Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2015., 12:43   #3921
Quote:
vozac97 kaže: Pogledaj post
Ja sam 2.3. 2015. zvao da mi aktiviraju TO2 10mbps, i posalju novi router jer trenutno koristim neki njihov prastari Motorolin.

3. dan mi je aktivirana tarifa, ALI fakin ruter mi još nije stigao, znaci vec tri tjedna ga nema.
Danas sam ih zvao 3. put i opet mi kaze teta kako ga nisu ni poslali, i neka se jos malo strpim do sljedeceg tjedna.
A jel ti sad preko tog starog routera sve normalno radi? Tj. da li ti je aktivirana ta nova TO2 tarifa? Jesi li morao mijenjati neke postavke ili sve radi kao i prije?
lostboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 20:30   #3922
Logirao sam se na njihovoj stranici gdje mogu vidjeti svoje podatke, i pise da je aktivirana tarifa, ali brzina interneta je i dalje stara. Vjerojatno ne funkcionira zbog routera. No nije bit u tome nego što cekam 3 tjedna za router.

Nitko da ista poduzme, danas mi je rekla tek da ce sutra pokrenuti nekakav radni nalog, koji moraju ispuniti kada salju opremu.
vozac97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 03:58   #3923
Quote:
vozac97 kaže: Pogledaj post
Logirao sam se na njihovoj stranici gdje mogu vidjeti svoje podatke, i pise da je aktivirana tarifa, ali brzina interneta je i dalje stara. Vjerojatno ne funkcionira zbog routera. No nije bit u tome nego što cekam 3 tjedna za router.

Nitko da ista poduzme, danas mi je rekla tek da ce sutra pokrenuti nekakav radni nalog, koji moraju ispuniti kada salju opremu.
Pogledaj si u ruteru na koliko ti je Data Rate.
Mozda su ti zaboravili promjenit profil kao meni pa nisam imao full brzinu.
Imam taj TO2 od 10Mbps.
beni666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 12:27   #3924
Quote:
vozac97 kaže: Pogledaj post
Logirao sam se na njihovoj stranici gdje mogu vidjeti svoje podatke, i pise da je aktivirana tarifa, ali brzina interneta je i dalje stara. Vjerojatno ne funkcionira zbog routera. No nije bit u tome nego što cekam 3 tjedna za router.

Nitko da ista poduzme, danas mi je rekla tek da ce sutra pokrenuti nekakav radni nalog, koji moraju ispuniti kada salju opremu.
Što ne pošalješ mail na njihovu podršku pa da ti provjere.
[email protected]
UltraDelux is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 19:50   #3925
Slao sam im mail pa su mi odgovorili nakon cca 6 dana.
Pričao sam s njima već 3 puta, svi su fini i ugodni, i nema šta, ali ne mrdaju ništa.

Izvlače se na to da imaju puno zahtjeva za slanje opreme, pa ne stižu, a da treba poslati nekakvu opomenu ili nešto što se plaća, bilo bih kod mene u roku od 3 dana.
vozac97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 20:09   #3926
Danas stigao router, sve funkcionira jedino je brzina ista.
Jel zna netko koje bih postavke trebao promjeniti?
vozac97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 00:09   #3927
Quote:
vozac97 kaže: Pogledaj post
Danas stigao router, sve funkcionira jedino je brzina ista.
Jel zna netko koje bih postavke trebao promjeniti?
Tri posta iznad sam ti napisao sta da provjeris. Jesi ti sljep ili sta?
Ili nije do toga
beni666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 08:58   #3928
Nije do toga, sada sam zvao tehnicku podrsku i naredili su.
vozac97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 00:36   #3929
Quote:
vozac97 kaže: Pogledaj post
Nije do toga, sada sam zvao tehnicku podrsku i naredili su.
Nisam ni mislio da ti to mozes naredit sta sam napisao nego da ih nazoves da ti oni. I dalje mislim da je to bilo u pitanju.
Bitno da ti sad sve radi ok.
beni666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 18:31   #3930
Quote:
beni666 kaže: Pogledaj post
Ja sam dobio TP LINK w8961nd ako se nevaram ali koristim i dalje svoj stari tp link w8951nd. Bio sam trazio ako moze tp link i dobio sam ga. Nisam nikad imao problema s njima pa reko necu mjenjat.

Pozdrav svima na ovoj temi! Nakon xxx godina, odlučio sam napustiti T Com, pošto nemam drugog izbora odabrao sam Optimu, O3 paket na 10mb s IPTV.

Prvo sam dobio od njih pismo da će mi usluga biti aktivirana 23.03., dakle sutra. U petak je stigao taj isti TP link 8961, danas sam se logirao kao korisnik na Optimu, vidim da mi je usluga aktivna. Spojio sam sve kabele, uključio i pričekao da povuče automatske postavke. Veza se nije uspostavila, nakon više od sat vremena vratio sam se na T Com

Sad sam u nedoumici, trebam li ručno sve podešavati, ili pričekati 23.03.? U uputstvu za taj model routera piše kako je dovoljno 5 minuta, za učitavanje automatskih postavki.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 20:03   #3931
Pričekati 23.03.
__________________
"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."
Mr. Generator is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 19:36   #3932
Quote:
Mr. Generator kaže: Pogledaj post
Pričekati 23.03.
Dočekali smo i taj dan, danas je uključena Optima -O3 paket,... Moram priznati da sam vrlo ugodno iznenađen kako sve dobro radi. Router je sam povukao postavke, internet i wireles u kući proradili su sami od sebe, Doslovno ništa korisnik ne mora raditi, osim upisivanja nove lozinke za novu bežičnu mrežu.

Isto tako lagano pokreće se i OptiTV, upiše se šifra korisnika, i sve radi bez greške. Pohvale za Optimu ( nadam se da će tako i ostati)...

http://www.speedtest.net/my-result/a/1212590694
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 11:00   #3933
Ja sam kod Optime 6-7 god. imam samo riječi hvale. Cijena niska, usluga odlična. Evo baš sam pogledao na korisničkim stranicama, u 2014 ukupno sam platio za flet internet i telefon 2073.46kn, a imao sam i jedan perio najam modema u toj svoti! Sada sam na prešao na TO2 paket 10Mbps, internet samo "leti", brzina na "pingtest" oko 9Mbps. Nije za baciti i poklon bon 350kn u Elipsu!
morgen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 08:17   #3934
Gospon champ, stavili ste link za speedtest, nazovite službu za korisnike-tehnička podrška, traži da provjere postavke modema!! I ja sam imao ovakvu brzinu par dana a imam ugovoreno 10Mbps, nakon intervencije brzina mi je od 9 do 10Mbps.
Imate u postovima iznad također komentare na tu temu!!
morgen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 10:11   #3935
bok ekipa,
zanima me zamijeniti HT sa Optim-om. mjesečno radim 60-150GB prometa na fiksnoj liniji. dio je na utorrentima, ali većinom je to obrada podataka, updatei i telefoni.

kakva su iskustva?
vidim kako se piše, kako uspore vezu. nisam imao takvih iskustava sa HTom. ali me živciraju rješavanjem nekih problema, koje je mogu rješit. zar zbilja usporavaju vezu onima koji troše više?
Vešeljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 13:26   #3936
Quote:
Vešeljko kaže: Pogledaj post
bok ekipa,
zanima me zamijeniti HT sa Optim-om. mjesečno radim 60-150GB prometa na fiksnoj liniji. dio je na utorrentima, ali većinom je to obrada podataka, updatei i telefoni.

kakva su iskustva?
vidim kako se piše, kako uspore vezu. nisam imao takvih iskustava sa HTom. ali me živciraju rješavanjem nekih problema, koje je mogu rješit. zar zbilja usporavaju vezu onima koji troše više?
Ja pravim oko 150-300 GB mjesečno, vezu nitko ne usporava a to znam jer sam radio u službi a u teorije zavjere, uvijek će netko vjerovati. Ono što plaćam to i dobijem tako da nemam prigovora na brzinu ili ping, igram masu igara jer se bavim pisanjem članaka za igre i stripove tako da sam probao stotine mmorpg igara i za sad zadovoljan.
24 satne veze, ping ok, nema pucanja veze niti gubitaka paketa.
UltraDelux is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 13:13   #3937
Quote:
morgen kaže: Pogledaj post
Gospon champ, stavili ste link za speedtest, nazovite službu za korisnike-tehnička podrška, traži da provjere postavke modema!! I ja sam imao ovakvu brzinu par dana a imam ugovoreno 10Mbps, nakon intervencije brzina mi je od 9 do 10Mbps.
Imate u postovima iznad također komentare na tu temu!!


http://www.speedtest.net/result/4247603469.png
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 02:09   #3938
Da li netko zna jel mogu za ovaj bon od 350kn u Elipsu uzet nesta skuplje uz svoju nadoplatu ili bas moram do tih 350kn?
Jel uzimao vec netko u Elipsu preko tog bona od optime?
beni666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 13:56   #3939
Možeš kupiti bilo što, bez obzira na akcije i cijene, cijena će ti biti umanjena za vrijednost bona. Bon treba iskoristiti do naznačenog datuma!
Možeš ga čak i poklonuti nekome, to je "poklonbon"!
morgen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 18:42   #3940
Pukla veza jučer, ne radi telefon niti internet, zvao szk, jedino što znaju reć je probajte spojit direktno u spliter, zvao ponovno, prijavili kvar i sad ti čekaj dok netko ne dođe to pogledat. Danas je petak (nema nikog), sutra je subota (a znamo kako se subotom radi), prekosutra je Uskrs, a u ponedjeljak se ne radi. Što reći...
Sonyy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.