Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Upomoć, spašavajte!

Upomoć, spašavajte! Za sve one koji su zaglavili na nekom detalju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2021., 08:49   #101
Zvuci kao dobar izgovor za napustanje faksa.
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 13:14   #102
Lijepo molim pomoć.
Imam jako kratak rok i što više tražim po netu to sam zbunjenija. Trebam provesti test za podatke: testira se kvaliteta proizvoda A, B i C na Likert skali od 1 do 5 i to u 2 ili 3 ambalaže (to mogu birati da li da stavim u samo dvije ili tri različite ambalaže). Dakle proizvodi A, B i C u ambalaži X, Y i W ili samo u X i Y. Da li je to hi kvadrat, Mann-Whitney U, Wilcoxon ili Kruskal-Wallis H? Ako bi se kvaliteta gledala po 2 ili 3 parametra (okus, miris…) opet na Likertovoj skali i u ambalaži X i Y koji bi to onda bio test?
LadyZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2023., 08:37   #103
Molim pomoć ako ima dobar statističar:
-u jednoj grupi su kompanije kojima su revizori doveli u pitanje neograničenost poslovanja, njih 15-20
-u drugoj su one kojima to nije dovedeno u pitanje, njih 60ak
-izračunao sam nekoliko pokazatelja za svaku kompaniju i trebam skontati postupak za jedan pa ću lako i za ostale
-skinuo sam i program, SPSS ili kako već
-koje statističke testove trebam obaviti da otkrijem postoji li korelacija izmedju visine pokazatelja i revizorskog mišljenja?
Bruno B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2023., 09:15   #104
Bruno mislim da je potrebno dodatno pojasniti zadatak. Trebas vidjeti kolika je korelacija, a model koji opisuje korelacije je regresijski model..

Ako sam dobro shvatila, tvoja teza je da je odrzivost poslovanja u korelaciji sa nekim pokazateljima. Utoliko je tvoja zavisna varijabla odrzivost poslovanja, a nezavisne su neki indikatori (npr. pokazatelji profitabilnosti, vlasnicka struktura i dr)

Nadam se da ovo pomaze.

Poslano sa mog EML-L29 koristeći Tapatalk
ona1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:31.