Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2010., 17:29   #41
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
BTW, sto kazes za moju ideju o Nadji? Ne znaci li li Comăneci, Kumanac?
Tvoja ideja?
To je opće poznata stvar. Comaneci = Kumanac/Kun
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 17:36   #42
Prsten kralja Tomasa iz Travunije ,simbol na prstenu je Kumanski grb.
http://bosona.ba/ba/Default.aspx
Zastava Kumana pogle grba?
http://www.vatankirim.net/images/kirimbayrak.gif
diof is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 17:51   #43
Quote:
Magor kaže: Pogledaj post
Tvoja ideja?
To je opće poznata stvar. Comaneci = Kumanac/Kun
OK, drago mi je cuti da su se i drugi toga sjetili.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 18:00   #44
Mađari i Finci.

Quote:
visa_sila kaže: Pogledaj post

Tko su Madjari i Finci....po defaultu,oni su braca...i nekad nisu izgledali poput onog Finca sa fotke...btw...onaj Hrvat moze onog Finca pojest za dorucak
Tko su bili Madjari prije 955 i konacnog sloma kod Augsburga od strane Njemaca??
Dali su i oni podrijetlom od tih Turaka te Tatara?

Jedan čovjek, koji je puno vremena provodio u Mađarskoj, tvrdi da su Mađari genetski "najčišći" slavenski narod, te da su samo nekolicina kosookih uspjela nametnuti jezik već živućem narodu na tom prostoru. Ne znam. Imam Mađara u rodbini (Janoš Zedi), i čovjek je imao prirodnu plavu kosu, ali trenutačno je sijed, za razliku od njegove žene, inače Hrvatice, koja ima tamnu kosu i oči, čak i u poznim godinama. Kosmodisk za kosu, novi kozmetički proizvod.

Što se tiče Finaca, vjerojatno imaju određene veze sa Šveđanima, zato i izgledaju više plavkasti. Razgovarao sam s jednim Fincem preko interneta, i čovjek mi govori u stilu da su za njega Saami-Laponci zapravo Mongoli.

Edit: Magore, čekam te. Ako imaš štogod pametno za reći.

Zadnje uređivanje LostWisdom : 04.07.2010. at 18:12.
LostWisdom is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 23:10   #45
Quote:
Kremen kaže: Pogledaj post
Vidim da neki ovdje koriste fizionomiju kao potporu tvrdnji da su Rusi mješavina mongola i europljana. Ali, te kose oči su jako prisutne i kod svih zapadnih slavena, a ne samo kod Rusa. Kako to objašnjavate?

Možda su te kose oči indikator tog čuvenog balto-slavenskog gena te je riječ o čistoj slučajnosti ili pak samo prilagodbi surovim klimatskim uvjetima u slavenskoj prapostojbini.

A možda je i zaista došlo do masovnog miješanja Azijata i predaka današnjih Slavena, ali u puno daljoj prošlosti, puno prije velike seobe naroda. To bi moglo objasniti sveprisutnost kosih očiju kod svih "balto-slava".
Za mene su kose oči ono što vidim u Japanaca i Tajlanđana,a Slaveni, zapadni i istočni,bome tako ne izgledaju.Teško bi Rusi mogli biti primjer
mješanja mongola i europljana, jer ako ih usporediš za narodima za koje
se pouzdano zna i vidi da su mix bijelih i žutih(Kazahstancima,Ujgurima,
Uzbecima)nećeš baš neći neke sličnosti.Deset Rusa na jednu stranu i
deset Uzbeka do njih,neće baš izgledati kao rođaci.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 23:38   #46
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Kad se već govori o tim stepskim narodima bio bih zahvalan kad bi netko napisao nešto o Pečgenzima. Zanimljivi su mi ti stepski narodi koji su još u srednjem vijeku u Europi živili na isti način ko slični narodi po srednjoj Aziji......
Mislim da su oni,po lingvistici,vrlo vjerojatno preci Gagauza.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 23:43   #47
Quote:
LostWisdom kaže: Pogledaj post
Jedan čovjek, koji je puno vremena provodio u Mađarskoj, tvrdi da su Mađari genetski "najčišći" slavenski narod, te da su samo nekolicina kosookih uspjela nametnuti jezik već živućem narodu na tom prostoru. Ne znam.
Kosooki su bili vrlo mala manjina i među tom nekolicinom koja je nametala jezik.
Uz to,vjerujem da su i najraniji Mađari su imali genetiku tipičnu za istok Europe,odakle dolaze,znači iste Y kromosome kao u Slavena i plavu kosu i
oči.Uostalom,svi Ugro-finski narodi u Rusiji su u dobrom postotku plavi.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 00:08   #48
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Za mene su kose oči ono što vidim u Japanaca i Tajlanđana,a Slaveni, zapadni i istočni,bome tako ne izgledaju.Teško bi Rusi mogli biti primjer
mješanja mongola i europljana, jer ako ih usporediš za narodima za koje
se pouzdano zna i vidi da su mix bijelih i žutih(Kazahstancima,Ujgurima,
Uzbecima)nećeš baš neći neke sličnosti.Deset Rusa na jednu stranu i
deset Uzbeka do njih,neće baš izgledati kao rođaci.
Sto kazes za ove?

Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 00:18   #49
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Sto kazes za ove?

haha, ovaj iza izgleda kao da je sam sredio bocu votke

rusi imaju malo stisnute oči, ali više ima sličnosti sa fincima, nego sa istočnim azijatima. vjerovatno ima nešto mongolskog elementa u njima, a i srednjeazijskog zbog širenja rusije u zadnjih 200 godina, ali prije bih rekao da je takav izgled posljedica miksanjem sa finskim narodima (koji su ionako bili stanovnici sjevernog dijela evropske rusije do širenja slavena, uostalom, pogle onog finca sa prethodne strane, više imaju rusi i finci fizičkih sličnosti, nego azijati i rusi)

Zadnje uređivanje tom_xox : 05.07.2010. at 00:27.
tom_xox is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 00:39   #50
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Sto kazes za ove?

Što kažem? Ništa. Od tih na slici,samo jedna osoba izgleda kao žuti.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 04:23   #51
ja osobno mislim,da su rusi zbog svog prostranstva,te stanovnistva koje je pripalo rusiji po svim meridijanima,zapravo,primili i jedan broj ljudi koji su prelaz
sto hocu reci
iduci od zapada ka istoku,lica se polako mijenjaju,tako da u jednom dijelu rusije...lica polako krecu da se mijenjaju izgledom,od bele rase ka toj tatarskoj...dalje na istok...prelaz je od tatara ka kinezima....i na kraju cisto kossoki
na jug,idu opet,braonkasto kossoki....ka tajlandu,burmi,laosu....na zapad od njih idu indusi,totalno braon bez kosih ociju
mislim,ako me kuzite sto hoce rec
ta neka moja teorija

no,sto je najrealnije.......pored slavenskih rusa,postoji i velik broj ljudi,sa dalekog istoka,koji su totalno drugi narod,a pripadaju drzavi rusiji
NISU pravoslavne vijere,vec najcesce muhamedanci
tako da od tih ljudi,najcesce vuce taj azijski gen
no,kad velite kose oci...rusi nemaju azijski tip kosih ociju,posto zivim u Kini,vidim svakodnevno njihov tip ociju,i ne slici tom ruskom
recimo mikka hakkinen ili vladimir putin,obojica imaju oci koje idu ka gore
ali to nije taj klasicni tip kosih ociju kakvih ga imaju kinezi ili japanci....o boji necemo komentarirat

no,cini se po meni bar,da rusi imaju neki svoj tip kosih ociju,samo daleko istocnim slavenima osoban
__________________
pisem pismo tinta mi se proli,daleko je onaj tko me voli
visa_sila is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 06:00   #52
Quote:
tom_xox kaže: Pogledaj post
haha, ovaj iza izgleda kao da je sam sredio bocu votke

rusi imaju malo stisnute oči, ali više ima sličnosti sa fincima, nego sa istočnim azijatima. vjerovatno ima nešto mongolskog elementa u njima, a i srednjeazijskog zbog širenja rusije u zadnjih 200 godina, ali prije bih rekao da je takav izgled posljedica miksanjem sa finskim narodima (koji su ionako bili stanovnici sjevernog dijela evropske rusije do širenja slavena, uostalom, pogle onog finca sa prethodne strane, više imaju rusi i finci fizičkih sličnosti, nego azijati i rusi)
Finci nemaju taj "kosooki" izgled. Nemaju ga ni svi Rusi nego sami neki. Opet da ponovim, to dolazi od mijesanja sa turkijskim i mongoloskim narodima. Naravno da nece mjesanac od mjesanca izgledati tocno kao neki njegov istocni predak, ali neke crte lica ipak ostaju. Cak i u direktno mjesovitom braku izmedju Tatara i Litvanaca (u 2 braka za koja licno znam), jedno je dijete potpuno europskog izgleda i plavih ociju, a drugo izgleda "kao Rus" .
BTW, kod Rusa postoji izreka, ogrebi Rusa i naci ces Tatara.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 15:27   #53
Quote:
LostWisdom kaže: Pogledaj post
Jedan čovjek, koji je puno vremena provodio u Mađarskoj, tvrdi da su Mađari genetski "najčišći" slavenski narod, te da su samo nekolicina kosookih uspjela nametnuti jezik već živućem narodu na tom prostoru. Ne znam. Imam Mađara u rodbini (Janoš Zedi), i čovjek je imao prirodnu plavu kosu, ali trenutačno je sijed, za razliku od njegove žene, inače Hrvatice, koja ima tamnu kosu i oči, čak i u poznim godinama. Kosmodisk za kosu, novi kozmetički proizvod.

Što se tiče Finaca, vjerojatno imaju određene veze sa Šveđanima, zato i izgledaju više plavkasti. Razgovarao sam s jednim Fincem preko interneta, i čovjek mi govori u stilu da su za njega Saami-Laponci zapravo Mongoli.

Edit: Magore, čekam te. Ako imaš štogod pametno za reći.
„1. The first phase of Hungarian ethnogenesis refers to the double-rooted origin of Hungarian people. Hungarians who spoke the Ugrian language belonged to the Finno-Ugrian (actually Ugrian) family, but in the third millennium B.C. had already separated from the Ugrian line.

2. In the region of the Kama and Belaia rivers, the area of modern Bashkiria, proto-Hungarians came in contact first with Iranian peoples (Scythians, Sarmatians) and later with Onogurs (also called Bulgar Turks), who influenced their language and culture. Here we can find the other root of the origin of the Hungarian people. Studies in physical anthropology have revealed the appearance of Turanian, Pamirian, and Mediterranean (Pontian) components.

3. The third line or component of the ethnogenesis of the Hungarian people was constituted by very heterogeneous populations in the Carpathian basin, predominantly the Avars (Varkhonites) who, after settling there in 568, introduced many new ethnic and racial components. Hungarian tribes probably appeared in several phases, beginning as early as the fifth century.

4. The conquest proper of Hungary is dated at the end of the ninth century, in 895, when the seven Hungarian tribes (Nyék, Megyer, Kürt-Gyarmat, Jenő, Tarján, Kér and Keszi) and the three Kabar tribes, led by Prince Árpád, gradually filled up the Carpathian basin, except for the zones of beechwood and the coniferous forests. The "conquering Hungarians" are equivalent to the upper circle of the people (with rich furniture); some of them spoke two languages: Onogur-Turk and Ugrian-Hungarian.”


---------------------

Na osnovu analize mađarskih grobova iz X. st. (isključivo mađarski grobovi, dakle nije riječ o avarskim, kasnoavarskim, slavenskim grobovima):
70-75 % mađarske populacije pripada europskom tipu, a 25-30 % azijskom tipu

Danas 95 % mađarske populacije pripada europskom tipu, a 5 % azijskom tipu (5 % je uglavnom rezultat Kumanaca i Jasa koji dolaze u velikom broju u XIII. st.).
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 15:31   #54
Quote:
visa_sila kaže: Pogledaj post
No,zanima me.....mongoli su mongoli,to mi je jasno,i oni su se muvali po Kini ponajvise,Koreji te pokusali osvojiti Japan,1281,no je ove spasao vetar...kamikaza
Dopusti mali ispravak - kamikaze. Iako nama zvuči kao množina od "kamikaza", zapravo se radi o složenici dvije riječi - kami (božanstvo) i kaze (vjetar). Neki japanski razarači su nosili imena po vjetrovima, tako da imamo: Amatsukaze, Yukikaze, Urakaze, Isokaze, itd.
reggie31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 21:47   #55
Quote:
visa_sila kaže: Pogledaj post
no,sto je najrealnije.......pored slavenskih rusa,postoji i velik broj ljudi,sa dalekog istoka,koji su totalno drugi narod,a pripadaju drzavi rusiji
NISU pravoslavne vjere,vec najcesce muhamedanci
tako da od tih ljudi,najcesce vuce taj azijski gen
no,kad velite kose oci...rusi nemaju azijski tip kosih ociju,posto zivim u Kini,vidim svakodnevno njihov tip ociju,i ne slici tom ruskom
recimo mikka hakkinen ili vladimir putin,obojica imaju oci koje idu ka gore
ali to nije taj klasicni tip kosih ociju kakvih ga imaju kinezi ili japanci....o boji necemo komentarirat
1.Bolje reci,pored slavenskih Rusa,postoji i veliki broj ljudi koji pripadaju državi Rusiji,a nisu Rusi.Procjenjivanje navodne kosookosti Rusa prema ljudima koji su,
kako i sam kažeš,najčešće muslimani,nema nikakvog smisla jer ti narodi su turskog porijekla,doseljeni iz srednje Azije u zadnjih nekoliko stoljeća.
2.Nema neklasičnog oblika kosih očiju-čovjek ili ima kose oči ili ih nema.
Moguće je da jedan dio Rusa zbog specifične strukture lica ima relativno
sitne,ali ne i kose,oči.Ne vidim logiku u tome da se oči koje ne liče azijskim
kosim očima kao u Kineza i drugih žutih,nazivaju kosim očima.Kao što sam
već napisao,razlika između tobože kosookih Rusa i stvarno napola žutih
naroda tika Kazaka i Uzbeka je dovoljno velika i očita da svaku hipotezu
o polu-mongolskoj ili polu-tatarskoj genetici Rusa već na prvi pogled ospori.
Vladimir Putin izgleda sve samo ne azijski,on je čak stereotipni slaven.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 22:27   #56
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
1.Bolje reci,pored slavenskih Rusa,...
Rusi su si namjenili ulogu slavenskog ideologa, ali gledajući realno povijense činjenice, Rusi imaju dosta slavenskih gena isključivo zahvaljujući Ukrajincima. Naime u Rusiji oko 20 milijuna ljudi ima neke ukrajinske korijene.

Što želim reći: u 14. i 15. stoljeću kada se formirao ruski narod blizak današnjoj ruskoj naciji, većinu etnosa su činila finska (ugro-finska) plemena: Muromani, Mordvi, Vesi, Permi, Mokši, Meščeri, Jeirjanji, Erzji, Čudi, Livi, Vodi, Jami, Čuhni, Čeremisi, Jugri, Pečori, Karelji, Samojadi i drugi. Dio tih plemena je bio pod kontrolom Kijeva i slavenskih plemena do upada Mongola.

Upadom Mongola u 13. stoljeću, ruski preci se u velikom omjeru mješaju sa mongolskim doseljenicima. Moraš uzeti u obzir da se radilo o puno manjim zajednicama stanovništva, ali to ne znači da su Mongoli u maloj mjeri utjecali na lokalno finsko stanovništvo.

Slavenski Novgorod i tri do četiri slavenska plemena u istoj blizi napala je upravo službena Moskva pod protektoratom Mongola. Rusi su se tek u 15. stoljeću počeli ograđivati od mongolizacije upravo zahvaljujući tim slavenskim plemenima kod Novgorda koja su bila srodna Ukrajincima. Riječ je o Ilmenima, Krivičima i Radimičima. Vjatiči su tada već bili naveliko multikulturalizirani.

Da završim, u 15. stoljeću se formirao ruski etnos i to po slobodnoj procjeni sa svega 20% slavenskog stanovništva koje je bilo puno obrazovanije i kulturološki razvijenije od finskog koje je činilo oko 50% stanovnika u sklopu Velike Kneževine Moskve. Ostalih 30% činili su azijski narodi, uglavnom je riječ o Mongolima.

Središnju Rusiju u 17. i 18. stoljeću masovno naseljavaju slavenski narodi sa prostora Bjelorusije i Ukrajine. To pojačava slavenizaciju tih prostora, ali Rusi u sebi nikada nisu imali taj subjektivan osjećaj slavenstva, često je bio nametan. Ovakve zaključke možeš pročitati i kod ruskih stručnjaka.

Rusi naciju često poistovijećuju sa formiranjem Imperija (poput Amerikanaca), a ne kao osjećaj pripadanja istom etnosu. To ih u bitnom razlikuje od Ukrajinaca kojima su željeli nametnuti isti način razmišljanja u sklopu Ruskog Carstva i SSSR-a.

Putin u sebi ima azijske krvi, koliko god to grubo zvučalo. Njegov nos zasigurno nije europski, no tu je i visina. Rusi su doista većim djelom nižeg rasta karakterističnog za Aziju, često ne prelaze 170 cm. Ukrajinci, Bjelorusi i Poljaci s druge strane izgledaju kao divovi naspram njih. No ovako nešto ako napišeš postaneš rasist ili slično ...

Pozdrav!
__________________
Registrirani korisnik
Andrij is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 22:42   #57
Quote:
Andrij kaže: Pogledaj post
Putin u sebi ima azijske krvi, koliko god to grubo zvučalo. Njegov nos zasigurno nije europski, no tu je i visina. Rusi su doista većim djelom nižeg rasta karakterističnog za Aziju, često ne prelaze 170 cm. Ukrajinci, Bjelorusi i Poljaci s druge strane izgledaju kao divovi naspram njih. No ovako nešto ako napišeš postaneš rasist ili slično ...
Pozdrav!
1.Ne budi smješan,Putinov nos je europski sigurno,zna se kakve noseve, naročito nozdrave,imaju žuti,a i ovo s visinom nije vrijedno komentara.
Koliko je niskih Talijana,pa Portugalci čiju odjeću iz robnih kuća nitko u
nas ne može obući jer mu je kratka,jesu li i to Azijati...Ukrajinci znaju
biti visoki u odnosu na Ruse,ali Poljaci i Bjelorusi nisu ništa višeg rasta
od Rusa.
2.Da,taj komentar bi bio rasistički kad ne bi bio komičan.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 02:26   #58
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
1.Bolje reci,pored slavenskih Rusa,postoji i veliki broj ljudi koji pripadaju državi Rusiji,a nisu Rusi.Procjenjivanje navodne kosookosti Rusa prema ljudima koji su,
kako i sam kažeš,najčešće muslimani,nema nikakvog smisla jer ti narodi su turskog porijekla,doseljeni iz srednje Azije u zadnjih nekoliko stoljeća.
2.Nema neklasičnog oblika kosih očiju-čovjek ili ima kose oči ili ih nema.
Moguće je da jedan dio Rusa zbog specifične strukture lica ima relativno
sitne,ali ne i kose,oči.Ne vidim logiku u tome da se oči koje ne liče azijskim
kosim očima kao u Kineza i drugih žutih,nazivaju kosim očima.Kao što sam
već napisao,razlika između tobože kosookih Rusa i stvarno napola žutih
naroda tika Kazaka i Uzbeka je dovoljno velika i očita da svaku hipotezu
o polu-mongolskoj ili polu-tatarskoj genetici Rusa već na prvi pogled ospori.
Vladimir Putin izgleda sve samo ne azijski,on je čak stereotipni slaven.
Ti ocigledno ne mozes shvatiti da mijesanjem dvije rase u krajnjoj liniji dobijes nesto trece! Nitko ne tvrdi da Rusi imaju "kineske" oci. Evo ti primjera mijesanja bijele i crne rase. Koliko ova dvojica izgledaju tocno kao njihovi crnacki predci iz Afrike ili bijeli iz Europe? Da li su na pr. njihove usne "crnacke" ili nesto drugo?



Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
1.Ne budi smješan,Putinov nos je europski sigurno,zna se kakve noseve, naročito nozdrave,imaju žuti,a i ovo s visinom nije vrijedno komentara.
Koliko je niskih Talijana,pa Portugalci čiju odjeću iz robnih kuća nitko u
nas ne može obući jer mu je kratka,jesu li i to Azijati...Ukrajinci znaju
biti visoki u odnosu na Ruse,ali Poljaci i Bjelorusi nisu ništa višeg rasta
od Rusa.
2.Da,taj komentar bi bio rasistički kad ne bi bio komičan.
Da i Pigmejci su znatno manji i zato trebamo proglasiti Andrijev post komicnim.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 06:34   #59
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Ti ocigledno ne mozes shvatiti da mijesanjem dvije rase u krajnjoj liniji dobijes nesto trece! Nitko ne tvrdi da Rusi imaju "kineske" oci. Evo ti primjera mijesanja bijele i crne rase. Koliko ova dvojica izgledaju tocno kao njihovi crnacki predci iz Afrike ili bijeli iz Europe? Da li su na pr. njihove usne "crnacke" ili nesto drugo?

Šta sad s tim slikama...Obama i ovaj drugi lik nisu čisti crnci,točno,ali svejedno vidi i malo dijete da su sličniji crncu nego je ijedan Rus bilo kojem čovjeku žute rase,ma koliko taj žuti bio mješan. Mješanjem dviju rasa dobiješ nešto treće,istina,ali uz tolike primjere mješanja bijelih i žutih,bilo u USA,bilo po Aziji u kolonijalno doba,bilo po samoj Rusiji,opet ne možeš nigdje naći mješance bijele i žute rase koji liče na,recimo,Putina i ostalu rusku ekipu.To je suština,kod Obame i sl. ostalo je dovoljno crnačkog u izgledu,ako i ne liče na najgaravijeg crnca s najdebljim ustima,dok u Rusa ne postoji baš ništa mongolsko u izgledu,a znaš zašto-zato jer uopće nisu mješanci s žutima.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 06:35   #60
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Da i Pigmejci su znatno manji i zato trebamo proglasiti Andrijev post komicnim.
Tako je,nizak rast nije nigdje pokazatelj mongolskog porijekla.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.