Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2024., 20:22   #3181
Mene je toliko obarao da sam se gubio po gradu od samo 25 mg.
I taj grozni osjecaj osamucenosti nikad nije popustio.
Na zalasti mi je sve bilo nestvarno.
Leponeks teoretski najjaci po sedaciji dobro podnosim sem naravno nus pojava od kojih sedacija nije.
Pijem sad ga vec jako jako dugo da vjerujem da gore navedeni ne bi nista napravili.
Isto Calixta i Trittico se daju, ali q-pin bolnicki je ovde najpopularniji.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 15:18   #3182
Quote:
fallen-alien kaže: Pogledaj post
Ako te ne obori budeš budan cijelu noć, kao da ništa uzeo nisi

Jasno, mislio sam vise kaoo funkcjoniras iduci dan. Kao i obicno kad ne spavas ili si duplo sjeban.

Evo ovo sto frozen kaze, toga se pribojavam.

Ovaj Trittico koji trosim, i povremeno Normabel, nisu bogznasto sto se uspavljivanja tiče, al sutradan sam s njima kao i bez njih u slucaju da ne odspavam, tako da su s te strane ok. Rado bih probao nesto ucinkovitije, ali ako cu sljedeci dan autom u zid onda mozda bolje ne.
mour1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2024., 13:36   #3183
Evo da ja malo napišem neke moje savjete pošto sam se za sad riješila nesanice .
Uzrok moje nesanice je isključivo organski ,ljekovi su samo pogoršavali stvar jer su mi uništitli crijeva i želudac ,čim sam te stvari dovela u red (želudac) sve je počelo sjedati na mjesto.
Ne pijem više nikakve ljekove ,Mirzaten mi je dobrano sjebao mozak i crijeva tako da očekujem kroz 20 godina da slinim u nekoj ustanovi .
Polako dolazim k sebi ,sad ako imam kakvih problema popijem gabu navečer i ona me sruši u krevet na 8 sati .
xanax ne pijem 2 mjeseca
Kavu popijem ujutro ,dosta vježbam ,držim samu sebe zauzetom .
Više sam se posvetila sebi ,puno kuham .
Točno osjetim kad pojedem neki junk food kako nesanica se ponovno počinje pojavljivati .
Moje preporuke za gabu ,ne znam dali se to može tu napisati .
Ja sam uzela najeftiniju verziju i ljepo me umiri u uljuja u san ,po danu nisam toliko nervozna više sam zen.
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2024., 04:27   #3184
treba napraviti test kortizola, tzv. DUTCH test (nema veze sa nizozemcima), jer poremecaji u lucenju kortizola dovode do nesanice
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2024., 11:29   #3185
A ima li lijeka za to ako mi se nađe poremećaj kolestetola?
Gafsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2024., 17:37   #3186
imam anksioznost + paniku .

Dan mi je izbor za vecer Zanotte ili Mirzaten.

Pijem Zoloft i nikako zaspat...Imate li vi iskustva sa ovim lijekovima?
hay is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2024., 18:41   #3187
Quote:
hay kaže: Pogledaj post
imam anksioznost + paniku .

Dan mi je izbor za vecer Zanotte ili Mirzaten.

Pijem Zoloft i nikako zaspat...Imate li vi iskustva sa ovim lijekovima?
od zolofta nisam ni ja mogla spavati. njega se obicno pije ujutro jer razbudjuje.

ove druge lijekove nisam probala. uz zoloft sam imala helex i morala sam ga obavezno piti navecer, inace nista od spavanja.
__________________
pain don't hurt much.
una05 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2024., 19:50   #3188
Zonotte dobio na polisomnografiji, oborio me. Zasapo brzo nakon tablete i tvrdo spavao. Ujutro se probudio ošamućen jer su me probudili rano, u pola 7.
Gafsi is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 00:19   #3189
Quote:
Gafsi kaže: Pogledaj post
Zadnje 2 noća užasno spavanje, stalna buđenja i noćne more, navečer ne mogu zaspati, a sve to zbog toplog vremena i pre tople spavaće sobe.
Čim je temperatura sobe preko 22 ja ne mogu spavati, ispod 20 (što uspijevam postići samo za hladnih zimskih dana) mi je optimum.
Kad legnem spavati, u krevetu me odmah oblije znoj, čak i ako je temperatura sobu ugodna.
Vidis u mene je obrnuto kak je zatoplilo bolje spavam fala bogu... Moguće da je to zbog prozora kojeg sad drzim otvorenog cijelu noć sto preporučujem i tebi... Ipak meni je nekak puno teže spavati zimi jer zatvoren prozor lose utječe na san i imam dojam kao da spavam na brodu skroz dolje di se ne mogu otvoriti prozori moguće da mi je to ostalo od plovidbe trauma jer sam jedno vrijeme radio na brodu i sjećam se dobro kad sam se vratio na kopno da sam bio presretan što mogu opet otvorit prozor kao covjek. ....
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 00:40   #3190
Quote:
Gafsi kaže: Pogledaj post
... polisomnografija, nalaz produljena latenca usnivanja, dulji periodu budnosti nakon usnivanja, povećan broj periodičkih pokreta nogu u snu, manjak REM faze. Prepoučen neki lijek, antiepileptik, zbog pokreta nogu, nisam ga uzeo da mi ne napravi nuspojave. Inače nekad uzmem diazepam ili melatonin.
Evo radiš glupost.
Daju ti lijek da ti pomogne da smanji RLS a ti ga odbiješ zbog nekih nedoživljenih nuspojava.
Ali uredno piješ nešto drugo sto također ima nuspojave, ali izabrao si da te njihove ne smetaju i ne brinu dok te za onaj lijek koji ni ne piješ - smetaju.

Naravno, možeš izabrati da sam sebe mučiš i ne želiš si probati pomoći.
Ali išao si na polisomnografiju da bi ti se pomoglo, a onda si pomoć odbio.
I onda se žališ da ti nije dobro, a odbijaš probati s terapijom.
Mislim

Inače, meni smeta toplo - pogoršava mi RLS.
Baš mi paše npr. hladna posteljina, samo nisam još otkrila kako da ju ohladim samo pod nogama
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 08:26   #3191
Meni smeta otvoren prozor. Buka mi je od prometa cijelu noć onda, a često se čuju i neke životinje kako vrište u mom dvorištu po noći. Uz to, sunce u ovo doba godine izlazi u 5 ujutro i onda me to probudi.

Sto se tice antiepilaptika, idem opet kod te doktorice sljedeći tjedan, pa nek mi ga napiše. Noćas sam imao RLS kao nikad do sad. Zaspao sam tek nakon 5 mg diazepama, a i on me držao svega 5 sati.
Gafsi is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 15:24   #3192
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Evo da ja malo napišem neke moje savjete pošto sam se za sad riješila nesanice .
Uzrok moje nesanice je isključivo organski ,ljekovi su samo pogoršavali stvar jer su mi uništitli crijeva i želudac ,čim sam te stvari dovela u red (želudac) sve je počelo sjedati na mjesto.
Ne pijem više nikakve ljekove ,Mirzaten mi je dobrano sjebao mozak i crijeva tako da očekujem kroz 20 godina da slinim u nekoj ustanovi .
Polako dolazim k sebi ,sad ako imam kakvih problema popijem gabu navečer i ona me sruši u krevet na 8 sati .
xanax ne pijem 2 mjeseca
Kavu popijem ujutro ,dosta vježbam ,držim samu sebe zauzetom .
Više sam se posvetila sebi ,puno kuham .
Točno osjetim kad pojedem neki junk food kako nesanica se ponovno počinje pojavljivati .
Moje preporuke za gabu ,ne znam dali se to može tu napisati .
Ja sam uzela najeftiniju verziju i ljepo me umiri u uljuja u san ,po danu nisam toliko nervozna više sam zen.
Meni gaba baš ništa nije pomogla. Kao ni valerijana, melatonin, ashwa, matičnjak, kamilica, toplo mlijeko itd
Još kad se probudim hvatajući dah, svaki put sigurna da ću se ugušiti. Apneja 100% ali nisam htjela prespavati u bolnici za dijagnozu i ne mogu zamisliti da bih spavala s maskom na licu (i ono nekoliko sati što uspijem odspavati).
sanimarine is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 15:32   #3193
Quote:
Gafsi kaže: Pogledaj post
Meni smeta otvoren prozor. Buka mi je od prometa cijelu noć onda, a često se čuju i neke životinje kako vrište u mom dvorištu po noći. Uz to, sunce u ovo doba godine izlazi u 5 ujutro i onda me to probudi.

Sto se tice antiepilaptika, idem opet kod te doktorice sljedeći tjedan, pa nek mi ga napiše. Noćas sam imao RLS kao nikad do sad. Zaspao sam tek nakon 5 mg diazepama, a i on me držao svega 5 sati.
Mene smiruje i uspava zvuk prometa, auti, tramvaji...žamor grada, ne volim tišinu vani.

Bila sam budna do 2, užasno me mučio RLS, ali ne kanim se živcirati oko tog. Niti kanim do daljnjega piti lijek.
Danas sam manje spavala, sutra, preksutra ću to nadoknaditi.
Ne kanim se živcirati oko tog.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 15:34   #3194
Quote:
sanimarine kaže: Pogledaj post
Meni gaba baš ništa nije pomogla. Kao ni valerijana, melatonin, ashwa, matičnjak, kamilica, toplo mlijeko itd
Još kad se probudim hvatajući dah, svaki put sigurna da ću se ugušiti. Apneja 100% ali nisam htjela prespavati u bolnici za dijagnozu i ne mogu zamisliti da bih spavala s maskom na licu (i ono nekoliko sati što uspijem odspavati).
Yes, strašno je zdravo imati apneju, bolje tako zdravo živjeti nego obaviti polisomnografiju i makar povremeno koristiti CPAP.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 16:06   #3195
Sophsy, koja je to logika? Meni kazes da radim glupost sto necu lijek, a ni ti ga neces.
Ja nisam u gradu, na selu sam, noću me često budi vrištanje životinja iz dvorišta (mačke, lisice, kune, lasice, ptice...) i nešto prometa jer glavna cesta je blizu mene i auti brzo voze po njoj.
Gafsi is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 16:18   #3196
Quote:
Gafsi kaže: Pogledaj post
Sophsy, koja je to logika? Meni kazes da radim glupost sto necu lijek, a ni ti ga neces.
Ja nisam u gradu, na selu sam, noću me često budi vrištanje životinja iz dvorišta (mačke, lisice, kune, lasice, ptice...) i nešto prometa jer glavna cesta je blizu mene i auti brzo voze po njoj.
Ali meni je svejedno... trenutno mi nije toliko bitno, malo me inkomodira ali ne pridajem vaznost. Dode i prode.
A prije sam pila.
Dok se ti mucis da ne funkcioniras a nisi ni probao.

Ja sam na glavnoj cesti, doslovno par metara od ceste - auti, tramvaji, autobusi, kamioni, ljudi... ne primjecujem. Primjecujem kad ih nema, to me zivcira
Ptice se cuju cijelu noc, u 4 ujutro vrane pocnu krestati, psi laju isto tak, tokom 24h. Smece odvoze po noci - plastika, papir, staklo, bio otpad, tako da je i s tim buka, koju ja prespavam.
Ignoriram i uglavnom ne primjecujem zvukove izvana jer nisu direktno do mene, ima neka tampon zona izmedu mene i tih zvukova.

Trebas probati s lijekom.
Nitko ne kaze da ga trebas uzimati svaki dan zivota.
Ali vidjeti kako funkcionira s njim.
Ako jean ne pomogne, promijenitj, ima ih vise.
Ako ti RLS bas jako ometa normalno funkcioniranje tada treba probati s terapijom.
Ja sam kad je tako bilo otisla u bolnicu na obradu i dobila terapiju.
Ako bude onakav bed kao prije naravno da cu piti lijek.
Trenutno mi nije prioritet jer me ne ometa toliko da ne mogu normalno funkcionirati.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 16:44   #3197
Da, mislim da ću morati probati. Ovo kao noćas nisam nikad još imao.
Inače, ima li šanse da liječenje anksioznosti pomogne i za RLS?
Gafsi is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 16:58   #3198
Nisam ziher.
Mada može biti da ti RLS pogoršava anksioznost jer se nikad ne odmoriš i zbilja zna čovjeka iživcirati, pogotovo kad dugo dugo traje.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 17:25   #3199
Quote:
Sophsy kaže: Pogledaj post
Yes, strašno je zdravo imati apneju, bolje tako zdravo živjeti nego obaviti polisomnografiju i makar povremeno koristiti CPAP.
Yes.
Što je RLS? Ritam ludog srca?
Koja korist od povremenog korištenja tog CPAP (hebo te sve kratice znaš)?
Ono, svaki treći dan a ostala 2 što bude bit će.
sanimarine is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 19:19   #3200
Quote:
Sophsy kaže: Pogledaj post
Nisam ziher.
Mada može biti da ti RLS pogoršava anksioznost jer se nikad ne odmoriš i zbilja zna čovjeka iživcirati, pogotovo kad dugo dugo traje.
Sumnjam i obrnuto, da je RLS isprovociran anksioznošću.
Gafsi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:18.