Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2018., 17:31   #21
To sve što ti pišeš je pozitivno i pohvalno, ali ipak malo saslušaj što ti govore ovi iskusniji forumaši. ja sam kroz srednju bio isto tako kao i ti, mislio sam da se sve može nekako promijenit na bolje. Sad na faksu nažalost više ne mislim tako. Kad neke stvari u glavi provrtiš, uvidiš da stvarno nema smisla borit se s vjetrenjačama. Međutim, i ja sam sebi obećao nikad se ne prikloniti takvoj ekipi, postat parazit, nesposoban za bilo što i bit isključivo teret radnim ljudima i da mi netko financira moj nerad. Toga se držim, ali ovo ostalo... To što tebe zanima je osinje gnijezdo. Ti i da upadneš u SOA-u bez nečije preporuke ili po stranci (što je samo po sebi ravno nuli), vjerojatno ne bi mogla prihvatiti raditi što oni od tebe traže... Očito si malo impulzivnija, svojeglava, tražiš pravdu, a dirnut se u naš krim milje potpuno sam je opasno i za tebe i za obitelj. Nažalost, same ti brojke dovoljno govore koliko je ljudi ovisno o državi. Većina tih ljudi ne bi išla protiv ruke koja ih hrani, a pogotovo zato što imaju sigurnu plaću, za minimalan ili nikakav rad. Che Guevara kod nas ne bi moga bilo kakvu revoluciju pokrenut. Kažeš i da ti je stalo do domovine... Također pohvalno, ali tko čini tu domovinu? Naravno, ljudi. Nisu ni muzeji ni kazališta ni stadioni... već ljudi. Siguran sam da bi preko 70% tih ljudi tebe prodalo, izigralo i prevarilo na bilo kakav način da osiguraju sami sebe. Hobotnica je prevelika, kriminal je nama nezamisliv dokle seže niti koliko je tu ljudi upleteno, na ovaj ili onaj način. O ciframa ne treba niti razmišljati. Možda stvarno da razmisliš, ako imaš želje i financijskih mogućnosti, o studiranju sigurnosti negdi vani, jer ćeš vamo stvarno jako teško doć do SOA-e na pošten način. A njima ne možeš zaprijetit inspekcijom kao tome profesoru. Jedino neki veliki restore u ovoj zemlji može donijet bolju situaciju. Sad, hoćeš li biti takva klasa optimista, na tebi je. U svakome slučaju ti želim sve najbolje i da uspiješ to što si si zacrtala.
Ice-and-Fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 17:54   #22
Hej curo! Imaš jako dobru zamisao i lijepo je što znaš od malena što želiš biti. To je jako napredno i drago mi je što si istražila sve mogućnosti. ALi kako kažu ostali, nećeš daleko stići sa svojom pravdom jer je malo takvih ljudi i u našoj RH teško ćeš dospjeti. Zato ako ćete to pratiti u daljnjim školovanjima idi nekamo van. Ajde kritizirajte me, ali realno što će ona postići u Hrvatskoj kad ne može ni obični smetlar više raditi ako ne dođe preko veze. Zato budi ustrajna i pokaži negdje drugdje ( sa 18 godina ) tko si i što si. A to što te cure odbacuju, ne zamaraj se uvijek se netko nađe tko će voljeti isto što i ti, ako ne prije..na budućem poslu sigurno Go girl!
Lelbigy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 03:00   #23
Nemoj se nikada mijenjati S tobom bi se definitivno radije družila nego s ostalima koje si spomenula
GirlFashionGuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 10:09   #24
Quote:
Ice-and-Fire kaže: Pogledaj post
To sve što ti pišeš je pozitivno i pohvalno, ali ipak malo saslušaj što ti govore ovi iskusniji forumaši. ja sam kroz srednju bio isto tako kao i ti, mislio sam da se sve može nekako promijenit na bolje. Sad na faksu nažalost više ne mislim tako. Kad neke stvari u glavi provrtiš, uvidiš da stvarno nema smisla borit se s vjetrenjačama. Međutim, i ja sam sebi obećao nikad se ne prikloniti takvoj ekipi, postat parazit, nesposoban za bilo što i bit isključivo teret radnim ljudima i da mi netko financira moj nerad. Toga se držim, ali ovo ostalo... To što tebe zanima je osinje gnijezdo. Ti i da upadneš u SOA-u bez nečije preporuke ili po stranci (što je samo po sebi ravno nuli), vjerojatno ne bi mogla prihvatiti raditi što oni od tebe traže... Očito si malo impulzivnija, svojeglava, tražiš pravdu, a dirnut se u naš krim milje potpuno sam je opasno i za tebe i za obitelj. Nažalost, same ti brojke dovoljno govore koliko je ljudi ovisno o državi. Većina tih ljudi ne bi išla protiv ruke koja ih hrani, a pogotovo zato što imaju sigurnu plaću, za minimalan ili nikakav rad. Che Guevara kod nas ne bi moga bilo kakvu revoluciju pokrenut. Kažeš i da ti je stalo do domovine... Također pohvalno, ali tko čini tu domovinu? Naravno, ljudi. Nisu ni muzeji ni kazališta ni stadioni... već ljudi. Siguran sam da bi preko 70% tih ljudi tebe prodalo, izigralo i prevarilo na bilo kakav način da osiguraju sami sebe. Hobotnica je prevelika, kriminal je nama nezamisliv dokle seže niti koliko je tu ljudi upleteno, na ovaj ili onaj način. O ciframa ne treba niti razmišljati. Možda stvarno da razmisliš, ako imaš želje i financijskih mogućnosti, o studiranju sigurnosti negdi vani, jer ćeš vamo stvarno jako teško doć do SOA-e na pošten način. A njima ne možeš zaprijetit inspekcijom kao tome profesoru. Jedino neki veliki restore u ovoj zemlji može donijet bolju situaciju. Sad, hoćeš li biti takva klasa optimista, na tebi je. U svakome slučaju ti želim sve najbolje i da uspiješ to što si si zacrtala.
Hvala na savjetima
Secret lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 10:12   #25
Quote:
Lelbigy kaže: Pogledaj post
Hej curo! Imaš jako dobru zamisao i lijepo je što znaš od malena što želiš biti. To je jako napredno i drago mi je što si istražila sve mogućnosti. ALi kako kažu ostali, nećeš daleko stići sa svojom pravdom jer je malo takvih ljudi i u našoj RH teško ćeš dospjeti. Zato ako ćete to pratiti u daljnjim školovanjima idi nekamo van. Ajde kritizirajte me, ali realno što će ona postići u Hrvatskoj kad ne može ni obični smetlar više raditi ako ne dođe preko veze. Zato budi ustrajna i pokaži negdje drugdje ( sa 18 godina ) tko si i što si. A to što te cure odbacuju, ne zamaraj se uvijek se netko nađe tko će voljeti isto što i ti, ako ne prije..na budućem poslu sigurno Go girl!
Hvala na lijepim riječima
Secret lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 10:17   #26
Quote:
GirlFashionGuru kaže: Pogledaj post
Nemoj se nikada mijenjati S tobom bi se definitivno radije družila nego s ostalima koje si spomenula
Kolege iz škole stalno dobacuju da je bolje da se mijenjam jer ovako nikad neću naći prijatelje...Ali ja sam tada još ustrajnija i dok se svi pitaju zašto,odgovorim zašto ne
Secret lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 17:18   #27
Be yourself
superone is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 17:45   #28
Secret lady

Već sam ti dovoljno "pametovao" na početku na neću više,ali bi ti još samo nešto htio reći.

1.)Većina,pogotovo malo ozbiljnijih ,u srednjoj ima iste snove kao i ti-ali često ih život udari i bude bolno. (Ono jučer sam htio mijenjati svijet,danas sam pametniji,želim mijenjati sebe).

2.)Dala si malo informacija o sebi,jesi na početku srednje,pri kraju...jel treniraš nešto? borilačke vještine? koja srednja i kakva si učenica? nije želja dovoljna.

3,)(ono što sam i htio reći) Policija i vojska su službe od akcije,a ne od filozofije.Uređene su po hijerarhiji i nećeš imati priliku ulaziti u diskusije kao što si sa svojim učiteljem. I to ne govorim o hrvatskoj,balkanskoj npr.Vojsci nego u bilo kojoj zemlji svijeta.

Slagao se ti ili ne s zapovijedi koju ti izdaje nadređeni (osim ako nije nezakonita-ali to je u teoriji) ti nisi izvršila zapovijed-a za to postoje kazne i one su legalne
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 22:47   #29
Secret Lady, treba nam više ljudi poput tebe Nemoj dopustiti da te stariji ljudi spriječe u tvojim snovima, ignoriraj sve to što ti pišu molim te!! Nikad nece dobro proizaci od odustajanja i pasivnosti. Imaj nade.

Inače, ja sam diplomirani inženjer strojarstva i usko sam povezan sa HRZ-om. Suze mi krenu na oci kada vidim koliko se ljudi trude obeshrabriti mlade, koji su puni energije i volje da učine nesto dobro.
Znači, vec u startu nailazite na taj otpor... Tako ti je to cesto kad zelis pomoci nekome...
Eto, neka ti to bude prva lekcija! Ponekad, kad pomognes ljudima, dobit ces upravo suprotnu reakciju. Vecina ljudi bolje tretira lopove i kriminalce nego one koji im pomazu. Zasto? Pa, ako promatras sve te ljude, naci ces nesto zajednicko kod svih njih...
Isto tako, velika vecina je odustala vec nakon malog otpora, pa zato i tebe sad tjeraju da odustanes. Ali, ti ne moras biti kao ostali. Ti mozes biti jaca! Ustrajnija i kvalitetnija osoba!

Ako zelis to stvarno, zavrsiti faks i pomoci nasem drustvu, onda neces dopustiti nekim obicnim forumasima (ukljucujuci i mene) da ti kazu "Nemoj to napraviti", ili "napravi to, to je super". Vec ces se sama voditi svojim ciljem, bez da te netko moze slomiti.
Ne mogu svi sve, a ovo za sto si se ti odlucila je vrlo velik poduhvat. Kako bi uspjela, moras biti ustrajna i poštena u svakom trenutku. I kad ces suze roniti jer te faks izmaltretirao (vjeruj mi, budes... vecina mojih kolega,+ ja, smo procelavili na faksu... to ti je gore od vojske, a kako je znaju samo oni koji su prosli kroz to), trebat ces se drzati svog cvrstog mentaliteta i ostat ustrajna te ne odustajati.

Za mene vise ne postoji pojam "tesko", "lako" i slicno, osim ako se radi o masi tijela Jedino postoje pitanja "je li moguce i potrebno".
Nisu iste struke, ali su vrlo slični mentalni zahtjevi i razina posvećenosti.

U koncu svega, ako si sposobna za to, uspjet ces. Ako nisi, neces. Vrlo jednostavno. Onaj tko odustane, sigurno gubi.
Pusti ove forumase koji, cim im bude "tesko", okrenu se tamo gdje vjetar zapuše. Vodi se svojim stavovima, a vidim da su, bar zasad, oni vrlo kvalitetni.

Hrvatska nije propala zbog nekoliko politicara, vec zbog cijelog naroda. To ti je Hrvatska, ali ona nekidasnja. Sve vise mladih se obrazuje, muci, radi i bori s danasnjom korupcijom. Pusti to sto ti stariji govore "tamo je sve lose, tesko je itd", jer upravo takav stav
nece dovesti do pozitivne promjene, vec ce nastavit sirenje ovog negativnog stanja! Ako i ti, kao Hrvat, popustis pred tim "starim znalcima", te odustanes od Hrvatskog naroda, tko ce im/nama onda pomoci?
To sto oni ne mogu, nije njihova krivica. Ali, mi koji mozemo, mi smo krivi ako ne uspijemo

Samo hrabro, ali i oprezno
Adixylian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 18:50   #30
imam ja jednog frenda Jamesa Bonda, mogu te povezat
celtic_fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 18:55   #31
Quote:
Secret lady kaže: Pogledaj post
Drugačija sam od mojih vršnjaka.Mene zanima oružje,motori,auti...Sve cure iz mog razreda pričaju o šminkama i odjeći,a mene izoliraju.Još se razlikujem u tome da sam odlučna i da od malena znam što hoću u životu.Moj najveći san je da radim u krim policiji te nakon određenog vremena pređem u sigurno-obavještajnu agenciju.Nezz što da napravim no mijenjat se ne želim!Možda netko ovdje ima slične snove i/ili savjet
Sve je ok ako si drukčija.
Homoseksualnost, fetiš na mlijeko, prostitucija, navijati za Hajduk....

Ali sanjati da odeš u policiju
Nije ni čudo da su te izolirali
__________________
"Ima onih što im se ne sviđa, da netko može bez novaca.
Još smo tu i još se udara - zajedno stara i nova generacija!"
sku bi du is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 18:57   #32
Quote:
sku bi du kaže: Pogledaj post
Sve je ok ako si drukčija.
Homoseksualnost, fetiš na mlijeko, prostitucija, navijati za Hajduk....

Ali sanjati da odeš u policiju
Nije ni čudo da su te izolirali
ne znam zakaj vrijeđaš djevojku...
ja isto imam fetiš na mlijeko... i prostituciju
celtic_fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:07   #33
Quote:
Adixylian kaže: Pogledaj post
Secret Lady, treba nam više ljudi poput tebe Nemoj dopustiti da te stariji ljudi spriječe u tvojim snovima, ignoriraj sve to što ti pišu molim te!! Nikad nece dobro proizaci od odustajanja i pasivnosti. Imaj nade.

Inače, ja sam diplomirani inženjer strojarstva i usko sam povezan sa HRZ-om. Suze mi krenu na oci kada vidim koliko se ljudi trude obeshrabriti mlade, koji su puni energije i volje da učine nesto dobro.
Znači, vec u startu nailazite na taj otpor... Tako ti je to cesto kad zelis pomoci nekome...
Eto, neka ti to bude prva lekcija! Ponekad, kad pomognes ljudima, dobit ces upravo suprotnu reakciju. Vecina ljudi bolje tretira lopove i kriminalce nego one koji im pomazu. Zasto? Pa, ako promatras sve te ljude, naci ces nesto zajednicko kod svih njih...
Isto tako, velika vecina je odustala vec nakon malog otpora, pa zato i tebe sad tjeraju da odustanes. Ali, ti ne moras biti kao ostali. Ti mozes biti jaca! Ustrajnija i kvalitetnija osoba!

Ako zelis to stvarno, zavrsiti faks i pomoci nasem drustvu, onda neces dopustiti nekim obicnim forumasima (ukljucujuci i mene) da ti kazu "Nemoj to napraviti", ili "napravi to, to je super". Vec ces se sama voditi svojim ciljem, bez da te netko moze slomiti.
Ne mogu svi sve, a ovo za sto si se ti odlucila je vrlo velik poduhvat. Kako bi uspjela, moras biti ustrajna i poštena u svakom trenutku. I kad ces suze roniti jer te faks izmaltretirao (vjeruj mi, budes... vecina mojih kolega,+ ja, smo procelavili na faksu... to ti je gore od vojske, a kako je znaju samo oni koji su prosli kroz to), trebat ces se drzati svog cvrstog mentaliteta i ostat ustrajna te ne odustajati.

Za mene vise ne postoji pojam "tesko", "lako" i slicno, osim ako se radi o masi tijela Jedino postoje pitanja "je li moguce i potrebno".
Nisu iste struke, ali su vrlo slični mentalni zahtjevi i razina posvećenosti.

U koncu svega, ako si sposobna za to, uspjet ces. Ako nisi, neces. Vrlo jednostavno. Onaj tko odustane, sigurno gubi.
Pusti ove forumase koji, cim im bude "tesko", okrenu se tamo gdje vjetar zapuše. Vodi se svojim stavovima, a vidim da su, bar zasad, oni vrlo kvalitetni.

Hrvatska nije propala zbog nekoliko politicara, vec zbog cijelog naroda. To ti je Hrvatska, ali ona nekidasnja. Sve vise mladih se obrazuje, muci, radi i bori s danasnjom korupcijom. Pusti to sto ti stariji govore "tamo je sve lose, tesko je itd", jer upravo takav stav
nece dovesti do pozitivne promjene, vec ce nastavit sirenje ovog negativnog stanja! Ako i ti, kao Hrvat, popustis pred tim "starim znalcima", te odustanes od Hrvatskog naroda, tko ce im/nama onda pomoci?
To sto oni ne mogu, nije njihova krivica. Ali, mi koji mozemo, mi smo krivi ako ne uspijemo

Samo hrabro, ali i oprezno
Hvala Vam,mnogo mi znače vaše riječi!😊
Secret lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:09   #34
Quote:
celtic_fan kaže: Pogledaj post
imam ja jednog frenda Jamesa Bonda, mogu te povezat
Hahahha,može bilo bi mi drago ga upoznat.😉
Secret lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 01:31   #35
Ne moras se druziti s tim curama, ali nadji si neko drustvo.

Ako volis adrenalin, probaj naci sportska drustva?
Upisi se na strijeljastvo?
Paintball?
Bicikliranje kroz sumu??
Iskakanje iz padobrana?

Sto se sredivanja tice, ne moras nositi roze torbice, ali drzi do sebe i do zenstvenosti...
Pocupaj obrve, stavi malo sminke, izaberi odjecu koja ti odgovara liniji tijela, osmijeh od uha do uha, imas pravo biti svoja.

Nemoj hejtat druge i tudje izbore.
Isto kao sto ti imas pravo baviti se svojim izborima i druge cure imaju pravo furat se na ono sto njih zanima.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 12:47   #36
Quote:
Secret lady kaže: Pogledaj post
Ja se za taj posao nisam odlučila iz dosade ili jer ne znam što ću sa životom već da bi nešto napravila za svoju domovinu!


Vidi se da si jos premlada ...

ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 12:59   #37
Quote:
ady- kaže: Pogledaj post


Vidi se da si jos premlada ...

najjace je kad tvrde da su oni zreli i da mi stariji nis ne znamo, a ne tako davno sjecam se kad sam ja takav bio, eh te godine, fora je gledat kad si ovak izmedju tih godina i nekih starijih te promjene u razmisljanju i pogled na svijet
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:00   #38
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
najjace je kad tvrde da su oni zreli i da mi stariji nis ne znamo, a ne tako davno sjecam se kad sam ja takav bio, eh te godine, fora je gledat kad si ovak izmedju tih godina i nekih starijih te promjene u razmisljanju i pogled na svijet
Definitivno , onda dodes u te godine di te boli kuki za drzavu vec samo za tvoju guzu jer shvatis da nema te sile koja ce promjenit ista
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2018., 13:59   #39
Bok!

ja sam u kasnim dvadesetima i cijeli život dijelim istu priču i ideale kao ti. zato se javljam s par komentara.

- u sou možeš i bez fakulteta, bez policijske akademije niti da ulaziš u taj sustav.
oni traže i pravnike, informatičare, analitičare, raznorazne struke. uzimaju i srednju stručnu spremu ako im je osoba sa svojim vještinama i znanjima zanimljiva/korisna.
ne raspisuju natječaje već im se ljudi sami jave na njihovim web stranicama, ili ih sami nađu.
pogledaj si njihove web stranice, da se izvući puno informacija između redaka.

- ono što nikad ne smiješ raditi je postati član bilo koje političke stranke, niti se uključivati u aktivnosti stranaka, niti pisati nešto politički na fejsu.
to će ti s vremenom biti sve teže jer danas imamo priliku podijeliti mišljenje na društvenim mrežama i svi to rade, ali morat ćeš se suzdržati.

- policija je jako zatvoren sustav. jednom kad si unutra migoljiš od službe do službe, vrata su relativno otvorena, ali za taj ulazak je potrebno završiti akademiju a onda (ako želiš) i kriminalistiku.
tim smjerom se nećeš nužno osigurati da si zanimljiva soi - jer se nalaziš među brojnim konkurentima s istim kvalifikacijama. ali tada si u sustavu pa i ako soa ne upali ostaješ insajder.

- s druge strane, ako odeš na neki "obični" faks proširuješ si B-C-D plan ako ovaj prvi zakaže.
tim običnim faksom se isto možeš dobro izdefinirati kao stručnjak zanimljiv soi.
to ćeš si morati sama izvagati.

- što se tiče ideala o poštenju koje također dijelimo, moram te upozoriti da nažalost svijet tako ne funkcionira.
u svakom sustavu naći ćeš korupciju, nepotizam, komplekse i muljaže.
da bi uspjela u sustavu moraš prihvatiti, i to što prije, da ćeš morati ne samo pretrpjeti razna teška sranja nego koji put možda i zaprljati ruke.
uštedi si vrijeme i energiju, ne preslikavaj svoje ideale na svijet i druge ljude.

- teško je imati takve, za prosječne ljude apsurdne i bizarne ideale.
dan danas samo moji najnajbliži ljudi znaju za njih, a i oni ih smatraju apsurdnima do neba. navikni se.
ako nešto imaš u sebi cijeli život onda si si dužna učiniti maksimalno sve što možeš za to (inače će te uvijek kopkati).
ljudi se često zadovolje prosječnim standardima, ne omalovažavaj to ali shvati da njihova procjena dolazi s te pozicije, s različitog standarda.

- čeka te dug put, s jako puno svakodnevnih odricanja i u sitnim i u većim stvarima.
ponekad će ti se činiti da se nisi nimalo približila cilju, ali nastavi raditi.

- dok radiš za svoje ciljeve, osiguraj si uvijek u životu plan B-C-D.


toliko od mene, puno sreće i možda se jednog dana vidimo na križanju savske i vukovarske, na nekom podzemnom nivou
ako ne, bar ćemo znati da smo sve pokušale
novo.ime is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2018., 19:55   #40
Quote:
Secret lady kaže: Pogledaj post
Drugačija sam od mojih vršnjaka.Mene zanima oružje,motori,auti...Sve cure iz mog razreda pričaju o šminkama i odjeći,a mene izoliraju.Još se razlikujem u tome da sam odlučna i da od malena znam što hoću u životu.Moj najveći san je da radim u krim policiji te nakon određenog vremena pređem u sigurno-obavještajnu agenciju.Nezz što da napravim no mijenjat se ne želim!Možda netko ovdje ima slične snove i/ili savjet
Ima savet dr. seussa koji ti sledis "why are you trying to fit in when you were born to stand out"
Maconddo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:40.