Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2021., 10:48   #1
Koliko smrdi N.Zagreb zbog Jakuševca ?

Nedavno sam boravio kratko u Utrinama i Travnom, i moram priznati da se solidno osjetio u zraku neugodan miris, pa sma malo zagledao ljude kako se s time nose, izgleda da su tamo navikli, pa se pitam kada je najgore, i kako izgleda ljeti kada upkne sunce, tj koji je dio godine najgori ? Ima li nekih naznaka da se to sanira ili iseli ili nešto treće? Što kažu stanari tih kvartova?
Pozdrav
hiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2021., 13:03   #2
Najgore je kad je niži pritisak i/ili puše s istoka/jugoistoka.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2021., 14:14   #3
ja sam cuo da oni koji zive blizu odlagalista uopce ne otvaraju prozore niti suse ves vani pokojni gradonacelnik im je neko vrijeme davao neke novce, ne znam jel jos uvijek tako
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2021., 14:33   #4
Neko vrijeme sam putovao od Mičevca do grada preko Sajmišne ceste i uvijek sam morao upaliti recirkulaciju zraka u autu zbog jakog smrada. Nema veze dal idem u 6 ujutro ili 3 popodne, uvijek se osjetilo.
Poslije sam se vrtio oko Travnog i ne mogu reći da se osjeti Jakuševac, ali kvart ima neki svoj kiseli smrad.

Ali cijeli grad je pun smradova. Neki dan idem Magazinskom i skužim jaki miris paljenja plastike. Mislio sam da je negdje požar. Onda skužim da sam na 100m zračne linije od Pivane, Francka i Toplane.
FuzzBall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2021., 15:23   #5
Ja sam živio dvije godine u Utrinama i nikad ništa nisam osjetio. Mislim da su Dugave u većem problemu, pogotovo južniji/jugoistočniji dio.

Ali smrada na sve strane. Što zbog tih nekih tvornica usred grada, baš kako kaže @Fuzz, Franck i prženje, pa onda zapad zbog CIOS-a i tako.
exodus175 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2021., 16:18   #6
Često sam u istočnom dijelu Novog Zagreba.
Smrad nije strašan ni učestal, osim baš kod smetlišta, najvećim dijelom zbog onog postrojenja za kompostiranje.
Proći Sajmišnom kad iskipaju friško samljevenu masu je užas.

Ali isto tako zna biti užas prolaziti Slavonskom pored Coca Cole, ili malo dalje Žitnjakom.
Jebiga, cijena života u velikom gradu.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2021., 23:41   #7
Zadnjih par godina ne smrdi toliko učestalo kao prije, ljeti se možda osjeti 3-4 puta, zimi još rjeđe.

Trenutno ne smrdi čak ni kad se prolazi uz kompostanu, samo kad promiješaju kompost - a ljeti to rade češće.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2021., 01:38   #8
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
ja sam cuo da oni koji zive blizu odlagalista uopce ne otvaraju prozore niti suse ves vani pokojni gradonacelnik im je neko vrijeme davao neke novce, ne znam jel jos uvijek tako
Kineski zid štiti Travno i Utrine. Njima s istočne strane mora smrditi ko sam vrag. Odite do Konzuma na Sarajevskoj, pa bute vidli kaj je smrad.

A placaju samo onima u Jakusevcu, ali drugima tipa Dugave i taj dio Travnog di fakat gadno smrdi, nista.

Smrde i svinjske farme i gnojnice, i to je šnjof tipa stajski gnoj, kaj se zna osjetiti i po cijelim Dugavama i Travnom, a nekad i u Utrinama... ja sam mislila da to Zrinjevac kad sadi stavlja stajski gnoj , dok mi članica VGČ nije rekla o čem se zapravo radi.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2021., 02:48   #9
e večeras je baš gadno, za izrigat se , događa se recimo jednom u 2O dana, najčešće kad je sumaglovito
nekad po trulim jajima nekad po pokvarenom mesu općenito
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2021., 16:43   #10
Jel netko cuo danas, osim ako nisam toliko umoran (moguce) da sam to jucer cuo ujutro u autu. Uglavnom, vele na Sljemenu, da neki vodeci portal/site koji se nalazi u Svicarskoj, koji se bavi kakvocom zraka, navodi kako je ZG na listi od deset najlosijih gradova (?) u svijetu.

Ne dvojim da nije bajno, da se stosta pokvarilo, ali pamcenje bi me barem na dva kontinenta prije vratilo, nego bi uopce dosao do ZG-a.

Ili su ovi predimenzionirali, ne znam. Jel netko cuo, ili zapamtio naziv portala?



...
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2021., 16:54   #11
da, takva je bila situacija jucer... veliki promet automobila a nema vjetra niti je padala kisa,
do preksutra ce se popraviti
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2021., 17:18   #12
Ma, da, ali volio bih nesto opipljivije znati o metodologiji mjerenja navedenih Svicaraca, te na cemu temelje da smo deseti.






..
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2021., 17:24   #13
skupe podatke i objave ih imas mjerne stanice po cijelom gradu
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2021., 19:53   #14
Stima, ali dalje od svih industrijskih gradova po globusu, gdje vec dekadama pucaju po savovima svakodnevno, da se Agram prepozna u top deset.





...
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2021., 20:06   #15
agram može biti deseti jedino u konkurenciji alaske, tibeta i južne polinezije
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2021., 20:27   #16
Quote:
Cat6 kaže: Pogledaj post
Ma, da, ali volio bih nesto opipljivije znati o metodologiji mjerenja navedenih Svicaraca, te na cemu temelje da smo deseti.






..
Bila ti je tema prošle zime, pa je ispalo da je neka jebivjetarska privatna mjerna postaja u Hrvatskom Leskovcu nabijala vrijednosti, iako tamo nema baš ništa, 30 tak kuća; kao da netko loži peć na ugalj tik pored mjernog uređaja. Tu imaš više s linkovima.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=1180391&page=10
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 11:07   #17
Quote:
Cat6 kaže: Pogledaj post
Ma, da, ali volio bih nesto opipljivije znati o metodologiji mjerenja navedenih Svicaraca, te na cemu temelje da smo deseti.

..
Pa to je već poznato zadnjih par godina. Barem se toliko o tome priča u medijima. Ne znam kako nisi do sada čuo.

Možeš proguglati barem desetak raznih stranica i aplikacija za mjerenje kvalitete zraka. Nismo baš deseti, ali među najgorima u Europi smo sigurno.

Zimi su vrijednosti povećane zbog gustog prometa, grijanja na fosilna goriva i meteoroloških prilika koje zadržavaju loš zrak u gradu.
FuzzBall is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 11:22   #18
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Često sam u istočnom dijelu Novog Zagreba.
Smrad nije strašan ni učestal, osim baš kod smetlišta, najvećim dijelom zbog onog postrojenja za kompostiranje.
Proći Sajmišnom kad iskipaju friško samljevenu masu je užas.

Ali isto tako zna biti užas prolaziti Slavonskom pored Coca Cole, ili malo dalje Žitnjakom.
Jebiga, cijena života u velikom gradu.
Meni je svaki miris koji ne spada u miris svježeg zraka odbojan. A još posebno kada zna trajati po cijeli dan.
Pa tako mi je odbojan i miris koji ispušta Krašov pogon na Ravnicama , šetaš onuda i teško je da te zapljusne miris slatkoga iz pogona. Nekima je to možda fora, ali pitam se kako je onim zgradama koje su odma nasuprot pogona, a pogon je fakat jako blizu tim zgradama. Kad ima dana kad tokom cijelog dana osjetiš miris domaćice i tko zna čega.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 16:46   #19
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Bila ti je tema prošle zime, pa je ispalo da je neka jebivjetarska privatna mjerna postaja u Hrvatskom Leskovcu nabijala vrijednosti, iako tamo nema baš ništa, 30 tak kuća; kao da netko loži peć na ugalj tik pored mjernog uređaja. Tu imaš više s linkovima.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=1180391&page=10
Ovo podosta objašnjava neke stvari.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 20:45   #20
Quote:
Cat6 kaže: Pogledaj post
Jel netko cuo danas, osim ako nisam toliko umoran (moguce) da sam to jucer cuo ujutro u autu. Uglavnom, vele na Sljemenu, da neki vodeci portal/site koji se nalazi u Svicarskoj, koji se bavi kakvocom zraka, navodi kako je ZG na listi od deset najlosijih gradova (?) u svijetu.

Ne dvojim da nije bajno, da se stosta pokvarilo, ali pamcenje bi me barem na dva kontinenta prije vratilo, nego bi uopce dosao do ZG-a.

Ili su ovi predimenzionirali, ne znam. Jel netko cuo, ili zapamtio naziv portala?



...

ne dajem pažnju bas tim vijestima.To je mi je u rangu ko kad stave da je Bruxelles jedan od najsigurnijih gradova za život

skuzi se da je los zrak u nekim periodima ali bas da smo u 10 gradove
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:41.