Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2006., 13:24   #1
Zidane kuhinje

Prije svega pozdrav svima, ja sam nova na ovome forumu. Ljubazno molim za pomoć ako netko ima iskustva sa zidanim i ugradbenim kuhinjama. Nešto kao rustica moderna, u stilu naših baka. Makar bih to jako željela zanima me jeli je ta opcija jeftinija u odnosu na kupovinu gotovih klasičnih kuhinja.
Unaprijed hvala svima svaki savjet je dobro došao...
angelin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 14:12   #2
Nije jeftinija i jako je skupa. Proizvode ti ih Kamin Hoyan,Kamini Rabuzin, Kamini Šturm i PGM Poznanovec. Mislim da ti svi imaju web.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 14:37   #3
jel ovo i ovo?
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 14:50   #4
jako zanimljivo, samo mi nekako vise pase za stare kuce ili pak za neke vikend kuce (ali isto u nekoj starini recimo).
cutecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 23:52   #5
Ako das projektirati arhitekti , onda ce vijerojatno biti vrhunski u svakom pogledu , pa i cijeni .
Ako das nekom bez veze da ti to naparvi , onda ce ispasti katastrofa i jako skupo.
Ako napravis sve sam , onda je bolje i jeftinije.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 05:13   #6
Quote:
angelin1 kaže:
Prije svega pozdrav svima, ja sam nova na ovome forumu. Ljubazno molim za pomoć ako netko ima iskustva sa zidanim i ugradbenim kuhinjama. Nešto kao rustica moderna, u stilu naših baka. Makar bih to jako željela zanima me jeli je ta opcija jeftinija u odnosu na kupovinu gotovih klasičnih kuhinja.
Unaprijed hvala svima svaki savjet je dobro došao...
Jeftinija je ako ćeš ju sama zidati. Ako ćeš nekom platititi da ti zida, onda baš i nije - platiš materijal plus zidanje plus moraš svejedno kupiti vratašca i radnu ploču što ti je dodatna gnjavaža.

Mi smo odustali od zidane kuhinje iako se ta opcija naizgled čini jeftinija - nije.
Paladinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 14:36   #7
Hvala na informacijama. Vjerojatno ćemo se sami upustiti u zidanje (pri tome mislim na muški dio obitelji, koji je uostalom svojim rukama izgradio cijelu kuću), pa se nadam da će ispasti dobro.
Ako netko zna neki koristan link s primjerima zidanih kuhinja bila bih jako zahvalna.
Tnx
angelin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 05:53   #8
Quote:
Paladinia kaže:
...plus moraš svejedno kupiti vratašca i radnu ploču što ti je dodatna gnjavaža...
zar radna ploča također ne može bit zidana?
a umjesto nekih vratašaca mogu se stavit oni slatki zastorčići
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 19:27   #9
Moram Vas sve demantirati, kvalitetniju kuhinju ne možete kupiti ispod 20.000,00 kn dok u prosijeku zidana kuhinja u pločicama, može i radne površina naravno, cca 10.000,00 kn ako Vas zanima kuhinja javite mi dimenzie cca 600,00 kn metar dužni plus pločice od 120,00 do 210,00 kn m2 pa možete i sami preračunati. Kuhinja može biti i moderna dapače vrlo je efektno....
__________________
mala
suzim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 16:26   #10
Moja prvobitna ideja je bila upravo zidana kuhinja. Od nje sam odustala jer kad jednom sazidaš, više nema micanja. Napravila sam kuhinju o drveta, a maske koje su trebale biti zidane, oblažem imitacijom cigle koja se također lijepi ljepilom za pločice, pa izgleda ko da je zidana. Kuhinja još nije gotova pa vam ne mogu pokazati fotke, ali bit će za koji dan. Cijela kuhinja je zamišljena u starinskom stilu, kupili smo hrpu detalja da postignemo upravo taj efekt. Police na zidovima sam dala izrezati na pilani i ostavila koru, tako da izgledaju potpuno prirodne. Pločice, zavjese su zemljanih boja i sve je okrenuto prema prirodi.

Radnu plohu sam mislila obložiti pločicama, ali sam radi fuga i održavanja odustala i napravila ju od istog materijala od kojeg su i fronte. Fronte su skrojene ovalno, tako da savršeno pašu. Puno je čovjek fleksibilniji kad radi s drvom, nego s ciglom. Kod zidane kuhinje bi morala umetati drvene korpuse ako bi htjela vodilice za ladice i razne ugradbene košare, a to onda bitno poskupljuje cijelu priču. Ovako je to ono što sam htjela - retro, a s druge strane funkcionalno i moderno (vodlice, košare).
laurizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 13:25   #11
Quote:
Paladinia kaže: Pogledaj post
Jeftinija je ako ćeš ju sama zidati. Ako ćeš nekom platititi da ti zida, onda baš i nije - platiš materijal plus zidanje plus moraš svejedno kupiti vratašca i radnu ploču što ti je dodatna gnjavaža.

Mi smo odustali od zidane kuhinje iako se ta opcija naizgled čini jeftinija - nije.
Mi smo sami zidali kuhinjske elemente i cijena bez el.uređaja je 3000 kn. Za tu lovu nema šanse da bih kupila neku gotovu kuhinju. Istina, fronte nisu od punog drva, ali to je u planu kad sredimo ostatak kuće - najlakši posao, odvidaš jedne i zavidaš druge.




Zadnje uređivanje fonemf : 30.01.2009. at 14:38.
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 11:47   #12
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Mi smo sami zidali kuhinjske elemente i cijena bez el.uređaja je 3000 kn. Za tu lovu nema šanse da bih kupila neku gotovu kuhinju. Istina, fronte nisu od punog drva, ali to je u planu kad sredimo ostatak kuće - najlakši posao, odvidaš jedne i zavidaš druge.



jel mogu neki detalji?
Ja bi zidala kuhinju...super mi to izgleda, a koliko vidim i jeftino je...pls neki detalji a znamo od kuda krenuti
__________________
09.05.2009...There's something about the look in your eyes...
anima una
aranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 22:46   #13
Quote:
angelin1 kaže: Pogledaj post
Prije svega pozdrav svima, ja sam nova na ovome forumu. Ljubazno molim za pomoć ako netko ima iskustva sa zidanim i ugradbenim kuhinjama. Nešto kao rustica moderna, u stilu naših baka. Makar bih to jako željela zanima me jeli je ta opcija jeftinija u odnosu na kupovinu gotovih klasičnih kuhinja.
Unaprijed hvala svima svaki savjet je dobro došao...
Evo novi sam na ovom forumu, pa me Vaš upit privukao. Ja izrađujem zidane kuhinje kombinacijom blokova ytonga i cementnih ploča. Nikakvih problema sa ytongom nisam imao kako navode neki ljudi na forumu. Cijena se kreće od 10 do 15 tisuća kuna.Ima puno više prednosti od klasične kuhinje.
bayaflok is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 14:53   #14
imala sam radnu plocu zidanu od keramickih plocica, i to onih sitnijih!
nikada vise, sretna sam sto sam je se rijesila jer ono "ribati" po fugama, to je sizifov posao.
i nikada nisam bila zadovoljna ili uvjerena da sam sve oprala....

ali usprkos toga, uzela sam u novoj kuhinji zidne plocice koje svojom strukturom imitiraju te sitne, pa opet "ribam"!
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 13:43   #15
Najjednostavnije je zidati sa siporeksom - naprave se "stupići" u visini koju želite (mi smo napravili više nego što je standard jer smo oboje visoki pa da se ne moram saginjati kad nešto perem u sudoperu) i naravno širini koja će kasnije postati ormarić. Unutrašnjost je pogletana i pofarbana i stavljene su police. Na bazu od siporeksa su lijepljene kuhinjske pločice 10x10. Dimenzije otvora za ugradbenu pećnicu napravili smo prema mjerama pećnice. U Elgradu smo naručili fronte i materijal za gornje ormariće (oko 1000 kn). Htjela sam ja i radnu ploču od pločica, ali zbog lakšeg održavanja smo stavili klasičnu radnu ploču, a pločice su samo iznad pećnice, jer se tamo ne mogu zaprljati tako lako.

Ako treba još neki savjet, javi se na pm
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 13:46   #16
hvala ti puno na tako brzom odgovoru. Ja sam ih priznajem tek otkrila... malo sam lutala internetom i našla super primjere!
Hvala ti!
Sigurno ćemo imati pitanja... i svakako ću pitati!
__________________
09.05.2009...There's something about the look in your eyes...
anima una
aranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:36   #17
ovo su kuhinje koje se meni sviđaju...




a našla sam neke fotke, korak po korak zidane kuhanje...










__________________
09.05.2009...There's something about the look in your eyes...
anima una
aranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 19:21   #18
Quote:
aranea kaže: Pogledaj post
hvala ti puno na tako brzom odgovoru. Ja sam ih priznajem tek otkrila... malo sam lutala internetom i našla super primjere!
Hvala ti!
Sigurno ćemo imati pitanja... i svakako ću pitati!
Slike su super! Što bi ja dala da imam tako veeeeeeliku kuhinju. Moja kuhinja s blagovaonom = 11 kvadrata
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 19:58   #19
Baš tako - kuhinjica

Zato smo se i odlučili sami raditi/zidati. Kuhinje koje smo gledali bile su preko 15 tisuća kn, a minijaturne dimenzijama (2X2,10). Ova je naša i peterostruko jeftiniji
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 19:14   #20
Ta.ja a kao ti dosade pločice?
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:28.