Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2011., 13:25   #1
Da li policajac ima pravo trazit da skines leće?

kao što u naslovu piše, da lli te to može tražit tj. kako se on može uvjerit da ih stvarno nosiš
Zzbunjeni is offline  
Old 25.05.2011., 13:32   #2
Quote:
Zzbunjeni kaže: Pogledaj post
kao što u naslovu piše, da lli te to može tražit tj. kako se on može uvjerit da ih stvarno nosiš
koliko ja znam, ti uz sebe moraš imat potvrdu da nosiš leće. barem je ja imam.
nadopišu ti da nosiš kontaktne leće i to mu i pokažeš. mislim da te nema pravo tražit da ih skineš jer kad ih skineš, ne možeš ih više vratit samo tako.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Old 25.05.2011., 13:38   #3
kakvu potvrdu,nikad cuo a nosim leće ..
samo mi pise na vozačkoj obavezno nošenje naočala ili leća.

kažeš.. "misliš" da nema prava to tražit,volio bi čut onda jos necije misljenje
Zzbunjeni is offline  
Old 25.05.2011., 13:44   #4
Quote:
Zzbunjeni kaže: Pogledaj post
kakvu potvrdu,nikad cuo a nosim leće ..
samo mi pise na vozačkoj obavezno nošenje naočala ili leća.

kažeš.. "misliš" da nema prava to tražit,volio bi čut onda jos necije misljenje

pa to je to, da.
i krivo sam se onda izrazila: policajac te ne smije to tražiti niti si ti obavezan skinuti leće. pouzdana info
bitno da ti piše u vozačkoj da nosiš leće ili naočale.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Old 25.05.2011., 13:50   #5
Ah ok,tnx onda,dakle teoretski gledano,ne moram ih ni nosit?
Zzbunjeni is offline  
Old 25.05.2011., 13:53   #6
Quote:
Zzbunjeni kaže: Pogledaj post
Ah ok,tnx onda,dakle teoretski gledano,ne moram ih ni nosit?

hahahaha, teoretski gledano, da lol.
ali on te ne smije tražiti da ih skineš iz očiju. ti imaš potvrdu i to je to.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Old 25.05.2011., 13:55   #7
Ne mora tražiti da ih skineš da bi provjerio nosiš li ih.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 25.05.2011., 13:56   #8
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
hahahaha, teoretski gledano, da lol.
ali on te ne smije tražiti da ih skineš iz očiju. ti imaš potvrdu i to je to.
u vozackoj ti pise da je za tebe nosenje leca ili naocala obavezno, to samo po sebi nikako nije potvrda da iste i nosis

ja isto imam takvo ogranicenje u vozackoj pa lece nikad nisam niti nosila

a sto je onda sa suncanim naocalama? moze li mi ih oduzeti dok ne provjeri da su stakla dioptrijska?
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Old 25.05.2011., 13:59   #9
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
u vozackoj ti pise da je za tebe nosenje leca ili naocala obavezno, to samo po sebi nikako nije potvrda da iste i nosis

ja isto imam takvo ogranicenje u vozackoj pa lece nikad nisam niti nosila

a sto je onda sa suncanim naocalama? moze li mi ih oduzeti dok ne provjeri da su stakla dioptrijska?

hahahaha, nemam pojma.
ali ovo za leće je sigurno. jednostavno te ne smije tražiti da ih izvadiš iz očiju niti si ti obavezan vadit ih iz očiju.
čim ih izvadiš, uostalom, možeš ih i bacit.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Old 25.05.2011., 14:00   #10
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ne mora tražiti da ih skineš da bi provjerio nosiš li ih.
a kako to napravi,to mi iz profila pogleda oči pa vidi?I šta ako on kaže "ne nosite leće gospodine" a ja kažem opet da ih ipak nosim,koji je sljedeći korak,samo me jos to zanima?
Zzbunjeni is offline  
Old 25.05.2011., 14:01   #11
Ako netko zna, dok su očna pomagala u opticaju : vozačku sam dobila prije nego naočale, ali ih moram nositi dok vozim. Smije li mi spizdit kaznu jer mi u vozačkoj ne piše da sam kratkovidna?
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Old 25.05.2011., 14:04   #12
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Ako netko zna, dok su očna pomagala u opticaju : vozačku sam dobila prije nego naočale, ali ih moram nositi dok vozim. Smije li mi spizdit kaznu jer mi u vozačkoj ne piše da sam kratkovidna?

Daklem, ne smije.
Gleda u tvoju vozačku i ono što u njoj piše, a ne u ono što imaš na glavi
Ako ti u vozačkoj ne piše da si kratkovidna, onda ti ne smije pisat kaznu.

E sad, dal ti trebaš ić nešto nadodavat u vozačku, ić po neke potvrde, što ja znam, to ne znam.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Old 25.05.2011., 14:21   #13
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
u vozackoj ti pise da je za tebe nosenje leca ili naocala obavezno, to samo po sebi nikako nije potvrda da iste i nosis

ja isto imam takvo ogranicenje u vozackoj pa lece nikad nisam niti nosila
pa to i ja mislim da svakom piše na vozačkoj ko ima dioptriju,mislim da se iva previše prsi s tim kak ona to zove akhm... "potvrda"

nego nije mi jasno kak se moze on to uvjerit ak ja kažem da imam a ne smije tražit da skinem ne bum valjda u postaju s njim išo skidat leće,uostalom ovi policajci koji ne nose leće ne verujem ni da znaju razliku,il se varam,sad jos najbolje da prolaze obuku ko nosi leće a ko ne...a nisu se sekirali do nedavno sta osoba od 18-te do 65- vidi ko sokol
Zzbunjeni is offline  
Old 25.05.2011., 14:24   #14
Quote:
Zzbunjeni kaže: Pogledaj post
pa to i ja mislim da svakom piše na vozačkoj ko ima dioptriju,mislim da se iva previše prsi s tim kak ona to zove akhm... "potvrda"

nego nije mi jasno kak se moze on to uvjerit ak ja kažem da imam a ne smije tražit da skinem ne bum valjda u postaju s njim išo skidat leće,uostalom ovi policajci koji ne nose leće ne verujem ni da znaju razliku,il se varam,sad jos najbolje da prolaze obuku ko nosi leće a ko ne...a nisu se sekirali do nedavno sta osoba od 18-te do 65- vidi ko sokol
pa potvrda, a kak bi ti to zvao? naravno da ne piše svima obavezno nošenje leća tko ima dioptriju jerbo neki ne nose leće.
tko nosi, bitno je da piše, sad di piše, na potvrdi il vozačkoj , nebitno jbt

pa nikak se ne može uvjerit, mora ti vjerovat na riječ. a da kak bi se uvjerio? da ti gurne prst u oko?
kažeš da nosiš, piše ti u vozačkoj da nosiš i boli te ona stvar
uglavnom, ne smije te tražit da skineš leće, dakle dobio si odgovor na pitanje postavljeno u temi


I'm out.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Old 25.05.2011., 14:27   #15
ako me ta tvoja potvrda jednog dana bude koštala ti ćeš podmirit račun il makar branit na sudu

Pa ovaj gospodin Lastan kaže da može provjerit bez skidanja.Tip postavio zagonetku i otišao

ida.za ovo gore,nema veze jel nosiš leće il ne,ak imas dioptriju automatski ti pisu nosenje naocala ili leca,a ti se odluci sta ti pase,nije to nikakva potvrda.ja kad sam dobio to "obavezno nošenje leća ili naocala" na vozačkoj nikad u životu nisam ni vidio kako leća izgleda

Zadnje uređivanje Zzbunjeni : 25.05.2011. at 14:32.
Zzbunjeni is offline  
Old 25.05.2011., 14:35   #16
po nekoj logici ne vjerujem da bi te mogao traziti da ih stvarno skines jer u tom slucaju ne bi mogao nastaviti voznju bez leca
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Old 25.05.2011., 14:36   #17
Quote:
Zzbunjeni kaže: Pogledaj post
a kako to napravi,to mi iz profila pogleda oči pa vidi?I šta ako on kaže "ne nosite leće gospodine" a ja kažem opet da ih ipak nosim,koji je sljedeći korak,samo me jos to zanima?
mozda samo trebas nesto procitat, a ne mozes hmmm...
__________________
TotalDeal
TotalDeal is offline  
Old 25.05.2011., 14:37   #18
Quote:
Zzbunjeni kaže: Pogledaj post
ako me ta tvoja potvrda jednog dana bude koštala ti ćeš podmirit račun il makar branit na sudu

Pa ovaj gospodin Lastan kaže da može provjerit bez skidanja.Tip postavio zagonetku i otišao

ida.za ovo gore,nema veze jel nosiš leće il ne,ak imas dioptriju automatski ti pisu nosenje naocala ili leca,a ti se odluci sta ti pase,nije to nikakva potvrda.ja kad sam dobio to "obavezno nošenje leća ili naocala" na vozačkoj nikad u životu nisam ni vidio kako leća izgleda
a ock onda. j aću to nastavit zvat potvrda dakle, bitno da imaš potvrdu.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Old 25.05.2011., 14:38   #19
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
po nekoj logici ne vjerujem da bi te mogao traziti da ih stvarno skines jer u tom slucaju ne bi mogao nastaviti voznju bez leca

pa može te on tražiti svašta, ali ti to ne moraš i napravit.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Old 25.05.2011., 14:39   #20
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
pa može te on tražiti svašta, ali ti to ne moraš i napravit.
a drugi dio recenice?
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.