Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2018., 23:06   #1
Bivša mi ne dozvoljava da vidim svoju kći

Riječ je o maloljetnom djetetu, od skoro 5 godina.

Čekamo Rješenje nadležnog suda - da nam potvrdi plan o zajedničkoj roditeljskoj skrbi djeteta. On postoji, već smo ga predali u lokalnom CZSS-u.

Razgovarao sam telefonskim putem maloprije s kćerkom (i jako smo vezani), vrlo me začudila činjenica kada je rekla da ne želi da dođem po nju - pitao sam je - tko ti ne da da dođeš? - rekla je "moja mama", s time da joj cijelo vrijeme došaptavala nešto tiho na uho.

Kćerku sam zatražio da mi da majku na telefon, ona se javila i rekla da neću dobiti kći za vikend (tako smo odredili u zajedničkom planu roditeljske skrbi), pokušao sam snimiti telefonski razgovor, no, nisam uspio. Isto tako, rekao sam majci da dolazim u petak po kći i ako mi je ne da, prijaviti ću je policiji. Napisala mi je preko Whatsapp messengera (tu sliku-zapis imam), "Ne dam ti je, prijavi me". Nisam očekivao da će ovo poprimiti ovakve razmjere.

Što mi je činiti?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 23:10   #2
Promijeni naslov u "bivša" ili što ti je već, jer ovako zvuči kao da je tvoja mama otela svoju unuku. I sretno.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 23:22   #3
Nadam se da "fakat" želiš vidjet kći, a ne "ratovat" s bivšom.

Ako fakat želiš vidjeti kćerku tad i tad, postoje učinkovite mjere.

Možeš "hakirat" sustav.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 10:15   #4
zvao sam sud, majka mi je potvrdila da je nosila na taj sud plan, sutra ujutro primaju stranke, kopiranje iz spisa sud naplaćuje ili je usluga besplatna? idem pogledati o čemu se radi, kakva je dokumentacija predana i kada bi to moglo biti riješeno... osim toga, prijaviti ću majku u međuvremenu CZSS-u.

znači, bez obzira na to šta su rekli da je plan važeći i dok ga sud ne potvrdi u CZSS-u - to nije definitivno istina?



p.s. još jedno pitanjce - plaća li se to rješenje kada ga sud izda, koliko? hoću li ga i ja dobiti na svoju kućnu adresu?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.