Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2009., 13:15   #661
PONISTRA.....zahvaljujem na ovom popisu,hvala.

Evo,sad cemo slati prijave pa sto bude...

Jos jednom hvala.
dariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 13:49   #662
Quote:
dariob kaže: Pogledaj post
PONISTRA.....zahvaljujem na ovom popisu,hvala.

Evo,sad cemo slati prijave pa sto bude...

Jos jednom hvala.
daj mail iman jos toga samo je u excel-u pa ti moran poslat na mail... ako zelis...
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 17:00   #663
Quote:
dariob kaže: Pogledaj post
Ne moze,jer onda ne bi bilo nikakvih problema.
Problem je u tome sto nema zavrsenu visu skolu,ali i to nije neki veliki problem jer ako je mogao do sada raditi na brodu valjda moze i nastaviti.

Navegava je kao Advisor...

Ali,on moze raditi samo na manjim brodovima do 3000 kw...e tu se stvari zakompliciraju.....

Dobro bi mi dosla informacija koje kompanije, domace/strane, imaju takve brodove?

Sto se tice CV-a to je sljedeci korak sto cemo poduzet,pa sto bude...
Uzet će ti starog Splitska plovidba, ona ima manje brodove, voze ciment od Splita, Ploča do Bara, kancelarija ti je na Brdima

Mada je dosta zeznuto, ima dosta godina, a nema VŠS ili VSS, puno mlađih je došlo na brod, a sad je momentalno i višak ljudi na brodu ( zvuči čudno, ali je sad istinito, bar 2009./10.)
ratep is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 17:08   #664
Quote:
John Matan kaže: Pogledaj post
evo ovako zavrsija sam srednju školu tehničar za elektroniku, prije godinu dana. Neman nekog radnog iskustva, ali iman volje radit u tom poslu i dosta toga kužin. E sad, razmišlja san na brod pa me zanima može li mi neko reći koliko triba odradit pripravničkog staža i koliko bi mi bila početnička plača na nekom strancu? Kakve predispozicije iman sa tom školom, uz to odlično baratan engleskim jezikom i pasivno njemačkim jezikom? Ljudi hvala vam unaprid
Tribaš napravit pomorsku knjižicu, položit D2, liječnički pregled. Moraš imati 12 mj. plovidbenog staža kao app.eng. ili najmanje 6.mj. u prekooceanskoj plovidbi, a ostalo može obalna, koća i sl.
Plaće - 700 eura naše kompanije, strane od 700-1150 eura, jedino MSC daje 2000 eura/mjesečno za pripravnika.
ratep is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 17:12   #665
Quote:
st_sonic kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa, zakon je tema, pročitao par stranica ali ko bi stiga sve
Imam pitanje u vezi zapošljavanja na brodu. Studiram elektroniku, stručni studij (3.godine) i zanima me kakve su mogućnosti zaposlenja. Općenito koliko je traženo zanimanje elektroničar/električar na brodu, i dali je uopće moguće upast na tu poziciju s mojim faksom (višom školom)? Otac mi radi kao pomorac već nekoliko godina ali po domaćim firmama i njegove riječi mi ne ulijevaju neku nadu veliku šta se tiče zaposlenja i plaća (kaže da su male plaće električarima/elektroničarima), pa sam htio pitat vas iskusnije koji radite na "strancima" kakva je tamo situacija? hvala...
Korkyra je tražila nedavno elektroničara na brodu,VŠS, davala je 2850 eura
ratep is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 22:43   #666
Quote:
ratep kaže: Pogledaj post
Tribaš napravit pomorsku knjižicu, položit D2, liječnički pregled. Moraš imati 12 mj. plovidbenog staža kao app.eng. ili najmanje 6.mj. u prekooceanskoj plovidbi, a ostalo može obalna, koća i sl.
Plaće - 700 eura naše kompanije, strane od 700-1150 eura, jedino MSC daje 2000 eura/mjesečno za pripravnika.
a ono koliko bi mi otprilike tribalo da napredujem do neke love od 2000 eura?
John Matan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 09:11   #667
knjiga

Kupujem knjigu "Brodski pomoćni strojevi i uređaji" Velimir Ozretić
Ponude na pp!
Pozdrav!
omis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 22:39   #668
Quote:
Smisni kaže: Pogledaj post
Ne bi ti preporucija Batistica, on konzultacije radi previse masovno. Ono,
ljudi prolaze ka na traci. Industrijska revolucija. Ima kvantitetu ali nema
kvalitetu.
Za Kondica nista nisan cuja, o njemu ne znan nista... Osim onoga sta san
naucio kad mi je predava meteorologiju u srednjoj.
Ja san na konzultacije isa kod pok. kapetana Stazica. Covik mi je sve objasnija
savrseno i nikad nije ima vise od dva covika odjednom. Na zalost, on je
pokojni pa kod njega nemos. Al tija bi ti preporucit jednog drugog kapetana,
zove se Roko, ovo su njegovi brojevi telefona:
021462153
0915275490
Znam par ljudi koji su isli kod njega, svi ga hvale samo tako, kod njega isto
nikad nisu vise od dva covika odjednom. Znas koja je ura kad je Baljak
(ne znam jel znas za njega) nudio ovome jednome da ce mu drzat
konzultacije besplatno jer su stari prijatelji, a ovi nije tija nego je osta u
Roka. Nisam nista cuo ni o Baljku, al on mi je nekako mlad za drzat konzultacije.
Ne kazem, mozda covik stvarno zna, ali za kap. Roka, znan da je vrhunski
strucnjak. Samo mu se moras javit dosta ranije, minimalno misec dana prije porucnickog. A Baljak, navodno, govori da mu je dosta 10 dana da pripremi
nekoga za porucnicki. Hm.





Hm. Na MSCu je lova ok, ali se satares ka pas. Bolje mu je da se
drzi tankera, pogotovo LNGa ako je vec upa tamo.
LNG je opasniji od kontejnera, pa mozda zato? Ali sve je to relativno, jesi ikad
cuo da je koji LNG eksplodira? Niti jedan.
Ja sam bio kod prof. Kondića na konzultacijama za poručnički i izvrstan je. Uvijek si sam sa njim, ide brzinom koja ti paše, do u detalje ti objasni...evo ti njegov mob:098500560. Svi ovi drugi koji držekonzultacije to rade grupno a to je loooše!
aron1970 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 00:40   #669
Evo moj mali osvrt na postove povise u kojima se spominju Batistić, Kondić, kap. Roko i Baljak.

Moja iskustva su s njima ovakva. Batistića i Kondića znam sta iz srednje skole sta sa fakulteta i ne odisu mi znanjem niti voljom da nekom nesto prenesu kako triba (ovo govorim iz iskustva sa ''masovnih'' predavanja iz srednje i sa faxa) međutim nisam nikad radija s njima 1 na 1 tako da o tome ne mogu nista rec i mozda su ljudi u radu 1 na 1 kad im platis stvarno predani i zele prinit znanje.

kap. Roka sam cuja da drzi pripreme ali nisam ima kontakte s njim.

Sta se tice Baljka e za tog covika mogu rec samo rici hvale! Tip zna znanje i ovo sta ste spominjali da moze pripremit nekog za porucnicki u 10 dana me niti malo ne cudi! Nisam isa kod njega na priprema za porucnicki ali jesam za navigaciju i mogu rec da prenosi znanje vrhunski, brzo i shvatljivo.
E sad cuja san da je prisa na stan na mertojaku i da je tamo u stanu otvorija ''učionicu'' za vise ljudi od jednom ako je to istina onda o tom ne mogu nista rec jer sam ja isa kod njega na pripreme dok je jos bija na mejama.
Ali sam skeptican za sve pripreme koje se radi sa vise od 2 covika!

Ne znan da li ste culi za Sunka, e to je stoka sitnog zuba koja samo dere pare bija san na pripreme kod njega kad nas je bilo 12 u 3 razlicite prostorije i on je seta od jedne do druge prostorije i kao radija pripreme a to je bilo sve samo ne priprema!

Istresa san bija kod njega minimalno 1000 kn a naucija me nije nista! tako da mu ovim putem jebem sve po spisku!!!!
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 01:45   #670
može molba...

dajte primjer nekog dobrog posla, uz neku razumnu plaću...
hvala
__________________
Chrom, koža, karbon - > formula za uspijeh...
tonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 12:39   #671
Quote:
tonac kaže: Pogledaj post
može molba...

dajte primjer nekog dobrog posla, uz neku razumnu plaću...
hvala
oprosti ali post ti ja bar osobno nisan razumija...

evo ti primjer dobrog posla uz razumnu placu...

kap duge plovidbe.... plaća 10.000,00 EUR....

je li dovoljno dobro?
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 21:42   #672
Ponistra jel znaš kolika je prolaznost ljudi koji u Baljka idu?
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 22:38   #673
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
Ponistra jel znaš kolika je prolaznost ljudi koji u Baljka idu?
prolaznost za ispite iz navigacije je velika.... za porucnicki ne znan....
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 00:28   #674
pozdrav svima imam priliku otići na sealion ima li tko info o ovoj kompaniji
mucimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 10:09   #675
Quote:
mucimir kaže: Pogledaj post
pozdrav svima imam priliku otići na sealion ima li tko info o ovoj kompaniji
Koliko znan to ti je offshore kompanija,jedan prijatelj mi je tamo ,a jedan je bija i otisa,za ulazak u offshore nije lose kazu mi prijatelji,a priko koga si to sredija ukrcaj,priko pasata ili?
__________________
12.09.2009. naš dan
stbrda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 14:25   #676
preko frenda koji radi gore
mucimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 15:24   #677
Quote:
PONISTRA kaže: Pogledaj post
Evo moj mali osvrt na postove povise u kojima se spominju Batistić, Kondić, kap. Roko i Baljak.

Moja iskustva su s njima ovakva. Batistića i Kondića znam sta iz srednje skole sta sa fakulteta i ne odisu mi znanjem niti voljom da nekom nesto prenesu kako triba (ovo govorim iz iskustva sa ''masovnih'' predavanja iz srednje i sa faxa) međutim nisam nikad radija s njima 1 na 1 tako da o tome ne mogu nista rec i mozda su ljudi u radu 1 na 1 kad im platis stvarno predani i zele prinit znanje.

kap. Roka sam cuja da drzi pripreme ali nisam ima kontakte s njim.

Sta se tice Baljka e za tog covika mogu rec samo rici hvale! Tip zna znanje i ovo sta ste spominjali da moze pripremit nekog za porucnicki u 10 dana me niti malo ne cudi! Nisam isa kod njega na priprema za porucnicki ali jesam za navigaciju i mogu rec da prenosi znanje vrhunski, brzo i shvatljivo.
E sad cuja san da je prisa na stan na mertojaku i da je tamo u stanu otvorija ''učionicu'' za vise ljudi od jednom ako je to istina onda o tom ne mogu nista rec jer sam ja isa kod njega na pripreme dok je jos bija na mejama.
Ali sam skeptican za sve pripreme koje se radi sa vise od 2 covika!

Ne znan da li ste culi za Sunka, e to je stoka sitnog zuba koja samo dere pare bija san na pripreme kod njega kad nas je bilo 12 u 3 razlicite prostorije i on je seta od jedne do druge prostorije i kao radija pripreme a to je bilo sve samo ne priprema!

Istresa san bija kod njega minimalno 1000 kn a naucija me nije nista! tako da mu ovim putem jebem sve po spisku!!!!
2/3 tvog izlaganja je točno. Laž je da Baljak daje repeticije s jednim čovjekom. Uzima ih najmanje 4 u grupi i cilj mu je uzeti pare. Npr. pripreme za poručnički 400 eura x 4 kandidata, uopće neće više da radi s jednim.
Kapetani isto tako, samo je tamo 500 eura x 4 kandidata. Ne znam kako Baljak može držati repeticije za kapetanski, a on nije kapetan. Magistrirao je, ali kapetan nije.
Drži ljudima za šibenski ispit iako nema primjere kako šibenska kapetanija postavlja pitanja,pa ljude dovodi u zabludu.
U svakom slučaju znalac je, ali previše grabi lovu i samo mu je to cilj.
Kondić uzima za pripremu 3000 kn, drži repeticije jedan na jedan, jako kvalitetno.
Batistić uvijek nešto mulja i treba ga izbjegavati. Sunko je došao do diplome na Pomors. preko veze, magistrirao je isto preko veze, a još ne zna ucrtati kurs na karti. Pok.Stazić i pok. kap.V. Marinković su bili prave perjanice, istinski znalci,nažalost ,pokojni su. U Šibeniku kvalitetne repeticije daje kap. Nikola Jurišić koji je sad u mirovini i jako kvalitetno priprema ljude za ispite ili poručnički.
Inače gotovo svi uzimaju 1 školski sat/ 100 kn, odnosno blok-sat 90 min; 200 kn za repeticije.
poljoprivrednik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 15:59   #678
moze li mi tko reci koje kompanije traze obicne radnike za pomorce. i brojevi tel. ako je moguce. znam za tankersku iz zadra i atlansku iz dubrovnika. ako je moguce broj od plovidbe topic monte carlo
matko83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 16:04   #679
Quote:
poljoprivrednik kaže: Pogledaj post
2/3 tvog izlaganja je točno. Laž je da Baljak daje repeticije s jednim čovjekom. Uzima ih najmanje 4 u grupi i cilj mu je uzeti pare. Npr. pripreme za poručnički 400 eura x 4 kandidata, uopće neće više da radi s jednim.
Kapetani isto tako, samo je tamo 500 eura x 4 kandidata. Ne znam kako Baljak može držati repeticije za kapetanski, a on nije kapetan. Magistrirao je, ali kapetan nije.
Drži ljudima za šibenski ispit iako nema primjere kako šibenska kapetanija postavlja pitanja,pa ljude dovodi u zabludu.
U svakom slučaju znalac je, ali previše grabi lovu i samo mu je to cilj.
Kondić uzima za pripremu 3000 kn, drži repeticije jedan na jedan, jako kvalitetno.
Batistić uvijek nešto mulja i treba ga izbjegavati. Sunko je došao do diplome na Pomors. preko veze, magistrirao je isto preko veze, a još ne zna ucrtati kurs na karti. Pok.Stazić i pok. kap.V. Marinković su bili prave perjanice, istinski znalci,nažalost ,pokojni su. U Šibeniku kvalitetne repeticije daje kap. Nikola Jurišić koji je sad u mirovini i jako kvalitetno priprema ljude za ispite ili poručnički.
Inače gotovo svi uzimaju 1 školski sat/ 100 kn, odnosno blok-sat 90 min; 200 kn za repeticije.
Moran te demantirat jer nigdi nisan napisa da Baljak radi sa jednin (1) covikon jer kad san ja bija kod njega na pripreme bilo smo jedan kolega i ja znaci dvoje (2) sta jos moze proc i to je po meni max. br. ljudi a to je bilo dok je jos bija na Mejama, a i jesi li mozda previdija nastavak koji san napisa za Baljka pa cu sam sebe citirat:

''E sad cuja san da je prisa na stan na mertojaku i da je tamo u stanu otvorija ''učionicu'' za vise ljudi od jednom ako je to istina onda o tom ne mogu nista rec jer sam ja isa kod njega na pripreme dok je jos bija na mejama.
Ali sam skeptican za sve pripreme koje se radi sa vise od 2 covika!''


Znaci da je ovo sta san cuja a ti si mi potvrdija tocno, Baljak je krenija ''mlatit'' pare! I to mu definitivno nije preporuka te je od mene sigurno nece vise dobit.

Hvala na informaciji za Kondića očito san dobija krivi utisak...

Izgleda da san dobro procjenija Batistića...

Od Sunka mi se diže kosa na glavi.... ufff.... dobro si napisa da ne zna ucrtat kurs! Tip ka nesto radi u vojsci a cuja san od ljudi koji su doli radili da je jebivjetar a ocito je da je neki vezaš jer je vise u onom stanu doli kod cankareve nego na ''poslu'' u mornarici.

Padne mi roleta kad se sitin samo kad mi je ponudija da ce mi napisat diplomski, joj koji kreten!

kap. Marinković je bija faca ima san privilegiju sta san ga ima za profesora! na žalost bija sam mu na sprovodu R.I.P.

Da'ni Radunice ne bi Splita bilo.
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''

Zadnje uređivanje PONISTRA : 10.11.2009. at 16:11.
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 20:04   #680
Quote:
poljoprivrednik kaže: Pogledaj post
2/3 tvog izlaganja je točno. Laž je da Baljak daje repeticije s jednim čovjekom. Uzima ih najmanje 4 u grupi i cilj mu je uzeti pare. Npr. pripreme za poručnički 400 eura x 4 kandidata, uopće neće više da radi s jednim.
Kapetani isto tako, samo je tamo 500 eura x 4 kandidata. Ne znam kako Baljak može držati repeticije za kapetanski, a on nije kapetan. Magistrirao je, ali kapetan nije.
Drži ljudima za šibenski ispit iako nema primjere kako šibenska kapetanija postavlja pitanja,pa ljude dovodi u zabludu.
U svakom slučaju znalac je, ali previše grabi lovu i samo mu je to cilj.
Kondić uzima za pripremu 3000 kn, drži repeticije jedan na jedan, jako kvalitetno.
Batistić uvijek nešto mulja i treba ga izbjegavati. Sunko je došao do diplome na Pomors. preko veze, magistrirao je isto preko veze, a još ne zna ucrtati kurs na karti. Pok.Stazić i pok. kap.V. Marinković su bili prave perjanice, istinski znalci,nažalost ,pokojni su. U Šibeniku kvalitetne repeticije daje kap. Nikola Jurišić koji je sad u mirovini i jako kvalitetno priprema ljude za ispite ili poručnički.
Inače gotovo svi uzimaju 1 školski sat/ 100 kn, odnosno blok-sat 90 min; 200 kn za repeticije.
Ekipa moja mogu vam rec da je Batistić najobičniji bezveznjak, nikad ne drži pripreme ispod pet ljudi i to ti stavi termin u deset navečer. Žali bože bačenih novaca. Kap. Roko je ok, ali i on ne drži nikad ispod četiri čovika, a to je shit! Koliko znam jedini Kondić drži jedan na jedan i objasni ti sve ako triba i po nekoliko puta, meni je u školi on predava i bija mi je faca - zajebant. Masu mi je svita reklo da je frik za poručnički i kapetanski. Baljak možda zna posal, ali mislim da mu je samo lova na pameti. Drža je repeticije svojima studentima sa faksa za svoje ispite pa kad je izbila afera "index" i one u Zg pohapsilo malo se pripa! A ovo šta govorite za Marinkovića i Stazića, sve se slažem - bili su bolji od svih gore spomenutih....
aron1970 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:43.