Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2018., 03:12   #1601
Quote:
sk0ls kaže: Pogledaj post
25% računaj + troškovi carinjenja (nekih 80 kn ja mislim) 25% placas na sveukupni racun itema i poštarine, al bogati, 150$ za poštarinu..probaj dogovorit da ti šalje DHL-om, ja sam narucivao dosta stvari iz aliexpressa, i shipping nikad nije bio toliko skup a narucivao sam i skuplje stvari..npr evo zadnja naruđba koštala je $304 a shipping je bio 29$ DHL-om, stiglo u Hrvatsku za 6 dana iz kine..
Aha, dakle je 1000kn :/ joj taj pdv... S aliexpressa šalju putem EMS-a, štagod to bilo. Nekako sumnjam da će me uopće razumijeti, a kamali pristati slati DHL-om jer pola aliexpress i amazon listinga ni ne šalju vamo iz nekog razloga.

Btw, gledah još skuplji model od toga na amazon.COMu i piše ovo:
$653.82 + $395.13 Shipping & Import Fees Deposit to Croatia.

Shipping za taj model s aliexpressa je inaće 200$, a ovih 200$ bi me ionako izašo PDV. Znači li to "import fees & shipping", da bi PDV bio unaprijed plaćen ili postoji šansa da bi platio PDV kad dođe kod nas svejedno?
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 12:10   #1602
Je li imao neko iskustva sa slanjem fakture na carinu? Dobio sam jutros obavijest da im dostavim, fakturu ili PayPal izvod. Normalno ni sekunde ne bi razmišljao da im pošaljem fake fakturu. Međutim, provjerio sam po forumima DealExtreme nikada ne uključuje invoice u svojim paketima, tako da teoretski gledano ja im mogu poslati što god želim, zar ne?

Samo da naglasim radi se o carini u Bosni, ne u Hrvatskoj. Pa ako neko ima slična iskustva da mi se javi sa nekim savjetom.
__________________
I crazy - you beautiful
TNTcollateral is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 12:28   #1603
Ja sam znao dok je pošta carinjenja bila u Rijeci slati fake fakture odnosno isprintanu košaricu sa drugim proizvodom višestruko jeftinijim i uvijek je prolazilo.
Međutim to je bilo od 2007. do 2011. kad je online trgovina bila u promilima a carinici u Rijeci su bili informatički nepismeni
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 12:54   #1604
Ja sad kontam, ako nema fakture unutra, a na google piše da dealextreme nikada ne ubacuje, onda nema načina da oni skontaju koja je vrijednost inače bi već lupili carinu. Mene samo strah da mi neće poslati telefon nazad pa da opet čekam
__________________
I crazy - you beautiful
TNTcollateral is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 17:58   #1605
Desl Extreme je svojevremeno pisao te detalje na naljepnici s adresom.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 18:51   #1606
Ma ne znam da li su, ja sam poslao mailom račun, pa čekam njihov odgovor, vjerovatno u petak, sumnjam da su toliko ažurni da mi odgovore ili završe sve do sutra.
__________________
I crazy - you beautiful
TNTcollateral is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 22:13   #1607
naručio neki stari amd cpu 6usd na aliju i poslali mi ga sa singapurskom poštom i evo danas gledam tracking kaže
12.1.2018. 3:48:00 Singapore SINGAPORE S06 Insert item into bag (Otb)
17.1.2018. 8:27:53 Croatia ZAGREB 10003 Receive item at office of exchange (Inb)
17.1.2018. 9:59:35 Croatia ZAGREB 10003 Insert item into domestic bag

čudno mi je da nije uopće išlo na carinu
Doktor-X is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 23:02   #1608
Šta je tu čudno? Platio is $6 kažeš, na sve ispod 160KN se ne placa PDV .. za sad
__________________
enjoy | XBL - skols1555
sk0ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 00:44   #1609
Ma znam ali obicno kada nesto narucim i imam tracking uvijek se carina spominje bez obzira na cijenu
Doktor-X is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 21:00   #1610
E ljudi, imam situaciju. Trebaju mi stvari (hitno), 50 komada, naručeno sa eBaya... Item Location... London, UK.... naravno, engleski Kinez. Poslano iz Kine i završilo na carini. 270 GBP plaćeno. Znači sad će trebati još 25% PDV (elektronika) i 200 kn troškova carinjenja jer je Kinez poslao u 3 paketa. Dakle, što mi je činiti? Otvorio sam case na eBayu, Kinez kaže da mu slikam račun od carine pa da će vratiti pare koliko bude. Vjerovati ili ne? Tražiti refund odmah za dio koliko će carina biti? Najrađe bi odbio paket i rekao da ja to nisam naručio, ali kad je hitno... fino mi ga je podvalio...
dakky21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 21:28   #1611
ne kuzim sta ti je podvalio? narucio si 50 komada necega za šverc i sad kukaš?možda mu sve nije stalo u jednu kutiju...
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 21:30   #1612
Narucio sam iz Engleske i platio skoro duplo. Da bi bilo iz EU i da me nitko ne pita nista. Poslano iz Kine. Sta nije jasno?
dakky21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 21:43   #1613
traži pare od kineza ili otvori ebay case pa raspravite
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 21:48   #1614
Quote:
lega_iz_osijeka kaže: Pogledaj post
traži pare od kineza ili otvori ebay case pa raspravite
Ti mene zafrkavas?

Aj procitaj opet moj post... prije nego napises jos nesto jer ocito nisi procitao moj post.. (ili barem s razumjevanjem)... pa napisao sam da sam otvorio case i da je pisalo da salju iz Engleske..... vec 2 poruke pises ono sto sam ja napisao u prvoj...?!
dakky21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 15:16   #1615
Pa prihvati da on plati te troškove i to je to. Nek ti pošalje lovu na PP, preuzmi pošiljku i gotovo. Nema te šta zeznit imaš joj par dana sigurno, a transakcija na PP traje par sekundi... Nije da će ti slat novac golubom pismonošom.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 16:13   #1616
@dakky21
Ako ti je to napisao u poruci u otvorenom caseu onda mu javi da se slažeš, plati na carini što traže i pošalji kinezu kopiju računa s carine (iako ne znam kako ćeš to izvest jer ne možeš slati slike ni URL-ove u porukama, možeš mu poslat na njegov mail kojeg vidiš na PayPalu). U svakom slučaju drži case otvoren sve dok ti ne uplati lovu, a ako ne uplati u roku od N dana onda eskaliraj case na eBay customer support. Bitno je da customer support vidi u caseu da se seller složio s tim da ti vrati razliku i da ne zatvaraš case prije reda ni pod razno.

U biti, tu na nižem linku piše da se može dodat slika u poruku, provjeri. Bolje bi bilo u case dodat nego slat mailom.
https://community.ebay.com/t5/Archiv...e/td-p/2847413
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 18:38   #1617
Je, napisao je u otvorenom caseu da ja platim carinu i da mu posaljem racun jer da su oni velika firma i da svaka isplata mora imati pokriće... pa kao zato ne može unaprijed... ok, znači platim carinu i držim otvoren case dok ne uplati. Hvala!

Kad smo već na temi carine, pošto je 50 komada naručeno, što ako carina to okarakterizira kao robu komercijalne namjene zbog količine, nitko normalan ne naručuje 50 komada iste stvari za osobne potrebe... čitam da onda ide i nekakva špedicija i da možda čak ni ne dozvole uvoz fizičkoj osobi nego bude moralo na firmu? Ako bude tako morati ću tražiti full refund...
dakky21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 19:18   #1618
Telefon prošao ispod carine, naravno racun modifikovan malo
__________________
I crazy - you beautiful
TNTcollateral is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 21:00   #1619
Quote:
dakky21 kaže: Pogledaj post
Narucio sam iz Engleske i platio skoro duplo. Da bi bilo iz EU i da me nitko ne pita nista. Poslano iz Kine. Sta nije jasno?
Kinez sa EU maržom
Nercjeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 11:27   #1620
Quote:
TNTcollateral kaže: Pogledaj post
Telefon prošao ispod carine, naravno racun modifikovan malo
Super da se hvališ s tim tak javno.
everest is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:53.