Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2008., 11:01   #21
Ja radim gimnastiku lica i zadovoljna sam.Nove bore nisam dobila,a lice izgleda bolje.Možda i dobijem bore,tko zna,ali svakako izgledaju bolje od lica koje je obješeno.A čula sam i za teen lift kod Dr Gošović Sanje.Ne znam da li je to netko probao.Ja nisam.Šta se linka tiče,cure evo,pa probajte
http://klik.vecernji.hr/g/776/?gpic=4
yatta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 15:12   #22
Ja imam mali podbradak pa me zanima kako se toga riješiti.
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 04:02   #23
Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
Ja imam mali podbradak pa me zanima kako se toga riješiti.
i mene ovo zanima nije bas nesto primjetno, ali eto

inace, koliko godina vi imate pa radite ove vjezbe za lice? ja iskreno, prvi put cujem za ovo i zvuci mi zanimljivo onako inace sam ljenstina, ne mogu se natjerati da vjezbam, ali ovo mozda i probam
faye is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 22:11   #24
joga lica.
je li to isto šta i gimnastika?
u listu Tena, siječanjskom imaju neke vježbe lice pa sam ih probala, je li i ta joga isto stvara bore?
piše u teni da je ta joga protiv bora...
__________________
><((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((º> ¸.·´¯`·
stidljiva ljubičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 01:56   #25
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
Da, svako presavijanje koze moze dovesti do pucanja kolagena u dubljim slojevima i izrazenijih bora.
može malo više infoa o ovome?

btw, meni su bore oko očiju slatke, one koje kreću od nosnica prema dole (uz obraz) baš i nisu ali se mogu podnijeti, ali one od kuta usana prema dole, koje licu daju nadureno-napaćeno-rezignirani izraz, a koje često imaju starije osobe, su mi grozne.

ove na ovoj ženi (a ima i još puno gorih i dubljih):



ima li načina da se njihovo stvaranje spriječi, tj barem odgodi, bilo kojim neinvazivnim sredstvom/načinom?
__________________
"Nothing is always absolutely so".

Zadnje uređivanje deep in the sun : 19.02.2009. at 02:02.
deep in the sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 14:51   #26
ja sam bila kod kozmetičarke na čišćenju lica i nekako smo došle na tu temu. već sam od prije čula da ta gimnastika koristi, a ona mi je rekla da koristi knjigu od seke zebić, gimnastika lica i da je dobra. ja je planiram posuditi u knjižnici i malo prolistati. oni koji kažu da gimnastika lica ne koristi su u debeloj manjini pa tako da zašto ne pokušati
lika daroš is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 17:01   #27
Evo par riječi na tu temu.Ja sam si naručila od Zebićke knjigu.Vježbam već mjesec dana kad stignem i vide se rezultati.Oni koji tvrde suprotno ,vjerujem da i nisu probali sa vježbom,ili im je bilo preljeno vježbati,jer ženama iznat 40.-te treba svakodnevna vježba.Ne vježbam svaki dan,nego 3x tjedno.Lice izgleda bolje,a nove bore za koje su neki tvrdili da ću dobit od vježbanja nisam dobila
yatta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 15:28   #28
Seka Zebić- knjiga

Jel netko ima knjigu- Kako zaustaviti starenje- gimnastika lica.
Dal imate iskustva sa njom i dal vježbate po njoj. Meni se vježbice čine dobre, samo baravno dosadnoooo
Silva27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 17:04   #29
ja sam to vidjela na tv-u. sto je je, zena izgleda fantasticno za svoje godine. je li to zahvaljujuci gimnasticiranju misica lica ili necem drugom ne mozemo znati. mozemo se samo nadati da je od gimnastike, a ne od noza i da nije jos jedna prodavacica magle. bilo bi super da se onako zapanjujuci rezultati mogu postici vjezbanjem misica lica. ako se na varam u prilogu kojeg sam gledala rekla je da treba poceti od 25-e godine
Aksiominka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 17:06   #30
Od gimnastike lica vise stete nego koristi, da se ne ponavljam, sve je na istoimenoj temi.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 17:21   #31
Ok, citiram sebe samu:

Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Bila sam sigurna da sam vec na ovom topicu upozorila da ne izvodite vjezbe za lice, ali prevarila sam se. Dakle, vjezbe za lice ne pomazu protiv opustanja koze, a samo produbljuju bore:

"Facial Expressions. If you perform facial exercises to maintain a youthful-looking appearance, it is time to stop. Repetitive facial movements actually lead to fine lines and wrinkles. Each time we use a facial muscle, a groove forms beneath the surface of the skin, which is why we see lines form with each facial expression. As skin ages and loses its elasticity, the skin stops springing back to its line-free state, and these grooves become permanently etched on the face as fine lines and wrinkles."

http://www.skincarephysicians.com/ag...asicfacts.html

"For the most part, facial exercises are more a problem for skin than a help. Facial exercises provide little or no benefit because loss of muscle tone is not a major cause of wrinkles or sagging skin. In fact, muscle tone is barely involved in these at all. The skin's sagging and drooping are caused by four major factors:
Deteriorated collagen and elastin (due primarily to sun damage);
Depletion of the skin's fat layer (a factor of genetic aging and gravity);
Repetitive facial movement (particularly true for the forehead frown lines and for smile lines from the nose to the mouth);
Muscle sagging due to the loosening of facial ligaments that hold the muscles in place.
Facial exercise is not helpful for worn-out collagen, elastin, or the skin's fat layer, because none of that is about the muscles. It is especially not helpful for the lines caused by facial movement! Instead, facial exercises only make those areas appear more lined. The reason Botox injections into the muscles of the forehead and facial lines work to create a smoother face is because Botox prevents the muscles from moving!

Facial exercises won't reattach facial ligaments; that is only possible via surgery. One procedure in a surgical face-lift is to re-drape the muscle of the cheek and the jaw, drawing it back and then literally stitching it back in place where it used to be. Exercise doesn't reattach the ligaments, it just tones the sagging. "

http://www.cosmeticscop.com/learn/art.asp?ID=260
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 13:43   #32
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Od gimnastike lica vise stete nego koristi, da se ne ponavljam, sve je na istoimenoj temi.
Tak se možda nekad govorilo i za tjelovježbu
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 13:53   #33
Mozda. Nek svatko sam odluci kome ce vjerovati, pa cemo za 10 godina lijepo po borama moci razlikovati one koji vjeruju sarlatanima od onih koji vjeruju znanstvenicima
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 16:18   #34
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Mozda. Nek svatko sam odluci kome ce vjerovati, pa cemo za 10 godina lijepo po borama moci razlikovati one koji vjeruju sarlatanima od onih koji vjeruju znanstvenicima
Pa ionako će imati bore. Joj kao da je ova sva kozmetika za pomlađivanje koju reklamiraju učinkovita i bezazlena. Zašto ne probati s ovim, bar je besplatno. A sad, te studije su možda napisali oni koji zarađuju upravo na plastičnim operacijama.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 16:22   #35
Zato jer ne radi lifting, a pospjesuje nastanak bora. Vjezbanje nece ucvrstiti ligamente. Nema tu nikakve teorije zavjere.

Kozmetika ne pomladjuje (osim vizualno), no protiv starenja je najvaznije umanjiti izlaganje UV zracenju, a tu kozmetika s UV zastitom pomaze.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 20:24   #36
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Zato jer ne radi lifting, a pospjesuje nastanak bora. Vjezbanje nece ucvrstiti ligamente. Nema tu nikakve teorije zavjere.

.
nije mi ovo baš jasno...
pa i lice ima mišiće, zar ne? ako se vježbanjem mogu učvrstiti mišići ruku, nogu, guzice- ne shvaćam zašto se vježbanjem mišića na licu i oni ne bi učvrstili?
u svakom slučaju, mora da bolje izgleda lice čiji su ti mišići napetiji nego mlohavi i obješeni...

za bore se ne brinem- dobit ću ih tako i tako- al onda bolje da su to bore smijalice ili bore od vježbanja lica nego bore od obješenosti..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 20:27   #37
evo jedna gadna slika...



al sad ozbiljno... lice je prepuno mišića... nije mi jasno zašto se oni ne bi mogli "istrenirati" i učvrstiti...
i zašto bi od vježbanja istih bilo više štete nego koristi..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 20:29   #38
Evo, po treci put:

Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Bila sam sigurna da sam vec na ovom topicu upozorila da ne izvodite vjezbe za lice, ali prevarila sam se. Dakle, vjezbe za lice ne pomazu protiv opustanja koze, a samo produbljuju bore:

"Facial Expressions. If you perform facial exercises to maintain a youthful-looking appearance, it is time to stop. Repetitive facial movements actually lead to fine lines and wrinkles. Each time we use a facial muscle, a groove forms beneath the surface of the skin, which is why we see lines form with each facial expression. As skin ages and loses its elasticity, the skin stops springing back to its line-free state, and these grooves become permanently etched on the face as fine lines and wrinkles."

http://www.skincarephysicians.com/ag...asicfacts.html

"For the most part, facial exercises are more a problem for skin than a help. Facial exercises provide little or no benefit because loss of muscle tone is not a major cause of wrinkles or sagging skin. In fact, muscle tone is barely involved in these at all. The skin's sagging and drooping are caused by four major factors:
Deteriorated collagen and elastin (due primarily to sun damage);
Depletion of the skin's fat layer (a factor of genetic aging and gravity);
Repetitive facial movement (particularly true for the forehead frown lines and for smile lines from the nose to the mouth);
Muscle sagging due to the loosening of facial ligaments that hold the muscles in place.
Facial exercise is not helpful for worn-out collagen, elastin, or the skin's fat layer, because none of that is about the muscles. It is especially not helpful for the lines caused by facial movement! Instead, facial exercises only make those areas appear more lined. The reason Botox injections into the muscles of the forehead and facial lines work to create a smoother face is because Botox prevents the muscles from moving!

Facial exercises won't reattach facial ligaments; that is only possible via surgery. One procedure in a surgical face-lift is to re-drape the muscle of the cheek and the jaw, drawing it back and then literally stitching it back in place where it used to be. Exercise doesn't reattach the ligaments, it just tones the sagging. "

http://www.cosmeticscop.com/learn/art.asp?ID=260
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 20:37   #39
na brzinu sam nešto pročitala- al ako sam dobro skužila, u tom članku se kao kontra vježbanju navodi da će to..
A) izazvati bore
B) da se lice objesi zbog nedostatka kolagena i elastina ( a ne zbog mišića)

nadam se da sam to dobro shvatila..

ali, kolagena i elastina nam svima i tako počinje faliti u određenim godinama- pa to nadomještamo kremama i drugim preparatima.
a što se tiče bora- ne mogu vjerovati da će bore od vježbanja biti gore od bora na jednostavno obješenom licu..

ali opet, još nemam problema s borama, pa si ni ne mogu zamisliti nečije lice (svoje npr) sa borama od vježbanj vs. borama od obješenosti i starosti..

jel imaš neku pretpostavku kakve bi bore izazvalo to vježbanje- i možda ih usporediti sa borama koje bi nastale jednostavno jer se lice objesi..

bemti, al imam pitanja..

nadam se da me kužiš što hoću pitati...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 20:52   #40
Kolagen i elastin se ne moze nadomjestiti kremama. Mozes ih ubrizgati u bore, ali krema nece popuniti bore. Najveci unistavac kolagena i elastina na kojeg mozemo utjecati je izlaganje UV zracenju.

Naravno da ce bore od vjezbanja biti gore. Pa izrazi lica i uzrokuju bore. Ako botoksom umiris misic, i bore ce se privremeno umanjiti, na tih par mjeseci koliko botox djeluje.

Vjezbanje nece ucvrstiti oslabljene ligamente. Problem nisu oslabljeni misici nego ligamenti.

Ne znam na kakve bore mislis od objesenosti lica. To su dva razlicita problema koja dolaze s godinama.

Nego, za sve vas koji mislite da misice lica treba vjezbati: probajte elektrostimulaciju misica lica, tako cete ih natjerati da nesto rade, bez da izvodite pokrete koji uzrokuju bore.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:30.