Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2018., 16:22   #5801
Cure, za kožu i zglobove bolje uzeti Hyaluron ili Kolagen? I ako imate nešto za preporučiti bila bih zahvalna a da nije preskupo, da ne plaćam carinu
Tallyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 22:21   #5802
Ima koji proizvod na Iherbu s CBD-om?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 12:13   #5803
kao dodatak prehrani moram uvesti ulje bakalara(al bi u kapuslama jer nema sanse da bi mogla ovako popiti) i srebrnu vodu. Preporucite mi koje je najkvalitetnije ulje i voda.
hvala
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 15:47   #5804
Uskoro nema više online kupnje bez PDV-a - od 1.1.2019. PDV će se plaćati i na robu jeftiniju od 160 kn koja se naručuje iz zemalja koje su izvan EU.


Gamad i na ovo su morali uvesti porez.
Tallyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 21:00   #5805
Quote:
Tallyy kaže: Pogledaj post
Uskoro nema više online kupnje bez PDV-a - od 1.1.2019. PDV će se plaćati i na robu jeftiniju od 160 kn koja se naručuje iz zemalja koje su izvan EU.

Gamad i na ovo su morali uvesti porez.
Pa defacto nikad nismo ni bili oslobođeni plačanja PDV-a. Jer svaka imalo skuplja bočica ili dvije dodatka prehrani koštala je preko 160kn.

Ajd bar jedna gnjavaža manje. Jer smo do sad mislili kako smo oslobođeni od nečega od čega ustvari nismo.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 10:00   #5806
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Pa defacto nikad nismo ni bili oslobođeni plačanja PDV-a. Jer svaka imalo skuplja bočica ili dvije dodatka prehrani koštala je preko 160kn.

Ajd bar jedna gnjavaža manje. Jer smo do sad mislili kako smo oslobođeni od nečega od čega ustvari nismo.
paaa u biti ne. kupujem dosta preko interneta i samo jednom ili dva puta sam platio pdv. sve ostalo sam gledao da mi je ispod 160kn. a na kazem sitnice preko ebaya koje dodju znatno skuplje i kada mi postar otme 4.5 kn za mali paket.
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 11:46   #5807
Quote:
Tallyy kaže: Pogledaj post
Uskoro nema više online kupnje bez PDV-a - od 1.1.2019. PDV će se plaćati i na robu jeftiniju od 160 kn koja se naručuje iz zemalja koje su izvan EU.


Gamad i na ovo su morali uvesti porez.
Mislim da će to vrijediti od 01.01.2021.
Odluka Europske komisije.

Još bi nekako i platila PDV, samo me zanima da li ću u tom slučaju morati platiti i manipulativne troškove, tj. sve namete koji se danas plaćaju u slučaju plaćanja PDV-a. To mi se nikako ne bi isplatilo.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 09:51   #5808
Je li itko ikad uspio komunicirati s dostavnom službom vezano uz svoj paket s iHerba? Prema tracking broju pošiljka mi je u Hrvatskoj od 15.12., a ja svoj paket još nisam dobila. Zovem poštu; oni mi kažu da to još nije proslijeđeno njima, neka zovem DHL. Iz DHL-a mi kažu da to nije njihova služba, da trebam zvati DHL Global Mail. Na tom broju mi se nitko ne javlja i ženska iz DHL-a mi kaže da niti ona nikad nije s njima komunicirala i to je jedini broj koji ima.

Je li itko uspio razgovarati s tom misterioznom službom i saznati što je s njihovom pošiljkom?
Ti-ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 11:00   #5809
Quote:
Ti-ana kaže: Pogledaj post
Je li itko ikad uspio komunicirati s dostavnom službom vezano uz svoj paket s iHerba? Prema tracking broju pošiljka mi je u Hrvatskoj od 15.12., a ja svoj paket još nisam dobila. Zovem poštu; oni mi kažu da to još nije proslijeđeno njima, neka zovem DHL. Iz DHL-a mi kažu da to nije njihova služba, da trebam zvati DHL Global Mail. Na tom broju mi se nitko ne javlja i ženska iz DHL-a mi kaže da niti ona nikad nije s njima komunicirala i to je jedini broj koji ima.

Je li itko uspio razgovarati s tom misterioznom službom i saznati što je s njihovom pošiljkom?
meni poslednji put kad je toliko kasnila posiljka bila je na carini, iako je bila ispod 22 eura, i naravno uzeli su mi 5 eura za otvaranje paketa... sigurno nije na carini?
Bebwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 11:09   #5810
Quote:
Bebwy kaže: Pogledaj post
meni poslednji put kad je toliko kasnila posiljka bila je na carini, iako je bila ispod 22 eura, i naravno uzeli su mi 5 eura za otvaranje paketa... sigurno nije na carini?
Carina koja je u pošti ili? Njih mogu kontaktirati s DHL tracking brojem? Hoće mi znati naći pošiljku po tom broju?
Ti-ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 14:11   #5811
Quote:
Royal Red kaže: Pogledaj post
Mislim da će to vrijediti od 01.01.2021.
Odluka Europske komisije.

Još bi nekako i platila PDV, samo me zanima da li ću u tom slučaju morati platiti i manipulativne troškove, tj. sve namete koji se danas plaćaju u slučaju plaćanja PDV-a. To mi se nikako ne bi isplatilo.
bože tebe, kakvo pitanje?! naravno da hoćeš!
i to i je NAJVEĆI problem. platila bih ja njima PDV bez problema, da mi na njega ne nakaleme još 70-100 kn poreza na zrak
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 17:15   #5812
kupujem s iherba većinom ispod 160kn, tako da će ovo biti jak udarac na iherb.
Past će im značajno prodaja u EU.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 19:20   #5813
meni danas došao iherb. na iznos od 360kn, 90kn pdv i 85kn poštarine?
krasno...
nece me vise vidit
aurora01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 19:24   #5814
Quote:
aurora01 kaže: Pogledaj post
meni danas došao iherb. na iznos od 360kn, 90kn pdv i 85kn poštarine?
krasno...
nece me vise vidit
Ne znam sto si ocekivala..naravno da su to sve naplatili. Do iznosa od 160 kn se ne naplacuje nista.
*Angel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 20:30   #5815
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
bože tebe, kakvo pitanje?! naravno da hoćeš!
i to i je NAJVEĆI problem. platila bih ja njima PDV bez problema, da mi na njega ne nakaleme još 70-100 kn poreza na zrak
Jasno mi je da se sad plaćaju dodatni troškovi, ali razmišljam da li ima kakve šanse da se uvede drugačiji sustav naplate za robu male vrijednosti.

Kasnije sam na bug-ovom forumu vidjela da je netko dobro opisao 4 moguća scenarija realizacije (mislila sam na neku soft varijantu trećeg scenarija):

- prvi scenario, cijena prozivoda male vrijednosti (od par dolara) postaje znatno veća (ne zbog PDV-a, nego zbog fiksnog iznosa od cca 60 Kn) - epilog, kupci u EU odustaju od kupnje iz Kine, Kina ostaje bez zarade, Europske države ostaju bez naplaćenog PDV-a, poštanske službe ostaju bez dijela zarade

- drugi scenario, iako je cijena proizvoda znatno veća, još uvijek je niža od cijena u EU trgovinama, ili je jedini mogući izvor nabave i kupci i dalje kupuju proizvode male vrijednosti iz Kine - epilog Kina i dalje zarađuje, doduše nešto manje jer je kupovna moć europljana pala zbog porasta cijena, Europske države naplaćuju PDV, ali carinska službe u pošti 'padaju s noga' jer imaju višestruko povećanje posla, moraju zaposliti nove ljude i povećati skladišne kapacitete, a kupci postojau nezadovoljniji jer moraju i platiti više nego prije, i čekati duže na isporuku.

- treći scenario, uvodi se drugačiji sustav naplate za robu male vrijednosti, i naplaćuje se samo iznos PDV-a i eventualno manja fiksna naknada u iznosu od 10-ak Kn - epilog, kupci u EU i dalje kupuju proizvode, po nešto većoj cijeni nego sada, Kina i dalje zarađuje, EU naplaćuje PDV, carinska služba je pod većim pressingom nego do sada, ali sve i dalje funkcionira približno slično kao do sad

- četrvrti scenario, kineske tvrkte otvaraju svoja skladišta na području EU, u cijenu proizovda je veću uračunat PDV, carina nema dodatni posao, Kina zarađuje, EU države zarađujum, kupci plaćaju 25% više nego do sada, ali im roba stiže doma za par dana, svi sretni i zadovoljni - manje više“


No, s obzirom da nikoga nije briga za malog čovjeka očito samo previše razmišljam, po običaju.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 20:33   #5816
Quote:
aurora01 kaže: Pogledaj post
meni danas došao iherb. na iznos od 360kn, 90kn pdv i 85kn poštarine?
krasno...
nece me vise vidit
Trebala si napraviti više manjih narudžbi. Naravno, ako je bilo moguće.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 21:20   #5817
ma ocekivala sam carinu, naravno. ali nisam znala da je poštarina tako visoka.
aurora01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 21:51   #5818
Quote:
aurora01 kaže: Pogledaj post
ma ocekivala sam carinu, naravno. ali nisam znala da je poštarina tako visoka.
https://www.posta.hr/UserDocsImages/...U-20160301.pdf

Pod 2.16. su navedeni troškovi koje HP obračunava kada nam zaustave pakete i na carini radi naplate PDV-a.
blarney is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:34   #5819
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Pa defacto nikad nismo ni bili oslobođeni plačanja PDV-a. Jer svaka imalo skuplja bočica ili dvije dodatka prehrani koštala je preko 160kn.

Ajd bar jedna gnjavaža manje. Jer smo do sad mislili kako smo oslobođeni od nečega od čega ustvari nismo.
Naručujem godinama i uvijek dosad su mi iznosi bili do 160 kn ( da ne bih plaćala dodatne namete) , tako da de facto i de iure jesmo bili oslobođeni plaćanje carine i PDV-a do navedenog iznosa, a sad to više nećemo biti, tako da baš ne kužim što si htjela reći.
Tallyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:39   #5820
Quote:
Royal Red kaže: Pogledaj post
Jasno mi je da se sad plaćaju dodatni troškovi, ali razmišljam da li ima kakve šanse da se uvede drugačiji sustav naplate za robu male vrijednosti.

Kasnije sam na bug-ovom forumu vidjela da je netko dobro opisao 4 moguća scenarija realizacije (mislila sam na neku soft varijantu trećeg scenarija):

- prvi scenario, cijena prozivoda male vrijednosti (od par dolara) postaje znatno veća (ne zbog PDV-a, nego zbog fiksnog iznosa od cca 60 Kn) - epilog, kupci u EU odustaju od kupnje iz Kine, Kina ostaje bez zarade, Europske države ostaju bez naplaćenog PDV-a, poštanske službe ostaju bez dijela zarade

- drugi scenario, iako je cijena proizvoda znatno veća, još uvijek je niža od cijena u EU trgovinama, ili je jedini mogući izvor nabave i kupci i dalje kupuju proizvode male vrijednosti iz Kine - epilog Kina i dalje zarađuje, doduše nešto manje jer je kupovna moć europljana pala zbog porasta cijena, Europske države naplaćuju PDV, ali carinska službe u pošti 'padaju s noga' jer imaju višestruko povećanje posla, moraju zaposliti nove ljude i povećati skladišne kapacitete, a kupci postojau nezadovoljniji jer moraju i platiti više nego prije, i čekati duže na isporuku.

- treći scenario, uvodi se drugačiji sustav naplate za robu male vrijednosti, i naplaćuje se samo iznos PDV-a i eventualno manja fiksna naknada u iznosu od 10-ak Kn - epilog, kupci u EU i dalje kupuju proizvode, po nešto većoj cijeni nego sada, Kina i dalje zarađuje, EU naplaćuje PDV, carinska služba je pod većim pressingom nego do sada, ali sve i dalje funkcionira približno slično kao do sad

- četrvrti scenario, kineske tvrkte otvaraju svoja skladišta na području EU, u cijenu proizovda je veću uračunat PDV, carina nema dodatni posao, Kina zarađuje, EU države zarađujum, kupci plaćaju 25% više nego do sada, ali im roba stiže doma za par dana, svi sretni i zadovoljni - manje više“


No, s obzirom da nikoga nije briga za malog čovjeka očito samo previše razmišljam, po običaju.
Bojim se da će biti onaj scenario koji će biti najgori po nas Eu je skužila da gubi ogromne novce i na tim malim iznosima. Sve su to oni izračunali, pa će nas opaliti kako god okreneš. Ne budu oni mislil na to da smo svi sretni i zadovoljni, samo Money, Money, niš drugo
Tallyy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:22.