Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2004., 04:21   #201
Quote:
Eliza kaže:
bijele krupne australske ljubičice (kažu da jesu australske ),
Well, australske domace ljubicice si vidjela na jednoj od fotki koje sam ti svojevremeno poslao. One jesu bijele, ali sa plavim centrom. Sitne su i ne mirisu. Listovi su im manji od europskih vrsta i vrlo se brzo sire (bar kod mene u A. )
Ako tvoje nisu takve, onda je rijec o hibridima, a hibrid moze vuci porijeklo i sa Marsa, pa opet nece biti marsovska ljubicica.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 08:51   #202
Quote:
Roko kaže:
evo ja sam posijao u tegle hrpu bazilike,jalapeno ljute papricice i Lemon grass. Sve je niklo vidit cemo kak ce biti sa Lemon grassom (dobio sjeme iz Njemacke)

Nadam se da ce biti ukusnih currya od njega
Ja sam na kuhinjskom prozoru inače imala vodenike. Sjeverna je strana i bile su krasne. Ipak sam ove godine, pod utjecajem Golog kuhara, odlučila na prozoru imati začinsko bilje. Posijala sam bosiljak, metvicu, origano, baziliku, male ljute (i ukrasne) papričice, dodala sam i mali struk luka vlasca (za domaći tartar ), peršin lišćar, a doći će još i ružmarin.
__________________
Computer Therapist
Eliza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 08:54   #203
Quote:
BladeRunner kaže:
Well, australske domace ljubicice si vidjela na jednoj od fotki koje sam ti svojevremeno poslao. One jesu bijele, ali sa plavim centrom. Sitne su i ne mirisu. Listovi su im manji od europskih vrsta i vrlo se brzo sire (bar kod mene u A. )
Ako tvoje nisu takve, onda je rijec o hibridima, a hibrid moze vuci porijeklo i sa Marsa, pa opet nece biti marsovska ljubicica.
Onda vjerojatno nisu australske (kao što kažu ... mislim, ljudi ), ali ipak mislim da porijeklo vuku s Venere (što, naravno, ne znači da su venerske ).
__________________
Computer Therapist
Eliza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 16:23   #204
Quote:
Eliza kaže:
Onda vjerojatno nisu australske (kao što kažu ... mislim, ljudi ), ali ipak mislim da porijeklo vuku s Venere (što, naravno, ne znači da su venerske ).
The men are from Mars, the women are from Venus.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2004., 09:29   #205
Quote:
BladeRunner kaže:
The men are from Mars, the women are from Venus.
Što ne znači da muškarci ne mogu pasti s Venere...

__________________
Computer Therapist
Eliza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2004., 09:40   #206
Nego, vrt...

Niklo mi je sve osim rajčice i peršina. Za rajčicu mi nije bitno, jer ću posaditi veće biljčice, uzgojene u plasteniku, a peršin treba puno vremena, pa će se možda još pojaviti. Moj cijeli vrt je okopan. Neki stariji i iskusni su mi rekli da nije dobro onako rano, kako sam ja, sijati mrkvu i njoj slično povrće. Ja sam to ipak učinila, a mrkvica je, kao za inat, "visoka" već 2 cm. Nikao je još i luk, grašak, repa, tikvice, blitva, kadifice, obje vrste salate, a prekjučer sam posijala još i matovilac, lijepu katu, prokulicu, crveni radič, kineski kupus, papriku i ukrasne tikvice.

Nastradat ćete kad se potpuno povegetarijanim...
__________________
Computer Therapist
Eliza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2004., 22:37   #207
ajme, super ste
a kaj je sa rotkvicama? ja ih obozaaaavammm...
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 21:46   #208
Blade, hvala na savjetu za paradajze
sadim ih svake godine i stvarno je bogat urod ali volim poslušati savjete, pa ću probat izdržat da ih ne posadim do tih 30 cm
naime prepuna mi je lodža flanci pa jedva čekam da ih preselim na grunt

danas sam konačno stigla tamo i samo što se nisam rasplakala
od prošlih kiša teku potočići vode mojim vrtom a danas je opet padala i to jako.
jesenski češnjak se dobro drži, luk nešto slabije ali već imam novi pa ću ga morat ponovo sadit, salatu ću već počet brat za tjedan dana, grašak bi trebala već okopati, cikla, blitva i špinat su nikli.
danas sam prije pljuska posadila kelj, zelje, karfiol i brokulu
zapravo sam se najviše okupirala pljevljenjem i okapanjem cvijeća
tulipani su predivni, dragoljub niče kao i ukrasni slak. još malo pa će procvasti i božuri, irisi i perunike. još nisam stigla posijati lepe kate, nevene, suncokrete a i lukovice georgina strpljivo čekaju toplije dane.
suseljani kažu da će usprkos ovim hladnim dugotrajnim kišnim danima ova godina biti rodna. volim poslušati te njihove stare mudrosti ali sam ovaj put zapamtila samo to da procjenu baziraju na vremenu za fašnik.
voće je skoro sve procvjetalo, osim dunja koje čekaju toplije dane.
šljiva bistrica ću izgleda imati ko u priči (bit će opet džema).
jabuke su u punom cvatu, trešnje, marelice, breskve i kruške su već ocvale.
jedino su orasi stradali od mraza i ovu će godinu pauzirati.
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 21:52   #209
trax, rotkvice su jedine koje uživaju u ovom vremenu.
posijala sam jednu malu gredicu i sad svaki put kad dođem iščupam si za par pušleka pa imam doma u stanu do slijedećeg puta.

danas su me razveselili novi susjedi. on, ona i mala curica kupili su kuću u kojoj je živio stari didica koji je umro. njegov unuk je nakon škole ostao u Zagrebu i sad je prodao to imanje od cca 600 kvadrata zemlje sa voćnjakom i zidanom kućom veličine 70 m2. kažu mi da su platili 15.000 eura.
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2004., 14:10   #210
Quote:
Eliza kaže:
Što ne znači da muškarci ne mogu pasti s Venere...

Mislim da ti brkas ovdje planetu s brijegom.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2004., 14:34   #211
Quote:
BladeRunner kaže:
Mislim da ti brkas ovdje planetu s brijegom.
Aaaa, ne... samo tebe vučem za prstiće.
__________________
Computer Therapist
Eliza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2004., 21:43   #212
danas sam si posijala u teglu peršin u stanu
na vrtu imam onaj sa korijenom a tu samo lišćar
moja mama je svake godine na placu kupovala od kumica peršin i celer čije korijenje je imalo malo zemlje i to poslije posadila u tegle pa je cijelu godinu imala lišće

na žalost i za subotu predviđaju kišu
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 20:25   #213
moji crni tulipani koje sam ove godine prvi put sadila igledaju prekrasno
nije baš potpuno crna boja, više ljubičasto-crna, baršunasta
nisam izdržala da se ne pohvalim
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 10:54   #214
Da nam ih je vidjeti...

Blade ... i Potala, naravno... ... jeste li vi kada pokušali lobirati kod Anderlona da nam dopusti postanje slika? Niste... Što čekate?
__________________
Computer Therapist
Eliza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 10:58   #215
Quote:
BladeRunner kaže:
Gusta tajlandska pileca juha sa lemon grass i chillijem je da oblizes prste, a lako se radi.
Ti prstima jedeš juhu?
__________________
Computer Therapist
Eliza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 15:11   #216
Quote:
Eliza kaže:
Da nam ih je vidjeti...

Blade ... i Potala, naravno... ... jeste li vi kada pokušali lobirati kod Anderlona da nam dopusti postanje slika? Niste... Što čekate?
To je definitivno zadnja stvar koju bih ucinio s obzirom kako se to bilo zlorabilo u proslosti. Ja sam apsolutno za zabranu postanja slika.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 15:12   #217
Quote:
Eliza kaže:
Ti prstima jedeš juhu?
Kao sto ti je dj108 rekao: "Evo tebi cerce jedan", za logiku.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2004., 09:20   #218
mrkvica mi je tak lijepo izašla, a jučer gledam....nema .popasli je puži gogači
pa šta da im radim?!
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2004., 10:30   #219
našla sam nešto pa možda pomogne

http://www.vecernji-list.hr/VRT/2002...s/poslije.html
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2004., 10:36   #220
ja nisam bila na svom vrtu već tjedan dana a strah me i pomislit kako na njega djeluje ovo kiša-sunce vrijeme
flanci paradajza samo što mi nisu procvali i vrijeme je za sadnju
jučer sam kupila sjeme žalfije i još nekog jednogodišnjeg cvijeća
(ne mogu odolit)

BladeRunner molim savjet. iza kuće, na sjevernoj strani bi htjela posadit neku trajnicu koja cvjeta a ne znam što bi bilo pametno jer tamo ima malo sunca. samo ujutro.
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:56.