Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2003., 12:27   #1
Anegdota o znanstvenicima.

Kažu da su neki znanstvenici službene crkve proučavali stare svete tekstove, ali desilo se da se jedan nije slagao oko nekog pitanja. Budući da je bio siguran da je u pravu, kažu da je zazvo Jehovu i rekao: "Bože ako sam ja u pravu, daj da vode izraela poteku uzvodno." I kažu da su vode Izraela potekle uzvodno, ali to nije zbunilo njegove kolege oni su nastavili po svome. Pomalo razočaran on opet zazove Jehovu i reče" Bože ako sam ja u pravu daj da se drveče Izraela pokloni do zemlje." Budući da je naš junak bio u pravu, drveće Izraela se pokloni do zemlje. Ali ni to ne dovede njegove kolege do istine, te on sada već ljut reče: " Bože ako sam ja upravu, reci im ti sam." Tada se Bog javi gromkim glasom i reče: " On je u pravu i ja tako želim"

Kako ni glas božji nije pomogao vjerskoj eliti da čuje istinu kolega im reče: " Jeste li gluhi, zar ne čujete glas sa nebesa koji govori da sam ja u pravu. "

" Mi ne moramo slušati glasove sa nebesa kad je istina odavno zapisana u svetom pismu." Odgovore njegovi kolege.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2003., 12:31   #2


Hoces ovo na viceve ili je to ista tema po stoti put?
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2003., 12:57   #3
Jedna Crkva tražila je sebi propovjednika. Crkveni Odbor se sastao i ispitivali su mnoge kandidate. Sve su ih odbacili kao neodgovarajuće. Međutim, jedan član tog Odbora nije se baš slagao sa ostalima u odlukama. Kada je izgubio strpljenje, odlučio je da potakne članove Odbora, da malo ispitaju sebe. Tada je ustao i rekao: "Evo, imam pismo od još jednog kandidata za našeg propovjednika."

"Braćo!

Razumio sam da je Vaša propovjedaonica upražnjena i htio bih da se javim u tu službu. Imam mnoge kvalifikacije. Propovjednik sam koji ima mnogo uspjeha, a imao sam nešto uspjeha i kao pisac. Neki ljudi kažu da sam dobar organizator. U većini mjesta gdje sam se kretao ili boravio bio sam vođa. Već mi je preko pedeset godina, a ni na jednom mjestu nisam propovijedao duže od tri godine. Neka mjesta sam morao napustiti jer je zbog moje službe nastala pobuna u gradu. Moram vam priznati da sam već tri ili četiri puta bio u zatvoru, ali ne zbog nekih kriminalnih dijela. Radeći mogu još mnogo da postignem, iako moje zdravlje nije baš najbolje. Crkve u kojima sam propovijedao bile su male, iako su se nalazile u velikim gradovima. Nisam bio baš u najboljim odnosima sa religioznim vođama u gradovima u kojima sam propovijedao. Naime, neki su mi prijetili, a neki su me čak i fizički napali. Nisam baš najbolji za vođenje dnevnika rada, zaboravljam i one koje sam već do sada krstio. Ali, ako me Vi ipak možete prihvatiti trudit ću se da radim najbolje što mogu."

Zastao je. U tom trenutku značajno je pogledao u članove Odbora i rekao: "Šta mislite, da ga pozovemo i da ga prihvatimo?" A ovi fini, uglađeni crkveni ljudi bili su preneraženi.

"Pozvati nezdravog čovjeka koji stvara pobune, zaboravlja stvari i koji je povrh svega bio u zatvoru?! Pa je li taj član našeg Odbora poludio? Ko je potpisao to pismo? Ko se to uopće usudio da nam se javi na mjesto propovjednika?!"

Taj član Odbora ih je sve dobro pogledao prije nego što je odgovorio:



"Potpisano je - apostol Pavle."
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2003., 22:14   #4
ja ne bih stavio naslov "anegdota o znanstvenicima", jer o znanstvenicima tu nema ni "z"...

ali dobre su priče. jako dobre.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 03:15   #5
The Top 16 Biblical Ways to Acquire a Wife

Find an attractive prisoner of war, bring her home, shave her head, trim
her nails, and give her new clothes. Then she's yours.
(Deuteronomy 21:11-13)

Find a prostitute and marry her.
-- Hosea (Hosea 1:1-3)

Find a man with seven daughters, and impress him by watering his flock.
--Moses (Exodus 2:16-21)

Purchase a piece of property, and get a woman as part of the deal.
--Boaz (Ruth 4:5-10)

Go to a party and hide. When the women come out to dance, grab one and
carry her off to be your wife.
-- Benjaminites (Judges 21:19-25)

Have God create a wife for you while you sleep. Note: this will cost
you a rib.
-- Adam (Genesis 2:19-24)

Agree to work seven years in exchange for a woman's hand in marriage. Get tricked into marrying the wrong woman. Then work another seven years for the woman you wanted to marry in the first place. That's right--fourteen years of toil for a woman. -- Jacob (Genesis 29:15-30)

Cut off 200 foreskins off of your future father-in-law's enemies and get his daughter for a wife.
-- David (1 Samuel 18:27)

Even if no one is out there, just wander around a bit and you'll
definitely find someone. (It's all relative of course.)
-- Cain (Genesis 4:16-17)

Become the emperor of a huge nation and hold a beauty contest.
-- Xerxes or Ahasuerus (Esther 2:3-4)

When you see someone you like, go home and tell your parents, "I have seen a... woman; now get her for me." If your parents question your decision, simply say, "Get her for me. She's the one for me."
-- Samson (Judges 14:1-3)

Kill any husband and take HIS wife. (Prepare to lose four sons though).
-- David (2 Samuel 11)

Wait for your brother to die. Take his widow. (It's not just a
good idea, it's the law).
-- Onan and Boaz (Deuteronomy or Leviticus, example in Ruth)

Don't be so picky. Make up for quality with quantity.
-- Solomon (1 Kings 11:1-3)

A wife...NOT!!! -- Paul (1 Corinthians 7:32-35)
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 03:16   #6
NAJVEĆE MATEMATIČKO ČUDO NA SVIJETU

Mojsije i izraelski narod su se našli u pustinji, ali šta da radi on sa svima njima? Trebalo ih je nahraniti, a za ishranu 2 ili 3 miliona ljudi je bilo potrebno mnogo hrane.
Po mišljenju vojnog načelnika intendantske službe, Mojsiju je svakog dana trebalo 1500 tona hrane. Da li znaš da bi za dovlačenje toliko hrane svakog dana bila potrebna dva teretna vlaka, oba dužine od 1,5 kilometara!!
Osim toga, treba imati na umu da su se nalazili u pustinji, i da im je trebalo drva za ogrjev i kuhanje. Za to je bilo potrebno nabaviti 4000 tona drva što bi značilo još nekoliko teretnih vlakova dužine 1,5 km. Još samo pomisli da su oni 40 godina bili u pokretu. E, da, trebalo im je i vode. Samo za piće i pranje nekoliko posuda po osobi bi im svakodnevno trebalo 49,5 miliona litara, i teretni vlak sa rezervoarima dužine 2880 metara.
I još nešto. Trebalo je da pređu Crveno more za jednu noć. Da su išli po uskom putu, u koloni po dvoje, kolona bi bila dugačka oko 1200 km i za prelazak bi bilo potrebno 35 dana i noći. Dakle, mora da je postojao prolaz u Crvenom moru koji je bio širok oko 5 kilometara tako da je moglo ići usporedno njih 5000 da bi ga za jednu noć prešli.
Ali, postojao je još jedan problem. Svaki put kada bi logorovali pri kraju dana, trebalo je pronaći zemljište veličine 1200 kvadratnih kilometara. Zamisli samo! Toliki prostor za jednu noć logorovanja.
Da li misliš da je Mojsije sve ovo izračunao prije nego što su izašli iz Egipta? Mislim da nije! Vidiš, Mojsije je vjerovao u Boga. Bog se umjesto njega pobrinio za sve.
Da li misliš da Bogu predstavlja problem da se pobrine za sve tvoje potrebe?
"Uzdaj se u Jahvu svim srcem svojim, a na svoj razum ne oslanjaj se. Na svim putovima svojim imaj ga na umu, i on će upravljati staze tvoje. Ne misli sam o sebi da si mudar; boj se Jahve i uklanjaj se od zla. To će donijeti zdravlje tijelu tvome i okrepljenje kostima tvojim. Poštuj Jahvu imanjem svojim i prvinama od svega dohotka svoga; I biće pune žitnice tvoje obilja, i presipat će se vino iz kaca tvojih." (Izreke 3:5-10)
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.