Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2015., 20:58   #661
kako perem kosu svakih 4-5 dana, onda koristim dercos za svako pranje - "pretpranje" odradim nekim jeftinijim šamponom, da skinem masnoću i operem cijelu dužinu kose (šifra: matovilka; bankrotirala bih da cijelu dužinu perem dercosom!), isperem, a onda 2-3 minute umasiravam malu količinu dercosa u tjeme.
tako funkcioniram već par godina bez problema. u pravilu mogu oprati kosu bez dercosa jednom do dva puta, već treće pranje za redom se vraća perut.
za one koji svakodnevno peru kosu, ne preporuča se korištenje dercosa za svako pranje, nego kažu da je bolje koristiti njega jednom do dva puta tjedno, a između neki blaži i nježniji šampon, ali to mi je sve rekla-kazala, nisam imala prilike isprobati na vlastitom skalpu.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 21:00   #662
Da li je netko probao ovo?



Iskustva?
thursday is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 17:42   #663
kupila sam H&S classic i oprala kosu sa njim dva puta.
i sad mi se ispod uha i visoko na vratu pojavio osip. gruba koža pod prstima, kao milijarda sićušnih prištića. ne svrbe.
jel može biti da je od toga šampona?
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 14:31   #664
moze h&s je uzas
gyioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 23:43   #665
sutra kod dermatologa dakle...
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 14:16   #666
Imao sam prilične probleme s peruti.
Probao šampon Vischy prije deset godina. Perut se nikad više nije vratila. Zapravo, vrati se malo kad kosu operem nekim drugim šamponom nekoliko puta zaredom. To mi je još jedna potvrda da je do šampona.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 18:38   #667
Ima li netko savjet kako se riješiti peruti, barem umanjiti količinu koja mi se stvara? Moj problem je što imam seborejični dermatitis, cijeli život se s time borim. Nemam nekih prevelikih problema osim peruti, crvenilo na tjemenu se nekad pojavi ali nije sad ima godinu dana skoro, nit me svrbi tjeme. Ali perut mi se stvara i stvara, nikako je se riješiti. Probao sam milijun šampona, od h&s i svih tih koji se mogu naći u konzumima ali i one skuplje u ljekarnama tipa klorane, plus active, oronazol. I ništa ne pomaže. Sad zadnje koristim oronazol, on pomogne malo, bude dobro jedan dan ali onda opet sve po starom. Mogu svako jutro iščešljavati tu prokletu perut 10 minuta i ona samo ispada i ispada. Probao i ricinusovo ulje i neke preparate skupe, nula bodova, možda se malo smiri ali nikako se riješiti te prokletinje. Koliko sam ja skužio, kod mene ta neka gljivica koju svi imamo previše radi i zato mi se to stvara toliko puno ali da ne možeš nikako tu gljivicu malo smiriti, to mi nije jasno??? I nekad kad mi se nakupi puno peruti, tjeme mi ima neki čudan miris, za popizdit. A perem kosu svaka 2-3 dana. Muško sam, kraća kosa, centimetar-dva tako da nije stvarno mi problem održavati ali opet, jbt mogao bih svaki dan prati kosu...
__________________
Čitanje kvari vid, dobro vide samo nepismeni
Rock in Rio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 19:54   #668
Ima netko iskustva sa SL samponom protiv peruti?
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 10:01   #669
Quote:
_Bea_ kaže: Pogledaj post
Ima netko iskustva sa SL samponom protiv peruti?
Ja sam ga koristio mjesecima, meni nije baš pomogao. Je da se nešto smanjila količina peruti ali za te novce se ne isplati, barem meni. A tko zna, svi smo različiti. Ni mom frendu isto baš nije pomogao. Ali probaj ti pa vidi, možda sam ja specifičan slučaj
__________________
Čitanje kvari vid, dobro vide samo nepismeni
Rock in Rio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 02:57   #670
Trebao bi preporuku za sampon. Situacija je takva da mi je tjeme jako suho i da se ruli, izgleda kao perut u malim kolicinama. Uglavnom, cim operem kosu dolazi do tog stanja, osim toga kosa me ne svrbi tj..tjeme.
__________________
Kao prvo, ne moram ja ništa
LP299 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 23:04   #671
Quote:
LP299 kaže: Pogledaj post
Trebao bi preporuku za sampon. Situacija je takva da mi je tjeme jako suho i da se ruli, izgleda kao perut u malim kolicinama. Uglavnom, cim operem kosu dolazi do tog stanja, osim toga kosa me ne svrbi tj..tjeme.
Ja imam isti problem, samo što meni se zna desiti da me počne i svrbiti tjeme tu i tamo. Ja imam "dijagnozu" seboroični dermatitis ali nije onaj klasični već se periodično pojavljuje zbog utjecaja hormona, dojim još uvijek mlađu kćer.

Uglavnom za svrbež kada me uhvati dobila sam Belosalic losion, to ide na recept. I stvarno pomaže, smiri svrbež i traje dugo mirno razdoblje.

Kosu perem sa Mustela pjenom za tjemenicu, za bebe, jer sadrži salicilnu kiselinu. Što je dobro za uklanjanje prhuti. Jedna bočica mi traje skoro 2 mjeseca, ima u Bipi za kupiti, još ako naletiš na akciju pa bude 25% snižena. Nema baš neki super miris, ali meni je bitno da nema prhuti.

Ja imam kratku kosu, 2.5 cm.

Još jedna stvar pomaže je mazanje tjemena sa kokosovim uljem. Djevičansko, hladno tješnjeno, nerafinirano. Utrlja se u tjeme i ostavi da djeluje 1h, ispereš kosu i opereš blagim šamponom, najblažim. Ja recimo koristim isto iz Bipe "Bi good" skroz prirodni šampon, bez onih loših dodataka. Pakiranje je u tubi, imaš plavi, zeleni i žuti, ako se ne varam.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 17:38   #672
Muž se šiša na 1 cm i pere kosu svaki drugi dan. Sad mu se pojavila perut. Šta da mu kupim a da je dostupno u Mülleru ili DM-u? Ili Yves Rocher sam gledala neki ali ne znam je li djelotvoran. Sebamed? Terra Nutri? Alverde? Nešto što prirodnije a da radi posao protiv peruti.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 23:22   #673
Već sam hvalila njihove šampone al evo preporuke, meni najbolji za perut je Matrix Biolage linija, ja nemam perut stalno al tu i tamo se pojavi zbog seboreičnog dermatitisa i jedino mi on pomogne
__________________
no rest for wicked
teodora15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 21:40   #674
Quote:
teodora15 kaže: Pogledaj post
Već sam hvalila njihove šampone al evo preporuke, meni najbolji za perut je Matrix Biolage linija, ja nemam perut stalno al tu i tamo se pojavi zbog seboreičnog dermatitisa i jedino mi on pomogne
Uh, taj Biolage, mislim da je mene usosio jer pojava peruti kod mene koincidira s pocetkom koristenja njihovog sampona, doduse onog za hidrataciju, tako da ih sada izbjegavam u sirokom luku.
OT, pocela sam koristiti jabucni ocat, razrijedenim s vodom ispirem kosu nakon 2 samponiranja. I cini mi se da je stanje bolje.
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 17:56   #675
Ako kome treba, imam neotvoreni Elocom losion.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2018., 01:39   #676
meni je jako odgovarao Kelual DS, ali posle izvesnog vremena kao da se koza navikne i nastavi i dalje da se peruta. a ovaj sampon mi je preporucio dermatolog. imate li vi neke preporuke?
__________________
"i na zemlji i na webu"
Maconddo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2018., 18:12   #677
decko bio kod dermatologinje koja mu je preporučila Ducray Kertyol šampon mjesec i pol korištenja, a onda nakon toga Elution zaštitni šampon. Inače ima perut, ali značajnija je upala vlasišta. Ima li tko iskustva?
Eileri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2019., 05:31   #678
Quote:
kopam i sadim kaže: Pogledaj post
i ja perem kosu sa sodom bikarbonom, odusevljena sam. kad sam pocela, malo mi je bilo cudno, jer se ne pjeni, ali rezultat je iznad ocekivanja.
u casu vode se stavi 1 zlicica sode.
sa peruti doduse nisam nikad imala problem, ali jesu moji ukucani. najbolje rjesenje je DOMACI JABUCNI OCAT!!
kad se pojavi perut, samo naspricati i nestane.
Hvala na ovome, borim se sa peruti već 20 godina, isprobao sam hrpu šampona i nadavao se previše novaca, pročitao sam sve i svašta, ali JABUČNI OCAT 100% za samo mjesec danas korištenja po prvi puta u svom životu više nemam niti trunke peruti na kosi. Trenutno 2 mjeseca guram bez peruti i ne mogu vjerovati, jabučni ocat sad koristim 2 puta mjesečno, razrjedim sa vodom. Od mene imaš ručak, večeru, šta god. Hvala puno. Čak sam probao tjedan dana ne oprat kosu da vidim jer to stvarno tako...i nisam mogo vjerovat da nemam ništa na kosi, inače bi dobio perut nakon svakog pranja drugi dan.
__________________
Kao prvo, ne moram ja ništa
LP299 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2020., 09:58   #679
Da postavim post ovdje pošto vidim da sam ga postavio na krivom topicu.

Pozdrav.
Vi koji imate problema sa peruti, kako perete kosu ? Da li stalno perete sa šamponom protiv peruti ili između pranja ubacite neki drugi ? Ili kada primjetite da je vise nema da li pocnete koristiti šampon za normalnu kosu ?
Ja cim prestanem prati sa šamponom za perut odmah mi se vrati i ona i svrbez.
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2020., 14:58   #680
Prestani trajno korititi drogerijske šampone protiv peruti, na neki način stvaraš ovisnost o njima, dobri su dok ih koristiš i onda ćao ...

U ljekarni potraži šampon s ketokonazolom, Oronazol ili od dr. proizvođača i peri kosu po uputama ... i vremnski isto nemoj odmah odustati.
Ne zaboravi pri tom svaki put dobro oprati češalj i što već koristiš od pribora da i to očistiš od gljivica.
Isto tako poradi na posteljini, na početku mjenjaj jastučnicu svaki put kad pereš kosu ... džaba trud ako legneš na prljavo.

Poslije se prebaci na neki blaži šampon, ketokonazol isušuje ... izbjegavaj SLS ako ti smeta, to su tvari za stvaranje pjene ...
Probaj Yves Rocher od koprive, on je dosta dobar kod masne kose, pazi, nisu ni svi šamponi od koprive jednako dobri ...

Poslano sa mog SM-T580 koristeći Tapatalk
__________________
Intelligence is the ability to adapt to change.

wendy01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:25.