koja se nude uglavnom preširoka jer se gabariti slažu da stane više različitih pasmina u odijelca, a moram priznati da su i preskupa i da se šivanje po mjeri više isplati, s obzirom da se radi o nečemu što pas nosi par mjeseci godišnje kad ide vani.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 20:54   #62
Upravo sam vratila treću kabanicu!

Iako je dužina leđa bila dobra, na jednoj su nogavice su zatezale, na drugoj su bile prekratke (maltezeru!?!), treću kabanicu uopće nismo mogli ni obući na zadnje noge.

U trgovinama jedino i imaju odjećicu za pse s dugim ili kratkim nogama. Što se tiče kratkonogih, ne prave razliku između jazavčara, maltezera, mopsa. A to su tjelesno sasvim različiti psići.

Također mi nije logično da ostavljaju posve gol stomak niskom psu. Pa mu je ovaj obavezno mokar, jer dlakica "posauga" svu vlagu i blato sa ceste ili livade. Samo sam na jednom skafanderu vidjela potpuno pokriven stomak, s time da je bio napravljen kružni štep za 'šlic' za 'pišulinca'.

Slažem se s Ivanicompecom da je najbitnija funkcionalnost, onda sve ostalo. Zato pozdravljam njezino krojenje. Ja sam svojoj prošle godine također sašila dvije, nazovimo to, vunene trenirkice. Ali mi za ovaj snijeg treba kabanica ili, još bolje, skafander.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 21:04   #63
@ Ivanicapeca

Moj ti je savjet da tamo gdje vidiš da nogavice ili bilo što drugo zateže, lijepo ubaciš materijal druge boje (kao traku, trokut...). Tako ćeš dobiti zadovoljavajuću širinu ili dužinu. Onda s tom drugom bojom možeš još na trenirkicu naštepati cik-cak bodom neko slovo, cvjetić, znakić...

A onda za sljedeću trenirku, ovu proširenu rastavi i iskoristi kao kroj.

Tako nešto se i ja sada spremam napraviti. Najprije ću od nekog jeftinog materijala iskrojiti kabanicu. Onda ću na ovoj mojoj nemirnoj manekeni vidjeti gdje što zateže, a gdje visi. Pa ću to oduzeti ili dodati. I tako ću doći do (nultog kroja). Pa ću po njemu moći šivati sve ostalo.

Naravno, ako netko na netu nađe negdje neki kroj ('šnit') za pse, to bi nam u startu veoma olakšalo posao.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 22:55   #64
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
@ Ivanicapeca

Moj ti je savjet da tamo gdje vidiš da nogavice ili bilo što drugo zateže, lijepo ubaciš materijal druge boje (kao traku, trokut...). Tako ćeš dobiti zadovoljavajuću širinu ili dužinu. Onda s tom drugom bojom možeš još na trenirkicu naštepati cik-cak bodom neko slovo, cvjetić, znakić...

A onda za sljedeću trenirku, ovu proširenu rastavi i iskoristi kao kroj.

Tako nešto se i ja sada spremam napraviti. Najprije ću od nekog jeftinog materijala iskrojiti kabanicu. Onda ću na ovoj mojoj nemirnoj manekeni vidjeti gdje što zateže, a gdje visi. Pa ću to oduzeti ili dodati. I tako ću doći do (nultog kroja). Pa ću po njemu moći šivati sve ostalo.

Naravno, ako netko na netu nađe negdje neki kroj ('šnit') za pse, to bi nam u startu veoma olakšalo posao.
Joj, svašta sam probala, ali stvar je krivulje i to ne samo u "kugli" rukava, već i šav cijevi, jer pas ima lagano savinute zadnje noge u zglobu a opet mora biti prostora da ih ispruži bez zatezanja, pa onda kad dodam negdje gdje mi se čini da fali, drugdje mi je opet u suvišku i visi .Inače sam modni dizajner po struci i krojevi su mi u malom prstu, al ovo je nemoguće staviti u gabarite konstrukcije odjeće za ljude i stvar bi se trebala napraviti odokativno. Ja bih to nekako vjerojatno i uspjela nakon mučenja i mučenja, a mislim da osoba kojoj je krojenje i šivanje glavno zanimanje i više stvar finesa i još k tome ima psa pa zna i fiziologiju životinje će odmah skužiti gdje je problem. Ja ga jednostavno ne vidim
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 23:04   #65
fermina,jesi pogledala u pet shopu ljubimac kabanice? njihova roba je talijanska a oni se stvarno probude.moja maltezerica ima kabanicu iz pet shopa i super joj je ali smo sada narucili toplu trenirku iz ljubimca i s krojem sam jako zadovoljna.

ivanicacapica,codiju bas fora stoji kaputic,presladak je.ima jedna super mlada krojacica u malesnici,stvarno je sposobna.sad ne znam di zivis ali ako si blizu javi pa ti napisem adresu.
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 23:07   #66
Quote:
zizuana kaže: Pogledaj post
fermina,jesi pogledala u pet shopu ljubimac kabanice? njihova roba je talijanska a oni se stvarno probude.moja maltezerica ima kabanicu iz pet shopa i super joj je ali smo sada narucili toplu trenirku iz ljubimca i s krojem sam jako zadovoljna.

ivanicacapica,codiju bas fora stoji kaputic,presladak je.ima jedna super mlada krojacica u malesnici,stvarno je sposobna.sad ne znam di zivis ali ako si blizu javi pa ti napisem adresu.
Joj, ma nema veze di je samo da ovo više riješim. Već godinu dana rješavam taj problem, pa nikako. Ostavi mi broj na PMu. Thanx

@fermina
ako ispadne dobro, moći ćemo gradirati kroj prema mjerama tvog maltezera jer su jorkići i maltezeri slične građe, pa možeš i ti njemu sašiti

Ja inače kad je jako mokro preko ovog navučem onaj žuto- plavi šuškavac što se masovno prodavao po pet shopovima, da mu se bar leđa i trbuh ne smoče.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 23:42   #67
pseći kaputići

kako naučiti psa na to?

ovako, mali pudl, stvarno mi ga žao, trese se kao prut, ali obučen neće hodati, a očito se smrzava. stvarno je malen i žgoljav, i nedavno je bio bolestan pa se bojim da bi mogao opet, a star je, inače ni ja nisam baš za oblačenje pasa.

ps sorry, sad vidjeh da je tema odjeća za pse otišla sličnim smjerom, pa slobodno obrišite ovu ako je preslična.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 00:03   #68
a da mu kupis macji wc i ne setas ga do proljeca
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 00:05   #69
Quote:
zizuana kaže: Pogledaj post
fermina,jesi pogledala u pet shopu ljubimac kabanice? njihova roba je talijanska a oni se stvarno probude.moja maltezerica ima kabanicu iz pet shopa i super joj je ali smo sada narucili toplu trenirku iz ljubimca i s krojem sam jako zadovoljna.
Skafander i ove dvije kabanice su baš iz Ljubimca. Prodavačica mi je rekla da su imali puno veći izbor, ali da je sve rasprodano. A ove sezone više neće naručivati.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 00:07   #70
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
kako naučiti psa na to?

ovako, mali pudl, stvarno mi ga žao, trese se kao prut, ali obučen neće hodati, a očito se smrzava. stvarno je malen i žgoljav, i nedavno je bio bolestan pa se bojim da bi mogao opet, a star je, inače ni ja nisam baš za oblačenje pasa.

ps sorry, sad vidjeh da je tema odjeća za pse otišla sličnim smjerom, pa slobodno obrišite ovu ako je preslična.
Ako mu je kaputić takav da ga tiska i reže, a kupovni su često rađeni za razičite pasmine, nije ni čudo.
Inače, pas ti se prvo malo zbuni, ali vrlo brzo se privikne. Treba biti strpljiv i uporan. Jako je važno da je ipak bar obučen u one kaputiće bez rukava, jer ovaj nagli prijelaz iz toploga u hladno, posebno ako se radi o mladom ili starom psu je opasno i može se razboliti.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 00:18   #71
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
@fermina
ako ispadne dobro, moći ćemo gradirati kroj prema mjerama tvog maltezera jer su jorkići i maltezeri slične građe, pa možeš i ti njemu sašiti
Dogovoreno!

Ako se budeš čula s mladom krojačicom iz Malešnice, hajde nam, pliz, javi misliš li da se možemo osloniti na njezinu vještinu. Jer, kao što iz priložene ponude u dućanima vidim, uopće nije jednostavno uspješno iskrojiti skafander.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 00:27   #72
Moja maltezerica prve zime uopće nije surađivala u odijevanju kaputića. Dapače, pokušavala ga je na svaki način svući sa sebe. Ali... ovo je trajalo samo dok ne bismo izašle na ulicu. Tu se držala kao prava dama. I tako sve do trenutka dok se ne bismo vratili doma. Onda bi istog trenutka krenula sama sebe razodijevati.

Ove zime surađuje u oblačenju. Nije da je baš luda za kaputićem, ali to lako obavimo. I ne pokušava ga skinuti sa sebe ako istog trenutka ne izađemo iz kuće. Isto i na povratku kući. Lijepo čeka u hodniku dok ja ne skinem kaput, kapu, cipele...

Tek onda skidamo njezin kaputić i idemo na pranje šapa...

Naravno, pohvale i kolačići su učinili svoje.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 11:13   #73
moj tibetanski terijer je bio lud kad sam mu stavljala kišnu kabanicu.(strašno ga je oprati poslje blata i kiše).ne pas je bio lud,režao,grizao sve oko sebe.i odustala sam.vidim da mu je to veće mučenje od kupanja poslje šetnje.
i sad čitam ovdje kak je malim psima potreban kaputić za zimu.da potreban im je sad jer smo ih mi ljudi totalno uništili.kako recimo jednom maltezeru prije 200 godina nije trebao nikakva kaputić za zimu(koje su bile gore nego današnje),a sad im odjednom treba?
to smo samo mi ljudi izmislili.
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 17:20   #74
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Inače, pas ti se prvo malo zbuni, ali vrlo brzo se privikne. Treba biti strpljiv i uporan.
Jako je važno da je ipak bar obučen u one kaputiće bez rukava, jer ovaj nagli prijelaz iz toploga u hladno, posebno ako se radi o mladom ili starom psu je opasno i može se razboliti.
ma najgore što je to pas mog dečka. mene to brine, jedva se zadnji put izvukao, još donedavno na lijekovima, a sad je stvarno hladno za tako malog, jadnog 14-godišnjaka.
ali oni su ga razmazili pa je to gadan problem, ni ogrlicu mu ne smiju staviti ako pas ne da, grize ih, a odjeću stvarno ne želi.
zapravo mi treba neki štos.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 10:48   #75
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
ma najgore što je to pas mog dečka. mene to brine, jedva se zadnji put izvukao, još donedavno na lijekovima, a sad je stvarno hladno za tako malog, jadnog 14-godišnjaka.
ali oni su ga razmazili pa je to gadan problem, ni ogrlicu mu ne smiju staviti ako pas ne da, grize ih, a odjeću stvarno ne želi.
zapravo mi treba neki štos.
Star je pa je nervozan, ali izgleda da i oni baš nisu izgradili dobar odnos s njim u smislu da sluša i ima povjerenja u gazdu. To je inače veliki problem s malim pasminama što ih ljudi ne tretiraju kao da se radi o velikoj pasmini pa ih raspekmeze, jer ih doživljavaju ko slatke bebice. Moja pokojna mama je isto napravila neke greške u Codijevom odgoju pa sad imamo problema zbog toga, ali ovaj dio vezan za četkanje i oblačenje je od prvog dana bio moj zadatak, tako da se naviknuo od malena na to. Hvala ti bože, jer da je suprotno imala bih velike probleme, posebno što se radi o jorkiju, a oni su prirodni taleneti po pitanju vođenja vode na svoj mlin.

Možda da probate s nekom oblizekom, ono, da se nauči da kad dozvoli obući kaputić, dobi oblizeku
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 12:17   #76
ne mozemo naci nesto sto je dovoljno dugacko, uvijek mu je pola ledja vani a ne zelim mu uskratiti setnje ni po ovoj hladnoci.

ima li netko tko siva?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 12:33   #77
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Star je pa je nervozan, ali izgleda da i oni baš nisu izgradili dobar odnos s njim u smislu da sluša i ima povjerenja u gazdu. To je inače veliki problem s malim pasminama što ih ljudi ne tretiraju kao da se radi o velikoj pasmini pa ih raspekmeze, jer ih doživljavaju ko slatke bebice.

Možda da probate s nekom oblizekom, ono, da se nauči da kad dozvoli obući kaputić, dobi oblizeku
ma sve znam, oduvijek je takav. da im bebica ima par kila više, već bi davno loše završio, opačina mala. ali nije na meni da sveki dresiram psa.
oblizeki ne pale. pojede, pa po starom.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 12:48   #78
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
ne mozemo naci nesto sto je dovoljno dugacko, uvijek mu je pola ledja vani a ne zelim mu uskratiti setnje ni po ovoj hladnoci.

ima li netko tko siva?
ako hoćeš platiti, potraži običnu šnajdericu i pitaj. to je samo kroj kao i svaki drugi
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 13:08   #79
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
ne mozemo naci nesto sto je dovoljno dugacko, uvijek mu je pola ledja vani a ne zelim mu uskratiti setnje ni po ovoj hladnoci.

ima li netko tko siva?
A kojeg ti psa imaš?
sandrao is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 13:10   #80
Vidi na www.moderanpas.com Mislim da tamo imaju dosta izbora šta se tiče kaputića i ostalog!
sandrao is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:42.