Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2010., 19:32   #41
Evo, po malo čitam po svim temicama...

Za gimnastiku lica ne mogu reći jel koristi ili ne, ali vidim da je nekoliko
curki koje su probale pohvalilo učinak.
I na temi o zreloj koži također.

Osobno sam se uvjerila da masaža lica ima dobar efekt - tj. kao i kod elektrostimulacije, manipulira se mišićem, bez
da se on grči (kontrahira), nego opušta (relaksira), i opskrbljuje svježim sastojcima iz krvnog optoka,
a poboljšano je otplavljivanje edemičnih nakupina, putem limfnog optoka.
deya is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 20:25   #42
Gimnastika lica

Jedna od mana joj je što ju je toliko dosadno raditi... ko da gledaš kak se snijeg topi

Druga mana joj je što je ne treba raditi bez stručnog vodstva, jer se može dogoditi da poslije par mjeseci izgledate ko da se oporavljate od sfušane plastične operacije.

Kad se tijelo modelira gimnastikom, ne može se puno faliti jer ruka i noga imaju svoju formu, ali lice se može izobličiti i te kako , zato bi ja tu bila full oprezna.

masaža je zakon
xena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 23:51   #43
Thumbs up

Hvala Xena , tako i ja to vidim, osjećam, slutim...
deya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 14:17   #44
Smile Gimnastika i masaža lica

Na temi o kremama za njegu područja oko očiju dosta smo pisali o masaži i drenaži lica zahvaljujući forumašici xeni koja nam je otkrila i taj učinkovit način njege. Evo par linkova:
http://www.youtube.com/watch?v=LrceQ...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=syxMA...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=SrMBO...eature=related
Također, nedavno sam dobila na poklon knjigu "Joga umjesto faceliftinga" koju je napisala Marie-Veronique Nadeau.
Ja do nedavno nisam znala da se za lice može učiniti išta više osim mazati kremom.
Mislim da ovo zaslužuje posebnu temu gdje možemo pisati svoja iskustva i saznanja...
snnopy is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 08.03.2010., 18:37   #45
iz drugog topica:

Quote:
xena kaže: Pogledaj post
Imam i ja tu knjigu, ali priznajem da je nisam još ni otvorila kako spada - pregledala sam je letimično.
Joga kao joga - sve 5. Nisam stručnjak na tom području, pa ne bih o tome.
Onaj dio koji se odnosi na vježbe lica, to sam pregledala i to je sve uglavnom već viđeno i u drugim sistemima gimnastike za lice.
Gimnastika za lice je opasnija od retinola Mislim da bi prije nego se čovjek toga uhvati trebalo dobro proučiti materiju, pogledati svoje lice i eventualno nešto odabrati.
Za gimnastiku lica bi po mom mišljenju trebalo imati osobnog trenera - osobu koja je educirana za tu vrstu vježbi i koja bi nadzirala oblikovanje lica, napravila sustav vježbi koji bi trebao biti za svako lice različit (prema obliku, vrsti kože i željenom rezultatu). Inače...može se dogoditi da se čovjek izobliči. Mišići lica se lako bildaju i ako se to radi bez da se zna šta se radi - more biti belaja
Imala sam prilike na netu vidjeti slike "before and after" koje su ženske ponosno stavljale i meni se to nije svidjelo - po mom mišljenju izgedale su bolje na slikama "before". Al to je stvar ukusa
xena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 10:19   #46
ajoj, nisam skužila da postoji već ova tema

a gdje su forumašice koje se masiraju? nema komentara, kako napreduju?
snnopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 10:24   #47
masiram se svakodnevno.
za sada mogu reci da mi lice izgleda odmornije bez obzira sto i dalje spavam malo.
masaza je super, volem je jako


inace bi svakom preporucila da si bar jednom priusti dobru masazu lica kod kozmeticara i po mogucnosti da je salon blizu kuce jer poslije sto prije treba oprati kosu
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 11:16   #48
Imam i rado bi ih prepuslila nekom drugom knjige od Seke Zebić gimnastika lica i ovu jogu lica. Obje su gotovo nove, nemam vremena za raditi vježbe (čitaj lijena sam ).
Javite mi se na pm
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 11:31   #49
Ja se isto redovito masiram i uživam u tanaka masaži lica, sad sam se ispraksirala i mogu komotno parirati onoj mladoj Japanki na youtube-u. Primijetila sam da su mi se malo podigle jabučice od obraza i poprimile su fini sjaj na rubovima, pa kad stavim malo highlightera baš sam sama sebi onako profinjena dobrodržeća koka.
Gimnastiku lica nisam ispitala i o njoj ne znam ništa. Nekako me ne privlači, jer moje lice ne pravi u komunikaciji puno mimike, što je meni išlo na ruku glede bora, pa se nekako mislim da ga je bolje i ne razvlačiti u tom pogledu.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 11:52   #50
Quote:
Estee Lauder kaže: Pogledaj post
Ja se isto redovito masiram i uživam u tanaka masaži lica, sad sam se ispraksirala i mogu komotno parirati onoj mladoj Japanki na youtube-u. Primijetila sam da su mi se malo podigle jabučice od obraza i poprimile su fini sjaj na rubovima, pa kad stavim malo highlightera baš sam sama sebi onako profinjena dobrodržeća koka.
To se traži

Quote:
Estee Lauder kaže: Pogledaj post
Gimnastiku lica nisam ispitala i o njoj ne znam ništa. Nekako me ne privlači, jer moje lice ne pravi u komunikaciji puno mimike, što je meni išlo na ruku glede bora, pa se nekako mislim da ga je bolje i ne razvlačiti u tom pogledu.
Ima i tu istine, ima vježbica koje su super za tonus, ali ima zafrkanih koje stvarno mogu napraviti bore - al što kaže Merlina - lijena sam za to - pa se ne mislim
xena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 12:25   #51
Quote:
xena kaže: Pogledaj post
To se traži



Ima i tu istine, ima vježbica koje su super za tonus, ali ima zafrkanih koje stvarno mogu napraviti bore - al što kaže Merlina - lijena sam za to - pa se ne mislim
Tanaka masaža lica nevjerojatno me opušta,samo zbog toga ju radim..
__________________
Balašević "Voleš jednom u životu sad bogatu il sirotu,to ne bira pamet nego srce"
Mayalenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 13:24   #52
Opušta i daje dobar feeling koji govori- radim ono što treba mojem licu
Vrlo senzualno i neagresivno, a rezultati divni

I tak jeftino
xena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 21:52   #53
Kako popraviti tonus kože

cure, može mala pomoć i nekoliko savjeta
23 su mi godine, a primjetila sam da mi se lice prilično 'opustilo' kad gledam slike prije i sad, vidi se razlika u obrazima, na koži. nema nimalo sjaja, izgleda beživotno i mlohavo. inače imam okruglije lice, ali uvijek su mi se jagodice isticale. sad imam osjećaj da sam se jako poružnila
kako da popravim to? možda joga vježbe za lice, neka krema, bilo šta...
nemoguće da u ovim godinama izgledam tako staro i sivo

vjerojatno je bitno, pušač sam koji se odvikava

Zadnje uređivanje LotusBlossom : 09.03.2010. at 21:57.
LotusBlossom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 22:00   #54
probaj piti neke dražeje za kosu i kožu, npr od merza ili solgara, i očito ti krema za lice ne odgovara, pokušaj naći neki vitaminski ili hidratantni serum da si koji put tjedno staviš i hranjivu kremicu za svakodnevnu njegu i za par mjeseci ćeš sigurno vidjeti razliku.
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

Zadnje uređivanje Mg.Aloisis : 09.03.2010. at 22:30.
Mg.Aloisis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 22:00   #55
ne vjerujem da ti se sa 23 godine mogao opustiti tonus lica. da nisi u zadnje vrijeme naglo smršavila i izgubila naglo dosta kila??? Općenito je to propast za lice, naglo gubljenje težine.Ako nije to spavaš li dosta???Njeguješ li se pravilno??? Promijeni preparate za njegu, odi kod kozmetilčaarke na jedan dobar tretman čišćenja i masaže, nabavi jedan dobar lagani serum sa lifting efektom i investiraj u dobru kremu. Ja mislim da bi to za tvoje godine bilo dosta za početak.
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 22:04   #56
težina je ista mjesecima, možda koja kila gore za ispite. ali to je razlika od 2-3 kg.
jedino imam problema sa spavanjem (ali to već godinama traje), trudim se jesti zdravo. mogla bih do kozmetičarke na neku masažu ili slično. nije sad neka velika razlika u tonusu, ali ja primjetim razliku u izgledu. na gore.
LotusBlossom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 12:38   #57
Pa s godinama se to svima desava.
recimo ja sam medju svojim curama zaduzena za kolektivno cupanje obrava. i imaju dvije sestre medju kojima je razlika tri godine. Imaju identicnu kvalitetu koze lice, ali ovoj starijoj je koza mnogo opustenija nego ovoj mladjoj, a samo su u pitanju tri godine razlike. Mladjoj je koza bukvalno zapeta i lako joj je pocupati obrve, dok sa starijom uvijek imam problema jer joj sa dlakom obavezno povucem i kozu.
Ako si pusac, to uveliko pogorsava ten, zato pod hitno prestani pusiti.

ja sam uzela od galasa kremu sa karotenom (made in bosnia). S obzirom da imam problema sa aknama, od nje mi ne izlaze akne, ali mi tako dobro nahrani kozu i vrati joj tonus.
Probaj i sa jojoba uljem, nanesi ga na mokro lice ako imas masniju kozu, a ako ti je suha onda na suho lice. To ulje vraca prirodni zastitni sloj kozi.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 17:41   #58
Ja pijem cink u kapsulama u kombinaciji s kapsulama pivskog kvasca. To mi je defintivno poboljsalo tonus koze. Nuspojave jos nisam primjetila iako mislim da ih ni nema. Mora se paziti da se ne pije vise od 30 mg cinka dnevno jer kolicine vece od toga otezavaju apsorbciju bakra (a zasto je to vazno, nazalost, ne znam ).
Mozda bi vise voca i manje kave (ako si kavopija) dovelo do neke razlike. A pusenje... za to sama znas da steti.
Opcenito, svjez zrak igra veliku ulogu. Kada se vucem po gradu, koza mi uvijek izgleda jadno, ali nakon samo jednog dana na Sljemenu ili u prirodi, poboljsa svoj izgled. No opet, tko si moze priustiti izlete u prirodu ako radi, studira ili sto vec
I na kraju, odaberi neku dobru kozmetiku ako vec ne koristis nesto. Savjete o tome imas na drugim temama.
Tu su i kozmeticki tretmani, sigurna sam da bi tete kozmeticarke nasle nesto korisno da ti rade, ali opet, ovisi o tvojim mogucnostima.
Sve to ce ti donijeti neke male pomake koji su vidljiviji ako se primjenjuju redovito i duzi period, stoga ne ocajavaj ako rezultati nisu vidljivi odmah. Treba stvarno biti uporan!
bubuljica_na_nosu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 12:50   #59
Imala sam isti problem, izgledala sam si sa 22-23 godine kao da sam naglo ostarila, ali ja sam imala punu glavu problema i to se počelo isticati i na licu, nisam spavala mjesecima, pušila sam, nisam pravilno jela, pila sam dosta alkohola, prestala sam se baviti sportom ... dok nisam jednog dana, zbog vlastitog zdravlja i općenito boljeg osjećaja počela više brinuti o prehrani, počela sam s plesom, a završila na yogi, nakon godinu dana sam počela ići u teretanu, počela sam više paziti na vitamine i minerale, što jedem, gdje jedem, sad i planinarim i trčim i čak sam prošle godine krenula na penjanje. Uz to sam počela piti više vode, prestala pušiti sama od sebe (neplanirano), puno bolje spavam, ne zamaram se više baš ničime ... Što se tiče kože, nilkakva krema ni tabletice mi nisu dale ovakav efekt kao zdrav život. Naravno da koristim kremice i pijem tablete za kožu i kosu, ali to nije imalo baš nekog efekta dok nisam počela aktivnije i zdravije živjeti. Nema ništa boljeg za kožu kao obogatiti krv kisikom u 7 ujutro na vrhu neke planine
Black Molly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 15:27   #60
Ja sam malo stala sa Tanaka masažom, izbacilo mi je par divljačkih prišteva - mislim zbog nje. Nastavit ću se masirati čim se situacija malo smiri.
A masaža je divna, ugodna, stvarno topla preporuka.
Nemam problema sa opuštenim licem (još), ali def pomaže kod podbuhlosti ujutro.
Lilivanili is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.