Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2018., 15:10   #721
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Pa eto, isprike najponiznije zbog izraza "gripenovci", nije mi se dalo na mobitelu u kafiću nešto vrlo stručno i učeno to objašnjavati, valjda je jasno na što sam mislio.

Platili jedni i dobili, platili drugi i dobili. I? Sad odjednom Gripen bolji od F-16, iako su i jedni i drugi što su platili- dobili? A jbg, ja zaboravio da F-16 nije međik...

Pa onda kad glupi Rumunji koji ni nemaju HARM ni Harpoon ne znaju to lansirat, onda su glupi i tulavi i ne znaju ni upalit F-16, dok su Česi pametni zato jer isto nemaju ni Harpoon ni HARM, pa ih ne znaju ni koristiti, ali oni su Međik nad Međikom.

Zaključak: Samo uzmite Međik i će da ( opet ) cveta cveće u naše preduzeće.

Ako naravno uzmete bilo što drugo, onda je:


Zaboravljaš da se češkim pilotima svi dive, jednako kao i njihovim magičnim zrakoplovima kada se pojave na nekom natjecanju ili vježbama i ponize sve druge nemeđik pilote koji nit znaju što ih je snašlo niti su ikada bili svjesni da je Gripen uistinu magičan i tehnološki 50g ispred kanturina na kojima oni lete. Česi su objekt fascinacije u letačkom svijetu - potvrdili češki piloti
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Old 20.01.2018., 15:16   #722
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Zaboravljaš da se češkim pilotima svi dive, jednako kao i njihovim magičnim zrakoplovima kada se pojave na nekom natjecanju ili vježbama i ponize sve druge nemeđik pilote koji nit znaju što ih je snašlo niti su ikada bili svjesni da je Gripen uistinu magičan i tehnološki 50g ispred kanturina na kojima oni lete. Česi su objekt fascinacije u letačkom svijetu - potvrdili češki piloti
To je to. Međik FTW.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Old 20.01.2018., 15:44   #723
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Rideru, svaka ti dala. Ovdje neki neupućeni pojedinci očito ne shvaćaju cjelokupni problem. Što god da nabavimo od avijacije, bit će svjetlosni skok za razinu naše tehničke pismenosti, operativnosti, profesionalizma u pristupu i kompetencijama SVIH uključenih u letačke operacije. Obzirom da se MORH nije u posljednjih 15-ak godina maknuo od prvog slova zrakoplovne abecede po ovim pitanjima, za očekivati je tehnološki šok, tj. privremenu mentalnu paralizu u glavama decision-makera. Tko će biti kriv? Ne oni naravno.
Osobno, a imam u zrakoplovstvu nekih 35 godina iskustva, najradije bih vidio Hornete s našim oznakama. Oni su ipak pojava gdje god se pojave, jest da su twin-engine i da sat leta košta nešto više zbog toga, ali bi se debelo isplatili jer su u startu jeftiniji od ovog novog lipicanca SAAB-a.
YunStrijelica is offline  
Old 20.01.2018., 16:14   #724
Quote:
SaleRi kaže: Pogledaj post
Ajde kad vec covjeku nabadas na nos daj mu i link na dokument iz kojeg kopiras..
http://www.dtic.mil/dtic/tr/fulltext/u2/a450990.pdf
Dokument je BTW 11 godina star.... I nije nikakav pravilnik naravno...
Koji si Ti nepismeni "picek", pa to je nevjerovatno!

Kao prvo, jesi pročitao taj rad? Sve 71. stranice? Što piše na 59. i 60. stranici rada, odnosno 69. i 70. stranici ukupno? Naveden je popis LITERATURE (Bibliography) od kuda su izvučeni podaci i informacije za izradu TOG rada.

TA tablica iz tog rada kojeg si Ti "izgooglao" (A COMPARISON STUDY OF F-15C FIGHTER SQUADRON READY AIRCREW PROGRAM FLYING HOUR SCHEDULING VS. THE RAND CORPORATION’S FLYING HOUR SCHEDULING LINEAR PROGRAM) nije ništa drugo nego copy/paste iz literature pod rednim brojem 14. iz tog rada!

Usporedba korištenja sati naleta F-15 (naslov i tema rada) sa recimo F-16.

Koji je naziv te literature od kuda je preuzeta ta tablica i stavljena u taj rad?

Tko joj je autor?

Objavi onda i to, pa da se i TO vidi!

U radu se spominje i Air Force Instruction (AFI) 11 2F-15V1, F-15 Aircrew Training. Vidim ima na "google-u" i za F-16 (kako se vremena brzo mijenjaju!) posljednji odobren i deklasificiran iz 2015. godine, evo Vam "piceki", 85 stranica od USAF-a, proces obuke za F-16.

Jesam već milijun puta napisao da NEMAM dokumente novije od 2011. godine, a da je okvirni rok za objavu 10 godina, ako oni nemaju oznaku UNCLASIFIED, odnosno U, kao i ovaj rad na posljednjoj stranici (61./71.) u RDP formularu, rubrika 16, pod a.

Ali ne možeš nekim"picekima" objasniti složene stvari, kad su lijeni pročitati i to MALO što pronađu i linkaju, a kamo li da to napokon barem i malo razumiju i SHVATE.
VFA-125 is offline  
Old 20.01.2018., 16:27   #725

Ne bi vjerovao, ali ima ljudi koji ne zive 0-24 na forumu, ceprkaju po zastarjelim dokumentima na net-u, vade djelice, postaju / citiraju ih ovdje i glume strucnjake. Naime, imaju pametnijeg posla i nemaju vremena za takve razbibrige..
Samo ti naprijed... Razumijem da te to veseli....
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Old 20.01.2018., 16:47   #726
Quote:
SaleRi kaže: Pogledaj post

Ne bi vjerovao, ali ima ljudi koji ne zive 0-24 na forumu, ceprkaju po zastarjelim dokumentima na net-u, vade djelice, postaju / citiraju ih ovdje i glume strucnjake. Naime, imaju pametnijeg posla i nemaju vremena za takve razbibrige..
Samo ti naprijed... Razumijem da te to veseli....
"Picek" ja ih ne vadim sa "google-a" i on-line portala, nego iz glave i diska. Kad se nečega sjetim i kad nađem pošaljem na svoj postimage i linkam ovdje.

Ali zato Ti pametuješ ostalima poput cole, airbaga, 9a, aeronauta, mene i sličnih i to onda još začiniš slikopisnim "glišama". Vidim prebacio si se i na skyscraper. Ti si svugdje opaka forumska faca 24/7, a ne ja. Ja sam samo "propali" (u Hrvatskim uvjetima!) aeronautičko/strojarski inženjer sa "zapadnim pedigreom" i M dozvolama koji sa time u Lijepoj našoj ne da nemože raditi u struci, nego ne može obrisati ni dupe (pregrub je papir!), ali ima malo znanja i soli u glavi i nešto više love u džepu (zahvaljujući LMT-u, UTX-u, ESLT-u i još nekima ), pa se je zahvaljujući svemu tome prekvalificirao i dobio IWE i CIWE.
VFA-125 is offline  
Old 20.01.2018., 17:27   #727
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Pa eto, isprike najponiznije zbog izraza "gripenovci", nije mi se dalo na mobitelu u kafiću nešto vrlo stručno i učeno to objašnjavati, valjda je jasno na što sam mislio.

Platili jedni i dobili, platili drugi i dobili. I? Sad odjednom Gripen bolji od F-16, iako su i jedni i drugi što su platili- dobili? A jbg, ja zaboravio da F-16 nije međik...

Pa onda kad glupi Rumunji koji ni nemaju HARM ni Harpoon ne znaju to lansirat, onda su glupi i tulavi i ne znaju ni upalit F-16, dok su Česi pametni zato jer isto nemaju ni Harpoon ni HARM, pa ih ne znaju ni koristiti, ali oni su Međik nad Međikom.

Zaključak: Samo uzmite Međik i će da ( opet ) cveta cveće u naše preduzeće.

Ako naravno uzmete bilo što drugo, onda je:



Ma glupi rumunji ne vide prednosti produzavanja lizanja svakih 10 god... Cak ti i grof bude prijatelj... Magicno https://sites.tufts.edu/corruptarmsd...c-and-hungary/
hosho is offline  
Old 20.01.2018., 17:33   #728
Quote:
VFA-125 kaže: Pogledaj post
"Picek" ja ih ne vadim sa "google-a" i on-line portala, nego iz glave i diska. Kad se nečega sjetim i kad nađem pošaljem na svoj postimage i linkam ovdje.

Ali zato Ti pametuješ ostalima poput cole, airbaga, 9a, aeronauta, mene i sličnih i to onda još začiniš slikopisnim "glišama". Vidim prebacio si se i na skyscraper. Ti si svugdje opaka forumska faca 24/7, a ne ja. Ja sam samo "propali" (u Hrvatskim uvjetima!) aeronautičko/strojarski inženjer sa "zapadnim pedigreom" i M dozvolama koji sa time u Lijepoj našoj ne da nemože raditi u struci, nego ne može obrisati ni dupe (pregrub je papir!), ali ima malo znanja i soli u glavi i nešto više love u džepu (zahvaljujući LMT-u, UTX-u, ESLT-u i još nekima ), pa se je zahvaljujući svemu tome prekvalificirao i dobio IWE i CIWE.
Rajderu, oprosti Saletu, ne zna što čini. On je tu po zadatku da muti vodu, to je već svima jasno. Ono što meni nije jasno, odakle mu muda kad nema veze s avijacijom. Treba biti prilično bahat za takav stav. Dakle, nedaj se isporovocirati, od mene je već jednom dobio šta ga ide. Takve morončine nemaju pametnijeg posla nego trpati nos u nešto o čemu nemaju veze s vezom i onda se naslađivati kako se ljudi iz struke pjene, tako da sam čak pomišljao i kako je lik vjerojatno iz VSOE. Oni ti rade takve spačke inače, umjesto da rade ono što bi trebali. Ne tvrdim da on to jest, ali me sve nekako upućuje na to, posebno moj nos.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Old 20.01.2018., 17:58   #729
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Rideru, svaka ti dala. Ovdje neki neupućeni pojedinci očito ne shvaćaju cjelokupni problem. Što god da nabavimo od avijacije, bit će svjetlosni skok za razinu naše tehničke pismenosti, operativnosti, profesionalizma u pristupu i kompetencijama SVIH uključenih u letačke operacije. Obzirom da se MORH nije u posljednjih 15-ak godina maknuo od prvog slova zrakoplovne abecede po ovim pitanjima, za očekivati je tehnološki šok, tj. privremenu mentalnu paralizu u glavama decision-makera. Tko će biti kriv? Ne oni naravno.
Osobno, a imam u zrakoplovstvu nekih 35 godina iskustva, najradije bih vidio Hornete s našim oznakama. Oni su ipak pojava gdje god se pojave, jest da su twin-engine i da sat leta košta nešto više zbog toga, ali bi se debelo isplatili jer su u startu jeftiniji od ovog novog lipicanca SAAB-a.
Potpisujem! F-18 SH, i to dvosjed, bi bio nesto najbolje sto si mozemo imati.

U biti, ako sklopimo povoljne ugovore i osioguramo investicije koje ce nam pomoci platiti narudzbe, kao i koristenje zrakoplova, sto skuplje to bolje. Vise cemo ljudi zaposliti, i drzavi ce prihodi biti veci od prometa roba i usluga. Samo da pojasnim, u jednoj zapadnoj drzavi, u kojoj su porezi na prodaju oko pola naseg PDV, izracunali su da im svaka investicija u javni prijevoz donosi nazad 230% (dobro ste procitali, 230%), dakle, 130% profita, od ulozenog kroz godinu dana od isplate, kad se svi porezi uzmu u obzir.
Plavobili is offline  
Old 20.01.2018., 18:30   #730
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
kako je lik vjerojatno iz VSOE.

Ma jok .. oni valjda jure motoriste srbske časti i pripremaju parking u Ahmićima kad Ona naleti s 20 auta u pratnji .. .. s forumima portalima se bavi obična VP ..
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Old 20.01.2018., 19:58   #731
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Rajderu, oprosti Saletu, ne zna što čini. On je tu po zadatku da muti vodu, to je već svima jasno. Ono što meni nije jasno, odakle mu muda kad nema veze s avijacijom. Treba biti prilično bahat za takav stav. Dakle, nedaj se isporovocirati, od mene je već jednom dobio šta ga ide. Takve morončine nemaju pametnijeg posla nego trpati nos u nešto o čemu nemaju veze s vezom i onda se naslađivati kako se ljudi iz struke pjene, tako da sam čak pomišljao i kako je lik vjerojatno iz VSOE. Oni ti rade takve spačke inače, umjesto da rade ono što bi trebali. Ne tvrdim da on to jest, ali me sve nekako upućuje na to, posebno moj nos.
Ma nema problema, sve pet! Od 8. mjeseca 2014. (onda znaš što mi je bio okidač) do sada već sam shvatio tko shvaća i razumije "bit i materiju", a tko je mučki provokator. Oni koji spadaju u prvu, meni važnu i bitnu grupu mogu se nabrojati na prste.
VFA-125 is offline  
Old 21.01.2018., 07:17   #732
Kakva ekipa....
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Old 21.01.2018., 09:47   #733
evo i Stipi je jasno da od aviona nema ništa. Drugi su prioriteti

https://gol.dnevnik.hr/clanak/rubrik...---503843.html


babarogac is offline  
Old 21.01.2018., 10:49   #734
Jednom mora prestati nadri-domoljubno zabijanje glave u pijesak.
Prostitucija struke, nojevi i sela potemkinova vladaju HRZom zadnjih 15 godina.
Agonija traje & nikakav novi nadzvučni stroj tu ne pomaže.
9aplus is offline  
Old 21.01.2018., 17:34   #735
Fufice..dajte prestanite kmečat...riga mi se od vas!Ko vam obuče gaće jutros hebem ga u shupak!
ColdSteel is offline  
Received Warning
Old 21.01.2018., 17:55   #736
Quote:
ColdSteel kaže: Pogledaj post
Fufice..dajte prestanite kmečat...riga mi se od vas!Ko vam obuče gaće jutros hebem ga u shupak!

https://www.youtube.com/watch?v=BthwMmoCupk

ala brale, nema aviona , ali bombe padaju...
babarogac is offline  
Old 21.01.2018., 18:26   #737
Quote:
babarogac kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/watch?v=BthwMmoCupk

ala brale, nema aviona , ali bombe padaju...
E ovaj smišni rvacki lik, neki misle teniska legedna, pravi je veleposlanik rvacke autohtone kulture u svitu...stalno nas podsjeća da je Rvacka ipak dio Balkana...
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Old 21.01.2018., 19:38   #738
Quote:
ColdSteel kaže: Pogledaj post
Fufice..dajte prestanite kmečat...riga mi se od vas!Ko vam obuče gaće jutros hebem ga u shupak!
a volis cajne kolutice ali to nije razlog da se javljas na pogresnoj temi
YunStrijelica is offline  
Old 21.01.2018., 21:39   #739
Znaci ovu temu je okupiralo par iskompleksiranih egotripera koji očito nezadovoljni svojom karijerom komplekse liječe na forumu gdje normalno da dolaze ljudi koji nisu niti MORAJU biti stručnjaci. Čitajući postove od ovog VFA možes slobodno reproducirati cijeli životopis ... strane firme, stručnjak, ovo ono
deepbluesea is offline  
Old 21.01.2018., 23:09   #740
Quote:
deepbluesea kaže: Pogledaj post
Znaci ovu temu je okupiralo par iskompleksiranih egotripera koji očito nezadovoljni svojom karijerom komplekse liječe na forumu gdje normalno da dolaze ljudi koji nisu niti MORAJU biti stručnjaci. Čitajući postove od ovog VFA možes slobodno reproducirati cijeli životopis ... strane firme, stručnjak, ovo ono


A zajednički nazivnik im je - bili bi najsretniji da se ništa novog ne nabavi pa da se HRZ ugasi.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:39.